Imperium

Behemoth`s Lair

Lords of War and Money - przeglądarkowe HoMM

Permalink

Lords of War and Money jest tak jakby przeglądarkową wersją HoMM IV On-line.

Oświecenie przyszło oczywiście z Jaskini. Na konwencie Levy powiedział mi o tej grze i powiem Wam, że jak siadłem to mi się tak spodobało, że kilka nocy już przesiedziałem na walkach.

Rozpoczynamy walki na poziomie pierwszym posiadając tylko 2 pierwsze poziomy jednostek nie polepszone, ale zapewniam, że już na tych levelach jest fajny fun. Niestety im niższy level tym więcej można napotkać graczy afk, co jest najbardziej irytującą częścią tej gry. Jednak z czasem coraz mniej ich spotykam.

Trochę więcej o grze możecie poczytać tutaj.

Zachęcam do gry, moja postać FlogS z chęcią nawiąże korespondencję w grze ;).

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam do tego tematu. Opinie też mile widziane ;).

Zdravim
Mr. Rabbit


Permalink

Witam! :) Ja posiadam profil w grze Lords of War and Money. Jestem na 5 lvl. Wspomnę, że ongiś gra się nazywała Heroes of War and Money. Nie wiem czemu została zmieniona. Myślę, że tytuł jest raczej podobny do Heroes of Might and Magic V niż IV. Wystarczy spojrzeć na zamki, jednostki i grafiki.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.09.2009, Ostatnio modyfikował: Volkolak

Permalink

Volkolak

...
Nie wiem czemu została zmieniona. Myślę, że tytuł jest raczej podobny do Heroes of Might and Magic V niż IV. Wystarczy spojrzeć na zamki, jednostki i grafiki.
...

Nazwa gry a właściwie strony została zmieniona ze względu na Ubi-soft. Prawdopodobnie kolidowała z planami Ubi, co do wydania własnej wersji Heroes online Heroes of Might and Magic Kingdoms
( Rosyjski pierwowzór dalej działa jako www.heroeswm.ru )
Rosjanie widząc jakie powodzenie gra zdobyła na ich rodzimym terenie, postanowili ja przenieść na tereny międzynarodowe. Niestety, pomysł dobry, ale gorzej z wykonaniem. Nowy serwer stoi, gracze są, ale praktycznie zero nowości od chyba roku. Co ciekawsze na .ru są częste zmiany (balansowanie jednostek, nowe bronie, wojny klanów jednostki z zamku krasnoludów, turnieje, itd). Swego czasu autorzy tłumaczyli się tym, ze strona rosyjska zostanie poligonem doświadczalnym, i wszystkie sprawdzone rozwiązania będą przenoszone na .com, ale albo im nic nie wychodzi albo zapomnieli o tym ;)

No starczy krytyki, teraz zalety. Gra rzeczywiście ostro wciąga. Nie ma co prawda rozbudowy zamków, podbijania/zajmowania terenów, ale jest za to walka. W sumie czysta walka PvM i PvP (zwłaszcza 3 vs 3. O ile walki PvM szybko się nudzą (IQ serwera jest kiepskie) to PvP daje rade. Co prawda jak pisał

Mr.Rabbit

...Niestety im niższy level tym więcej można napotkać graczy afk, co jest najbardziej irytującą częścią tej gry...

później jest niebo lepiej ( 0 afk).
Na serwerze .com działa polska gildia Polish Elite
Sporo już przetłumaczonych informacji o grze, można znaleźć na stronce, którą robi jedna z klanowiczów (LITWIN).

p.s.
Z tego co wiem z naszych graja: Shalvan; KerToiP, PenTus, FlogS (Mr.Rabbit) + z tibii Zulu (Marcos), Sudden_death (Knur Strasznyj), Ivon, ForestN (Forest Nornik). Podejrzewam, że jest nas więcej, tylko co poniektórzy się ukrywają ;)

W razie pytań piszcie, w miarę możliwości pomogę się wciągnąć ]:->

Permalink

Cóż, Rabbit i LEVY wszystko już o grze napisali, więc dodam od siebie, iż ją polecam, bo to jedna z najlepszych gier przeglądarkowych on-line. Jednakze wymagająca zainwestowania dużej ilości czasu. Nie trzeba co prawda grać ciągle sam bowiem miałem ponad pół roczną przerwę.

Ustosunkował bym sie jeszcze do wypowiedzi LEVEGO - faktycznie w tej chwili serwer jest "martwy" a na .ru ciągle sie coś dzieje. Uważam to za dużą niesprawiedliwość szczególnie w stosunku do graczy wysoko levelowy - 13 czy 14 level. Jednakże pozostaje tylko mieć nadzieję, że niedługo coś się zmieni. Wydaje mi się że gdyby nie było takich planów to nie utrzymywali by nadal serwera.

PZDR i zapraszam do gry. Chętnie odpisze na wszelkie PW.

Permalink

Martwy? O kurcze, spóźniłem się na zabawę ]:->, kiedy go zdobyliśmy PenTus? Hihihi ;)

A tak serio to opowiedzcie coś więcej o tych eventach, jak to dokładniej wyglądało?


Permalink

Ogłaszam wszem i wobec serw jest żywy. Dziennie jest nowa informacja fabularna, obecnie jest atak nieumarłych oraz wprowadzanie alternatywnych ulepszeń.


Permalink

Tak, potwierdzam. Dzieje się najwięcej od czasu kiedy zaczełem grać. :D

Nieumarli nas zaatakowali!

Permalink

Cześć, lata mijają a gra Lords of War and Money jest nadal aktywna, już prawie 13 lat! Około 7 lat temu nastąpiło połączenie serwerów .com i .ru dzięki czemu powstała pula około 20 tys. aktywnych graczy. Gracze anglojęzyczni nadal używają interfejsu anglojęzycznego. Od momentu połączenia serwerów eventy są bardzo częste, jest mnóstwo aktywności z perspektywy gracza lubiącego wątki RPG i budowanie postaci ale przede wszystkim walkę PvP i PvE.

Dla mnie w innych grach MMO RPG bardzo przeszkadzało to, że po okresie maksymalnie roku, dwóch, kończy się serwer i trzeba zaczynać od nowa, gracze się ciągle zmieniają, trudno nawiązać długoterminową znajomość.

Tu gra jest tak pomyślana, że można grać praktycznie w nieskończoność jedną postacią. Na początku postęp budowy postaci jest bardzo szybki, później spowalnia tak że można cieszyć się innymi aspektami, rozwijać taktykę, budować i rozwijać klany itp aspekty społeczne.