Imperium

Behemoth`s Lair

Problemy z grą przez sieć

Permalink

Crux, a po co ip, jak masz neostradę? Jeśli ty masz zewnętrze to przeciwnik może mieć byle co, a jeśli zapora blokuje to zawsze pojawia się komunikat (a z resztą kto używa zapory z windy). Może wyda to się prozaiczne, ale, najpierw któryś z was dołącza do drugiego w hamachi, a potem jak jeden założy grę to drugiemu musi się wyświetlić.

Menu --> Panel sterowania --> Zapora systemu windows

W opcji bierz wyłącz (niezalecane)
PS: Ściągnij sobie jakiś darmowy firewall są lepsze.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.10.2007, Ostatnio modyfikował: Takeda

Permalink

Takeda

Może wyda to się prozaiczne, ale, najpierw któryś z was dołącza do drugiego w hamachi, a potem jak jeden założy grę to drugiemu musi się wyświetlić.

Co niezawsze jest prawdą. Nieraz spotkałem się z sytuacją, gdy nie było widocznej gry, a po wpisaniu do wyszukiwania adresu ip z hamachi, automatycznie wchodziło w menu rozgrywki.


Permalink
Ja i kumple mamy orginalne wersje h3 - złota edycja i wszyscy mamy neta z MultiMedia czyli zewnętrzne IP i nie możemy się połączyć ani normalnie w grze ani przez hamachi. Mamy też wyłączone wszelkie zapory i firewalle i nadal nic z tego :/

Edit:

Wystarczyło stworzyć serwer bez hasła i możemy grać ile tylko chcemy. Oczywiście przez Hamachi.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.12.2007, Ostatnio modyfikował: Aldarion

Permalink
Ehh, nie śmiejcie się, ale ściągnąłem Hamachi i nie wiem co dalej :D Może mi ktoś powiedzieć co mam zrobić po kolei ? Rozumiem, że najpierw tworzę siec, a później uruchamiam grę. I co dalej ?
Permalink
Haart, tworzysz sieć, kolega się do niej dołącza, włączacie H3 (wieloosobowy; TCP/IP), jeden tworzy grę (host), drugiemu automatycznie pokazuje się na liście owa gra i dołącza do niej. Tyle filozofii. Jeśli będziesz miał problemy, pisz PW, to się zgadamy na gg.
Oczywiście musicie mieć tą samą wersję gry. Słyszałem, że ponoć plik "crtraits" ujednolica wersję, ale nie mogę tego potwierdzić, ponieważ jeszcze nie próbowałem tej metody. Jeśli chciałbyś wypróbować ten plik, to mam go na składzie (czyt. pisz).

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.01.2008, Ostatnio modyfikował: Robal

Permalink

Robal

Haart, tworzysz sieć, kolega się do niej dołącza, włączacie H3 (wieloosobowy; TCP/IP), jeden tworzy grę (host), drugiemu automatycznie pokazuje się na liście owa gra i dołącza do niej. Tyle filozofii. Jeśli będziesz miał problemy, pisz PW, to się zgadamy na gg.
Oczywiście musicie mieć tą samą wersję gry. Słyszałem, że ponoć plik "crtraits" ujednolica wersję, ale nie mogę tego potwierdzić, ponieważ jeszcze nie próbowałem tej metody. Jeśli chciałbyś wypróbować ten plik, to mam go na składzie (czyt. pisz).


Dzięki ci wielkie ;]
Pozdrawiam.
Permalink

Robal

drugiemu automatycznie pokazuje się na liście owa gra i dołącza do niej


Są wyjątki. W nowszych wersjach hamachi, nie ma listy graczy, trzeba wyszukać ich ręcznie poprzez wpisywanie w wyszukiwaniu numeru ip.

Robal

Słyszałem, że ponoć plik "crtraits" ujednolica wersję, ale nie mogę tego potwierdzić,


Ten plik modyfikuje statystki jednostek...

Problemy z połączeniem? Odpowiedzi na stronie programu (ang):
https://secure.logmein.com/products/hamachi/support.asp

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.04.2008, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Witam serdecznie Czytających.

