Imperium

Behemoth`s Lair

Propozycje miast w H6

Permalink

U mnie tylko w Metropolis jest ok. 20 jednostek ludzkich (ale chyba nawet mniej), w innych miastach tak nie ma.
Chyba ze masz na myśli humanoidy, tyle ze wtedy Jaszczurczłek tez jest Humanoidem.

Nie, chodziło mi tylko o ludzi. Są pikinierzy, chłopi, mnisi, kawalerzyści, krzyżowcy i diabli wiedzą co jeszcze, a wszystko to ludzie. Ale niewielu pomyślało o tym, że taki jaszczuroludź potrafi coś więcej niż tylko strzelać z łuków. Jak widzę rozbudowane projekty z pojedynczymi typami istot to czuję lekki niedosyt.

Wielokół -> to formacja bojowa, historycznie odpowiadaliby kartagińskim (tudzież innym z Afryki północnej, nie pamiętam dokładnie) procarzom. Poza procą używali też bolasa, który docelowo ma się zaplątać wokół nóg. Jako, że nie mieli nazwy własnej to tworzyłam neologizm.

Arkebuz -> fakt, pomyliłam się, winno być arbalista. Już poprawiam.

Dziw -> kiedy Rusowie szli na Konstantynopol pewien kronikarz wspominał o pół-ludziach-pół-bestiach uzbrojonych i opancerzonych. Rusowie mówili na nich Dziw. Zapewne byli to po prostu nafaszerowani środkami odurzającymi berserkerzy słowiańscy, ale kryptozoolodzy próbują szukać dowodów na to że to nieznany rodzaj człowieka który wyginął. Jeżeli by szukać tłumaczenia to trzeba byłoby zachować nazwę oryginalną, bo akurat anglo-sasi nie znają tego określenia (podobnie jak nie znają Dybuka)

Gawron -> patrz tutaj http://mightandmagic.heroes.net.pl/mm8/creatures.html#crow

Dżakoni to po prostu taki na wpół nieumarły koszmar, który miał być pełną materializacją chaosu ma Jadame, Mroczne Elfy je oswoiły i przeniosły hodowlę na Antagarich. W mojej wizji Rozliczenie to 100% chaos więc i każdy kontynent oberwał inaczej, najbardziej Jadame.

Permalink

Pozwolicie, że i ja wyrażę swoje zdanie ;) Powiem Ci Mosqua, że pomysł na zamek ciekawy i dość oryginalny. Ale jak zwykle pozostaje parę "ale" i wątpliwości.

Mosqua

- Sierpownik
(...)równoczesna kontra;(..)

Jak by to miało działać?

- Dybuk -> zmarli mrocznych elfów chętnie pomagają swojemu plemieniu. Zbudowani są z nieznanej materii, innej niż ektoplazma zwykłych duchów. Gildia nie udostępnia dybuków jako najemników z prostego powodu. Dybuki mają za cel obronę mrocznych elfów a nie być przedmiotem handlu.

Jak miałby on wyglądać? I pytanie czy "przetworzyłaś" dybuka na potrzeby zamku, czy też masz jakieś źródła które podają taki opis i wygląd. Bo z tego co się orientuje, dybuk to hebrajski demon który przybiera postać ofiar, zakładając ich obdartą skórę ;)

- Dżakoni -> latające istoty powstałe po Rozliczeniu. Są to masywne istoty koniowate, podobne do pegazów. Zamiast ptasich skrzydeł mają skrzydła nietoperze. Od szyi do krańca głowy nie mają skóry i mięsa, widać tylko czyste kości. Z czaszki wyrastają dwa potężne poroża.

Jak wyżej napisano, skojarzenia z HP ;P

Reasumując. Pomysły na jednostki fajne i z pewnością w większości to nowa krew w HoMM. Było by miło jakbyś dodała parę ciekawszych i oryginalnych umiejętności (choć te które są całkiem niezłe) A... I trochę szkoda, że są to alternatywne jednostki ;P Szczerze, to wolę układ z ToE. Niemniej, spodobało mi się. Czekam na resztę twych pomysłów. ;)


Permalink

Jak by to miało działać?

Tak jak działało w H IV. Równoczesną kontrę uważam za coś dobrego, ale nie jako zjawisko powszechne, ale jako coś wyjątkowego, dla nielicznych. Jeżeli sierpownik atakuje to jest atak a potem kontratak (jak w HoMM 1-3 i 5), jeżeli zaś sierpownik zostanie zaatakowany to równocześnine z atakiem występuje kontratak (jak w HoMM 4)

Jak miałby on wyglądać? I pytanie czy "przetworzyłaś" dybuka na potrzeby zamku, czy też masz jakieś źródła które podają taki opis i wygląd. Bo z tego co się orientuje, dybuk to hebrajski demon który przybiera postać ofiar, zakładając ich obdartą skórę ;)

Był taki przedwojenny film produkcji niemieckiej czy polsko-niemieckiej pod tytułem "Dibuke". Dybuka wygląd opierałabym o wizerunek z tamtego filmu, samo zachowanie musiałoby być nieco zmienione (przyczyny są jasne). Ostatnio ten film leciał w ostatnią środę sierpnia na Kino Polska o 22 chyba. Może powtórzą.

Jak wyżej napisano, skojarzenia z HP ;P

Harego potera (bo o niego chyba chodzi) nigdy nie czytałam więc zbytnio nie wiem o co chodzi. Ale zapewne macie rację.

Czekam na resztę twych pomysłów. ;)

W tym linku masz prawie wszystkie stronnictwa a na inne stronnictwa trzeba poczekać. Kreację bohaterów już wykonałam w pełni, świat podobnie też rozpisany przez ze mnie (chociaż nie w pełni udostępniony) i zajmuję się teraz kampaniami. Tutaj link do reszty stronnictw http://imperium.heroes.net.pl/post/47483#p47483

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.09.2009, Ostatnio modyfikował: Mosqua

Permalink

Mój pomysł na miasta. Wzoruję się głównie na trzeciej części gry, ponieważ nabardziej mnie przyciąga przed ekran od wielu lat. W mojej wersji nie wybiera się nazwy miasta, ale bohatera. Przedstawiam także troszkę odmienny system ulepszeń - jednostka nie zmienia nazwy, lecz mamy możliwość wyposażenia jej w dodatkowe uzbrojenie lub przeprowadzenie treningu podnoszącego umiejętności. Zmieniałby się obrazek jednostki oraz oznaczenia pokazujące które z ulepszeń zostały przeprowadzone. Jedno ulepszenie nie blokuje drugiego, można dokonać ich w różnej kolejności, ale drugie będzie droższe od pierwszego. Każde z takich ulepszeń zmienia statystyki jednostek i modyfikuje lub dodaje/zmienia im umiejętności. Oczywiście jest to moja pierwsza wersja, na pewno znajdą się elementy do poprawki. Na razie jedno miasto, pozostałe dojdą jak znajdę chwilę czasu.

Miasto Rycerza

1 Legionista a) Wielkia tarcza b) Ciężka zbroja

Chcę żeby ta jednostka wyglądała jak rzymski legionista, ale bez pióropusza na hełmie i w innych kolorach. Pierwsze z ulepszeń wyposaża ją w wielką tarczę, która nie pozwala na ostrzał jednostek za legionistą. Drugie ulepszenie polepsza statystyki i daje plusy do morale.

2 Kusznik a) Dwustrzałowa kusza b) Srebrne bełty

Idealny jest dla mnie wygląd kusznika z H3. Dwustrzałowa kusza wiadomo jak ma działać, a srebrne bełty zwiększają obrażenia przeciwko jednostkom typu: demony, wampiry, upiory i kilka innych, których teraz nie wymienię.

3 Mnich a) Trening - Psalm chwały b) Trening - Uleczenie

Mnich również kojarzy mi się z ulepszoną wersją z H3. Będą to słabe jednostki walczące na dystans, ale mogące użyć swoich zdolności z ulepszeń na wszystkie sojusznicze jednostki.

