Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink

W związku ze zwiększającą się na forum ilością tematów o problemach pojedyńczych osób - i co za tym idzie ogólnym bałaganem - zakładam ten ogólny temat na zgłaszanie problemów i ich rozwiązań.

Proszę jednocześnie, o ograniczenie tutaj rozwlekłych dyskusji (a już tym bardziej offtopów. Rzetelnie ostrzegam, że takie będą kasowane od razu i bez ostrzeżenia). Chodzi jedynie o to, żeby nie pogubić się w tym wszystkim, i nie zapominać o problemach zgłoszonych wcześniej.

Mam nadzieję, że to się sprawdzi i ułatwi komunikację. Jakiekolwiek zastrzeżenia/propozycje zgłaszać na PW, NIE w tym temacie.

AKTUALIZACJA TEMATU

Najczęściej Zadawane Pytania:

 1. Jak mogę się połączyć z kimś w grze wieloosobowej?
  Nie obejdzie się bez dodatkowego oprogramowania. Godnymi polecenia aplikacjami są GameRanger oraz Hamachi.

  W przypadku tego pierwszego, należy założyć sobie konto, a następnie podać ścieżkę do pliku uruchamiającego Heroes. Następnie trzeba założyć/dołączyć do wybranego pokoju i kliknąć "start". Program powinien automatycznie połączyć wszystkich graczy znajdujących się w danym pokoju.
  Uruchamianie Heroes III z Gamerangerem gdy w katalogu zainstalowany jest HDmod nie jest zalecane!

  Sytuacja z Hamachi przedstawia się podobnie: należy dołączyć do wybranej sieci (należy znać nazwę i hasło), następnie po uruchomieniu Heroes trzeba wybrać połączenie TCP/IP oraz wpisać adres IP osoby gospodarującej (wyświetla się przy nicku na liście Hamachi). Jeśli pojawią się jakieś kłopoty można wykonać następujące czynności:
  - Panel sterowania -> połączenia sieciowe -> Zaawansowane -> Ustawienia Zaawansowane -> przesunąć Hamachi na najwyższą pozycję -> reset komputera
  - Panel sterowania -> połączenia sieciowe -> Hamachi -> PPM -> Właściwości -> TCP/IP -> Właściwości -> Zaawansowane -> Metryka automatyczna: odznaczyć i wpisać 10 -> reset komputera

  Jeżeli próby połączenia zawiodą - trzeba manewrować przy odblokowywaniu portów.

  Niezwykle istotne jest też to, by osoby łączące się ze sobą:
  - Uruchamiały grę o tej samej wersji pliku. Tutaj może pomóc Heroes33.exe używany do rozgrywek ligowych
  - Miały zgodne wersje gry. Rozbieżności w np w statystykach jednostek mogą skutkować błędami, zawieszaniem się gry itd.


 2. Nie działa mi Heroes III! Co robić?
  Starsze wydania mogą mieć problemy z kompatybilnością z nowszymi systemami (Windows XP/Vista/7/8). W tym wypadku proponujemy otworzyć okienko właściwości skrótu do gry oraz zaznaczyć w nim uruchamianie w trybie zgodności z Win 98/XP. Jeżeli to nie pomoże, zalecamy zajrzeć do tego tematu.

 3. Zgubiłem płytę z grą/brakuje mi kilku plików/płyta z grą jest strasznie porysowana i nie działa. Mógłby mi ktoś przesłać?
  Nie, ale ten temat może pomóc.

 4. Zaciąłem się w kampanii w momencie XYZ! Co robić?
  Iść do tego wątku i tam poszukać odpowiedzi lub napisać o problemie.


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Witam Wszystkich

Jestem tu nowy i mam problem z ostatnim scenariuszem ostatnij kampanii podstawowej wersji gry, wyskakuje mi error:

ResourceManager::GetBitmap816 could not find "bitmap8" resource "HPS000Pl.PCX"

Po naciśnięciu alt+F4 działa, scenariusz się wgrywa, ale zamiast wizerunku Katarzyny widać jakiś "ssyf" i za każdym razem gdy na nią kliknę pojawia się cytowany wyżej error. Nie wiem jak rozwiązać ten problem, może Wy mieliście podobny problem??? Od razu mówię, że gra jest legalną kopią zapasową orginału.