Otóż mam następujący problem.

Lubie grać w HoMM III, gram w lidze i używam do tego hamachi. Do niedawna miałem wew IP i nie było żadnych problemów.

Od wczoraj mam statyczne zew. IP i nie mogę się połączyć z nikim przez hamachi. Co robić? Próbowalem zmieniać ustawienia, ale to nie pomaga. Najprawdopodobniej robię coś nie tak.

Wiem, że teraz mogę grać przez swoje stałe IP, ale jednak większość osób w PLH nie ma statycznego IP.

Prosze o pomoc. Bardzo mi pilno:-)

Permalink

Ja bym proponował przeinstalowanie programu na początek, zmiana IP z wew na zew może tu mieć wpływ na działanie hamachi.


Permalink

a co do łączenia przez ip to tylko ty musisz mieć zewn... ktoś wklepuje i jest w grze


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.08.2008, Ostatnio modyfikował: Pentacz

Permalink

Witam,

Grałem sobie spokojnie przez jakiś czas z ojcem przez hamachi...

Proszę czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego nagle, bez powodu po dołączeniu do gry i otrzymaniu nagłówków map wywala z gry hostującego???
Kilka razy gra odpaliła, ale podczas transmisji danych na kilkudziesięciu % też nas rozłączało i wyskakiwał bluescreen.

nigdy tak się nie działo...., wersje homm są takie same, wcześniej łączyliśmy się bez problemów, net taki sam.

( wcześniej oboje mieliśmy niebieskie gwiazdki, teraz są niebieskie stzałki, doczytałem że podobno to jedno i to samo, nie wiem jednak dlaczego nastąpiła zmiana gwiazdki na strzałkę. Hamachi nie aktualizowałem. Mam tą samą wersje najnowszą co wcześniej )

proszę o pomoc

pozdrawiam

Permalink

Kindersztuba

Kilka razy gra odpaliła, ale podczas transmisji danych na kilkudziesięciu % też nas rozłączało i wyskakiwał bluescreen

Typowy windowsowski niebieski ekran? To już rzadkość...

Kindersztuba

wcześniej oboje mieliśmy niebieskie gwiazdki, teraz są niebieskie stzałki, doczytałem że podobno to jedno i to samo, nie wiem jednak dlaczego nastąpiła zmiana gwiazdki na strzałkę

Z tego co ja rozumię: Niebieska strzałka oznacza, że hamachi "wolno" łączy. Kolor gwiazdki oznacza jaką licencję posiada program:
- pomarańczowa tzw. Evaluation, wygasa po 30 dniach od momentu instalacji
- żółta to tzw premium (trza płacić)
- niebieska to konto niekomercyjne (trwała licencja ale z ograniczeniami), aby przejść do tego stanu trzeba wpisać w preferencjach programu kod licencyjny następującej treści: DEGRADE

Jaka zatem jest różnica między komercyjną a niekomerycją wersją? Darmowe konto pomieści maksymalnie 15 osób (plus założyciel), premium 255. Poszczególnych sieci w darmowym koncie można mieć do 64, w premium 256.

Kindersztuba

Hamachi nie aktualizowałem. Mam tą samą wersje najnowszą co wcześniej

Moja rada: instalacja najnowszej wersji. Pamiętaj, że każda nowsza wersja niesie ze sobą poprawki w wielu problemach. https://secure.logmein.com/products/hamachi/tunnel.asp#r piszą tutaj, że nowsze wersje radzą sobie z "low-speedem".

