Imperium

Behemoth`s Lair

Jest jeszcze sens robienia kampanii?

Permalink

Jasny gwint!

Mam ostatnio jakieś ciągoty ku serii Heroes no i nawet ucierpiało przez to ostro eksploatowane ostatnimi czasy Diablo 2. Gdy przy okazji n-tego z rzędu remake romansu z Heroes (aktualnie dwójeczka) wciągnąłem nosem fantastyczny zapach tej gry (klimat jest tak intensywny, że inicjuje reakcję chemiczną a w rezultacie - powstanie feromonów) po raz kolejny doszedłem do tych samych wniosków: czas dać społeczeństwu coś od siebie, jakąś emanację zawiłych i burzliwych uczuć jakimi darzę tę serię. Nie jest to nic nowego - podobne myśli pojawiają się u mnie regularnie, co więcej (co gorsza) niosą za sobą przypływ nowych dobrych pomysłów i energię do ich realizacji.

Niestety - jestem wprost nieprawdopodobnie leniwy a do tego obdarzony jedna z największych przypadłości ludzkich - patykowym zapałem. Słomianym bym go nie nazwał, jednak i tak dość szybko się wypala. MiB już boleśnie sie o tym przekonał przy okazji tworzenia serwisu H5, zresztą na samo wspomnienie o tym jest mi głupio. :( Współpracowałem z paroma serwisami poświęconymi Serii, zawsze to się jakoś kończyło a ów koniec był wypadkową częstej dezorganizacji ekipy, poświęcania się zajęciom w real life i najgorszego czyli "zrobię to później".

Do czego piję? Mam zamiar dokończyć moją dawno rozpoczętą kampanię do H3, ale sam nie wiem czy to ma sens bowiem do w/w przypadłości dochodzi jeszcze wątpliwość o celowość takiego posunięcia. Mam 2 odcinki ukończone w 95% oraz jeden w ok. 40. gdybym sie zabrał do roboty mógłbym to skończyć w sensownym czasie ale sam nie wiem po co robić tą kampanię. Czy ktoś jeszcze gra w H3? Czy ktoś ma jeszcze ochotę na rozgrywkę dla pojedynczego gracza? Czy w kampanię zagrałoby przynajmniej 1000 osób? Być może te pytania brzmią głupio ale faktem jest że spora część osób nadal uważa H3 za genialna grę, ale mając już czterocyfrową liczbę spędzonych z nią godzin po prostu odstawia ją na półkę. Co wy o tym sądzicie?


Permalink

Moim zdaniem powinieneś dokończyć tą kampanię. Ja na pewno chętnie bym ją zagrał i z tego co wiem na prawdę dużo osób gra w heroes III i na pewno też chętnie by ją zagrali ;)

PS. Sory ale to zdanie mi jakieś takie nie gramatyczne wyszło :D

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.09.2007, Ostatnio modyfikował: Gustek

Permalink

@Konqer: nauczony doświadczeniem (:P), powiem Ci tylko, abyś miast gadać, że coś możesz zrobić - zrobił to :)
Jeśli kampania będzie stała na przyzwoitym poziomie, to ja w nią z chęcią zagram :)

Pozdrawiam


Permalink

A może dzięki tej kampanii odżyje czyjaś miłość do H3?

Może moja?


Permalink

Powiem krótko: Dokończ to co zacząłeś...
Ja całkiem niedawno postanowiłem zrobić zbiór map do Heroes III, i postaram sie ukończyć ten projekt (aha, zainteresowani - Kurhany Kartografów, tam jest ten temat), bo wiem, jak wielu ludzi wciąż pamięta o Heroes III, wraca do niego, pogrywa, spędza przy nim długie godziny... Przecież dzięki takiej postawie powstał "Wake Of Gods" i wiele innych pomysłów, powstają po ten czas, dzięki temu że Heroes III jest taką wspaniałą pozycją, powiem więcej, dla mnie ta gra jest NIEŚMIERTELNA, fanowskich kampanii, map, dodatków, i innych nie da sie zliczyć na palcach jednej ręki.
Jest w tym wszystkim sens, dzięki temu Heroes III nie umrze, nie zniknie z pamięci graczy...
Ukończ , jeśli oczywiście chcesz prace nad tą kampanią, warto...
Pozdrawiam!

Permalink

Przyznam się bez bicia, że też mam 3 mapy niedkończone, z których chciałem zrobić kampanie. I leżą tak sobie od 4 lat na dysku... :) Może też się skusze i je dokończe?


Permalink

Sam kiedyś próbowałem robić kampanię i wiem jakie to trudne, więc skoro już tyle zrobiłeś, to naprawdę skończ.
Nie widzę sensu w rezygnacji. Poza tym na pewno niejedna osoba z chęcią w nią zagra. Na przykład ja.

Permalink

Jeżeli ktoś ma zamiar coś dokończyć tj. kampanie bądź mapę do 3 lub 4 części to gorąco zachęcam do jej ukończenia :)

Jeżeli dzieło ukończone będzie na dobrym poziomie to z chęcią umieszczę je w Krypcie Map :)

Na chwilę obecną przyjmuję mapy do aktualizacji na adres prywatny: thant@op.pl


Permalink

Konquer - nidgy nie warto rezygnować. A jak to mówią "dobra kampania nie jest zła", więc nie ważne czy kampania będzie w H3 czy w H5. ważne, że pojawi się cos nowego. Ile można grać w to samo?

