Imperium

Behemoth`s Lair

Problemy z grą przez sieć

Permalink

Dragonthan

Gorthin: Poza tym pinguje,i wyświetla się dosowskie okno i pisze,że upłynął limit czasu żądania.

W takim razie NIE pinguje, skoro nie ma odpowiedzi.

To jest prawidłowy ping:
http://i43.tinypic.com/30wphqf.jpg
Musi być odpowiedź.

Przypominam, że to samo musi mieć osoba z którą się łączysz, czyli również musi mieć odpowiedź na ping do Twojego ip.

Aha rozumem,czyli po prostu mam wyłączyć Firewall'a windosowskiego?Ale wyłączyć go całkowicie czy po prostu dodać wyjątek programu Hamachi?Kolega sprawdzał mój ping i miał podobne do tego co podałeś w linku.

A jeszcze czy istotne jest to jakie mamy wersje,ja mam Complete,a on ma shadow?

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.06.2009, Ostatnio modyfikował: Gorthin

Permalink

Wydaje mi się, że wersja również jest istotna, np. ja mogłem grać z kolegą przez sieć tylko wtedy gdy on zaistalował tą samą wersję co ja.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.06.2009, Ostatnio modyfikował: Broghild

Permalink

Gorthin

Aha rozumem,czyli po prostu mam wyłączyć Firewall'a windosowskiego?Ale wyłączyć go całkowicie czy po prostu dodać wyjątek programu Hamachi?

Całkowicie wyłączyć, zezwalanie na wyjątki może nie przynieść rezultatu.

Gorthin

A jeszcze czy istotne jest to jakie mamy wersje,ja mam Complete,a on ma shadow?

Broghild

Wydaje mi się, że wersja również jest istotna, np. ja mogłem grać z kolegą przez sieć tylko wtedy gdy on zaistalował tą samą wersję co ja.

To jest już sprawa drugorzędna, problemy z wersją wystąpią w momencie nawiązania połączenia przez "2 gry".

Sprawę kompatybilności rozwiązuje się (w przypadku wystąpienia komunikatu "Twoja wersja gry xxx nie jest kompatybilna z bla bla bla") poprzez zastosowanie tych samych plików Heroes3.exe u obydwu graczy. Obecnie najbardziej używanym i rozpowszechnionym plikiem jest ten:
http://www.legendyheroes.webd.pl/liga/download/pliki/podstawowe/Heroes33.exe


Permalink

Witam, to mój pierwszy post ale pewnie nie ostatni.
Sprawa wygląda następująco. Chciałbym z siostrą zagrać w Heroes III. Ja mam podłączony laptop bezprzewodowo do routera (do którego podłączone są bezprzewodowo jeszcze dwa inne komputery), a router do modemu i dalej do dostawcy internetu (kablówka). Moja Sis natomiast w innym mieście ma kompa podłączonego bezpośrednio do modemu a ten do dostawcy neta (kablówka). Wersje Heroes mamy takie same bo instalowane na obydwu kompach z tych samych płyt.
W Hamachi się widzimy wszystko świeci na zielono ;) Po uruchomieniu heroes i założeniu gry druga osoba nie może się połączyć, gdyż wyskakuje "nie mogę odnaleźć IP". :( :(
Proszę o pomoc
Z góry dzięki
Anty

Permalink

Sprawdźcie czy macie aktywne jakieś firewalle, w tym również zaporę systemu Windows. Dla pewności polecił bym je wyłączyć (jeśli macie) i spróbować się połączyć. Sprawdź również czy nie masz firewalla na routerze, jeśli tak sprawdź jego ustawienia.


Permalink

Połączenie przez Hamachi mi nie działa pisze że nie można znaleźć adresu IP.

Permalink

Sprawdź "Ping" osoby z którą się chcesz połączyć. W hamachi kliknij prawy przycisk myszki na nicku osoby z którą chcesz zagrać i wybierz polecenie "Ping". Otworzy się DOS-owskie okno. Jeśli będą wyświetlać się informacje zaczynające się tak:

Upłynął limit czasu żądania

To znaczy, że coś "trzyma" połączenie i trzeba samemu dojść co to jest. Najprawdopodobniej jest to Widowsowki firewall (którego należy wyłączyć na czas gry) lub coś innego (np. firewall na routerze)

Jeśli odpowiedź będzie taka:

Odpowiedź z ...

