Imperium

Behemoth`s Lair

Heroes 6 - fabuła

Permalink
Jak waszym zdaniem powinna wyglądać fabuła w kampanii w H6?

Zapraszam do dyskusji:-)

Osobiście mam nadzieję że nie będą znów tworzyć nowego świata :-)
Permalink
To zaczynam!

AKADEMIA
Zehir odkrywa prawdę...

1. Odkrycie.
Wcielamy się w rolę maga, (np.: Narxesa) który po "pokonaniu" Władcy Demonów sprawuje pieczę nad Izebalą; ta musi, co miesiąc poddawać się jakimś obtządką. Podczas jednej z kontroli, Narxes odkrywa, że Izabela jest demonem, dobrze zamaskowanym Mesjaszem Demonów. Zaczynamy na ziemiach magów i z przerażeniem odkrywamy obecność demonów, którzy za przewodnictwem Izabeli próbują zabić Narxesa i nie pozwolić mu złożyć raportu Zehirowi. Na początku misji nie mamy pojęcia, gdzie znajdują się demony, mamy tylko zaznaczony zamek Zehira, do którego musimy jak najszybciej dotrzeć. Niestety, to nie takie proste. Mesjasz Demonów dysponujący kilkoma bohaterami będzie bardzo utrudniał nam życie. Nie możemy wejść w żadną potyczkę z demonami! Gdy dochodzimy do Zehira, Mesjasz decyduje się na atak. Musimy obronić zamek naszymi armiami z połączonymi siłami Zehira i Narxesa (jedna z niewielu misji, gdzie w jednej walce są dwaj bohaterowie nie uczestniczący w walce). Po przegranej bitwie, Demony uciekają.

2. Sheogh.
Zehir musi odnaleźć Arcymaga Kronosa, który jako jedyny może pomóc mu zrozumieć, co się stało na polach Sheogh, gdy on, Godryk, Findan i Raelag pokonali Władcę Demonów. Na początku musimy znaleźć cztery magiczne przedmioty, które pomogą nam stworzyć portal, przez kttóry przedostaniemy do Sheogh. Gdy już tam się znajdziemy, ruszamy na Cytadelę Biary, która w niewiadomy sposobó została odbudowana. Po ciężkiej walce, idziemy do dawnego zamku Władcy, w którym znajdujemy Kronosa. Tam oglądamy ponownie walkę Sojuszu z Demonami i odkrywamy coś szokującego.

3. Tytani.
Zehir cofa się do Srebrnych Miast, by obmyślić plan odnalezienia Godryka. Wiedząc, że ziemię Imperium Gryfów są pod kontrolą zmaskowanego Mesjasza, postanawia ruszyć na jedną z wysp, która uważana jest za naturalne siedlisko Tytanów. Musimy znaleźć pięćdziesiąt Tytanów, a następnie dzięki jednemu z odnalezionych artefaktów, musimy stworzyć portal do Imperium Gryfów.

4. Iloran.
Przez przypadek portal przenosi nas na ziemię Iloran, co Zehir natychmiast wykorzystuje. Ruszamy do Syris Thalla, gdzie króluje Król Findan. Po drodze staczamy walkę z kilkoma irytującymi bohaterami elfów, którzy za nic nie chcą nas przepuścić w głab królestwa. Z przerażeniem odkrywamy, że również na tycyh świętych ziemiach, demony mają swoje cytadele. Czym prędzej ruszamy do Syris Thalla i informujemy o całej sprawie Króla Findana.

5. Oczyszczenie.
Findan zgadza się pomóc Czarodziejowi w dotarciu do Godryka, jednakże stawia warunek, iż Zehir musi mu pomóc pokonać demony na jego terenach. Mapa jest przeogromna, a demony skryły się również pod ziemią. Mając do dyspozycji Findana, Zehira i jednego z doradców Króla, Talanara, oczyszczamy elfickie ziemię z demonicznego chłamu. Niespodziewanie, ofertę przyłączena się do Elfów i Czarodzieja wykazuje jeden z demonicznych herosów, Grawl. Findan pod długich przekonywaniach zgadza się, a Grawl mówi nam o wszystkich zamkach demonów. Razem z nim, pokonanie armii demonów staje się dużo łatwiejsze. Gdy już opanujemy wszystkie zamki Inferno, Findan, Zehir i Grawl transportują się na granicze Imperium Gryfów, a Talanar obejmuje chwilową władzę nad Iloran.

