Village

Behemoth`s Lair

Nowa gazeta

Czy podoba wam sie ten pomysł?

  • Tak
  • Oczywiscie Super!!!!!
  • Nie mam zdania
  • Nie
  • Okrutny temat!!!!
Permalink

Witam. Mam pomysł skoro " Czas Imperium" przestał wychodzić. To chciałbym stworzyć drugą gazetę. Co o tym sądzicie? Gazeta nazywała by się " Jaskinia Behemota".


Permalink

Trochę nie na czasie jesteś, bo ostatnio nowy numer wyszedł.


Permalink

Aha ale druga gazetka mogła by się przydać.


Permalink

Pomysł sam w sobie nie jest zły...zakładając, że znalazłaby się grupa zapaleńców, która chciałaby ją (gazetę) wydawać oraz znalazłaby materiały inne niż CI...


Permalink

Szczerze nie widzę sensu ani przyszłości wydawania drugiej gazety lub wydawania dwóch jednocześnie. Czas Imperium wcale nie przestał wychodzić, ostatnio wyszedł długo wyczekiwany numer. CI ma swój jaskiniowy klimat i porusza najistotniejsze i możliwie najciekawsze tematy.


Permalink

Ale mogła by wychodzić kiedy CI tworzy kolejny numer. Jak by co, nie chce robić rywala dla CI.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.05.2009, Ostatnio modyfikował: Nebirios

Permalink

Jeśli tylko znajdziesz wystarczająco dużo zapału do pracy, masz odpowiednie umiejętności i znajdziesz chętnych do współtworzenia takiej gazety - masz moje pełne poparcie jako Radnego. Czytelnicy na pewno się znajdą.

Ale skoro jesteś literacko twórczy i chciałbyś tworzyć w Jaskini, brać udział w jej życiu - może na początku wspomożesz swoimi umiejętnościami Czas Imperium? Numery na pewno wychodziłyby częściej, gdyby redaktorów było więcej.

Permalink

Ok. Chyba trzeba napisać do DruidKota. Czy to prawda?


Permalink

Nie, nie do DruidKota. Ostatnio nowym redaktorem naczelnym został Tullusion. Najlepiej napisz do niego prywatną wiadomość albo e-maila, ewentualnie przez gg.

Permalink

Mi się ten pomysł podoba. Konkurencja dobrze zrobi jednej i drugiej stronie.
Bardzo bym chciała, żeby nowa gazetka była pisana z większym humorem i bardziej na luzie niż CI.
Może jakieś "ploteczki", komiksy, trochę więcej informacji związanych bardziej z Imperium niż z Osadą. Oczywiście wywiady i recenzje- ale może gier.


Permalink

Infero

Mi się ten pomysł podoba. Konkurencja dobrze zrobi jednej i drugiej stronie.
Bardzo bym chciała, żeby nowa gazetka była pisana z większym humorem i bardziej na luzie niż CI.

W pełni zgadzam się z Infero. Nie tam żebym miał coś do CI, ale drobna rywalizacja jeszcze nikumu nie zaszkodziła, wprost przeciwnie może nawet bardzo pomóc. Jeżeli nowa gazetka zaczęłaby wychodzić, a nie byłoby chętnych do pracy, sam zakasałbym rękawy ;)

Permalink

Osobiście uważam, że konkurencja mogłaby podnieść poziom Czasu Imperium, jednak trzeba zauważyć, że konieczna jest do tego spora grupa ludzi. No i oczywiście dobrze by było, gdyby w obu czasopismach nie pojawiało się dokładnie to samo. Ludzie musieliby wziąć się poważnie do roboty, a wielu takich, którzy się w tego typu rzeczy angażują jest już niejako zatrudniona w redakcji Czasu Imperium, tak więc odnalezienie innych uzdolnionych dziennikarsko mogłoby okazać się trudne.


Permalink

Pomysł z wydawaniem nowej gazety zdecydowanie popieram.
Nawet z Infero pomysł na rubryki towarzyskie miałyśmy :P
Tematów jest masa więc problemów z dublowaniem być nie powinno, poza tym Infero wymieniła kilka tematów, które mogły by znaleźć się w nowej gazecie.
Wydaje mi się, że jeśli nowa gazeta będzie o innej tematyce niż Osada to i chętni się do pomocy znajdą

Permalink

Kiedyś sugerowałam, że CI jest zbyt poważne i "wytłumaczono" mi, że z założenia ma być raczej poważnym czasopismem.
Ok, to wybór osób, które tworzą gazetę (i szanuję to), ale dlatego właśnie potrzebna jest alternatywa.
Jeśli chodzi o chętnych, wydaje mi się, że znalazło by się kilka osób, które chciało by spróbować swoich sił w takiej luźniejszej formie.
Tematy naprawdę by się znalazły: np. co to za współczesna gazeta bez reklamy - można napisać coś śmiesznego w takiej formie np. reklamę sklepu z podręcznymi artykułami bojowymi dla pań typu patelnia. Wiem, tu się akurat nabijam i wygłupiam, ale może coś takiego by się spodobało, rozruszało troszeczkę społeczeństwo.