To problem tkwi w czymś innym, a czym to już zależy od wielu innych czynników, potrzeba więcej danych, aby rozpoznać problem.


Permalink

Witam wszystkich,
więc tak, przewertowałem cały temat i niestety, odpowiedzi nie znalazłem. Problem jest taki że podczas próby dołączenia się do gry wyskakuje mi komunikat że wystąpił błąd, spróbuj ponownie (widzę zielone drzwiczki).
Gramy, a raczej usiłujemy grać z kolegami przez hamachi. Wydaje mi się że nie blokuje żadnego z nas (klikając na hamachi pinguj wszystko gra). Gdy jeden kolega zakłada grę, to ja go widzę, gdy zakładam ją ja, on mnie już nie. Nie mam pojęcia czemu.
Co się tyczy wersji, ściągnęliśmy tego samego patcha, nic nie dało. Zrobiliśmy więc inaczej, na tej samej płycie (tj kolega jedzie na non cd), też nic. Tzn, ja nadal widzę jego grę ale nie mogę do niej dołączyć.
Pomysły się nam wyczerpały mówiąc szczerze... jeżeli ktokolwiek jest nam w stanie pomóc, to dzięki już z góry!

Permalink

Tak więc może i ja spytam czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu.

Zacznę od podstaw:
Dwóch graczy ludzkich
Na firewallu dodane wyjątki
Sieć hamachi, ping przechodzi
Wersje identyczne na obu kompach (H3 complete czyli 4.0, testowane też pod 3.2)

Łączymy się z kumplem i sobie gramy (tak wiem, to straszny problem).
I gramy sobie gramy i gramy, aż tu jednemu z nas się wywala aplikacja tak ot bez ostrzeżenia (typowe windowsowe "wystąpił błąd podczas działania programu" czy jakośtak).
Pytanie pierwsze: Czy i jak można temu zaradzić?

No ale że jesteśmy sprytni, a gra nawet sprytniejsza, bo tworzy dla nas zbawcze autosejwy, to próbujemy postawić grę z takiego zapisu. I wtedy zonk, bo okazuje się, że nie możemy się ze sobą dłużej łączyć. Gra krzyczy, że błąd podczas połączenia i timeout. Dotyczy to zarówno próby wczytania jak i założenia nowej gry. Problem działa w obie strony.
Pytanie drugie: Jak połączyć się ze sobą gdy gra twierdzi, że nie może pomimo braku jakiejkolwiek przeszkody na łączu?

Po jakimś czasie (przeważnie nie mniej niż godzina) i kilkukrotnym zresetowaniu herosów, hamachi i kompów udaje nam się ni z tego ni z owego normalnie grę postawić. Gramy sobie gramy i sobie gramy, a tu zonk, gra się któremuś z nas wysypuje...
Resztę znacie (patrz akapit po pytaniu pierwszym)

Dodam, że opisana sytuacja wystąpiła wielokrotnie.

Permalink

Jeden z moich znajomych, gra przez Game Spy Arcade, więc ja też zainstalowałem ten program. Próbowałem grać przez sieć w Heroesa III, ale nic z tego nie wyszło. Gra-owszem włączyła się, ale nie może połączyć się z hostem, i na odwrót-inni gracze nie mogą połączyć się ze mną. Tenże znajomy powiedział, że wystarczy odblokować port dla danej gry. Niestety nie wiem jak to zrobić. Może, ktoś byłby w stanie mi to wytłumaczyć?


Permalink

Olej Game Spy Arcade (mało używane przez graczy Heroes), przerzuć się na GameRanger lub Hamachi.


Permalink

Dragonthan

Olej Game Spy Arcade (mało używane przez graczy Heroes), przerzuć się na GameRanger lub Hamachi.

Miałeś rację. Mam teraz GameRanger. Niestety opisany problem, nadal występuje. Chodzi bodajże o porty TCP i UPD dla Heroes III.