PRZYSTAŃ
Obalenie rządów Mesjasza Demonów

1. Demoniczni słudzy. W pierwszej misji kampani Przystani jesteśmy Izabelą, (przebranym Mesjaszem) który wedle rozkazów Władcy Demonów, próbuje przejąć Imperium. Jako Izabela musimy odnaleść sto Władczyń Sukkubusów, pięćdziesiąt Arcydiabłów i dziesięć Czarcich Lordów. Gdy już osiągniemy ten cel, Izabela musi znaleźć Pelerynę Elratha, która zmieni wygląd naszych demonów na zwykłych ludzi. Następnie wracamy do Talougaurdu i tam oddajemy nasze przebrane demony pod władzę innych bohaterów, którzy rozmieszczają je po różnych miastach.

2. Odbudowa. Godryk i jego córka Freyda dostają od Królowej Izabeli zadanie odbudowania wszystkich zamków ludzi w okolicach Donmoor. Do dyspozycji mamy właśnie tych dwóch bohaterów i główną siedzibę, Donmoor. W przeciwnieństwie do terenów Donmoor z H5, ten jest o wiele większy i do odbudowania zamków potrzebujemy mnóstwo surowców. Dosłownie dzień do dwóch dni drogi od Donmoor znajduje się jedno z miast, Royal Gryf, które bez żadnej walki przejmujemy i powoli odbudowujemy. Po drodze natkniemy się na surowce i jednostki, które z chęcią się do nas przyłączą, ale również na jednego lub dwóch herosów demonów, których obecność zaniepokoi Godryka. Gdy odnajdziemy wszystkie zamki i je odbudujemy, musimy znaleźć Łzę Ashy i umieścić ją ponownie w Donmoor, a misja zakończy się powodzeniem.

3. Straż graniczna. Ze stolicy Imperium przybywa posłaniec, który informuje Freydę, iż Królowa rozkazuje jej stanąć na czele straży granicznej, a Godryk ma wrócić do niej. Misja jest najkrótsza i najłatwiejsza. Po drodze natkniemy się na kilka wrogich jednostek, ale tak cała podróż powinna przejść pomyślnie. Gdy dotrzemy do garnizonu, mimo licznych jednostek pod dowódctwem Freydy, zostaje ona zaatakowana przez jednego z herosów domonów. Nasz przeciwnik posiada ogromną armię, której nie mamy szans pokonać.

4. Pomoc. Freyda przegrywa, lecz na pomoc przybywa Zehir, Findan oraz Grawl, którzy ratują ją z opresji, a Grawl zamienia demona w kupkę prochu. Zdezorientowana Freyda przyjmuje propozycję Czarodzieja o tym, by ruszyli do stolicy Imperium. Wszyscy bohaterowie mają dość liczne armie i małe armie demonów powinny ustąpić. Jedyny problem stawia Freyda, która straciła wszystkie jednostki w walce oprócz Szlachcia. Tak, więc zanim ruszymy na pomoc Godrykowi, musimy znaleźć armię bohaterce (200 szeregowych, 15 kuszników, 100 zbrojnych, 50 gryfów królewskich, 20 paladynów i 10 Archaniołów). Na szczęście nie będzie to takie trudne, biorąc pod uwagę fakt, że bardzo blisko granicy znajduje się miasto z wybudowanym już Ołtarzem Światła (Archanioły) i małym zapasem jednostek. Gdy już osiągniemy cel, możemy ruszyć w stronę Izabeli. Na samym końcu mapy znajdziemy monolit, który przeprowadzi nas w inne tereny Imperium.

5. Ucieczka. U góry mapy mamy zaznaczone miasto Talougard, które musimy zaatakować. Po drodze natkniemy się na kilka miast przystani i jedno bardzo dobrze ukryte miasto demonów. Spotkamy również kilku herosów wyglądających na ludzi, a w rzeczywistości bbędącymi herosami demonów. Gdy dotrzemy do stolicy Imperium, spotkamy Godryka, który, mimo że nie wierzy w to co Zehir mówi o Izabeli, przyłączy się do walki. Każdy z naszych herosów musi pokonać Mesjasza demonów osobno. Po wygranej walce, Mesjasz ucieka.