4 Paladyn a) Trening - Pokora b) Trening - Opatrzność

Paladyn będzie kimś w rodzaju "czołgu". Jego ulepszenia będą chroniły w pewien sposób jego samego i najbliższe jednostki.

5 Kawalerzysta a) Długa lanca b) Trening - Tratowanie

Popularny Czempion. Długa lanca pozwoli na atak dwa pola przed przeciwnikiem, a tratowanie będzie zwiększało obrażenia za każde pokonane pole do wroga. Oba ulepszenia wymuszą pewien kompromis - więcej obrażeń czy zatrzymać się dwa pola dalej.

6 Gryf a) Trening - Waleczne serce b) Trening - Szybkość

Waleczne serce spowoduje, że gryf za każdym razem będzie kontratakował, a szybkość zwiększy jego zasięg i inicjatywę. Dlaczego umieściłem gryfa aż na 6 poziomie? Ponieważ zdecydowałem się zrobić to na logikę, jaki człowiek w mieście Rycerza miałby szansę być od gryfa większym i silniejszym? No właśnie.

7 Anioł a) Trening - Wskrzeszenie b) Ognisty miecz

Dlaczego nie archanioł tylko ledwie...anioł? Archanioły przesunąłem do jednostek neutralnych (nie bijcie). Wskrzeszenie wiadomo jak działa, a Ognisty miecz zwiększy skuteczność anioła w walce, a szczególnie dostanie bonusy przeciwko demonom i nieumarłym.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.09.2009, Ostatnio modyfikował: Galadin

Permalink

Witam jestem nowy co widać po postach :P ( nie nie jestem dwunastoletnim dzieckiem). Wiem ,że trochę odkopuje temat ,ale od dłuższego czasu chodzi za mną stworzenie swojego wymarzonego zamku

Dobrze to przedstawię wam mniej więcej zarys i jednostki (historii i opisu brak ,ponieważ nie orientuje się w świecie HoMM :P) fakt faktem grałem we wszystkie części( III for ever) jednak nie pamiętam w ogóle nazw postaci itp :D ale koncepcje przedstawię ,może ktoś ją wykorzysta do bardziej ambitnego projektu ;)

Tak więc zamek mój jest coś w rodzaju Cytadeli z HoMM 3,którą bardzo lubiłem :D (postaram się nie zerżnąć wszystkiego ;) ) Miasto ma przypominać budowle Azteków,inków, majów itd. rozumiecie ? wielkie kamienne świątynie , zarośnięte lianami
mchem itp . I jeszcze jedno , religia w tym zamku to głównie wiara w boga słońca .

Zjednoczone Imperium
Powstało po wielu latach wojen i waśni, władcy plemion zgromadzili się by usgodnić sojusz ,który nazwali zjednoczonym imperium, na których czele stoi czterech przedstawicieli ludzi,troli,gnoli i jaszczuroludzi .

Bohater

standardowo będzie to:

Pan zwierząt(Beast master) Wygląd widzi mi się jako człowiek(niekoniecznie , może być i gnoll lub reptilion) w prymitywnej skórzanej zbroi na panterze lub tygrysie (chodzi mi o takie tropikalne zwierze ;) ) w dłoni może dzierżyć długą włócznię.

Szaman(Shaman)
Tutaj podobnie tylko ,że owy szaman ma na głowie czaszkę jakiegoś zwierzęcia(np wilka ,jak to jest w przypadku alternatywnych druidów w sylwanie w HoMMV)
i w dłoni trzyma prymitwny kostur z jakimś kamieniem szlachetnym na końcu czyli mamy kalse wojownicza i magiczną

Jednostki:

1.Włócznik(ludzie)
Włócznicy to najlżejsza piechota , nie noszą zbroi gdyż zbytnio by ich obciążała , dzierżą prymitywną włócznie i drewnianą tarczę . Nie stanowią większego zagrożenia ich siła tkwi w ilości (brak specjalnych umiejętności)

1a.Myśliwy(ludzie)
Myśliwy to jednostki strzeleckie ,obdarzone bardzo dobrą zręcznością ,która pozwala im oddać dwa strzały, podobnie jak włócznicy jednostki te nie noszą zbroi , jednak charakterystyczne są u nich różne tatuaże na ciele .

1b.Gwardzista(ludzie)
Gwardziści to awansowani włócznicy , którzy stoją na straży wielkiej świątyni słońca .Ich wytrwałość i odwaga została odznaczona lepszym ekwipunkiem oraz wiedzą,
jednostki te noszą lekkie skórzane zbroje , oraz dzierżą ogromną tarczę , która pozwoli chronić towarzyszy.

2.Gnoll(Humanoidy)
Po latach w krwawych wojnach , nastał czas pokoju , kilka ras zjednoczyło się w jedno ogromne państwo . Gnole są tego świetnym przykładem , są to wysokie humanoidalne stworzenia z pyskiem hieny i krótką sierścią na ciele , noszą stare zardzewiałe zbroje , które dają im znikomą ochronę , ich broniami zazwyczaj są wilekie maczugi bądź topory .

2a.Wściekła Bestia
Wściekłe bestie to gnolle tresowane od najmłodszych lat jako mieso armatnie , nie noszą zbroi a wyglądem bardziej przypominają wilkołaki. Na dłoniach mają założone długie stalowe pazury ,którymi szatkuja wrógów na kawałki.Z przyczyny ,że bestie te wpadają w szał przed walką zawsze kontratakują .

2b.Gnoll dowódca
Gnole dowódcy to wprawieni w walce weteranowie , którzy odznaczyli się czymś specjalnym na polu walki , charakteryzują się wielkimi dwuręcznymi toporami , które zwiastują śmierć na wojnie . Jednostki te występują dość często gdyż dowódca to herszt klanu ,których jest mnóstwo w zjednocznych nacjach leśno-bagiennych.

3.Jaszczuroczłek
Są to jednostki pochodzenia gadziego , przypominają ludzi z postury , jednak wyróżnia ich łuskowata skóra , wydłużony jaszczury pysk i ogon . Jaszczuroludzie to jednostki specjalne ,gdyż posiadają zdolność regeneracji , ze względu na sporą ilość gadzich genów.Walczą krótkimi mieczami . Wrodzona zdolność do oddychania pod wodą pozwala jaszczuroczłekom na przepłynięcie przez fosę bez otrzymania obrażeń.

3a.Jaszczurzy truciciel
Jaszczurzy truciciel to wyspecjalizowani zabójcy ,których zadaniem jest zatrucie jak największej ilości przeciwników . Noszą lekkie zwiewne ubrania, u boku wiszą fiolki z truciznami , atakują za pomocą zatrutego sztyletu.Wrodzona zdolność do oddychania pod wodą pozwala jaszczuroczłekom na przepłynięcie przez fosę bez otrzymania obrażeń.

3b.Reptiliański strzelec
Reptiloni to elita wśród strzelców , są bliskimi kuzynami jaszczuroludzi , jednak różnią się wręcz fenomenalnym wzrokiem , który pozwala im zadawać pełne obrażenia na całym polu walki . Jednak tracą przy tym podczas walki w zwarciu , gdzie mogą polegać tylko na swoim ogonie.

4.Jeździec tygrysa
Ci jeźdźcy przez lata dojrzewali wraz z młodymi tygrysami , by w końcu ich dosiąść i siać zniszczenie w oddziałach wroga, jednostki te to zwykli ludzie odziani w skórzane zbroje i dzierżący halabardę . Ta jednostka posiada zdolność , która powoduje brak kontrataku wroga.