Permalink

Temat o możliwej konkurencji założony w macierzystym wątku aperiodyku, dla którego chce się stworzyć rywala to karkołomny zabieg.

Infero

Bardzo bym chciała, żeby nowa gazetka była pisana z większym humorem i bardziej na luzie niż CI.
Może jakieś "ploteczki", komiksy, trochę więcej informacji związanych bardziej z Imperium niż z Osadą. Oczywiście wywiady i recenzje- ale może gier.

Nie pisałaś nam o tych wnioskach z lektury CI w odpowiednich tematach. A od tego one są, by czytelnicy mogli prezentować nie tylko proste odpowiedzi "co było fajne, a co nie", ale także, by wyrażać głębsze i poważniejsze, kompleksowe i szczegółowe opinie na temat aperiodyku. Pisać o tym, jak widzicie rozwój "Czasu Imperium" (zalążki takiego myślenia pojawiły się a propos ostatniego numeru, z czego jestem zadowolony i z tego miejsca bardzo dziękuję tym osobom), zwłaszcza, że kontakt z redaktorami jest bardzo łatwy i bezpośredni wręcz. A tam zaś znalazłem taki oto tekst, cytuję:

Infero

Wydanie ok.
Zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się felieton Taba. Bardzo miłe odczucia miałam także czytając recenzje.

A ponieważ tak naprawdę o tym, że CI jest "za poważne", "mało na luzie", "z za małym humorem" dowiadujemy się dopiero tutaj, czujemy się, jako redakcja CI, zasmuceni i potraktowani nieszczerze. Z naszej perspektywy wygląda to jak próba knowań na boku. Sądzę, że olbrzymią większość wątpliwości można by rozwiązać szczerą rozmową albo wyłuszczeniem swoich racji tam, gdzie prosimy od kilku już numerów i gdzie zaglądamy, a także staramy się odpowiadać. Przypomnę raz jeszcze adres: http://imperium.heroes.net.pl/temat/1813.

Sanctum

Jeżeli nowa gazetka zaczęłaby wychodzić, a nie byłoby chętnych do pracy, sam zakasałbym rękawy.

Chętnych do pisania poszukuje także "Czas Imperium". Tylko w tym tygodniu zgłosili się do mnie dwóch jaskiniowców, z oboma już rozmawiałem, prosiłem o próbkę twórczości. I obaj mają szansę na druk. Swoje aspiracja zgłaszać można redaktorom, można też powiadomić o nich bezpośrednio mnie: mailem (tullusion@o2.pl) bądź w prywatnej wiadomości. Stosowna informacja znajduje się także na forum oraz w dziale ogłoszeń aperiodyku.

Invictus

Osobiście uważam, że konkurencja mogłaby podnieść poziom Czasu Imperium, jednak trzeba zauważyć, że konieczna jest do tego spora grupa ludzi.

Poziom podnosić można także konkurencją wewnętrzną i ten proces cały czas przebiega.

Infero

Może jakieś "ploteczki", komiksy, trochę więcej informacji związanych bardziej z Imperium niż z Osadą. Oczywiście wywiady i recenzje- ale może gier.

Arvilla

Nawet z Infero pomysł na rubryki towarzyskie miałyśmy :P

Nic nie stoi na przeszkodzie, by prowadzić coś w tym stylu w CI. Wywiady i recenzje są już w nim obecne i sukcesywnie rozwijane - vide "Ta muzyka nas przenika...". A od przyszłego numeru planowane było rozszerzenie ich także o inne formy rozrywki. Ploteczki konfrontowały dotąd z rzeczywistością Ognisko, Krzaki i (Nie)Powaga (do których także zastrzeżeń nie widziałem...). Z chęcią zapoznałbym się z Waszym projektem.

Infero

Kiedyś sugerowałam, że CI jest zbyt poważne i "wytłumaczono" mi, że z założenia ma być raczej poważnym czasopismem.

Teraz jednak czas poszedł naprzód, nauczył nas pogody, zatem można raz jeszcze o tym porozmawiać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z zachowaniem zasady check and balance wzmocnić to "weselsze skrzydło" CI. Ja ze swojej strony zgłaszam chęć i gotowość.