Pozdrawiam :)

Permalink

Co zrobić by w następnej misji kampani którą robie przez Edytor Kampani, był bohater z takim poziomem i umiejętnościami jakie miał po zakończeniu pierwszej misji...?? Prosze o pomoc...


Permalink

Zrób drugą część (normalnie, w edytorze map) ale w miejscu początkowego bohatera połóż nie jakiegoś konkretnego, ale "siedlisko bohatera" (jest na samym dole menu bohaterów). Stamtąd wybierz klasę twojego herosa i rodzaj (np. jak robisz bohatera o imieniu Madal i dajesz mu specjalność w Hipnozie to musisz wybrać rodzaj "Astral").

Z kolei w edytorze kampanii ustawiasz co ma przechodzić -- czy bohater ma zachowywać artefakty, czy umiejętności, czy armię itd.


Permalink

Do jakiego folderu wkleja sie pliki z mapami i kampaniami do H3 bo ja nigdzie tego znaleźć nie mogę. Ściągnałem z krytpy map kampanię i nie wiem gdzie ją wkleic żeby działała.

Permalink

Folder ten nazywa się "Maps" (jest w katalogu z grą). Wkleja się tam zarówno mapy, jak i kampanie.

PS Mapy najpierw rozpakuj. :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.07.2006, Ostatnio modyfikował: Konquer

Permalink

thx Konqer :D a i nie zapomne rozpakować :D a tak inna sprawa teraz. z modem WoG nie można zagrać w kampanie z SoD na forum acida dowiedziałem się że można użyć specjalnego programu, wyciagnąc je z gry i wkleić do pozostałych wtedy będzie można zagrać w kampanie SoD z modyfikacjami z WoG-a. Mam prośbę ponieważ ja probowałem to zrobić ale nie znam się na tych sprawach więc jeśli ma ktoś te pliki wyjęte juz albo miałby czas żeby je wyjąc to byłbym wdzięczny jeśli mi jeszcze wyśle na sancho35@wp.pl
z gory dziex
pzdr :D

Permalink

To bardzo proste -- wystarczy zlokalizować plik Heroes3.exe w katalogu z grą.

W folderze z tym programem powinien być jeden plik. Jeżeli są dwa, skasuj ten, który go nie włącza (sorry, za taki styl, ale nie mam teraz WoG-a ani tego programu, pisze z pamięci). Jak już go usuniesz, to uruchom aplikację. Pojawi się okienko z wyborem plików. Zlokalizuj plik wykonywalny H3 i wszystko się uruchomi. Obsługa jest bardzo prosta -- aby wyodrębnić jakieś elementy H3 (np. grafiki jednostek, kampanie etc.) trzeba je odnaleźć w dwóch pierwszych okienkach. Klikając na przyciski obok nich przenosisz dany element do ostatniego "okienka" i stamtąd już tylko jeden klik do wyodrębnienia (przycisk do tego jest chyba pod okienkiem).

Wyodrębnione elementy (np. te kampanie) możesz edytować jak chcesz. Jeżeli ustawisz w kampanii "Niech żyje królowa" premię 100 archaniołów, i skopiujesz ją do folderu "Maps" to w grze będzie właśnie taka premia. Spróbuj. Wyodrębniając kampanie SoD oczywiście ich nie modyfikuj. :)


Permalink

heh thx konqer ale ja nadal nie wiem które to pliki. Może ktoś kto ma ten program i wyciągnięte pliki by mi powiedzial jak sie dokladnie nazywają te pliki noi jak je znajde to co dalej z nimi dokładnie zrobić
PS: prosiłbym żeby ten co mi będzie pomagał pisał dokładnie co po kolei wcisnąć bo ja w tych sprawach zielony jestem :D