KRASNOLUDY
Krasnolud musi wybrać właściwą drogę...

Krasnoludy:

1. Ashan.
Zaczynamy na jałowych ziemiach Antagorichu, ale na krótko tam zagościmy, bo zaraz za zamkiem krasnoludów znajduje się portal. Portal zabiera krasnoludy do innego świata i wraz z nimi poznajemy jego uroki. Spotykamy niezbyt emanującego światłem Czarodzieja, który przekonuje krasnoludy, że Imperium Gryfów, Liga Srebrnych Miast, Iloran i inne frakcje walczą przeciwko niemu, który chce zaprowadzić porządek. Dostajemy od niego zadanie odnalezienia dwudziestu Arcyliszów w zamian za małą armię frakcji Krasnoludów.

2. Technika.
Do dyspozycji mamy bohatera krasnoludów, Armagicha, który dostał zadanie od Czarodzieja, Zoltana, by zaatakować granice Imperium Gryfów, a on da im ją w prezencie. Nie pozostaje nam nic innego jak stoczyć walkę z silnym Dougalem, który pod swoją pieczą posiada cały ogrom strzelców. Na szczęście, Czarodziej dał nam oprócz małej grupki frakcji Krasnoludy, kilkanaście Smoków Widmowych i innych jednostek Nekromantów. Gdy zwyciężymy z Dougalem, rzeczywiście Zoltan daje nam pod pieczę te tereny i pozwala na wybudowanie zamku w zamian za wiedzę krasnoludów o nowej technice. Niechętnie zgadzamy się na to i wyjawiamy Nekromancie sekrety krasnoludów na temat prochu, granatu i lepszego opancerzenia. Zoltan pozwala nam się oddalić, ale każe cały czas towarzyszyć Ravenowi w marszu krasnoludów.

3. Obrona.
Przez magiczny portal przechodzi bohater krasnoludów, Gloin (sorry za Władcę Pierścieni) który przyłącza się Armagicha i Ravena. Zaczynamy w krasnoludzkim mieście, Regach i do dyspozycji mamy trzech bohaterów. Po trzech dniach, naciera na miasto Klaus pokaźną armią Imperium Gryfów i Elfów. Dzięki pomocy Ravena i dobrze uzbrojonego w wojska Gloina, możemy odeprzeć pierwszy atak, ale długo to nie potrwa. Co jakiś czas przybywać będą na zmianę elfy lub ludzie i atakować Regach, tym samym próbując wyprzeć wrogą frakcje z Ashan. Nie pozostaje nic innego jak rozbudowywać miasto i co jakiś czas oddalać się trochę dalej od zamku aż w końcu znajdziemy stocznie. Raven zaproponuje by przedostać się na drugi brzeg, pozostawiając jednak obronę w Regach. Na nasze nieszczęście na drugim brzegu goszczą już demony, ale… za namową Ravena, armia demonów pod dowództwem Gruka przyłącza się do nas i wykazuje chęć odparcia ataków Imperium oraz elfów. Niedługo potem dowiadujemy się o tym, że dzięki pewnemu zwojowi można zamknąć portal, przez który przechodzą armię Imperium i elfów. Teraz wystarczy znaleźć zwój, a misja zakończy się powodzeniem.

4. Zdrada.
Po zaciekłej obronie Regach, Raven pragnie poznać więcej tajników wiedzy krasnoludów o Antagorichu, ale Armagich mu odmawia. W efekcie, krasnoludy zyskują jeszcze nowych wrogów – Nekromantów. Raven ucieka, by za jakiś czas sprowadzić piekielną armię umarlaków. Gloin i Armagich mają zaledwie trzy tygodnie, by zebrać wystarczającą armię i odeprzeć atak wrogiego nekromanty. Gdy im się to udaje, Zoltan napada na Regach i chcąc nie chcąc musimy uciekać, by znaleźć sojuszników, gdzie indziej i zemścić się na nekromantach. Przez monolit jednego kierunku trafiamy na piaskowe ziemię i po chwili znajduje nas Czarodziej, Artus, któremu dwaj herosi opowiadają swoją historię. Artus, czekając przez długie lata na pretekst do walki, chętnie staje się ich sojusznikiem i pozwala na wybudowanie miasta, które nazwą Awerch. O ataki nie mamy się, co martwić, spokojnie rozwijamy miasto i przygotowujemy odsiecz. By zbudować jednak Więzienie Strażnika, a później Bastion Strażnika, pozwalający na zakup najlepszej jednostki frakcji, musimy znaleźć Łzy Ashy. Na szczęście nowy sojusznik daje nam mapę i szybko odnajdujemy artefakt. Po zebraniu potężnej armii, połączone siły Artusa i dwóch krasnoludzkich dowódców z łatwością rozprawią się z denerwującymi nekromantami.

