Imperium

Behemoth`s Lair

Muzyka!

Permalink

Jakoś nie powstaje topic o muzyce H5, więc przejmuję inicjatywę.

Wg mnie jest genialna. Czuć, że to ci sami ludzie, co kiedyś. I chociaż muzyka nie pasuje już tak perfekcyjnie do miast jak w H3 (np. nie wyobrażam sobie lepszej ścieżki do Cytadeli czy Twierdzy), to brzmienia, jakie znajdziemy w Akademii czy Sylvan powalają. Mam tylko małe zastrzeżenia, co do Inferna i Nekropolii (to pierwsze jest wręcz... kiepskie!). Muzyka na bitwach nie jest tak szybka i żywiołowa jak w trójce i czwórce, ale jest równie klimatyczna i choć czasem smęci, nie można jej (prawie) nic zarzucić.

A co wy o tym myślicie?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.12.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Ogółem muzyka jest bardzo klimatyczna.....ale spróbuj posłuchac muzyki z terenów pustynnych....grałem z bratem na jednej planszy gdzie teren był pustynny i nie mogłem już wytrzymac po 10 minutach...


Permalink

mnie sie bardzo podoba - szczególnie Sylvan i Haven.

nie wiem co ze świetną muzyką z trailerów - nie wiecie może?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2007, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Muzyka jest dobra, nawet bardzo ale nie wszędzie...Najlepsza chyba w Sylvan, a najgorsza chyba na pustyni, Inferno...


Permalink

Ogólnie muzyka zrobiła na mnie cholernie dobre wrażenie, szczególnie ten utwór z Menu;]

Co do miast, to rzeczywiscie, muzyka z Inferno jest taka sobie, Akademia jeszcze mnie nie zyirytowała, ale nie jest tak zle, za to Przystań, Sylvan i Necro jak dla mnie swietne;]

Permalink

Muzyka w zamku Haven jest świetna, ale w Necropolis badziewna! Vince jak ty możesz uważać że Necro ma dobrą muzykę. Tego nie da się słuchać i jest bez klimatu.
Podoba mi się w głównym men,u chodż gdy się tego bardziej przysłuchać robi się trochę nudna. Ogólnie muzykę oceniam 8/10.


Permalink

Vince jak ty możesz uważać że Necro ma dobrą muzykę. Tego nie da się słuchać i jest bez klimatu.

jakoś można - jak kto lubi.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2007, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

a ja mam w kampanii haven bez przerwy uczucie, ze ktos zaraz zaspiewa "deeeszcze niespokojne" w wolniejszej wersji. ale moze to tylko mylne wrazenie - raz sie skojarzylo i tak juz zostalo.
i jedynym zastrzezeniem jakie moglabym miec jest zbyt czeste powtarzanie sie motywow, tak jakby kolejne sciezki byly za krotkie i zbyt szybko lecialy od nowa.
poza tym to jest ladnie, ale jak to juz zostalo wspomniane, malo dynamicznie.


Permalink

ja natomiast uważam muzykę z Haven za badziewną, a z Inferno za fajową. i nie wydziwiać że jak się komus coś podoba to jest dziwny, bo 1 - takie jego prawo i 2 - wszyscy tu jesteśmy dosyć dziwni :]


Permalink

Lilavati

a ja mam w kampanii haven bez przerwy uczucie, ze ktos zaraz zaspiewa "deeeszcze niespokojne" w wolniejszej wersji. ale moze to tylko mylne wrazenie - raz sie skojarzylo i tak juz zostalo.

O tak! Te "deszcze niespokojne" to chyba fragment podkładu na terenie trawiastym.
Pewnie dlatego w czwartym scenariuszu pierwszej kampanii stoi czołg.


Permalink

Muzyka na mapie jest dobra, ale nazbyt monotonna, mogliby dac więcej ścieżek lub je wydłużyc i zaprezentowac więcej inwencji twórczej, bo szybko można się znużyc. IMHO w tym aspekcie muzyka z nowego HoMM jest daleko w tyle za częcią IV.

