Imperium

Behemoth`s Lair

Might and Magic VI: The Mandate of Heaven w Jaskini

Permalink

Zastanawia mnie, dlaczego w tak rozbudowanym portalu jakim jest Jaskinia Behemota nie ma działu poświęconego jednej z najlepszych części MM, jaką jest Mandate of Heaven. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że siódma i ósma odsłona serii mają swoje opisy. W mojej (i chyba nie tylko) opinii szóstka jest z tych trzech gier najlepsza (super fabuła, trudniejsza od MM VII, duży świat, a przecież powstała najwcześniej) i zasługuje na miejsce na portalu. Czy, a jeśli tak to kiedy taki dział powstanie?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.11.2008, Ostatnio modyfikował: Invictus

Permalink

Cały problem polega na tym, że ktoś musi dział zrobić, co jest czasochołonne, zwłaszcza przy tak dużej grze jak MMVI. Jeśli tylko ktoś by się tego podjął, taki dział z pewnością by powstał :)


Permalink

Ja tam mógłbym coś napisać, mam na kompie mapy obszarów, opisy zadań itp. Tylko jest problem - nie mam pojęcia o robieniu strony internetowej :). Mogę zacząć już 3 listopada, tylko muszę otrzymać sygnał z góry (albo z dołu, bo MiB chyba mieszka w piekle).


Permalink

Najlepiej dogadaj się z administracją właśnie, może ogłoszą i znajdą kogoś od technikaliów :)


Permalink

Wolałbym mieć jakiś narzucony z góry plan od czego zacząć itp.
Istotniejsza fabuła w formie np. opowiadania, czy może opis lokacji? I czy strona główna wyglądałaby mniej więcej tak, jak to jest w przypadku serwisu Miszy o MM7?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.11.2008, Ostatnio modyfikował: Invictus

Permalink

Sygnał z dołu ]:->

Zacznij od:
- Informacje ogólne (co to za gra, jakie miejsce zajmuje z historii MM, ile misji, jak bardzo rozbudowany świat, etc- wszystko to, co chciałbyś przeczytać, gdybyś zobaczył hasło "MM6" i nie wiedział co to)
- opis misji (jak w MM7 autorstwa Miszy)

To na początek. Do pisania użyj jednego z edytorów tekstu (MS Work, OO Writer, AbiWord, KWord, WordPad, Google Docs, etc). Jak coś będzie, to pomyślę nad prostym mechanizmem publikacji- do tego czasu pracuj w zaciszu domowego komputera i tylko czasem odezwij się do mnie mejlowo informując o postępie prac (pisz PW z mojego profilu)

Pozdrawiam


Permalink

MiB

Sygnał z dołu ]:->
- opis misji (jak w MM7 autorstwa Miszy)

Szczerze mówiąc, to wolałbym, żeby wyglądało to inaczej. Te informacje zawarte w serwisie MM w Jaskini są dosyć nikłe - można napisaćby więcej.


Permalink

@Invictus: to napisz więcej, nikt Cię nie ogranicza :)

Pozdrawiam


Permalink

Jeżeli mogę się wtrącić to proponuje Invictusowi zacząć od czegoś małego, a potem po kolei zwiększać objętość serwisu. Tak na uboczu znam się co nieco (może trochę więcej) na tworzeniu stron internetowych więc oferuje swą pomoc (niekoniecznie tylko przy MMVI).


Permalink

Miałbym prośbę. Potrzebuję bowiem informacji ile punktów życia i magii otrzymują w MM6 poszczególne profesje po pierwszym i drugim awansie. Nie mam bowiem czasu, żeby przechodzić całą grę dwa razy po raz kolejny.