5. Przeznaczenie.
Po zniszczeniu dwóch nekromantów, krasnoludy mają nadzieję, że w Regach zapanuje spokój i będą mogli rozbudowywać swoje małe królestwo. Niestety, zwiadowca przysyła wiadomość, że inny nekromanta zawiązał sojusz z okrutnym demonem władającym ogromną armią. W tej krótkiej misji musimy się pogodzić z końcem krasnoludów na ziemiach Ashan, ale nie możemy poddawać się bez walki. Artus wyraża chęć walki u boku krasnoluda w obronie Regach oraz obiecuje sprowadzenie posiłków. Mamy zaledwie miesiąc, by przygotować się na atak i zakończyć swój żywot w jak najlepszym stylu. Po miesiącu przybywa Mesjasz Demonów z kilkukrotnie większą armią niż armia Artusa, Gloina, Armagicha, Faiza oraz Vittoria, bohatera ludzi - zgodzili się zawiązać sojusz ze skruszonymi krasnoludami - walczących o Regach u swego boku (za zamkiem stoi pięciu bohaterów ze swoimi armiami). W piękny sposób kończymy kampanie krasnoludów.


Podoba się?
Kolejna kampania: Nekromanci albo Inferno.
Permalink
Kurczę Dougal jakby nie patrzeć to wyobraźnię masz niezłą :-D
Że aż tyle chciało Ci się napisać :-)
No to czekam na opis kolejnej kampanii :-)
Permalink
Dougal, jako, że już wiemy, że jest to twoje własne rozwinięcie H5 to muszę przyznać, że masz niezłą wyobraźnię.
Teraz ja przedstawię moją wizję fabuły H6, która ma połączyć świat z H5 z resztą sagi:
Raelag próbując powstrzymać Mrocznego Mesjasza zaczął zgłebiać stare zapiski Sar-Elama i odkrywa dziejowe oszustwo. Otóż Asha jest tak naprawdę Strażnikiem, demony Kreeganami, a Sar-Elam tak naprawdę zamknął portal pomiędzy Sheogh, światem-bazą Kreegan do dalszych kolonizacji a Ashanem (równolegle z fabułą DM). Niestety okazuje się, że jest już zapóźno, portal został otwarty (wiadomo, po wydarzeniach z DM). Realag chcąc ratować świat musi wznowić połączenie ze Starożytnymi...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.02.2008, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink
ELFY
Upadek Króla.

1. Granica.
Zaczynamy w zniszczonej stolicy ludzi. Findan nie ma zamiaru dalej przesiadywać w Imperium Gryfów, więc wyrusza w drogę do Iloran. Do dyspozycji mamy Zehira, Freydę oraz Godryka, którzy muszą odprowadzić przyjaciela do granic Imperium, jako że ten nie ma w ogóle armii po starciu z Mesjaszem Demonów. Po drodze napotkamy różne niemiłe niespodzianki takie jak silne armie demonów, czy zdrajcy Imperium. Na szczęście Godryk i Freyda posiadają silną armię dzięki uchodźcom z Talongaurdu oraz okolicznych miast. Na swojej drodze spotkamy również Ur-Urgan, miasto demonów, w którym skrywa się Yezbeth Kusicielka. Jeden z naszych czterech bohaterów będzie niestety musiał stoczyć walkę z Yezbeth, by uczynić przejście do granic Imperium. Po zniszczeniu demona, nic nie stoi na przeszkodzie, by dotrzeć do granicy.

