Imperium

Behemoth`s Lair

Might and Magic - Porady

Permalink

Utknąłeś? Masz problemy z grą? Nie wiesz co robić? To jest odpowiedni temat. Zadaj pytanie, a napewno ktoś postara się udzielić odpowiedzi.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.02.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Maly problem z promocja wojownika w Might & Magic IX

Wyglada to tak, ze mam dwoch wojownikow :
1.poddalem promocji na najemnika , wykonalem quest i koles zostal najmnikiem
2.chcialem go poddac prmocji na krzyzowca...ale chyba go nie zaznaczylem ;/....quest wykonany, ale krzyżowcem nie zostal . Niby przed wykonaniem zrobilem jeszcze raz load game i pogadalem z kolesiem , ktory mial go awansowac, ale jakos nie zauwazylem bym ial do wyboru ktory z moich wojownikow ma byc w przyszlosci krzyzowcem.

Pytanie jest takie : Czy ten wojonik zostanie do konca gry wojownikiem ( raczej maly sens jest prowadzenia dalej gry bo jednak nie bedzie mogl zostac ekspertem itp w dalszej czesci gry w szeregu bieglosci)? Czy moze jest jeszcze jakis maly sposob na awnsowanie go??

Z gory dziekuje :)

Permalink

Po wciśnięciu klawisza szybkiego podglądu drużyny (Q albo Z - nie pamiętam), obok portretu postaci powinien być test w stylu "ubiega się o promocję najemnika/krzyżowca/itp. (poza liszem).
Kogo na co promujesz, musisz wybrać tuż po otrzymaniu zadania, podczas rozmowy. Jeśli wykonasz zadanie i dopiero będziesz chciał pokazać, kto ma być wypromowany, to będzie za późno. Więc jeśli zostałeś z wojownikiem po wykonaniu misji na najemnika i krzyżowca, to jedyną radą (poza znalezieniem edytora) jest rozpoczęcie gry od nowa i zapisywanie rozgrywki (w osobnych plikach) przed wzięciem zadania awansu, tak dla pewności.


Permalink

Nie mogę przejść Świątyni Księżyca na szmaragdowej wyspie, tyle tam tego wyskakuje, że nie wyrabiam.
Mam 3 lvl paladyna człowieka, zabójce goblina, kapłana elfa i maga elficzke. Macie jakieś rady?

Permalink

Skorzystaj ze studni i piedestałów w mieście. Poza tym, kup lepszy ekwipunek. I najważniejsze, graj w trybie turowym, strzelaj i wycofuj się. I to nie tyłem, bo cię dogonią, tylko obracaj się i zwiewaj przodem.


Permalink
Rada do MM8: Z Ravenshore zabierz flet, a potem, w Wymiarze między Wymiarami kliknij na wielki miecz. Efekt ciekawy:D
Permalink

Mam mały problem, otóż w Might And Magic VIII otrzymałem misję znalezienia Posążka Węża, który jest w Opuszczonej Świątyni. Mam pytanie, gdzie on jest? Dokładnie przeszukałem całą Świątynie na Wyspie Krwawego Sztyletu, powybijałem Wężoludzi, ale niczego takiego nie znalazłem (znalazłem natomiast dwie księgi proroctw) Czy chodzi o jakieś zupełnie inne miejsce?

Permalink

W tej komacie przed Wężoludźmi gdzie jest pełno pułapek w jest jedna "fałszywa" płytka . Zamiast uruchomienia pułapki uruchamia mechanizm otwierający sekretną skrzynke . Ta płytka jest na środku z prawej strony komnaty idąc od strony pierwszego wejścia do Świątyni . Nawet w jednej z skrzyń jest notatka o tym .

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.05.2008, Ostatnio modyfikował: Vokial

Permalink

Jak w M&M VII złożyć golema w całość (quest na promocję Kapłana)? ;D

Permalink

Po 1. Ten quest jest na czarodzieja (albo czarnoksiężnika ;P)
Po 2. musisz zebrać wszystkie części golema, a następnie zagadać do towarzyszącego Ci golema, który złoży wszystkie części. Potem lecisz do Bracady i awans w kieszeni.


Permalink

A gdzie można takiego golema dostać co będzie chciał mi potowarzyszyć? ;P

Permalink

otrzymujesz go wraz z aktywacją questa....


Permalink

A w M&M VII jest też coś takiego jak w "ósemce", że po otrzymaniu określonej ilości złota ze zleceń od rady miasta otrzymuje się doświadczenie? Czy to po prostu dla kasy jest? W M&M VIII byłto bardzo opłacalny quest, za wykonanie otrzymywało się bodajże 1 mln exp ;]

Permalink

Jest - za uzbieranie 10 000 szt. zł., ale tylko po wybraniu ciemnej strony mocy.


Permalink

Musisz w przełomowym momencie wybrać arbitra z Deyji.


Permalink

Wiem, wiem tylko gdzie trzeba się udać, żeby wybrać tego od Ścieżki Ciemności?

btw.Dzięki za pomoc ;]

Permalink

Karczma w Deyi, a poźniej zabrać go do domu arbitra w harmondale.


Permalink

Zna ktoś może jakichś "złoty środek" na tego Roberta Wise'a, którego trzeb zabić jeśli podąża się Ścieżką Ciemności? Bo skurczybyk silny jest. ;P

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.10.2008, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Jedyne co mogę polecić to ochrona przed magią na poziomie arcymistrza - zabezpieczy przed efektem wymazania. No i inne czary wspomagające typu pośpiech.