4a.Zaklinacz dusz
Zaklinacze dusz , to szamani studiujący podstawy nekromancji.Wyglądają jak ludzie ,tyle że na ciele mają mnóstwo tatuaży ,a na plecach zarzucone tygrysie futro.Walka zaklinaczy polega na przywracaniu do tego świata dusz poległych w boju tygrysów by walczyły po jego stronie. Jednak samotna dusza nie może swobodnie walczyć w świecie żywych ,dlatego też często się zdarza ,że na polu bitwy biega szkielet tychże zwierząt. (ilość przywołanych dusz zależy od ilości zaklinaczy).Zaklinacze mogą również walczyć wręcz przy pomocy swojego kostura, którym sobie całkiem nieźle radzą.(chyba trochę za słabe to ulepszenie ;/ )

4b.Tygrysi guru
Tygrysi guru to rzadkie okazy wśród armii , są to jeźdźcy o wielkiej wiedzy na temat wojny , jak i doświadczeniu , które zdobyli podczas walki . Ich twarz jak i ciało pokrywają liczne blizny , nie noszą zbroi , jednak głowę chroni tygrysia czaszka . Na plecach noszą wielkie sztandary , które dumnie powiewają na wietrze . Guru dosiadają tylko białych tygrysów , które uznawane były za święte.jednostka ta używa do walki długiej glavi(czyli coś w rodzaju halabardy).Szarża(im więcej postać przebędzie większa odległość tym zada więcej obrażeń).

5.Strażnik
Strażnicy to nic innego jak wielka masa kamieni.Są to ożywione posągi i totemy , które bronią bram miasta .Materiał z jakiego są wykonani ogranicza ich mobilność , jednak cios tego kolosa miażdży dosłownie wszystko.Może forsować mury zamku.Odporny na działanie większości zaklęć.Jednostka mechaniczna.

5a.Pradawny obrońca
To dawno zapomniane olbrzymie posągi , które podczas ożywiania dostały możliwość miotania kamieniami(raz na jedną walkę), ponadto zostały wzmocnione granitem aby wytrzymać więcej obrażeń. Spowodowało to jednak jeszcze większy brak mobilności.całkowicie odporna na działanie zaklęć.Jednostka mechaniczna.Może forsować mury zamku

5b.Starożytny beresrker
Starożytni berserkeży to jednostki stworzone głównie do ataku , są dużo mniejsze od swoich braci(czyli mniej punktów życia) , jednak nadrabiają mobilnością i większa inicjatywą. Te chodzące posągi sieją zniszczenie wielkim młotem zamiast prawej reki , który potrafi zadać nawet obrażenia obszarowe(coś jak kamienne kolce w HoMMV).
Jednostka mechaniczna.Może forsować mury zamku

6.Szaman trolli
Trole , kolejna frakcja która dołączyła do wielkiego sojuszu. Świetnie posługują się magią , zajmują bardzo wysoką range w hierarchii. Mają lekko niebieskawą skórę z zielonymi przebarwieniami, ich szpiczaste nosy i długie uszy to znak rozpoznawczy .
ubierają długie szaty z różnymi wzorami .Na głowie często mają coś na wzór korny z piór .Posługują się czarami zniszczenia jak i wzmocnienia.

6a.Troll znachor
Troll znachor to kapłan w swojej kulturze.Białe szaty z kapturami, u boku zawsze wisi księga z zaklęciami. To znak rozpoznawczy każdego znachora .Jednostki te są bardzo szanowane ze względu na swoje zdolności lecznicze. Możliwość posługiwania się czarami uzdrawiania i oczyszczania z negatywnych zaklęć.

6b.Troll czarnoksiężnik
Te potężne jednostki są bardzo rzadko spotykane wśród troli ze względu na zagrożenie jakie niesie ze sobą bycie czarnoksiężnikiem. Ci trolle to najpotężniejsi magowie w całym zjednoczonym imperium , potrafią zsyłać na wrogów klątwy bądź zalać ich falą ognia.
Zdolność używania zaklęć zniszczenia i rzucania klątw bądź zaklęć negatywnych.

7.Bagienny olbrzym
Te magiczne istoty żyją w wielkich bagnach(jak nazwa wskazuje xD) są obiektami kultu niektórych plemion zjednoczonego imperium . Ich obecność na polu bitwy budzi strach wśród przeciwników (-1 do szczęścia wrogich oddziałów) wyglądają jak normalni ludzie , tyle że są dużo więksi a materiał z jakiego są stworzeni to nic innego jak błoto i okruchy skał , całe ciało pokrywają rośliny. Bagienny olbrzym zostawia za sobą ślady w postaci kałuż błotnych , które spowalniają przeciwników. (podatny na magie ognia).

7a.Potwór z bagien
To kuzyn bagiennego olbrzyma , jest jednak od niego trochę mniejszy(przez co ma mniej punktów życia) ,jednak nadrabia wszystko atakiem. Potwór z bagien jest dużo bardziej obrośnięty roślinami , niektóre nawet wytwarzają truciznę ,która stanowi barierę w okół niego(kto podejdzie do potwora na obszar dwóch kratek otrzyma obrażenia do trucizny, ilość obrażeń zależy od ilości jednostek), poza tym monstrum ta ma możliwość atakowania kilku jednostek na raz z powodu długich pnączy zwisających mu z ramion.
(podatny na magie ognia).

7b.Bagniak
Bagniak to naprawdę dziwna jednostka , przypomina kupę błota i kamieni, jednak zwodzicielski obraz tej postaci to właśnie je atut . potwór ten jest bardzo wytrzymały , ponadto otrzymuje mniejsze obrażenia od pocisków .Atakuje za pomocą wielkich dłoni ,które kształtuje sobie dowolnie z błota . (podatny na magie ognia).Potrafi stworzyć przeszkodę na polu bitwy.(tylko raz na walkę może użyć tego skila)

8.Żmij
Żmij to najpotężniejszy as w rękawie Zjednoczonego Imperium.Jest to Bestia o dwóch kończynach dolnych, wężowatym ciele ,skrzydłami i wielką paszcza pełną bakterii.
Jako że żmij nie posiada kończyn górnych możę atakować tylko otworem gębowym.Po ugryzieniu przeciwnika , zostaje on zarażony , czyli daje podobny efekt co zaklęcie cierpienie z HoMMV ;) Ta Drakoidalna bestia wzbudza wiaty i okrzyki na polu bitwy ,co zwiększa morale istot ze zjednoczonego imperium.

8a.Kwasowy smok
Te przepiękne istoty wyglądają bardzo podobnie do swoich kuzynów zielonych smoków , jednak bardzo jaskrawa barwa ich łusek ,oraz błony miedzy kolcami na grzbiecie to znak rozpoznawczy tychże bestii. Jednostka ta zieje kwasowymi oparami , (możliwość zakatowania jednostki stojącej za ofiarą).Po śmierci zostawia po sobie plamę kwasu ,która zadaje obrażenia gdy się na nią wejdzie. Smok dostaje szału gdy , któraś jednostka polegnie(zwiększa się współczynnik ataku ,ale zmniejsza się jego obrona)

8b.Żmij bojowy
Żmije bojowe to istny pogrom , te jednostki to potęga sam w sobie.Po latach doświadczeń istoty te nauczyły się pikować na wroga z precyzją zadając ogromne szkody w armii przeciwnika. Zostały opancerzone w stalowe płyty , które ochronią je przed ewentualnymi obrażeniami podczas pikowania. Żmije potrafią żywić się zwłokami nieżywych przeciwników bądź sojuszników,jest bardzo wytrzymały.

Wiem ,że co niektóre nazwy albo opisy trochę naciągane,wiem o tym ale naprawdę ciężko już teraz coś wymyślić aha i tak mimo ,że jestem nowy nie krytykuje zbyt mocno :P
widziałem co niektóre krytyki to była masakra :D

dzięki za (dokładne)przeczytanie i pozdrawiam :D

Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 4.11.2009, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Pozwolę sobie skomentować ostatnie miasta.