Wszelkie pytania oraz problemy można zadawać na polskim forum ds. Hamachi: http://hamachi.pl/


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 11.01.2009, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Witam! Jestem tu nowy, przywędrowałem z Groty (inny nick tam mam). Mam problem z grą przez sieć.
Problem polega na tym, że w pewnym momencie jest błąd wysyłania danych.
Gram z kolegą, kończę turę, u mnie jest wysyłanie 92% - 98% (wartości w tym przedziale, ostatniu wyłączie 92%, wcześniej najczęściej 97%) a u niego odbieranie 69%.
Gram na razie tylko z jedną osobą i tą samą, więc nie wiem u kogo leży błąd. Najczęściej występje po drugiej mojej turze (po pobraniu pliku Heroes33.exe zalecanego w wątku o grze przez sieć błąd wystąpił po mojej pierwszej turze, na razie tylko raz próbowaliśmy zagrać - kilka minut temu :) )
Gramy przez hamachi, ja mam Ubuntu 8.10 i gram na wine 1-1.12 (testerzy ocenili stan H3SoD na winie na Platinum, czyli najlepszy z możliwych - żadnych błędów, 100% działania), mój kolega ma WindowsaXP.
Proszę o pomoc.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.01.2009, Ostatnio modyfikował: Subarrin

Permalink

Dziękuję za odpowiedź, teraz jestem zabiegany, ale jak znajdę chwilę czasu to pokombinuje.

DEGRADE wpisałem już wcześniej i mam najnowszą wersję hamachi... problem pojawił się nagle... a może administrator sieci powycinał jakieś porty? Ja się na tym nie znam więc kompletnie nie mam pojęcia dlaczego coś działało a teraz nie działa, kiedy nic nie było przy tym grzebane...

Permalink

Nikt nie zna rozwiązania/przyczyn problemu? :(
Wersje z kumplem mamy identyczne - z tych samych płyt instalowane, żeby nie było wątpliwości.
Problem występuje nie tylko na Ubuntu, ale też na XPku (postawionym na wirtualnej maszynie na Ubuntu) i nie tylko, gdy ta osoba hości, ale też przy innych hostach.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 24.01.2009, Ostatnio modyfikował: Subarrin

Permalink

Witam. Wiec problem polega na tym, że chciałem pograć sobie z kuzynem w Herosów III przez hamachi, ale w każdej grze po upływie około 5-10 min u kuzyna pisze, że wyszedłem z gry po upływie 1 min u mnie pisze, że on wyszedł. Dodam, że obaj mamy wersje 3.2 Herosów i korzystamy z tej samej wersji hamachi. Ktoś ma może pomysł, co może być przyczyna?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.06.2009, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Witam,ja mam problem z połączeniem się z innym kumplem przez Hamachi.On podpina się do mnie w Hamachi.Włączam gre tworze Host i kolega mówi ze nie ma mnie na liście,i wpisuje IP z Hamachi i moje,i nie może znaleźć IP.Ja mam angielską oryginalną wersję Heroes III Complete.ale ściągnąłem ten plik ztematu "jak połączyć się przez sieć".Nic nie możemy zrobić,aby się połączyć.Co dalej robić??

Permalink

Najważniejsze to sprawdzić ping na hamachi. Klikamy prawym przyciskiem myszki na znajomym w hamachi i dajemy polecenie PING. Jeśli jest odpowiedź to wina leży gdzie indziej. Jeśli nie ma odpowiedzi na ping, wyłączyć zaporę systemu windows. W przypadku posiadania innych firewalli sprawdzić czy nie blokują połączenia dla Heroes.


Permalink

Tylko,że systemowego firewall'a wyłączyłem i wyłączyłem antywirusa itp. Po to aby sprawdzić czy się połącze i nadal nic.

Poza tym pinguje,i wyświetla się dosowskie okno i pisze,że upłynął limit czasu żądania.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.06.2009, Ostatnio modyfikował: Gorthin

Permalink

Gorthin

Poza tym pinguje,i wyświetla się dosowskie okno i pisze,że upłynął limit czasu żądania.

W takim razie NIE pinguje, skoro nie ma odpowiedzi.

To jest prawidłowy ping:
http://i43.tinypic.com/30wphqf.jpg
Musi być odpowiedź.

Przypominam, że to samo musi mieć osoba z którą się łączysz, czyli również musi mieć odpowiedź na ping do Twojego ip.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.06.2009, Ostatnio modyfikował: Dragonthan