Permalink

Może po prostu jakiś firewall blokuje połączenie? Sprawdzałeś ustawienia firewalla jeśli masz? Może ta windowsowska zapora szwankuje? Musisz mieć pewność, że nic nie blokuje połączeń przychodzących i wychodzących dla Heroes, dopiero wtedy można "kopać głębiej" w portach.


Permalink

Dragonthan

Może po prostu jakiś firewall blokuje połączenie? Sprawdzałeś ustawienia firewalla jeśli masz? Może ta windowsowska zapora szwankuje? Musisz mieć pewność, że nic nie blokuje połączeń przychodzących i wychodzących dla Heroes, dopiero wtedy można "kopać głębiej" w portach.

Tak, wszystko powyłączałem. I rzeczywiście mogę teraz grać we wszystkie gry(np. Stronghold), oprócz... Heroesa III właśnie. Problem leży chyba w wersji gry. Mam Złotą Edycję i nie instalowałem żadnych patchów, czyli mam wersję 3.2.0.0. Gdy łączę się z jakimś hostem, to zawsze pojawia się komunikat: ,,Twoja wersja gry, nie jest kompatybilna z wersją 3.2(czasami 4.0)hosta''. Tyle że Złota Edycja to właśnie wersja 3.2, więc o co chodzi?


Permalink

Nagraj sobie plik Heroes33.exe z Legend Heroes i razem z przeciwnikiem odpalcie herosa z tego pliku.


Permalink

Hellburn

Nagraj sobie plik Heroes33.exe z Legend Heroes i razem z przeciwnikiem odpalcie herosa z tego pliku.

Albo od nas z tematu "Jak łączyć się w Heroes III przez neta" :)


Permalink

Witam,

mam nastepujacy problem.

Mam router Linksys 200WAG, Neo 6mb, XP oraz Heroes III złota edycja.
Antywirus Avast, Firewall Windowsowy.
Hamachi zainstalowane(wypozycjonowane) + wszystkich mogę pingować (działa.)

Gdy widzę server nie mogę wejść gdyż pisze, że sesja nie może być otwarta. Inni znajomi mogą się łączyć bez problemu tylko ja nie mogę do nich wbić.

Ciekawostką jest to, że hostując server na Tunngle (odpowiednik Hamachi) weszło do mnie pare osob (jakies randomy)

Probowalem wylaczyc wszystko (firewalle w routerze i windowsowy, otwierac porty + wylaczac antyvirusa, wszystko na raz) i nadal nie mogę się połączyć z kolegami. Nikt z nich nie ma routera oprócz mnie.

Jakieś rady? Używamy wszyscy Heroes33.exe, przeszukałem cały internet w tym temacie. HELP PLOX :(

Permalink

Mam dziwny problem, chcę sobie pograć z kumplem w H3. Nasze dane:
Wersja gry: Ta sama - 3.2.0.0, ściągnięty plik heroes33.exe, zainstalowaną mamy tą edycję z wszystkimi dodatkami
Internet: Ja Netia, on TP
Hamachi mamy, pokój mamy
Ping prawidłowy, obaj mamy Windowsa XP
Wyłączona zapora systemu Windows
Włączamy grę przez heroes33.exe, ja/on daje TCP/ ID robimy serwa bez hasła i na liście nic się nie pokazuje, dajemy opcję wyszukaj; wpisujemy nazwę serwa to wyskakuje komunikat, że "Nie odnaleziono adresu IP!". Wpisujemy zamiast nazwy serwa swoje ID z hamachi i dalej to samo. Nie mam już pomysłu co zrobić, żeby wreszcie mogliśmy pograć. Proszę o pomoc...

Permalink

Gdy próbuje wejść na jakiś serwer to pojawia mi się taka informacja: tu, gdy daje learn more to pojawia mi się taki tekst: >Tu<. Nie do końca rozumiem co jest źle. Gdy ignoruje tą informację i próbuje dalej wejść na serw to gra zacina się podczas ładowania menu. Może coś nie gra z moim routerem?

EDIT: Problem rozwiązany, dzięki za pomoc.

Liczba modyfikacji: 5, Ostatnio modyfikowany: 15.01.2011, Ostatnio modyfikował: Kroater