Permalink

Witam. Nazywam się Crux i jestem wielkim fanem "trójeczki".
Otóz po ściągnięciu kampanii z Jaskinii postanowiłem sam coś stworzyć. Pierwsza mapka zrobiona, więc czas na drugą. Umieszczam ją w edytorze kampanii, zaczynam robić drugą mapkę i zaczynają się schody. Jak zrobić, by bohater przeszedł np. z całym doświadczeniem do następnej misji. A konkretnie- co mam umieścić w edytorze mapy? Losowy bohater, Strażnik (bo to akurat strażnik)? Help.
Pzdr.
Crux

Permalink

Panie Crux -- taka jedna mała uwaga (przepraszam za offtop).

Błagam -- dopracuj swoją kampanię do perfekcji. Daj ciekawego głównego bohatera. Rób rozbudowane misje. Wysil się na dużo tekstu. Zrób piękne otoczenie (góry, lasy etc.). Nadaj sens i duszę swojej kampanii. Ogranicz do minimum przypadkowość.

A nade wszystko n i g d y nie używaj generatora map losowych.

Bo dość już dziadostwa pokroju "Gryfi rise", "Avalon the Rightorder", "Attack!", "Jeźdźcy apokalipsy", "Przygody Sandry Nimo", "Eternal Love", "Historia Conflux" itd. W sieci krążą gigabajty amatorskich kampanii z czego 99% to totalne śmieci nie nadające się do grania. W zasadzie jedyną świetną nieoficjalną kampanią jest "Na ratunek czarodziejom". Dobrzy mapmakerzy zazwyczaj mają dużo pomysłów i nie mają czasu na rozbudowane kampanie i wolą zrobić dobrą jedną mapę (ostatnia całkiem niezła nowinka to "The Quest of Sir Marcus"). Natomiast ci, którzy biorą się za kampanie, to zazwyczaj nowicjusze, którzy tak się palą do robienia następnych części, że nie kończą wcześniejszych. Albo używają generatora.

Crux -- zaplanuj i zrób jak trzeba swoją kampanię. Do końca. Jeżeli chodzi o teren -- wzoruj się na kampaniach AB i SoD (broń Boże nie RoE), np. na "Nieroztropnej wpadce", czy "Igraniu z ogniem". Jeżeli będziesz miał problem -- pisz na konger[at]gmail.com Nie zapomnij oczywiście powiadomić mieszkańców Jaskini, gdy już skończysz tę kampanię.

To tyle offtopu. Jeszcze raz przepraszam.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 5.08.2006, Ostatnio modyfikował: Konquer

Permalink

Dziekuję za pomoc.
Tak po prawdzie to mój pierwszy projekt "na serio", więc nie gwarantuję. Map losowych wciskać nie będę, a staram się wzorować właśnie na krajobrazie z AB i SoD-a. A ponieważ uwielbiam mapy z fabułą, to postaram się nie zawieść. I zrobię to do końca, badziewia postaram się nie wcisnąć.
Pzdr.
PS Jeszcze żadna zabawa z edytorem mi nie sprawiała takiej radości. Ale już koniec tego OT-a. ;)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 7.08.2006, Ostatnio modyfikował: Crux

Permalink

Z tego co niedawno widziałem na forum, to przyjmowanie (chyba) zostało zawieszone na czas nieokreślony, ale po dalsze info musisz się udać do któregoś z opiekunów krypty (jak wejdziesz z głównej w Mapy, to są wymienieni w 'Straznicy Krypty').

Najpewniejszym źródłem informacji chyba będzie Ururam Tururam


Permalink

Krypta Map podniesie się niedługo, do tego czasu dodawanie jest wstrzymane, jednak potem będzie znacznie ułatwione i bez zbędnych zabiegów utrudniających życie.


Permalink

Konqer

Panie Crux -- taka jedna mała uwaga (przepraszam za offtop).