Wiedzcie jednak, że jeśli uda Wam się stworzyć konkurencje dla "Czasu Imperium", to potraktujemy tę "konkurencję" z Waszej strony z szacunkiem, życząc, by była dobra i motywująca. W razie czego mogę udzielić kilku rad, zdradzić, gdzie czają się największe trudności i pomóc. Ale nie tracę nadziei, że uda nam się dojść do kompromisu.

A podsumowaniem całego wątku niech będzie fakt, że założyciel tego wątku, Nebirios, był jednym z tych dwóch, obok Vokiala, którzy zadeklarowali mi chęć pisania w "Czasie Imperium".


Permalink

Tullusion

Wiedzcie jednak, że jeśli uda Wam się stworzyć konkurencje dla "Czasu Imperium", to potraktujemy tę "konkurencję" z Waszej strony z szacunkiem, życząc, by była dobra i motywująca. (...) Ale nie tracę nadziei, że uda nam się dojść do kompromisu.

(...) że założyciel tego wątku, Nebirios, był jednym z tych (...) którzy zadeklarowali mi chęć pisania w "Czasie Imperium".

Tullusion wydaje mi się, że dyskusja na temat "nowej" gazety to tylko takie utarczki, w gruncie rzeczy w najblizszej przyszłości nie spodziewałbym się konkurencji dla CI. Jak to mówią: "dużo chętnych rąk do pracy, ale pracować nie ma komu".
Nie wiedziałem też, że potrzebujecie tam pomocy, ale jak tak to się do Ciebi zgłoszę i polecam tę opcję wszystkim, którzy mają aspirację pisarskie. Byłem przekonany że CI jest elitarną grupą aktualnie zamkniętą dla nowych, ale jak tak...

Nebiros wstydziłbyś się ;) Powiało jakąś zdradą. Cudne! ;)

Moderatorowi proponowałbym przenieść ten temat do już istniejącego: "Pomysły".

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.11.2008, Ostatnio modyfikował: Sanctum

Permalink

Strasznie dużo w poście tyla "my", "redakcja", "jesteśmy"...Czyżby RedNacz zbierał opinie redaktorów, a mnie pominął? Oj pogniewamy się:)]


Permalink

Hellscream

Strasznie dużo w poście tyla "my"

Wiesz Hellscream, Tullusion czuje się już jak koronowana głowa ;) "My, Mości Tullusion..."

Permalink

Tull redaktorem w CI jesteś od niedawna. Na temat kierunku rozwoju CI rozmawiałam z poprzednim redaktorem głównym. Po drugie: mówisz o krytyce i zastanawiasz się dlaczego nie wypowiedziałam swoich myśli szerzej w innym temacie dotyczącym wydania CI. Odpowiedź jest oczywista. Ograniczam się tam tylko do krótkich, pozytywnych wypowiedzi. Dlaczego? Kiedyś zasugerowałam (przy okazji któregoś z wydań) co mi się nie podobało i zostałam "objechana" przez ciebie. Zatem stwierdziłam, że temat związany z opiniami o CI jest tylko przeznaczony do pochwał a nie ostrzejszej krytyki.
Dlatego jestem jak najbardziej za nowym czasopismem i jestem zdecydowana zakasać rękawy. Może dzięki temu, zmieni się nastawienie kilku osób, a przy okazji zyskamy większe grono czytelników nie tylko wśród Osadników.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.11.2008, Ostatnio modyfikował: Infero

Permalink

Infero

Po drugie mówisz o krytyce i zastanawiasz się dlaczego nie wypowiedziałam swoich myśli szerzej w innym temacie dotyczącym wydania CI. Odpowiedź jest oczywista. Ograniczam się tam tylko do krótkich, pozytywnych wypowiedzi. Dlaczego? Kiedyś zasugerowałam (przy okazji któregoś z wydań) co mi się nie podobało i zostałam "objechana" przez ciebie. Zatem stwierdziłam, że temat związany z opiniami o CI jest tylko przeznaczony do pochwał a nie ostrzejszej krytyki.

Nie pamiętam takiego wydarzenia. Wspominam, że broniłaś swojego czasu Avonu, ale z nim wszystko już sobie wyjaśniliśmy i żyjemy w - mam nadzieję - zgodzie. Nie sądziłem, że taka pamiętliwa jesteś. :]

Infero

Może dzięki temu, zmieni się nastawienie kilku osób, a przy okazji zyskamy większe grono czytelników nie tylko wśród Osadników.

Tyle, że wtedy to już nie będzie gazeta dotycząca Jaskini Behemota. Bo nie-osadnicy nie zrozumieją aluzji odnoszących się do JB.

Hellscream

Strasznie dużo w poście tyla "my", "redakcja", "jesteśmy"...Czyżby RedNacz zbierał opinie redaktorów, a mnie pominął?

A toś już dyskusję na Ventrilo zapomniał? ;)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 16.11.2008, Ostatnio modyfikował: Tullusion