Muzyka w zamkach jest znowu nierówna, tak jak w IV. z jednej strony mamy Sylvan, u których motyw muzyczny wniósł wiele świeżości do muzycznych standardów w serii, bo do takich rytmów nas nie przyzwyczajono :-D (choc klimat wywraca to do góry nogami). Jest dobrze w Haven i Academy. Natomiast zamki złe zostały jakby potraktowane po macoszemu. Może i jest klimat, ale za mało jakiejś wpadającej w ucho demonicznej melodii (jak w nekropolii w HoMM III). Ogólnie to tutaj nowa częc nie umywa się do HoMM III.

Natomiast muzyka w walce jest całkiem całkiem. W zasadzie niczego nie mogę jej zarzucic (no, zawsze można sobie życzyc większej liczby ścieżek ;-) )

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2007, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Generalnie, muzyka w H5 jest OK. Wywazona i nie drazni. Dla mnie to wazne, w innym razie szybko szukam erzacu ;)
Niestety, przypadly mi do gustu tylko nieliczne melodie, jak tlo Inferno czy sylwanowej tawerny.
Nie bede ocenial wartosci utworów, to w koncu tylko luzne, pobieznie napisane kompozycje.

Enyłej, jak dla mnie, sciezka muzyczna z H2 nadal wiedzie prym :)


Permalink

Muzyka jest bardzo dobra. Już w samym menu głównym słychać jej część. Ogólnie podoba mi się też muzyka przy różnych krajobrazach, w zamkach i podczas bitew.


Permalink

Lux Ferre

Enyłej, jak dla mnie, sciezka muzyczna z H2 nadal wiedzie prym :)

Podpisuję się obydwiema rękami - zwłaszcza jeśli chodzi o wnętrza miast i bitwy.

Permalink

Mnie osobiście powala muzyka z Sylvan, Necropolis i Academy.
Z bitwy szczególnie przypadła mi do gustu muzyka Sylvan i Haven (ta pierwsza).

"Deszcze niespokojne" też są super ;P


Permalink

Ja zawsze lubiłem muzykę na morzu i w tej części wyszła im wybitnie! Oprócz tego podczas bitwy (z) nekropolią muzyka wyszła im wyjątkowo cmentarna. Oprawa dźwiękowa jest wg. mnie genialna.


Permalink

Muzyka w V jest bardzo dobra. Największe wrażenie wywarł na mnie main theme - dla mnie to arcydzieło. Mógłbym słuchać go non-stop. Poza nim podobają mi się jeszcze utwory zamków Haven, Academy i Sylvan. Cykl HOM&M przypadł mi do gustu m.in. za sprawą muzyki, a ta w najnowszej odsłonie całkowicie spełniła moje oczekiwania.


Permalink

Powiem tak: muzyka z Heroes V jest dla mnie... genialna. To po prostu arcydzieło, w życiu tak doskonałej muzyki nie słyszałem, słowami nie potrafię wyrazić tego, co czuję, kiedy jej słucham. Najlepszy utwór w historii moim zdaniem (przynajmniej w tej grze) to muzyka grana w czasie oblężenia przystani (albo Haven, jak kto woli). Tak się wzruszyłem, że... tchu mi zabrakło. Nie, to jest nie do opisania. Nawet półsmoki umieją się wzruszyć. I wierzcie mi, NIC nie przebije tego arcydzieła Jeżeli kompozytor tej muzyki jest kobietą, dam jej porządnego całusa. Jak mężczyzną, uścisnę mu dłoń. Ogólnie, pisząc tego posta, sam niemal łzy mi wyleciały z oczu. Większość utworów TRZEBA mieć na CD!
Większość, bo jednak jest parę utworów "zaledwie" bardzo dobrych, np. muzyka z miasta Nekropolis - nie bardzo oddaje klimat, w przeciwieństwie do Nekropolis w Heroes III, ale i tak bardzo dobra jest, ot co!


Permalink

Heh "arcydzieło"? tu bardzo polemizowałbym, bo arcydziełem jest muzyka w H3. Zwłaszcza jeśli chodzi o Haven(dla mnie tragedia). Ale jak to mowią gusta i guściku są;)