Błagam -- dopracuj swoją kampanię do perfekcji. Daj ciekawego głównego bohatera. Rób rozbudowane misje. Wysil się na dużo tekstu. Zrób piękne otoczenie (góry, lasy etc.). Nadaj sens i duszę swojej kampanii. Ogranicz do minimum przypadkowość.

A nade wszystko n i g d y nie używaj generatora map losowych.

Bo dość już dziadostwa pokroju "Gryfi rise", "Avalon the Rightorder", "Attack!", "Jeźdźcy apokalipsy", "Przygody Sandry Nimo", "Eternal Love", "Historia Conflux" itd. W sieci krążą gigabajty amatorskich kampanii z czego 99% to totalne śmieci nie nadające się do grania. W zasadzie jedyną świetną nieoficjalną kampanią jest "Na ratunek czarodziejom". Dobrzy mapmakerzy zazwyczaj mają dużo pomysłów i nie mają czasu na rozbudowane kampanie i wolą zrobić dobrą jedną mapę (ostatnia całkiem niezła nowinka to "The Quest of Sir Marcus"). Natomiast ci, którzy biorą się za kampanie, to zazwyczaj nowicjusze, którzy tak się palą do robienia następnych części, że nie kończą wcześniejszych. Albo używają generatora.

Crux -- zaplanuj i zrób jak trzeba swoją kampanię. Do końca. Jeżeli chodzi o teren -- wzoruj się na kampaniach AB i SoD (broń Boże nie RoE), np. na "Nieroztropnej wpadce", czy "Igraniu z ogniem". Jeżeli będziesz miał problem -- pisz na konger[at]gmail.com Nie zapomnij oczywiście powiadomić mieszkańców Jaskini, gdy już skończysz tę kampanię.

To tyle offtopu. Jeszcze raz przepraszam.

Konqer jeśli chcesz to mogę Ci wysłać kampanię zkaladającą sie z 24 map(tzn. 3 kampanie) zrobione bez edytoram map losowych i niemal bez edytora losowych przeszkód. Jeśli chcesz wiecej wiedzieć to zajrezyj do tematu "mapmakerzy,testerzy.." tam jest z grubsza opisane o co w kampani chodzi i jaka ona jest(bo wszystkie 3 są jedną historią) i o ile pierwsza kampania nie ma rozbudowanej fabuly o tyle 2 i 3 staralem sie robic takze pod tym kątem. Pozrdawiam i zapraszam;)


Permalink

Filus, czy może chodzi ci o kampanię "Ostoja spokoju"? Jeżeli tak, to informuję, że już ją mam (od ciebie zresztą) i grałem w nią. O jakości samej kampanii się nie wypowiem, natomiast pragnę poinformować, że skoro już stosujesz fabułę która dzieje się PO Armageddon Blade, powinieneś nie popełnić tak strasznej gafy i wiedzieć, że Katarzyna NIE jest królową Erathii. To wszystko. Przepraszam za offtop.


Permalink

Konquer ja pisałem że akacja dzieje się PO RoE a nie po ab... Poza tym możesz się wypowiedzieć na temat jakości(jak chcesz to w dziale Mapmakerzy(żeby nie robić offtopów) a jak nie to na priv(filus8[AT}op.pl) Aha jeśli chodzi o te ocenianie kampanii to może najpierw przeszedłbyś drugą i 3 kampanię? Bo z tego co pamiętam to masz tylko pierwszą, najgorszą(robiłem ją gdy byłem dużo młodszy) i najprostrzą. Jeśli masz czas na wakacjach to spróbuj przejść dwie kolejne;) pozdro.

---
Jest taka zasada, nie cytujemy poprzedniej wypowiedzi w całości, proponuje się jej trzymać dla porządku na forum - H.G.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.08.2006, Ostatnio modyfikował: Haav Gyr

Permalink

Co stało się z tematem "Mag vs Wojownik"?


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.10.2006, Ostatnio modyfikował: Gwynbleidd

Permalink

Z powodu braków w wychowaniu coponiektórych dysputantów został ukryty i czeka na reakcję władzy sądowniczej Jaskini, czyli Trybunału.

Pozdrawiam