Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink

Że takie dam mało fachowe porady:
- wyciągnąć save'y i przeinstalować grę
- znaleźć w sieci/od kogoś ów plik bo może pomoże uniknąć reinstalacji


Permalink

Wiatm wszystkich
Jestem początkującym mapmakerem i potrzebuję pomocy.Jak w można ustawić warunki zwycięstwa i porażki.Bo trochę nudna sie robi opcja zniszcz wszystko

Permalink

Narzędzia => Ustawienia mapa => Specjalne warunki zwycięstwa/porażki.

Pozdrawiam
Denadareth


Permalink

Wielki dzięki:)

[scalenie: 05.01.2007 18:07]

Mam kolejny problem.Jak w edytorze kampani ustalić kolejnośc scenariuszy?

[scalenie: 06.01.2007 14:13]

Dobra kolejność snenariuszy w kampani już załatwione.Teraz kolejny duży problem.Ustawiłem warunki wygranej czyli zdobycie artefaktu a jak pokonuję wrogów wyświetla się komunikat o zwycięstwie.Jak zrobić by wyeliminowanie wrogów nie przeszkadzała w wykonaniu mijsi z celem zdobycia artefaktu???

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 6.01.2007, Ostatnio modyfikował: Crag Hack

Permalink

Kojarzy mnie się że powinieneś odznaczyć 'także normalne warunki zwycięstwa'. Ale że mapmakerem niegdy nie byłem, to pewien nie jestem.


Permalink

Eru dobrze prawi, trzeba odznaczyć "Także normalne warunki zwycięstwa".
Tak BTW zawsze mnie wnerwiało, że można dać tylko 1 warunek przegranej - a tak bym chciał by zarówno był limit czasowy jak i by śmierć herosa kończyła scenariusz.

A może da się tak ustawić? Wie ktoś jak?

Pozdrawiam
Denadareth


Permalink

Z tego co wiem to się nie da normalnie, ale coś mi się obiło o uszy, że WoG i skrypty pozwalają na takie rzeczy:)


Permalink

Dobra... Nadeszła u mnie kolejna ekstytacja Heroeskiem ;) W wakacje wziąłem się za kampanie z RoE i stanąlem na Dniu i Noc z Niech żyje król (ostatnia misja z tejże kampanii). Próbowałem iluś różnych czarów, cudów na kiju etc. Niestety, dzisiaj jak zobaczyłem armię Tyris, postanowiłem się nie wstydzić i zapytać na forum. Jak to diabelstwo przejść?

Za Deyję ;)

Permalink

Mam problem z Ostrzem Armagedonu.
Po drugiej mapie ostatniej z udostępnionych od początku kampanii - "Igranie z Ogniem" - nie udaje się wczytać kolejnej mapy, wyskakuje okienko z komunikatem o błędzie 'Runtime error' (czy jakoś tak :P) i gra się wywala.
Wersja polska, nieoryginalna, niepatchowana :)

Permalink

Witam.
Mam pewien kłopot.
Otóż w "Odrodzeniu Erathii" w kampanii "Niech żyje królowa" po przejściu dwóch scenariuszy, gdy chce wczytać trzeci to mnie wywala na pulpit, a muszę powiedzieć, ze od samego początku wyskakiwały jakieś komunikaty o braku 1 lub 2 plików na początku każdego scenariusza. Poza tym posiadam oryginalne wersje wszystkich części HoMM3, ale bez patchy i innych "ulepszaczy".
Dzięki za jakiś odzew w tej sprawie,
pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.10.2008, Ostatnio modyfikował: Logos

Permalink

ja sobie juz poradziłem, znalazłem na necie cos o podobnych problemach z wogiem i okazało się ze mają wspólny mianownik z moimi kłopotami.
wystarczyło przed skonczeniem poprzedniej mapy wywalic bohatera, który miał artefakt Spirit of Opresion i dalej mozna grać normalnie.