Do Galadin
Miasto poprawne (nie ma do czego się doczepić ? ).
Trochę mało innowacyjne. Ale uwzględniając że to miasto tylko ludzi to może jednak dużo :/

Do Valor
Ogólnie mi się podoba (są Jaszczurludzie :) )
Takie propozycję do poprawy:

- wiara w boga słońca - Nie widzę żadnego związku wiary ras z tego miasta z jednostkami w mieście.
To już prędzej mogliby wierzyć boga ziemi, wody, księżyca, smoka, natury.
Jestem zbulwersowany ;)

- Zjednoczone Imperium - Co to za nazwa ? Przecież logicznym jest że Imperium jest zjednoczone (Podzielone Imperium jest coś takiego).
Lepszą nazwą byłoby Imperium Zjednoczonych krain/plemion/ludów/... albo Pakt/Sojusz/Związek... np. niezależnych plemion/ziem/ras... czy też Pakt... bagiennych krain

- Do 1 levelu
Gwardzista to nie pasuje do klimatu indian, bagien, strażników świątyń (czyli budowli, a nie przywódców) lepsza nazwa to Wartownik.
Ponadto nie podoba mi się ten fragment

Valor

Gwardziści to awansowani włócznicy , którzy stoją na straży wielkiej świątyni >SŁOŃCA<

Ale to moje prywatne zdanie

- Zamiast Wściekła bestia lepszy byłby Gnoll Berserker (Berserk oznacza na polski wściekły).

- Do Jaszczurludzi

Valor

Jaszczurludzie to jednostki specjalne ,gdyż posiadają zdolność regeneracji , ze względu na sporą ilość gadzich genów. Wrodzona zdolność do oddychania pod wodą pozwala jaszczuroczłekom na przepłynięcie przez fosę bez otrzymania obrażeń.

Regeneracja i jeszcze oddychanie pod wodą no chyba to geny płazie. Może to nie jaszczurludzie tylko Murloki :[
O ile regeneracje jeszcze rozumiem. To nie wiem po co skrzela do przechodzenia pod fosą. Krokodyl (Gad) wstrzymuję oddech na wystarczająco długo żeby przepłynąć pod wodą fosę nawet w ślimaczym tempie. Chyba że to fosa wielkości kanału la manche to może być mały problem ;)

- Do levelu 4. Zamiast zaklinacza dusz proponuje po prostu Rytualista. Zamiast Tygrysi Guru zalecam Tygrysi Najeźdźca/Łupieżca (Raider) co pasuje na ulepszenie Tygrysiego Jeźdźca (Rider). Jako że twój Guru na tygrysie nie ma nic wspólnego z religią.
Inna jeszcze sprawa że jeśli mamy motyw Indian to lepszy byłby Jaguar (w ulepszeniu Czarny). Biały tygrys na bagnach dziwne ?
Ale to szczegół

- Nazwy jednostek levelu 5 do poprawki.
Np. na Totemiczny Strażnik (Totem Warden) -> Pradawny Obrońca niech będzie :/ (Ancient Protector) ale Starożytny Beserker lepsza byłaby Statua Wojownika (Warrior Statue)
- Do Trolla proponuję takie nazwy jak Wizjoner (Vizier), Jasnowidz (Seer), Wróżbita (Diviner), oraz przede wszystkim Mistyk (Mistic). Ale to w angielskiej wersji, w polskiej tylko Czarnoksiężnik zbytni trąci brakiem pomysłów.

- Te żywiołaki bagien z 7 levelu nazwałbym
Żwyiołak: Moczar (Swamp Elemental), Dżungli (Jungle Ele.) oraz Błota (Bog Ele.)
Zamiast żyw. może też być olbrzym, stwór (Creature, Monster)
Ale to na angielski. Po polsku może być.

- Ten Żmij to olbrzymia Wiwerna, a Bojowy Żmij to Paokai po tuningu. Nie wiem po co takie podchody żeby nikt się nie doczepił, że są na równi ze Smokiem i jeszcze na 8 levelu.
Jak Ci się nazwa Paokai nie podoba to można rzeczywiście dać nazwę Żmij (Wyrm) zamiast twojego Żmija bojowego (Zwykły Żmij byłby Wiwerną), Tym bardziej jeśli ta bestia ma potrzebę posiadania oczu.

Komentarz taki długi w związki z tym zdaniem

Valor

Wiem ,że co niektóre nazwy albo opisy trochę naciągane,wiem o tym ale naprawdę ciężko już teraz coś wymyślić

Jak się brnie w alternatywy w stylu H V to nie ma co się dziwić.
:|


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 9.11.2009, Ostatnio modyfikował: Vendral

Permalink

Vendral

Valor

Wiem ,że co niektóre nazwy albo opisy trochę naciągane,wiem o tym ale naprawdę ciężko już teraz coś wymyślić

Jak się brnie w alternatywy w stylu H V to nie ma co się dziwić.
:|

Albo trzeba być Hellsem. :)

Chciałbym też skorygować błąd. Murloki to ludzie-ryby, nie ludzie-żaby. Przynajmniej jeśli mówimy o murlokach z Warcrafta, ale o innych nie słyszałem.

Ja moje miasto już robię od...Hehe. Jednak nie śmieszne. :|

Pozdrawiam


Permalink

Hellscream

Chciałbym też skorygować błąd. Murloki to ludzie-ryby, nie ludzie-żaby. Przynajmniej jeśli mówimy o murlokach z Warcrafta

Murloki z Warcrafta (innych nie ma) opisywane są jako rybopodobna rasa gadów spokrewniona z Nagami. Oczywiście Murloki są rybami z grupy męśniopłetwych jak wszystkie czworonogi (płazy, gady, ssaki, ptaki). W obrębie czworonogów zaliczyłbym ich do płazów co wnioskuje po rozmnażaniu pokrewnym im Murgulom. Które to wylegają się z pasożytniczej larwy (kijanki). Co zaobserwować można podczas rzucania czaru przez Syreny.
Z tego względu jak dla mnie są płazo-ludźmi, ale rybo-ludźmi też można je nazwać. :/
Raczej nie są Gadami jak powszechnie pisze się o nich. Może są jakąś krzyżówką ryby, płaza, gada? [Z przewagą cech płazich!]


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.11.2009, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Nie wiem, opieram się w tym przypadku na książce "Ostatni Strażnik', w której imć Khadgar zdaje Medivhowi relację z podróży, podczas której rozmawiał z żeglarzami z Kul Tiras. Konkretnie odpowiada na pytanie maga, cytując:

Khadgar

Nie, panie. Tirasjanie opowiadali historie o ludziach-rybach. Nazywali ich Murlokami. (...)

Później imć Medivh potwierdził istnienie tych pociesznych stworków, maskotek fanów Warcrafta i bohaterów piosenki "I am Murloc" zespołu LVL???( numerek równy jest najwyższemu osiągalnemu poziomowi doświadczenia w najnowszej grze z serii Warcrafta) Elite Tauren Chieftain. Choć faktem jest, że jak zobaczyłem ich po raz pierwszy (samouczek Warcrafta III), to autentycznie do głowy przyszła mi żaba.
Pozdrawiam


Permalink

Vendralu dziś po meczu przysiądę i pozmieniam To i Owo :P rzeczywiście jak teraz czytam własny pomysł na zamek to dość śmiesznie i żenująco on wyszedł .

Przerobie większość nazw może dam historię zamku , i możliwe ,że zrezygnuje z altów ,ale jeszcze nie wiem :D

Permalink

Valor

jak teraz czytam własny pomysł na zamek to dość śmiesznie i żenująco on wyszedł .