Permalink

Widzę, że prace się posuwają do przodu :)
W związku z tym pozwoliłem sobie wrzucić to, co przed czterema laty udało mi się spłodzić.
To tak coby dwa razy nie robić tych samych rzeczy. Jak chcesz to skorzystaj z tego co jest - będę Ci wdzięczny :) , albo wywal wszystko i zrób po swojemu - może jakoś to przeżyję :)
Ja już nie mam zapału, ale jak będziesz potrzebował przygotować jakieś grafiki to daj znać - postaram się pomóc. Najlepiej na maila misza210@wp.pl

PS Może ktoś wie, czemu fonty są posypane na moich stronach o M&M? A może to tylko ja widzę?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2008, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Dzięki wielkie!
Szczerze mówiąc, to tak właśnie wyobrażałem sobie stronę tytułową - mapa świat jest tym, co w niej niezbędne. Tylko, że ja napisałem wszystko w Google Docs i tylko wkleiłem obrazki - mapy. Nie potrafię tego wzbogacić linkami łączącymi np. dział o Castle Ironfist z działem o zadaniach.
W sumie to uważam, że strona o mieście (np. New Sorpigal) powinna wyglądać tak jak wygląda u Ciebie z niewielką zmianą.

Krótki opis miasta
Mapa
Co i gdzie na tej mapie
Lokacje wraz z opisami
Ciekawostki

Skąd masz mapki? Przydałyby się mi one, bo moje źródło nie jest najlepsze, a mam też wątpliwości co do jego legalności :).
Wysłałem Ci to, co zrobiłem mailem.
P.S.
Spiryt Magic? :)
P.P.S.
Z czcionkami rzeczywiście coś jest nie tak, ale o przyczyny to mnie nie pytaj :).


Permalink

Jakoś mi dziwnie strona tytułowa tego MM6 "pachnie" MM6: The Spoiler Centre.
Opis zadań też przydałoby się uaktualnić i poprawić, bo są tam błędy w pisowni.

@Invictus- mapy możesz wyciągnąć sobie z gry - potrzebujesz tylko odpowiedniego programu oraz musisz wiedzieć, gdzie szukać.

Co do punktów życia i punktów magii (premie się sumują - czyli np. czempion otrzymuje 6 pż na poziom, uwzględniając także zdobyte poziomy):

Rycerz - Kawaler - Czempion
4 pż - 1 pż - 1 pż

Palant - Krzyżowiec - Bohater
3 pż/2 pm - 1 pż/1 pm - 1 pż/ 1pm

Łucznik - Mag Bitewny - Mistrz łuku
3 pż/1 pm - 1 pż/1 pm - 1 pż/1 pm

Kleryk - Kapłan - Wysoki Kapłan
2 pż/3 pm - 1pż/ 1 pm - 1pż/1 pm

Mag - Czarodziej - Arcymag
2 pż/3 pm - 1pż/1 pm - 1 pż/1 pm

Druid - Wielki Druid - Arcydruid
2 pż/3 pm - 1pż/1 pm - 1 pż/1 pm


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2008, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Ja tam myślę, że dobrze, żeby taka mapa była. Oczywiście, jest taka jak na Spoiler Centre, ale dobrze jest, gdy od razu można wybrać sobie obszar, którym się interesuje.
Co do zadań, to ja zrobiłem całą listę i podzieliłem (przy pomocy kolorów) na zadania należące do głównego wątku fabuły, wątki poboczne oraz misje promocyjne. A te co są teraz to oprócz błędów w pisowni są w połowie nieprzetłumaczone z języka synów Albionu :).
Co do obrazków to chodzi mi o takie z numerami.
Na razie zrobiłem opis trzech obszarów (New Sorpigal, Castle Ironfist, Mist), rozkłady jazdy, tłumaczenie tego tekstu, który jest po intro, opowiadanie streszczające fabułę, krótki tekst o sposobach walki oraz artykuł o Jasnowidzu. Może i to niewiele, ale zawsze coś.


Permalink

Invictus

...tłumaczenie tego tekstu, który jest po intrze...
...artykuł o Jasnowidzu...