Permalink

Mnie wyskakuje okienko z błędem, ale wystarczy wziąć ok i mi wchodzi normalnie. Natomiast z RoE różne są cuda. Dodam, że mam oryginalnego Complete'a ;)

Permalink

Nie mogę odpalić żadnej z map ściągniętych z Krypty Map, gdyż wyskakuje mi error:'zła wersja pliku - wersja pliku = 28, aktualna wersja=21'. Co z tym zrobić?

Permalink

prosta sprawa. Masz AB a próbujesz zagrać w mapy SoD...


Permalink

Włącz edytor SOD (nie AB) i wyłącz.


Permalink

Witajcie :)
Mam pytanie dotyczące kampanii na SOD - Angelic Alliance (Nieświęte przymierze). W czterech poprzednich kampaniach na końcu zapewniano mnie, że bohater wraz z umiejętnościami i czarami trafi do następnej kampanii. I od lat denerwuje mnie, że tak nie jest. Zawsze gdy zrobię "load" save'a, gdzie mam zapisane wszystkie poprzednie zaliczone kampanie i wybiorę pierwszą mapę to ZAWSZE heros ma inne skile i wszystko inne niż ja sobie wcześniej ustaliłem. Ech...
Dlaczego?
Jak to zmienić?

Permalink

Witam!

Kto pyta, nie błądzi, ale czasem warto poszukać. Powinno pomóc.

Pozdrawiam


Permalink

MiB ---> Wątek, który mi dałeś nie zawiera odpowiedzi na pytanie. Przypomnę, że nie chodzi o nieodkrywanie się kolejnej kampanii - jest ona dostępna. Chodzi o to, że bohaterowie nie mają umiejętności, czarów etc. z poprzednich kampanii (Eliksir Życia, Nowy Początek itd.).
Ponadto sam bym poszukał ale wyszukiwanie nie działa :)

Permalink

MiB

I nie byłoby w tym nie złego, gdyby nie fakt, że po przejściu do drugiej mapy gra spostrzega swój błąd i wymienia mia wszystkich herosów na jakichś pierwszopoziomowych :(

Filus

Wejdź na stronę: http://www.acidcave.com/vault.php#inne i poszukaj tam RoE campaigns fix - poprawia błędy. To jest standard w tych kampaniech - zawsze tak było - jedynie czyste RoE nie miało tego błędu ale po wgraniu SOda lub AB ten błąd wystepuje notorycznie.

Uważam, że Twój problem zostanie rozwiązany po zaaplikowaniu patcha.

Pozdrawiam


Permalink

Po wgraniu tego "patcha" gra mi się nie uruchamia... przy uruchamianiu wywala piękne okienko: "Wystąpił problem z aplikacją Heroes3.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

Przeinstalowałem, spachowałem - działa.
Ale nic nie daje...

Dla przykładu...
Yog z kampanii "Narodziny barbarzyńcy" -> http://www.maciejstepnikowski.pl/inne/heroes/Yog1.jpg
Yog z kampanii "Nieświęte przymierze" -> http://www.maciejstepnikowski.pl/inne/heroes/Yog2.jpg
Crag Hack z kampanii "Tnij i siecz" -> http://www.maciejstepnikowski.pl/inne/heroes/CragHack1.jpg
Crag Hack z kampanii "Nieświęte przymierze" -> http://www.maciejstepnikowski.pl/inne/heroes/CragHack2.jpg

Swoją drogą ciekawe jest to, że Yogów jest dwóch - w kampanii "Narodziny barbarzyńcy" nie może on posiadać księgi czarów, ten z "Nieświętego przymierza" nie widzi już przeciwwskazań.

Wracając do tematu: czemu chociaż obiecano mi, że "Xxx jest ograniczony do 25 poziomu, ale zabierze doświadczenie i umiejętności do następnej kampanii" tak się nie dzieje? Gem, Gelo, Yog i Crag Hack mają nowe drzewko w "Nieświętym przymierzu"...