2. Powrót.
Findan z przerażeniem odkrywa, co zostało z jego Królestwa Iloran. Nie mogąc w to uwierzyć, rusza do Syris Thalla, by zapytać o wszystko Talanara. Na mapie zaznaczoną mamy pozycje Syris Thalla, ale dotarcie tam, najłatwiejsze nie będzie. Na drodze do elfickiej stolicy staną nam potężne armie dowodzone przez demonów i nekromantów. Oprócz tego, znajdziemy tylko jeden zamek elfów, w którym będziemy mogli na szczęście zwerbować małą armię elfów i odeprzeć kilka ataków. Po drodze znajdziemy również monolit jednego kierunku, dzięki któremu znajdziemy się trochę bliżej Syris Thalla. Tutaj zaczyna się kolejny etap, trzeba wybudować statek w stoczni i, tym razem na morzu, ominąć statki kilku wrogich bohaterów. Przed Syris Thalla znajdziemy więzienie, a w nim pojmanego Talanara.

3. Odbicie.
Talanar opowiada Findanowi o równoczesnym ataku Mesjasza Demonów i nekromanty na Syris Thalla. Stoimy przed zadaniem odbicia Syris Thalla z rąk potężnego Mesjasza Demonów i jego jeszcze silniejszej armii. Nie dokonamy tego od razu, dlatego najlepiej użyć czaru „Portal Miasta” i wrócić do jednego z miast odkrytych na początku poprzedniej misji. Tutaj można zwerbować większe siły na odbicie elfickiej stolicy i wysłanie gońca do Imperium Gryfów z prośbą o pomoc. Findan musi odpierać atak za atakiem, lecz każdy kolejny będzie coraz słabszy. Po jakimś czasie przybędzie Freyda na czele niemałej armii Przystani, która z chęcią przyłoży się do odbicia Syris Thalla. Po pokonaniu armii nekromanty Zoltana w Syris Thalla, Mesjasz Demonów przysięga pomstę.

4. Upadek Króla.
Mesjasz Demonów nie rzuca słów na wiatr, Findan dostaje wiadomość, w której Demon zapowiada jego wczesną śmierć. Freyda postanawia pomóc Findanowi w obronie Syris Thalla. Przybywa również Talanar i Wygaal wygnany ze swojego miasta. Musimy zebrać armię z okolicznych miast elfów i pamiętać o zbliżającej się armii Mesjasza Demonów oraz małych grupkach nekromantów. Musimy odnaleźć Łzy Ashy, bez których Findan nie ma szans na przeżycie. Po zdobyciu Łez Ashy, maksymalnym rozbudowaniu miasta i przygotowania silnej armii, atakuje nas Mesjasz Demonów, który obraca w proch Findana, Freydę i innych elfów, którzy przyłączyli się do Rozpaczliwej Armii.

5. Uchodźcy
Mesjasz Demonów zajął ponownie Syris Thalla i zabił Króla Elfów, więc niedobitki z miast koło Syris Thalla, postanawiają się połączyć i ruszyć w stronę granicy z magami; niestety, nie wszystko układa się pomyślnie. Dowodzimy dwoma bohaterami, człowiekiem Thomasem i elfem Raulem, którzy idą w przeciwne strony; Thomas do granic Imperium Gryfów, a Raul do Ligi Srebrnych Miast. Obydwaj bohaterowie będą czuć na sobie oddech wrogów, lecz powinno się obyć bez większych walk. Największym zagrożeniem będzie Mesjasz Demonów, który ruszy za słabszym Raulem. Mesjasz na szczęście wyruszy dopiero kilka dni po Raulu, więc by musiał się nie źle napocić, by dogonić Raula. Po drodze obydwaj natkną się na miasto demonów i miasto nekromantów z dość silną obroną, co przysporzy człowiekowi i elfowi jeszcze więcej kłopotów i bardziej przyspieszy ich ruchy. Gdy obydwaj dotrą do granicy, misja, a zarazem kampania, zakończy się powodzeniem.

Kolejna kampania to Inferno… chyba że nie chcecie.