Ten tekst jest już przetłumaczony. To raz. Dwa, Twoje teksty wymagają sporych poprawek, nie mówiąc o tym, że były podobne do dostępnego kiedyś roboczego spolszczenia. :P

A Seer to nie jasnowidz, a wieszcz - przynajmniej takie tłumaczenie (może) będzie w grze (jeśli w ogóle się ten projekt ukaże). ;P


Permalink

Według mojego słownika seer to jasnowidz. Co do spolszczenia, to na razie nie wyszło i nie będę go uwzględniał. Co do tekstu po intrze, to no cóż... nie jestem wybitny jeśli chodzi o język angielski, jeżeli mógłbyś to zrobić, to wskaż błędy, czy coś w tym stylu. Nie wiedziałem też, że został ten tekst już przetłumaczony, poza tym nie wiem, czy jego autor wyraziłby zgodę na jego zamieszczenie.


Permalink

Avonu

Jakoś mi dziwnie strona tytułowa tego MM6 "pachnie" MM6: The Spoiler Centre.

Ale, że o co chodzi? Że skopiowałem stronę, czy pomysł?
Nigdy nie ukrywałem, że robiąc M&M7 wzorowałem się na Spoilerze, a robiąc M&M6 na cz 7. Ale wszystkie grafiki sam wyciągałem z lodów i sam je obrabiałem. Jak zapewne widzisz owe mapki sporo się różnią.

Jeżeli masz lepszy pomysł na stronę startową, to nie ma problemu - podaj jak ma wyglądać.


Permalink

Chodzi o sam pomysł strony startowej. Mimo, że mapka Enrothu jest pomniejszona, to i tak zbytnio to wygląda, jakby strona była tylko tłumaczeniem Spoiler Centre, a nie własnym pomysłem.

Co do propozycji, to sugeruję użycia na mapkę kontynentu tego plakatu.

Wątpię jednak, by ktoś posiadał w domu tę mapkę i mógł to zeskanować, a znana mi kopia tego nie jest niestety zbyt dobrej jakości.
Kopii ze strony Demilicha też daleko do pożądanej jakości, nie mówiąc o tym, że trzeba by się z nim skontaktować w razie ewentualnego wykorzystania tej mapki.

EDIT:
Jeśli chodzi o spis zadań z tłumaczeniem na język polski, to chyba gdzieś mam odpowiedni plik, jeśli ktoś byłby zainteresowany.


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 29.12.2008, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Mi się tam nie podoba ten plakacik. Taki trochę... dziecinny. Zresztą na spoilerze wszystko jest na jednej stronie, a tu jest wyraźnie zaznaczone menu itd. Nie sądzę, aby ktoś uznał to za polskie tłumaczenie spoilera.


Permalink

Avonu

Chodzi o sam pomysł strony startowej. Mimo, że mapka Enrothu jest pomniejszona, to i tak zbytnio to wygląda, jakby strona była tylko tłumaczeniem Spoiler Centre, a nie własnym pomysłem.

Może jestem stronniczy, ale nie wydaje mi się, aby te stronki były aż tak podobne do się. Całkowicie różnią się budową (nie jest wszystko w kupie), a nr na mapkach się nie pokrywają. Opisy lokacji też wyglądają całkiem inaczej. Ale najważniejsze jest to, że moja strona M&M6 tak samo wygląda jak M&M7 która istnieje w sieci od 6 lat, a przez ten okres ani razu nie usłyszałem, że jest podobna do Spoilera, czy jakiejkolwiek innej strony. Poza tym ja użyłem mapki która jest całością (już nie pamiętam, czy wyciągnąłem ją z gry czy z jakiegoś innego miejsca), a na Spojlerze są to pojedyncze kawałki - ale to to akurat szczegół,

Avonu

Co do propozycji, to sugeruję użycia na mapkę kontynentu tego plakatu.

Sugestia odrzucona. Po mojemu obecny stan jest bardziej czytelny dla ewentualnego gracza i tak jak zauważył Invictus mapka sugerowana przez Cię jest trochę dziecinna, ale to subiektywne odczucie :)