Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink
Wiem że pytanie było zadane wieki temu ale chyba jeszcze nikt nie odpowiedział.

@Emanet: jeżeli użyjesz tipsa w którymkolwiek momencie gry, to zapis z którego grasz i wszystkie jakich użyjesz w przyszłości tą kampanią są już "zainfekowane" i zawsze otrzymasz rangę oszusta. Jedynym sposobem aby tego uniknąć jest skopiowanie sejwa i użycie kopii do "sprawdzenia" tego czegoś.

Innymi słowy jeżeli użyjesz tipsa to ta kampania jest stracona dla wyniku i koniec. Jeżeli w przyszłości zapiszesz na ten sejw inną kampanię (w której już nie użyłeś kodów) to też za jej ukończenie dostaniesz oszusta.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.02.2008, Ostatnio modyfikował: Konquer

Permalink
@ Konqer

Dzięki za zainteresowanie, ale właśnie chodzi o to, że zawsze, gdy używałem jakiegoś kodu, to później wczytywałem wcześniejszy, "czysty" sejw.
Przeszedłem tak kilka kampanii bez rangi oszusta, ale na jednej - Nowy początek - niestety właśnie pojawił się ten problem.

Czy da sie podejrzeć jakoś te sejwy, żeby sprawdzić, w którym został użyty kod?

Nie wiem czy się jasno wyrażam?


Pozdrawiam

Emanet
Permalink

Konqer

jeżeli użyjesz tipsa w którymkolwiek momencie gry, to zapis z którego grasz i wszystkie jakich użyjesz w przyszłości tą kampanią są już "zainfekowane" i zawsze otrzymasz rangę oszusta.


Nieprawda.
Da się używać kodów i nie mieć rangi "oszust". Wystarczy tylko:
1. Przed ostatnią walką/dostarczeniem artefaktu/wykopaniem graala/co tam jeszcze zapisać grę.
2. Wyjść do menu głównego i wczytać grę (wczytanie gry z planszy powoduje, że nadal jesteśmy "oszustem").
3. Wykonać ostatnie zadanie zwyczajnie (jeśli to jest bitwa, to można dodać sobie kodami multum jednostek, zapisać grę, wyjść do menu i wczytać - armia zostaje, wpis "oszust" nie).

Sprawdzane (wielokrotnie) na H2-H4 i działało.
Przy przechodzeniu kampanii ważne, by przypadkiem jednej z misji nie skończyć jako "oszust", bo wtedy cała kampania jest "zainfekowana" (chyba w H4 jest to trochę inaczej).


Co do tego jak usunąć takiego "oszusta", to nie słyszałem, by ktoś to uczynił. Może istnieje jakiś sposób, ale nie jest on (powszechnie) znany.
Permalink
A aj bym prosił o pomoc, mianowicie jak przejść (jaką strategię obrać) na ostatnią misję w Kampanii Podziemia i Diabły, w której chodzi o zdobycie Steadwick ? Bo jakoś nie mogę w terminie 3 miesięcy się wyrobić ;P
Permalink
Nie jestem pewien czy o tą mape chodzi, bo grałem dawno w kampanie, ale pamiętam, że siedział w mieście cały czas jakiś bohater i nie wychodził z niego. Wiem, że wokół tego zamku nastawiałem kilku moich bohaterów, gość wychodził z zamku i lał ich po kolei, ale zabrakło mu ruchu, aby wrócić w tej samej turze, wtedy głównym bohaterem z bezpiecznej odległości wjeżdżałem do zamku praktycznie bez bitwy :)
Permalink
Dobrze kombinujesz Draq :) z tego co kojarzę to przed tą misją mamy wybór, którymi hirkami gramy (do wyboru zestaw od lochu i jakiś inny z wcześniejszych misji), ja wybrałem zestaw z lochu bo tam miałem potężnych magów, jeden z nich miał wrota wymiarów z magią powietrza, więc wystarczyło po prostu zając z zaskoczenia ten zamek jak był akurat bez obstawy w środku, było to możliwe dosyć szybko, wystarczyło się po przenosić nad tymi całymi górami od prawej górnej strony mapy, jeśli w zamku był bohater wystarczyło ponownie wczytać grę i poczekać kolejną turę i znów sprobować sie przenosić, za którymś razem zamek zawsze trafiał sie pusty, niestety jeśli ktoś przebijał się tradycyjną drogą mogło być ciężko.
Permalink
Witam