Bez przesady. Jak przeczytałeś moje posty to powinieneś wiedzieć, że z reguły do wszystkiego się czepiam. A jeśli twoje miasto jest śmieszne i żenujące, to ja nie wiem jak miałbym określić co niektóre zamki wcześniejsze. W stosunku do innych miast moim zdaniem całkiem dobre.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.11.2009, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

W Moich Miastach każda jednostka ma po dwa ulepszenia. ;)

Jednostki i Opisy:

A.Imperium:
1.Pikinier-Uzbrojony w Pikę wojownik ludzi nosący na sobie Lekki Pancerz.
1.1.Weteran-Uzbrojonny w Stalową Pikę wojownik, który ma na sobie Lekki Pancerz.
1.2.Halabardnik-Uzbrojony w Halabardę Wojownik, który ma na sobie Średni Pancerz.
2.Łucznik-Wojownik walczący za pomocą Krótkiego Łuku, ma na sobie Skórzany Pancerz.
2.1.Kusznik-Wojownik walczący za pomocą Drewnianej Kuszy, ma na sobie Skórzany Pancerz.
2.2.Strzelec-Wojownik walczący za pomocą Stalowej Kuszy, ma na sobie Ciężki Pancerz.
3.Giermek-Wojownik walczący za pomocą Krótkiego Miecza, ma na sobie Ciężki Pancerz.
3.1.Rycerz-Wojownik walczący za pomocą Długiego Miecza, ma na sobie Srebną Zbroje.
3.2.Paladyn-Wojownik walczący za pomocą Złotego Miecza, ma przy sobie Tarcze Gryfa,w dodatku nosi Złotą Zbroje i Złoty Hełm zkarywający twarz..
4.Gryf-Latający Gryf o silnich Pazurach.
4.1.Gryf Bojowy-Większy i bardziej zadziorny Gryf od zwykłego.
4.2.Gryf Impierialny-Gryfy specjalnie trenowane przez Imperium, nosą na sobie zbroje(jak w H5) które ochraniają je przed obrażeniami.
5.Mnich-Kapłan w Brązowych Szatach atakujący na odległóść Kulami Ognia(jak w H3).
5.1.Kapłan-Kapłan w Brązowych Szatach, z kapturem na głowie, atakujący na odległość Kulami Ognia.
5.2.Hierofanta-Kapłan w Niebieskich Szatach, z kapturem na głowie, atakujący na odległość Kulami Ognia.
6.Lekki Kawalerzysta-Rycerz w Srebnej Zbroji na Brążowym Koniu i z Lancą.
6.1.Ciężki Kawalerzysta-Rycerz w Srebnej Zbroji na Białym Koniu z Wielką Lancą.
6.2.Czarny Kawalerzysta-Rycerz w Czarnej Zbroji na Czarnym Koniu z Wielką Czarną Lancą.
7.Anioł-Biały Skrzydlaty Anioł w Srebnej Zbroji z Dwuręcznym Mieczem.
7.1.Archanioł-Biały Skrzydlaty Anioł w Złotej Zbroji z Wielkim Dwuręcznym Mieczem.
7.2.Święty Mściciel-Biały Skrzydlaty Anioł w Czarnym Płaszczu z Kapturem, walczący Świetym Mieczem.

B.Królestwo:
1.Nimfa-Nimfa uzbrojona w Drewnianą Włócznie w Czerwonych Ciuchach.
1.1.Rusałka-Rusałka uzbrojona w Stalową Włócznie w Niebieskich Ciuchach/
1.2.Driada-Driada uzbrojona w Lodową Włócznie w Czarnej Bieliznie.
2.Centaur-Centaur uzbrojony w Drewnianą Włócznie.
2.1.Centaur Włócznik-Centaur uzbrojony w Stalową Włócznie.
2.2.Centaur Łucznik-Centaur uzbrojony w Długi Łuk.
3.Myśliwy-Łucznicy z Długim Łukiem, są w Niebieskich Szatach z Kapturem.
3.1.Łowca-Łucznicy z Wybitnym Łukiem, są w Zielonych Szatach z Kapturem.
3.2.Łowca Smoków-Łucznicy z Elitarnym Łukiem przystosowanym na Polowanie na Smoki, są w Lekkich, ale wytrzymałych Pancerzach.
4.Miecznik-Wojownik w Lekiej Zbroji z Dwoma Długimi Mieczami.
4.1.Mistrz Miecza-Wojownik w Średniej Zbroji z Dwoma Tancerzami Mieczów.
4.2.Wilcarz-Wojownik w Ciężkiej Zbroji, który ma w lewej ręcę Lodowy Miecz, a w prawej Ognisty Miecz.
5.Adeptka-Czarodziejka z Drewnianą Laską w skąpym Elifickim Stroju.
5.1.Archontka-Czarodziejka z Stalową Laską w skąpym Elfickim Stroju.
5.2.Wyrocznia-Czarodziejka z Magiczną Laską w skąpym Elfickim Stroju.
6.Jednorożec-Biały Koń, z Białym Rogiem na Czole i Białą Grzywką.
6.1.Biały Jednorożec-Biały Koń z Złotym Rogiem na Czole i Białą Grzywką.
6.2.Srebny Jednorożec-Srebny Koń z Złotym Rogiem na Czole i Srebną Grzywką.
7.Ognisty Ptak-Ognisty Czerwony Ptak, atakujący Żółtym Ogniem.
7.1.Feniks-Wielki Ognisty Ptak, atakujący Czerwonym Ogniem.
7.2.Błękitny Feniks-Błękitny Feniks, atakujący Błękitnym Ogniem.

C.Bagna:
1.Gnoll-Szczuroczłek z Cepem.
1.1.Gnoll Maruder-Szczuroczłek z Dużym Cepem.
1.2.Gnoll Dowórda-Szczuroczłek z Wielkim Cepem.
2.Jaszczurolud-Zielony Jaszczur z Krótkim Łukiem.
2.1.Riptilon-Niebieski Jaszczur z Długim Łukiem.
2.2.Riptor-Czerwony Jaszczur z Wielkim Łukiem.
3.Ważka-Zielona Ważka.
3.1.Ognista Ważka-Żółta Ważka.
3.2.Smocza Wazka-Czerwona Ważka.
4.Bazyliszek-Zielona Bestia(wygląd z H3) gryząca i zamieniająca w Kamień.
4.1.Większy Bazyliszek-Niebieska Bestia gryząca i zamieniająca w Kamień.
4.2.Wielki Bazyliszek-Czarna Bestia gryząca i zamieniająca w Kamień.
5.Meduża-Łucznicka z Długim Łukiem.
5.1.Wielka Meduża-Łucznik z Wyborowym Łukiem.
5.2.Potężna Meduża-Łucznika z Srebnym Łukiem.
6.Gorgona-Tak samo jak H3.
6.1.Wielka Gorgona-Tak samo jak H3(w tym, że wielka).
6.2.Demogorgona-Niebieska Gorgona.
7.Hydra-Zielona Hydra z Trzema Głowami.
7.1.Hydra Chaosu-Zielona Hydra z Sześcioma Głowami.
7.2.Kwasowa Hydra-Pomarańczowa Hydra z Sześcioma Głowami, zieje Kwasem.

D.Góry:
1.Hobbit-Mały Niziołek z Małą Procą.
1.1.Niziołek-Mały Niziołek z Procą.
1.2.Niziołek Bojowy-Mały Niziołek z Wielką Procą.
2.Dzik-Zwykły Dzik.
2.1.Dzik Bojowy-Zwykły Dzik, tylko, że większy, w dodatku ma Czerwone Oczy.
2.1.Jeździec Dzika-Krasnolud na Dziku który ma Czerwone Oczy.
3.Wojownik-Wojownik z Młotem w Lekiej Zbroji.
3.1.Góral-Wojownik z Wielkim Młotem w Średniej Zbroji.
3.2.Weteran-Wojownik z Złotym Młotem w Ciężkiej Zbroji.
4.Niedźwieć Brunatny-Brążowy Niedźwiedź.
4.1.Niedźwieć Polarny-Biały Niedźwiedź.
4.2.Czarny Niedźwiedź-Czarny Niedźwiedź.
5.Mag-Mag Krasnoludzki z Kamienną Laską, w Średniej Zbroji.
5.1.Mag Run-Mag Krasnoludzki z Lodową Laską w Ciężkiej Zbroji.
5.2.Arcymag-Mag Krasnoludzki z Ognistą Laską w Magicznej Zbroji.
6.Górski Olbrzym-Wielki Olbrzym z Wielką Maczugą.
6.1.Skalny Olbrzym-Wielki Olbrzym z Stalową Maczugą.
6.2.Lodowy Olbrzym-Wielki Olbrzym z Wielkim Lodowym Młotem.
7.Ognisty Smok-Mały Czerwony Smok ziejący Ogniem.
7.1.Wulkaniczny Smok-Czerwony Smok ziejący Ogniem.
7.2.Czerwony Smok-Wielki Czerwony Smok ziejący Ogniem.

