Imperium

Behemoth`s Lair

Problemy z grą przez sieć

Permalink

Hm, od jakiegoś czasu grywam w arenę konwentową ze znajomym. Korzystamy z plików Heroes33 i programu hamachi. I problem nie tkwi w tym, że nie możemy zagrać. Bo grać jak najbardziej możemy. Lecz jest jeden problem. Od czasu do czasu zdarza się, że w trakcie walki (po dłuższej batalii) gra nagle świruje i jako gracze widzimy ruch namiotu medyka oponenta, który niestety trwa wiecznie. Mam nadzieję, że zrozumieliście istotę błędu i macie na to jakieś rady.

EDT:
Może źle to wytłumaczyłem. Namiot medyka był przykładem.
Np. grając dzisiaj gra znów się zastopowała. Ja widziałem jakby był ruch krasnoludów mojego przeciwnika, ten zaś widział jakoby miałbym się ruszać balistą (swoją drogą nawet nie miałem takiej możliwości). Nie wiem co mam dodać, chodzi o to, że gra sama w sobie się nie zacina, normalnie można ruszać kursorem, sprawdzać statystki, tylko po prostu widzimy, że jest kolejka wrogiej jednostki... Proszę o pomoc, pomysły co może być powodem tej anomalii.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 24.11.2011, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Najprawdopodobniej jeden z was korzysta z pliku ligowego "Cranim.txt" przyspieszającego prędkość animacji lub "CrTraits.txt" (modyfikujący parametry niektórych jednostek). Albo używacie tych plików obydwaj, albo nie używa żaden z was.


Permalink

Z tego co się orientuję to żaden z nas nie używa tych plików. Obydwoje odpalamy grę przez plik Heroes33 (pozwalający grać bez płyty).

Permalink

Nic innego nie przychodzi na myśl, poza jednym jeszcze zagadnieniem: wyciszenie dźwięków w grze, może jeden ma wyciszone, a drugi nie? I stąd te anomalie (bo animacje jednemu wyświetlają się z wyprzedzeniem).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.11.2011, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

My z Defem mamy następujący problem. Próbujemy grać na RoE ale nie działa nam Heroes33. Miałby ktoś jakąś wersje na RoE tego programu?


Permalink

Wątpie, aby istniało coś takiego do RoE. Ale teoretycznie możecie ściągnąć patch , aby mieć te same wersje. Wtedy heroes33 nie będzie potrzebne.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2011, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Heroes33 jest dla SoDa. Nie będzie działać na RoE.

A jaki problem konkretnie macie?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2011, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Konkretniej mamy błąd z wersją. Cały problem jest taki, że nie wiemy jakie mamy wersje:P. To znaczy jak sprawdzić.


Permalink

Nie wiem czy zadziała na RoE, ale w SoDzie zanim pojawił się Heroes33 wystarczyło przesłać drugiej osobie swój plik Heores3.exe (aby go sobie podmieniła) i wersje były już zgodne. Spróbujcie tak zrobić.


Permalink

Działa, dzięki za pomoc już gramy:P.


Permalink

Witam,
My posiadamy następujący problem: Używamy moda HD, wszystko jest ok, ale w momencie kolejki innego gracza wyrzuca mnie lub kogoś innego z gry. Łączymy się przez Hamachi, mamy tą samą wersję gry oraz moda.