Całkiem nieźle Nicolai xP. Mam nadzieję, że to tylko ogół (;D) i dasz coś jeszcze.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.02.2008, Ostatnio modyfikował: Dougal

Permalink
A ja pozostaję przy konwencji połączenia trzech światów portalami. Mimo wszystko to nie wyklucza wydarzeń związanych z mesjaszem demonów. Nie wiem jak to dokładnie mogłoby wyglądać, ale ogół już mam jak widzieliście (piękny flamewar się dzięki temu zaczął ;P)
Permalink
Ja to bym wolał powrót do korzeni, zamiast tworzenia nowego, dennego świata.
Permalink
Też opisze Kampanie mojej wizji:
A.Zamek:
1.Śmierć Izabeli:
Historia zaczyna sie 2 lata po zdarzeniach z Heroes 5,Izabela rusza podbić ostatnie Miasto Demonów(Armia Demonów jest w jednostkach neutralnyvch,które potem opisze),jednak dzień póżniej po podbiciu miasta atakuje ją Armia podziemia z Królem Valtorem i zabijają ją,Dominik największy Mnich Erathi z wsciekłością atakuje armie podziemia,ale dowiaduje sie za armie podziemia prowadzi teraz inny Bohater(Darkar) więc rusza by go pokonąc do jego zamku po drodze atakują go inni bohaterowie podziemia i wykorzystuje z miasta Demonów(pokazuje sie one jako miasto zamku)armie do wzmocznienia garnizonu,na kończu trzeba pokonać Darkara,wyświetla sie filmik Koronacji Dominika i w ten sposób przechodzi sie pierwszą misje.
Ciąg dalszy nastąpi.Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Jestem przerażony...

Mieszasz światy. Izabela to Ashan i Imperium Gryfów, tymczasem Erathia leży na Antagarichu... Co to za Miasto Demonów? Co za Armia Podziemia? Czemu potem Armię Podziemia prowadzi ktoś inny? Miasto demonów jako miasto zamku? Mnich koronowany? Jaki związek ma pokonanie jakiegoś władcy Armii Podziemia z koronacją? Poza tym, koronacja na kogo? Domyślam się, że na króla Imperium Gryfów? I znowu - jak mnich z Erathii może być ot tak koronowany na króla Imperium Gryfów, czyli innego państwa?

Nazwa mapy "Śmierć Izabeli" - sugeruje zaraz na początku, co się stanie z postacią, zdradza co się stanie podczas misji - można to stosować, ale w dalszych etapach, kiedy wiadomo, co jest naszym celem (np. ostatnia misja, kiedy mamy rozprawić się z Wielkim Złym). Jako nazwa mapy inaugurującej kampanię - kiepski pomysł, przynajmniej wg mnie.

Błagam, używaj spacji przed i po nawiasach, a także po kropkach i przecinkach. I popraw błędy i literówki. Polecam firefoxa - przy pisaniu automatycznie podkreśla wyrazy z błędami tak samo jak Word czy Open Office Writer.

Permalink
Feanor zobacz to,to sie dowiesz o co chodzi tylko to chce zmienić bo ta wizja sie wielu ludziom nie podobała
http://imperium.heroes.net.pl/temat/1263

ps.Armia Podziemia to Lochy tak jest nazywana:)

2.Kontratak Dominika-Dominik z miasta Demonów(Libria)zbiera armie i buduje w tym mieście Fortyfikacje i rusza by podbić trzy wrogie miasta-Kazordoon,Thais i Malada,jednak przy tym zadaniu muszi najmować bohaterów by nie pozwolić podbić Libri inaczej przegra(Libria po tej misji zostanie przez Dominika ogłoszona stoliczą!),póżniej muszi przygotować Fortyfikacje obroną bo po czterech dniach najedzie starszy brat Lorda Dargara,Dargarus(te us mówi że jest starszy :p ),po pokonaniu Arcylorda Dargarusa Libria zostaje ogłoszona stolicą i tak zakończa się druga misja(w trzeciej misji będzie już dość trudne zadanie).

A armie podziemia prowadzi ktoś inny ponieważ Valtore by był zbyt potężny dla Dominika,a on atakuje jedyne prawdziwe zagrożenie to Nocne Legiony(Nocnych Elfów).
ps.Poza tym przy kampanii Lochów będzie o Valtorze czarno na białym:)