E.Cesarstwo:
1.Goblin
1.1.Goblin Bojowy
1.2.Goblin Szaman
2.Siepacz
2.1.Topornik
2.2.Mistrz Toporów
3.Wilk-Szary Wilk
3.1.Wściekły Wilk-Szary Wściekły Wilk.
3.2.Biały Wilk-Biały Wilk.
4.Ogr-Ogr z Wielką Maczugą.
4.1.Wielki Ogr-Ogr z Wielkim Toporem.
4.2.Szaman Ogrów-Ogr z Laską na której nabite są Ogniste Jabłka.
5.Rok-Jastrząb.
5.1.Ptak Powietrza-Srebny Jastrząb.
5.2.Ptak Gromu-Złoty Jastrząb uderzający Piorunami.
6.Troll-Troll rzucajacy Głazami.
6.1.Troll Bojowy-Troll rzucający Ognistymi Głazami.
6.2.Troll Wojenny-Troll rzucający Lodowymi Głazami.
7.Wiwerna-Mały Zielony Smok ziejący Ogniem.
7.1.Kwasowy Smok-Zielony Smok ziejący Ogniem.
7.2.Zielony Smok-Wielki Zielony Smok ziejący Ogniem.

F.Podziemia:
1.Harpia-Brążowa Harpia.
1.1.Starsza Harpia-Czarna Harpia, po ataku wraca na swoje pole.
1.2.Stara Harpia-Siwa Harpia, po ataku wraca na swoje pole.
2.Czarownik-Mag z Drewnianą Laską.
2.1.Czarnoksiężnik-Mag z Czarną Laską.
2.2.Nekromanta-Mag z Laską z Czaską, może przyzywać Szkielety.
3.Złe Oko-Złe Oko atakujące Ognistym Promieniem z Oka.
3.1.Beholder-Złe Oko posiadające dodatkowe Trzy Małe Oczy, atakujący Ognistym Promieniem z Oka.
3.2.Sokoli Beholder-Czarne Złe oko, posiadjące doatkowe Trzy Małe Oczy, atakujący Promieniem Śmierci(jak Makankosappo w Dragon Ball)
4.Zwiadowca-Wojownik w Białych Szatach z Dwoma Sztyletami.
4.1.Zabójca-Wojownik w Brążowych Szatach z Dwoma Długimi Mieczami.
4.2.Assasyn-Wojownik w Czarnych Szatach z Dwoma Czarnymi Mieczami.
5.Miniutaur-Miniutaur z Wielkim Toporem.
5.1.Miniutaur Siekacz-Miniutaur z Wielkim Toporem Bojowym.
5.2.Miniutaur Zabójca-Miniutaur z Wielkim Czarnym Toporem.
6.Minikora-Zielona Mantykora.
6.1.Mantykora-Żółta Mantykora.
6.2.Chimera-Czerwona Mantykora.
7.Smok Zła-Mały Czarny Smok ziejący Ogniem.
7.1.Smok Chaosu-Czarny Smok ziejący Ogniem.
7.2.Czarny Smok-Wiekli Czarny Smok ziejący Ogniem.

G.Cmentarz:
1.Szkielet-Wojownik z Krótkim Mieczem.
1.1.Szkielet Wojownik-Wojownik z Zakrzywionym Mieczem.
1.2.Szkielet Czempion-Wojownik z Wielkim Zakrzywionym Mieczem i Kościaną Tarczą.
2.Ożywieniec-Zwykłe Zombie.
2.1.Zombie-Zombie z Tasakiem.
2.2.Zarażone Zombie-Zombie z Zarażonym Tasakiem.
3.Duch-Widmo z Krótkim Mieczem.
3.1.Widmo-Widmo z Długim Mieczem.
3.2.Odcień-Widmo z Dwuręcznym Mieczem.
4.Strażnik-Wojownik z Drewnianą Włócznią.
4.1.Wartownik-Wojownik z Czarną Włócznią.
4.2.Templariusz-Wojownik z Włócznią Śmierci.
5.Lisz-Kościany Mag z Kościaną Laską.
5.1.Arcylisz-Kościany Mag z Stalową Laską.
5.2.Potężny Lisz-Kościany Mag z Laską Śmierci.
6.Czarny Rycerz-Rycerz na Czarnym Koniu z Zakrzywionym Mieczem.
6.1.Mroczny Rycerz-Rycerz na Czarnym Koniu z Zakrzywionym Mieczem i Tarczą.
6.2.Rycerz Śmierci-Rycerz na Czarnym Koniu z Trującym Zakrzywionym Mieczem i Tarczą Śmierci.
7.Widmowy Smok-Biały Duch Smoka.
7.1.Upiorny Smok-Szary Duch Smoka.
7.2.Smok Cienia-Czarny Duch Smoka.

H.Piekło:
1.Chochlik-Czerwony Chochlik atakujący Pazurami.
1.1.Imp-Niebieski Chochlik atakujący Pazurami.
1.2.Chowaniec-Czarny Chochlik atakujący Pazurami.
2.Demon-Demon bez rogów(wygląd z H5).
2.1.Rogaty Demon-Demon z Rogami(wygląd z H5).
2.2.Ognisty Demon-Ognisty Demon z Rogami(wygląd Rogatego Nadżorcy z H5).
3.Ogar-Czerwony Pies.
3.1.Wielki Ogar-Czarny Pies.
3.2.Cerber-Czarny Pies z Trzema Głowami.
4.Czarownica-Piękna Ludzka Kobieta w Czarnym Stroju z Czarnymi Włosami, rzuca żaklęcia.
4.1.Wiedźma-Piękna Ludzka Kobieta w Czarnym Stroju z Blond Włosami, rzuca żaklęcia.
4.2.Sukuba-Piękna Ludzka Kobieta w Czarnym Stroju z Czerwonymi Włosami, rzuca żaklęcia.
5.Koszmar-Czerwony Jednorożec z czarną grzywą.
5.1.Piekielny Koszmar-Czerwony Ognisty Jednorożec z czarną grzywą.
5.2.Zmora-Czarny Jednorożec z pomarańczową grzywą.
6.Czart-Demon z Ognistym Mieczem.
6.1.Czarci Lord-Demon z Dwoma Ognistymi Mieczami.
6.2.Czarci Ksiąze-Demon z Dwoma Piekielnymi Mieczami.
7.Diabeł-Demon z Piekielnym Dwuręcznym Mieczem.
7.1.Arcydiabeł-Demon z Piekielnym Dwuręcznym Toporem.
7.2.Włodarz-Demon z Wulaknicznym Dwuręcznym Mieczem.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.11.2009, Ostatnio modyfikował: Diegosan

Permalink

@Up

Jaja sobie robisz, cny człowieku?

Gah, tak się nie powinno zaczynać. Anyway, przez moment poczułem się niczym w RPG - u. Bardzo ubogim, dodam pospiesznie. Zakrzywiony Miecz, Wielki Zakrzywiony Miecz, Zarażony Tasak(sic!), Kościana Tarcza, "Rozp.....ielator +100"(Mruga do fanów RotflRPG)...
Czuję tu także odniesienia do Disciples, niekoniecznie trafione - Hierofanta ciskający Kulami Ognia, Włodarz z Wulkanicznym Mieczem, Święty Mściciel, będący przemianą Anioła...