Chodzi o Generała Kendara (chyba tak mu było ;) ) i atak na Stadwick. Nie mówię - proste to nie było, bo przeciwnik jest dość silny (staty i wojsko).
Dragonthan miał dobrą ideę, ale taką deczko, ekhm, lamerską ;P Ja ogólnie po prostu podjechałem pod zamek i go zlałem :P Najpierw hirkiem z wojskiem z Inferno, później dobiłem Dungeonem :D
Ale nie mówię - podchodziłem do tego wielokrotnie, a samą mapkę rozpoczynałem ze 3 razy od nowa ;)

Pozdrawiam
Permalink
Ja mam pytanie z całkiem innej beczki. Mianowicie założyłem temat: Heroes of Might and Magic: Kingdoms.
Dzisiaj rano loguje się do jaskini i okazuję się, iż mojego tematu nie ma!!!
Dlaczego???
Czyżby administrator usunął???
Albo ktróryś z moderatorów???
Permalink
Witam!

Tak, widziałem ten temat - został zablokowany przez Tristana.
Było to niepotrzebne dublowanie dyskusji.
Powinieneś dostać powiadomienie o odpowiedzi w tym temacie,
gdyż Tristan poinformował o zamknięciu oraz podał link do odpowiedniego tematu.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.02.2008, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink
Mam tylko jedno małe pytanko... Czy ktoś z moderatorów mógłby STALE "zmoderatorować" Cliforda? Po prostu zająć się nim, nie wiem może opieką specjalną otoczyć?

PS. Sorki, że wpis w nie odpowiednim forum, ale zasugerowałem się przez "Pytania i odpowiedzi"

Podoba mi się to pytanie w tym dziale :P Cliford jest już pod lekkim nadzorem - Sulia

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
No ale jak do tego Steadwick dojść :P ? Przecież są przed nim 2 bardzo mocne garnizony.
Permalink
Ja wylosowałem skrzydła anioła w podziemiach, obok smoków.
Permalink
Omg... Po prostu na mapie w miejscu losowego artefaktu trafiły mu sie skrzydła anioła.
Permalink

Konqer

Omg... Po prostu na mapie w miejscu losowego artefaktu trafiły mu sie skrzydła anioła.


Aha dzięki. A przy okazji, czy choć raz mógłbyś mnie nie krytykować? A zapytałem się dlatego, że nie wiedziałem czy ot tak mu się pojawiły w ekwipunku, czy co innego...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 13.02.2008, Ostatnio modyfikował: Haart

Permalink
Bez urazy, to nic osobistego. :) W zasadzie nie pamiętam bym cię kiedyś (s)krytykował, a jeżeli tak się stało - to naprawdę nie złośliwie. Takie pytanie są po prostu no... nieco zbyt oczywiste. :) Pozdrawiam.
Permalink
Mam sprawę, a mianowicie dwie:
Jak stworzyć własnego moda?
(drugie z innej beczki: czy w sygnaturze można umieścić obrazek???)
Permalink

Ynaf

Jak stworzyć własnego moda?


Do Heroes 3? Musisz zainteresować się skryptami ERM

Ynaf

(drugie z innej beczki: czy w sygnaturze można umieścić obrazek???)


Nie to forum.
Ale odpowiem: nie. W całym Imperium obrazka nie wstawisz, zaś w podpisie nie działa żadne formatowanie tekstu.

Pozdrawiam
Permalink

MiB

Do Heroes 3? Musisz zainteresować się skryptami ERM


Skrypty ERM są przydatne, choć niekonieczne. A jeśli nie używasz WoGa do stworzenia moda, to nawet nie można ich używać.
Do modów ja używam narzędzi:
H3DefTool (tworzenie defów, w AC umieściłem nawet próbne spolszczenie), ERM Scripter (edycja wszelakich plików .txt, skryptów, map), Edytor map (tworzę nim mapy, fabrycznie dołączony do gry), Corel PhotoPaint (jednostki, drobne zmiany graficzne), IrfanView (konwersja jednostek z MM, przekolorywanie), Cofeecup GIF Animator (konwersja jednostek z MM, tworzenie animacji na forum), Resedit (do szukania defów) i ModHomm 3 (wypakowywanie defów). Tylko Corel PhotoPaint i Cofeecup GIF Animator są płatne.

Przeszedłem tak kilka kampanii bez rangi oszusta, ale na jednej - Nowy początek - niestety właśnie pojawił się ten problem.


Trzeba zedytować pewien plik z wynikami (nazwy nie pamiętam). Tam możesz usunąć rangę oszusta.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.02.2008, Ostatnio modyfikował: Ghulk

Permalink
Mam takie pytanie dotyczące kampanii. Jak zrobić, by główny bohater miał inne imię? Np. u mnie jest to Solmyr, a chcę, by nazywał się inaczej. Jak to zrobić? I co to jest tożsamość w oknie tego bohatera?