3.Obrona Libri -Początek gry rozpoczyna sie krótkim Filmikiem w którym Valtore wyszyła 2(i ostatniego)z braci Lorda Dargara(Dargarong) z 3 innymi Władzami Podziemia Erikiem,Neronem i z Teodiuszem,
Zadaniem Dominika jest obrona Tworków,przed wrogami(na końcu Tworki atakuje Dargarong),po pokonaniu Dargaronga król uwalnia z więżenia księcia (pózniej Króla,będzie wszystko w kampanii Bastionu)Adriana i małą (naprawde malutką,ale bez przesady) armię,i wraz z nim atakuje miasto w którym wychowała się Trójka Lordu(Dargar i jego bracia)Dark City lecz te miasto jest naprawdę ufortyfikowane,więc Tworki bohaterowie też fortyfikują i ruszają na miasto pilnując przy tym miasto(bohaterowie Dark City są bardzo zaczepni)i po podbiciu miasta Dark City,Adrian i Dominik ucztują w Zamku Dominika:)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Ale skąd te wszystkie królestwa? Przez 5 lat wszystko się wywróciło do góry nogami? W ciągu jednej nocy wszystkie państwa poupadały i powstały nowe? Otóż DM (20 lat po H5) udowadnia nam, że nie. Problem w tym, że chcesz przerobić Heroesów w Tibię. Aha, tworząc fabułę bazuj na tym co wiemy, a nie wyciągaj z kapelusza Dominików i ich królestwa.
PS. Używaj opcji edytuj
PS 2. "Druid Szponów"? Z czym to się je?
PS 3. "Łowcza"? "Zwiadowcza"? "Stoliczą"? Nadużywasz dwuznaku "cz"

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
@ Nicolai
Druid Szponów, to jednostka z Warcraft III. I taka mała prośba: nie wspominaj Tibii, bo mam złe wspomnienia z dzieciństwa...

edit:

Cliford, dlaczego ciągle wspominasz Tibię??? To NIE jest forum o niej, choć na pewno znalazłoby się tu wielu fanów jak i przeciwników (tych drugich o wiele więcej, a ja się do niech zaliczam)

Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Właśnie Clifotd.. Czemu dajesz nazwy miast z Tibii? W innym miejscu dawałeś nazwy miast ze świata Pokemon o.O I te Tworki.. To trochę niepoważne. Ale fakt, że z fabuły trochę wyjaśniłeś. Nie podoba mi się ;P Gdyby to pozmieniać i wygładzić, to może by było znośne.

A pomysły na zamki rzeczywiście średnie. Zwłaszcza barbarzyńcy - żadnej jednostki latającej?
Permalink
4.Przymierze-Dominik dowiaduje sie(podczasz filmiku),od Zwiadowcy Adriana(Mirka w kampanii bastionu ma główną role podczas pierwszej misji),że najgorszym wrogiem Valtora i Armii Podziemia są Nocne Elfy i ich Cesarz Leopold,więc rusza z Mała grupką żołnierzy,by zawrzeć z nimi sojusz,jednak Librie(no te Tworki to przesada)atakują Nieumarli,więc Dominik prosi o pomoc Adriana(od początku misji jest w Libri),by bronił miasta i rusza do terenów Lodis(Nocnych Elfów),ale oni przejeli też wiele terenów Kregan więc ostatnie Demony będą mu przeszkadzać,gdy Dominik przetrze sie przez Demony(ich armia to:1.Ogar lvl.4 2.Demony lvl.2 3.Czarty lvl.6 i 4.Diabły lvl.7),to napotka go ostatnia przeskoda podwładny Pana Ciemności(władca Nieumarłych,)niegtyś wielki król Erathi i Enroth(uwaga!)Roland Ironfist z potężną armią Nieumarłych(ale na terenach Nocnych Elfów,można było mając ludzi z Erathi,by wzmocnic garnizon po jednym budynku do jednej jednostki)z pomoczą najemników i swojej armi z trudem Dominik wygrywa walke i wyświetla sie filmik o Sprzymierzeniu się(Elfy od razu byli z nimi w sojuszu,ponieważ oby dwie armie nazywają sie braciami lasu)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
PS. Clifordzie, dużo jeszcze tego napiszesz? Najlepiej jakbyś skopiował swoje wypowiedzi i wstawił do jednego posta, resztę można by usunąć, bo twoje "strzępkowe" wypowiedzi przypominają powyrywane kartki z notatkami walające się po całym pokoju, nie lepiej to uporządkować i wstawić do jednego "zeszytu"? Specjalnie do Ciebie zrobiłem screena, który pomoże Ci zedytować posty i cytować:
Cytowanie i Edycja

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Nicolai, wątpię, by to zrobił...