Teraz nietrafione jednostki w złych miejscach. Nekromanta w mieście potworów? Powinien trafić na "Cmentarz". A, zapomniałem dodać, że nie zacytowałem całej wypowiedzi bez powodu. Tu znajdzie się masę takich kruczków, a mi brakuje czasu, by wyodrębniać najlepsze. Ekhem...
1. Wspomniany Nekromanta.
2. Wiedźma - Piękna kobieta? Czyżby wpływ Disciples, kolejny zresztą?
3. Duch i jego gałązki - Nie znam absolutnie żadnego ducha, który byłby uzbrojony(Wyjątkiem mogą być D&D-kowe Zjawy czy Duchy z Two Worlds, ale to specyficzne przypadki).
4. Smok Zła - Do boju, patetyczne i bezsensowne nazwy!
5. Miniutaur(Miał być Minotaur?) Siekacz... A ja znam Goblina Trzonowca!
6. Sokoli Beholder - ...
7. Kwasowy Smok - Wielki Zielony Smok ziejący Ogniem. Oh well...
8. Z tego, co wiem Wiwerny są tylko spokrewnione ze smokami i raczej nie umieją ziać kwasem(Podręcznikowy Wywern z D&D - I nie, nie lubię Wiwern z Disciples).
9. Gobliny i Toporniki - Czemuż to nie dostali "opisu"?
10. Rok - Jastrząb. Nie, nie skomentuję tego.
11. Wulkaniczny a Czerwony Smok - Oba stwory nie mają ze sobą żadnego pokrewieństwa. Jestem gotowy zaryzykować stwierdzenie, że "Piecyk" jest żywiołakiem.
12. Ważki - Co, te zwykłe, tylko w różnych kolorystycznie wersjach?
13. Gnoll - Szczuroczłek. Znam jednego Orka, który na dźwięk tych słów gotowy byłby nakarmić cię własnymi wnętrznościami... :P
14. Adeptka i ulepszenia - Skąpy Elficki Strój? Hej, dzwońcie do Ubi! Trzeba podnieść próg wiekowy do +16!
15. Wilcarz - Skąd nazwa?
16. Mistrz Miecza - ... Z dwoma Tancerzami Mieczów. Cool, ma własną eskortę!
17. Driada w Czarnej Bieliźnie... Hohoho, a jej specjalnością będzie "Roznegliżowanie"?
18. Pomijając fakt, że są uzbrojone we Włócznie...
19. Są byki ortograficzne, najbardziej rzuca się Niedźwieć :P
20. Spora liczba nazw ulepszeń jest albo głupia albo bezsensowna vide Koszmar - Piekielny Koszmar.
21. O tych jednostkach nie wiemy właściwie nic. Dostaliśmy informację, jak są ubrane, w co uzbrojone bądź co przypominają. Puste nazwy przykryte opisami. Nice try... :P

Teraz można mnie ochrzanić - Byłem chyba nieco za ostry...


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 22.11.2009, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Może troszkę byłeś za ostry :P ale również razi mnie fakt ,że ludzie bezprecedensowo przepisują nazwy jednostek z innych gier ...

Permalink

Do Diegosan
Normalnie nie komentuję takich miast (a właściwie nazw)
Ale
Na wielkiego Tirexa
Nie Riptilon tylko Reptilion
I nie Riptor tylko jak już coś Raptor

Czuję się jakby mi ogon odpadł jak to czytam. ;)


Permalink

Mnie zaś najbardziej razi fakt, że ta lista nie przedstawia żadnego pomysłu o jaki miałby się opierać dane stronnictwo. Kopia wielu z poprzednich części HoMMów, pomysły wyjęte z innych gier, nadmiar niepotrzebnych przymiotników ("nie dziel bytów ponad potrzebę"!). Z samego przeczytania nie wiem jak dane jednostki miałyby się wzajemnie uzupełniać, wspierać czy cokolwiek.

A teraz nieco na bok. Aktualnie pracuję nad gildią wojowników antymagicznych. Fabularne oparcie jest w niechęci do magii wśród gawedzi po Rozliczeniu oraz wiara, że posiadając moc bezproblemowego niszczenia magii ewentualny kolejny napad kreegan będzie zdecydowanie łatwiejszy do odparcia. Jednostki będą wyspecjalizowane w walce z magami, istotami nadnaturalnymi i tym podobnymi. Spodziewacie się zapewne nadmiaru takich zdolności jak "magiczne lustro", "atak rozpraszający" czy "spalanie many". Coś takiego będą posiadać jedynie jednostki wysokiego poziomu, a te niższego będą miały inne moce, pomocne w walce z magami i nienaturalnymi. Będzie to w domyśle jedyne stronnictwo wielorasowe, obok siebie będą przedstawiciele humanoidalnych ras inteligentnych. I pytanie do was, jak się to wam widzi?

Permalink

Może i nie jestem jakimś tam super znawcą HoMM ale mi twó pomysł przypadł do gustu :D
Ja również dopieszczam swó projekt Bagienno-tropikalnego zamku , którego wersję beta poznaliście lub nie poznaliscie wczesniej :D

PS czy czasem Forteca (chodzi o zamek orków)w hoMM V nie miala takich talentów ,że osłabiały magię ?? :D

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 23.11.2009, Ostatnio modyfikował: Valor

Permalink

W Twierdzy z 5 to jest umiejętność jedna, która osłabia. Ale cały zamek raczej nie jest nastawiony jako absolutny wróg magii (poza plugawiaczem to chyba nie mają żadnych jednostek "antymagicznych", poza tym mają szamankę).

Permalink

Witam, jestem tutaj kompletnie nowy, ale mimo to chciałbym przedstawić swoją wizję Fortecy, tudzież akademii. Być może część moich pomysłów pomoże spojrzeć na tą wspaniałą nację z trochę innej strony. W mojej wizji chciałem aby siła tej nacji skupiała się na zakresie możliwości jakie dają zdolności jednostek.
No to zaczynamy.
1 - Chochlik - jednostka strzelająca. W walce wykorzystuje zwykłą strzelbę z bagnetem.
- Chochlik strzelec poz. 2 - uzbrojony w strzelbę dwulufową. Oddaje podwójny strzał.
Dodatkowo uzbrojony jest w kilka bomb, które mogą ogłuszyć wroga. W walce wręcz wykorzystuje krótki miecz.
- Chochlik Altylerzysta poz. 3 - obsługujący małą armatkę jest nieco wolniejszy.
Jego atak działa na małym obszarze. Poza tym również jest uzbrojony w bomby i co więcej potrafi naprawiać jednostki mechaniczne.
2 - Marmurowy Gargulec - o ile można to będzie nazwać Gargulcem. Dokładnie jest to duży bączek, który lata za pomocą wprowadzonego w ruch obrotowy śmigła. Po wylądowaniu we wskazany obszar, za pomocą dwóch ostrzy sieka wszystkie wrogie jednostki w pobliżu.
- Granitowy Gargulec Ognia poz. 2 - dwie rzeczy, które różnią go od zwykłego gargulca to zwiększona wytrzymałość i uzbrojenie. Taki Gargulec jest bowiem uzbrojony zamiast w ostrza w miotacze ognia.
- Obsydianowy Gargulec Piorunów poz. 3 - jeszcze wytrzymalszy, a jak nazwa wskazuje wykorzystuje krótkie wiązki energii elektrycznej, które dodatkowo osłabiają wroga.
3 - Golem - Jest to kula z 4 grubymi odnóżami uzbrojonymi w wielkie żelazne ostrza. Potrafi zbić się w kulę najeżoną tymiż ostrzami, która mknie na wroga, zadając ogromne obrażenia. Jeśli atak spowoduje śmierć oddziału, kula toczy się dalej ( oczywiście tracąc większość rozpędu. W marę ulepszeń golemy są nie tylko wytrzymalsze i bardziej zabójcze, ale i inteligentniejsze. Oczywiście jest również wytrzymały zarówno na broń zwykłą jak magiczną. Wersja pierwotna toczy się tylko w jednym kierunku.
Uwaga! Jeśli dacie sygnał do ataku na odział znajdujący się za innym odziałem, czy to wrogim czy naszym to w pierwszej kolejności zostanie zaatakowany odział zasłaniający cel.
- Obsydianowy Golem piorunów poz.2 - większa odporność na magię. Poza tym uzbrojenie podobne do Obsydianowego Gargulca piorunów. Potrafi omijać przeszkody naturalne.
- Arkanitowy Golem Niebieskiego Ognia poz. 3 - Coś jak kula ognia. Wykorzystuje przetworzoną wersję niebieskiego ognia ,który potrafi dosłownie przyklejać się do wroga. Jednocześnie ten sam ogień jest wykorzystywany w silniku golema, przy czym zasięg toczenia się tego golema jest większy. Poza tym golem zostawia za sobą ślad ognia, coś jak b. długa ściana ognia. Golem może zaatakować cel z poleceniem autodestrukcji po zakończeniu toczenia się. Super odporny na magię. Brak kontrataku. Potrafi omijać sojusznicze jednostki.
4 - Mag - znana wszystkim wersja maga z Heros V.
- Mag na dywanie poz. 2 - Większy repertuar zaklęć, jest szybszy i lata.
- Mag Energii poz. 3 - magowie którzy decydują się na ingerencję w proces ewolucji stają się czymś na podobieństwo Dżina. Istotą z energii. Poza tym, że lata, rzuca jeszcze silniejsze i różnorodniejsze czary ,to w ręcz uderza wiązką magicznych piorunów. Jest bardziej odporny na ataki bronią zarówno zwykłą jak i magiczną. Niewrażliwy na zaklęcia poz. 1.
5 - Dżin - Dżin znany z Heros V
- Królewski Dżin poz. 2 - Niewrażliwy na zaklęcia poziomu 1 i 2. Atakuje podwójnie.
- Dżin, sługa władcy magii poz. 3 - Elita wśród Dżinów służąca samemu Astralnemu władcy niebios i światów. Jednostka ta jest niewrażliwa na magię i odporna na ataki bronią zwykłą. W walce wykorzystuje swoje cztery mocarne ramiona uzbrojone w potężne ostrza. Brak kontrataku. Atak obarcza cel losową klątwą.
6 - Czołg - Typowy czołg wykorzystujący duże działo. B. odporny na magię i ataki bronią zwykłą. Czołg nie pozostaje bezsilny na walkę wręcz. Co więcej nie ma dla niego tarczy której by nie pokonał. Jest bowiem uzbrojony w najprzeróżniejszej maści systemy walki na bliską odległość np. najnowsze miotacze magicznego ognia ,obracające się platformy ostrzy, pancerz elektryczny ,małe mechaniczne szerszenie ,które wdzierają się we wnętrze nieprzyjaciela. Zatem czołg wbrew pozorom pozostaje bardzo niebezpieczny w walce wręcz. Czołg nie ma żadnych kar od ataków z dystansu.
- Mech Bojowy poz. 2 - od razu nasuwa się typowy obraz mech-a, co nie :) ?
A teraz na poważnie ,jest to jednostka bardzo wytrzymała ,szybka i STABILNA. Nie wywraca się ,ani nic z tych rzeczy. Do uzbrojenia Mecha zalicza się duże działo ,które zadaje obrażenia na dużym obszarze ,jeśli jednak taki atak nam nie odpowiada do danej sytuacji ,to możemy polecić chodzikowi atak na wskazany punkt. Oczywiście potrafi kontratakować ataki wręcz ,tak jak czołg nie zna obrony ,której by nie przebył. - Pająk Bojowy poz. 3 - Jeśli oglądaliście film: Bardzo Dziki Zachód to wiecie co mam na myśli :) Strzela wiązką pioruna tak jak znany nam Tytan. Potrafi też użyć czegoś w rodzaju broni meteorologicznej ,która przypuszcza atak za pomocą wywołania burzy piorunów we wskazane miejsce. Posiada również możliwość ataku w trzy wskazane punkty na polu bitwy (taki atak jest oczywiście słabszy).
7 - Maszyna latająca - czyli jakby latający czołg tyle, że strzela wiązką elektryczną. Potrafi również transportować jednostki sojusznicze.
- Sterowiec poz.2 - oprócz działa strzelającego silniejszą wiązką energii elektrycznej, posiada pole siłowe, które chroni sterowiec także przed atakami z dystansu.
może wykonać nalot, czyli spuścić na wskazany obszar masę ładunków wybuchowych. Może teleportować jednostki sojusznicze we wskazany obszar. Musi tylko do niej podlecieć.
- Latająca Forteca poz.3 - jednostka kupowana "na moc" jak to wcześniej określił Hellscream. Mam tutaj nadzieję ,że nie obrazisz się Hell scream ,ale myślałem nad czymś co mogłoby równać się z Fenrisem. A oto dalszy opis: O ile Pająk Bojowy radził sobie z każdą obroną w walce wręcz tak Latająca Forteca radzi sobie z obroną w ataku na dystans.
Jest to zbiór wszystkich cudów technologii w jedną machinę zniszczenia. Poza nalotem, potrafi uderzyć w 5 wskazanych miejsc na polu bitwy. Posiada broń meteorologiczną, która zamiast burzy wywołuje deszcz meteorów we wskazany cel.
Może również wywołać uderzenie sejsmologiczne, które poważnie niszczy fortyfikacje wroga.
Przenosi wskazane jednostki ,zarówno sojusznicze jak i wrogie we wskazaną lokację, bez konieczności podlecenia do niej.
I to by było wszystko. Czekam na poprawki ,bądź ewentualne innowacje.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 6.12.2009, Ostatnio modyfikował: Soplica

Permalink

Niesamowite. Zobaczyłem nowicjusza, który potrafi wymyślić miasto innowacyjne, dobre i nie narobić zbyt wielu błędów ortograficznych/merytorycznych/innych. Co nie znaczy, że błędów nie ma. Wypunktuję w kolejności:

1. IMO nazwy Gargulców i Golemów(Konkretnie ich ulepszeń) są trochę przydługie. Granitowy Gargulec Ognia będzie w sam raz. WoGóle wszystkie te końcówki "Ognia, Piorunów" można wyrzucić.
2. Golemy ze swoim zabójczym Toczeniem wydają mi się ciut za silne... No, ale to tylko moje odczucia.
3. Mag na Dywanie. Ahahahahaha... ^^
4. Dżin, sługa władcy magii. Ugh, trochę niestrawne. Dodałeś w jego właściwościach, że jest odporny na ataki bronią zwykłą. Rozumiem, że chodzi TYLKO o wysoką obronę?
5. Czołg - O boshe, toż to istny killer! Robo-szerszenie, miotacze ognia, ostrza...
6. Mech - O ile czołgi(Prymitywne) bądź machiny jako takie mogłyby być akceptowalne dla Ashan(Bo założę się o własną grzywę, że HVI będzie w Ashan), to Mechowi mówię zdecydowane nie. IMO zbyt nowoczesna jednostka, szczególnie że świat z HV nie ma żadnych zaczątków technologii(Pomijając Golemy i "Gargulce").
7. Jak właściwie miałoby wyglądać "transportowanie" jednostek przez Latajły?
8. Sterowiec może teleportować jednostki? Hm, trochę to udziwnione. O coś takiego mógłbym posądzać Dżina, ale nie maszynę(Koniec końców bezduszną).
9. Ta Latająca Forteca wydaje mi się strasznie przesadzona. Nie mówię nawet o teleportacji czy ataku sejsmologicznym(Ciekawe, ale tak jak w przypadku Mecha - zbyt Modern), ale o możliwości zaatakowania PIĘCIU CELÓW na raz. Ale skoro jest kupowana "na moc"(Jak by to miało działać? Fenris wzmacnia się, bo jest istotą boską. A tutaj?)

Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo mile zaskoczony, choć projekt wymaga dopracowania. Choć biorąc pod uwagę projekt Ś.P Diegosana(Który pewnie teraz leży gdzieś pociachany przez wściekłe Gnolle :P), wypada wspaniale.

P.S Z ciekawości, porównałem moce Fenrisa i Latającej Fortecy:

Fenris:
1. Całkowita odp. na magię.
2. Wysoka odp. na obrażenia fizyczne.
3. "Wzbudza strach".

Forteca:
1. Strzela.
2. Lata.
3. Wg opisu, bardzo wysoka odp. na ataki dystansowe.
4. Może zaatakować 5 celów na raz.
5. Nalot.
6. Atak sejsmologiczny.
7. Teleportacja sojuszników.
8. I wrogów.
9. Atak meteorologiczny.

Nie sądziłem, że to powiem, ale Fenris się chowa :P.

PPS. Błagam, zmień nick. W czwartek mam sprawdzian z "Pana Tadeusza", a ty mi przypominasz, że jeszcze go nie przeczytałem :P.