Co do fabuły, powrót do Antagarichu wydaje się najlepszym wyjściem - mi osobiście Axeoth za bardzo nie pasował. Ciekawe byłoby ponowne odkrycie technologii Starożytnych, może jakaś kampania mająca na celu wykorzystanie tej techniki (powrót do "utraconej idei" Armageddon's Blade) lub otwarcie portali do innych światów - skoro udało się podczas Rozliczenia przejść do Axeoth, to czemu miałoby się nie udać odnaleźć innych światów? Np. Ashan? Ten świat może i jest płytki, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie ku temu, by nadać mu nieco głębi - Smoki-Bóstwa mogłyby być Starożytnymi, którzy przetrwali, Asha ich władczynią... Z tą koncepcją najbardziej kłóci się pochodzenie orków od demonów - w oryginalnym świecie M&M ich geneza była inna (chyba, niestety nie grałem w gry spod znaku M&M). Ew. zniewolenie minotaurów, ale to da się wytłumaczyć odmiennym biegiem historii w Ashan w porównaniu do Antagarichu i Enrothu.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
5.Dolina Barbarzyńców-Dominik rusza do Doliny Barbarzyńców by odnaleźć Pięść Smoka(Grall) która jest zdolna pokonać starego króla(Rolanda),aby jednak znaleźć ten artefakt musi pokonać Mroczne Plemie Barbarzyńców(Ostrogoci)stoją mu na drodze żeby przejść misje ma dwa sposoby:
1.Po prostu spróbować sie przebić przez Doline.
2.Pokonać plemie Ostrogotóch i podbić ich miasto(by nie przeskadzali przebijać się przez Doline).
Kiedy odnajduje Pięść Smoka rusza do Libri za nieść Artefakt i przechodzi misje.
6.Kres Nieumarłych-Dominik przygotowuje armie by pokonać Króla Rolanda,z pomoczą Pięści Smoka idzie mu to bardzo szybko,po zebraniu armii najmuje Bohaterów którzy wraz z nim prowadzą tą armie i walczą z bohaterami Nieumarłych,po pokonaniu Nieumarłych Dominik naciera na Króla Rolanda który jest w mieście Dingor,stacza poważną walke z potężną armia Nieumarłych pod Dowodzeniem Króla Rolanda Ironfista,z ciężkim trudem pokonuje go.

7.Kolejny Sprzymierzeniec-Dominik dostaje wiadomość od Królowej Saby(Tatalia),o paktu sprzymierzeniu,wiadomość brzmiała:
Prosimy by Erathia i Avlee pomogli nam,zeszłej nocy napadła na nasz Armia Podziemia i zniszczyła wiele wiosek,prosimy by Król Dominik spotkał sie z naszym zwiadowcą Konohamaru wtedy on wręczy pakt do podpisania o sprzymieżeniu.
Dominik rusza więc na spotkanie,ale w królestwie Tatali jest wielka Armia Podziemia,która zaatakuje młodego króla(25lat),gdy Dominik poradzi sie z Armią Podziemia, spotyka się z Konohamaru i podpisuje Pakt o sprzymierzeniu i zakańcza misje.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
W sumie nigdy nie grałem w tibie, ale te imiona jakieś dziwne... czyżbyś czerpał swoją inspiracje z Tibii, Clifordzie?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Nie, nie biorę inspiracji z Tibi,a imiona po prostu wymyślam.(Chyba ze takie jak Adrian bo Adrian to moje imie:))

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Tak się zastanawiałem właśnie, czy masz na imię Adrian, czy Dominik. ;]

Postacie w grze umiejscowionej w świecie fantasy nie powinny mieć raczej takich normalnych imion. Wprawdzie Isabel albo Nicolai są zaczerpnięte, ale zauważ, że jednak trzymają w miarę klimat. Podobnie Godryk czy Cyrus (tak nazywał się jeden z władców starożytnej Persji, gdybyś nie wiedział).

Dlatego nie podoba mi się w HoMM V np. nazwanie nekromanty Vladimirem. To imię jest dzisiaj używane często, a brak mu tego nieco fantastycznego wydźwięku, jaki mają np. Isabel i Nicolai. Chociaż samą Izabelę też nazwałbym nieco inaczej. ;)