Permalink

Niektórzy myślą że H3 już umarło. To nieprawda - ja gram w niego od kilku lat i dalej mi się nie znudził :p
A w nową kampanię chętnie pogram

Permalink

Konqer kończ waść....;)) Mniej na uwadze że niektórzy grają TYLKO off-line, a kampanie to rarytas!


Permalink

Haav Gyr

Mniej na uwadze że niektórzy grają TYLKO off-line, a kampanie to rarytas!

Całkowicie zgadzam się! Sam gram tylko z komputerem. Mapy się szybko kończą, nie mówiąc o kampaniach. Znaleźć gdzieś w necie nową, a zarazem zrobioną z głową kampanię to prawdziwy cud. Tym bardziej do H3 ;) Konqer nie daj się prosić tylko weź się do roboty!

Permalink

Obecnie zaczynam pracować nad własną Kampanią, jej treścią będzie zdobycie przez jednego z najlepszych łowców skarbów - bezcennego klejnotu pogrzebanego w odległych ruinach starożytnego królestwa. Oczywiście jak przystało w kampanii, główne postacie podczas całej swej podróży będą zachowywać doświadczenie, umiejętności i współczynniki, zaklęcia i artefakty.
Projekt ukończę do trzech, max. czterech miesięcy, mimo tego iż to jest pierwsza moja kampania, będzie na bardzo wysokim poziomie ponieważ posiadam sporo doświadczenia i zacięcia w tworzeniu map w Heroes III.

Przykładowy screen

http://img187.imageshack.us/img187/1593/h3jm7.png


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2008, Ostatnio modyfikował: Omnipresent Boundary

Permalink

Tak swoją drogą - nie było krótszego, "normalniejszego" nicka?:)]


Permalink

Pierwotnie miało być - The Place Where The Black Stars Hang, ale ten nick był już zajęty więc wybrałem krótsze wyrażenie - Omnipresent Boundary (ang. Granice Wszechobecności)
;)


Permalink

Jest sens robienia kampanii. Wielu graczy i Jaskiniowców oczekuje nowych kampanii i zbiorów map. Sam na edytorze robię krótką kampanie i niedługo skończę. Dzięki temu nasza Krypta zapełni się mapami. Projektuje też mini zbiór map też niedługo skończę. Jeśli komuś sprawia trudność edytor pisze poradnik do niego.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2008, Ostatnio modyfikował: Nebirios

Permalink

Moim zdaniem jak najbardziej jest sens tworzenia nowych kampanii. Gra HoMM III jest grą kultową; posiada swój unikalny klimat i wielu wielu wiernych fanów (do których sama należę). W końcu stare kampanie i mapy mogły się już znudzić... Nie można zapominać o takiej grze jak HoMM III :) należy tworzyć nowe kampanie. Osobiście popieram.

Permalink

No nie mogę! Nebirios nawołuje innych użytkowników do zaprzestania spamowania! Cóż za obłuda!
A z tymi kampaniami, to można sprawę rozpatrywać na dwa sposoby.
1.Oczywiście, że warto je robić! Bądź co bądź ilość dobrych kampanii do H3 na rynku nie jest zbyt duża, więc trzeba sobie jakoś radzić. H3 jest grą niezwykle popularną, a poprzez umieszczenie kampanii w jaskiniowej Krypcie Map można sobie zagwarantować pewną ilość pobrań.
2.Nie ma sensu! Coraz mniej ludzi gra w H3 (przerzucają się pewnie na piątkę), popyt spada. Do tego większość kampanii nie nadaje się tak naprawdę do opublikowania - schemat fabuły identyczny niemal wszędzie itp. Do tego jak już ktoś słusznie zauważył najlepsze autorskie mapy do trójki już powstały, więc kolejne nie dorównają im poziomem.
Moje zdanie na ten temat możnaby jednak umiejscowić pomiędzy tymi dwoma wyżej wymienionymi opiniami. Kampanie - czemu nie? Ale: porządnie zrobione, dopracowane, najlepiej przetestowane. Nie chciałbym grać w kampanię, w której celem finalnej misji jest zdobycie artefaktu, do którego nie da się dostać, czy coś w tym stylu. Z drugiej jednak strony w Internecie jest sporo dobrych (i niestety jeszcze więcej beznadziejnych) kampanii do trzeciej części Heroes of Might and Magic - przyznajcie się, kto z Was przeszedł choćby dziesięć z nich? Być może zniechęca obcy język (ale powinno to być jedynie zachętą do jego nauki), ale nie przesadzajmy - nie jest to rzecz uniemożliwiająca rozgrywkę. Dla dobrze zrobionych kampanii zawsze znajdzie się spora grupa graczy, którzy poświęcą jej czas. Tak jako podpowiedź, zobaczcie jak kampanie robi Ururam Tururam - sukces gwarantowany.
Podsumowując: Dobre kampanie - tak! Złe kampanie -nie!
Dixi


Permalink

Fakt... ^^^ grać w coś czego nie da się dokończyć może być denerwujące... :/
A co do popularności HoMM III to też prawda - Ubi chyba chce wymazać z pamięci graczom HoMM I - IV i zastąpić je "barbie`owatym" światem Ashan! Skandal!

Sorx za offtop.

Permalink

Invictus

(...)przyznajcie się, kto z Was przeszedł choćby dziesięć z nich? Być może zniechęca obcy język (ale powinno to być jedynie zachętą do jego nauki), ale nie przesadzajmy - nie jest to rzecz uniemożliwiająca rozgrywkę.

Odniosę się tylko do tego. Ja przechodziłem kilkanaście kampanii (nie licząc własnych i z oryginalnego HoMM). Powiem krótko - angielskie DOBRE kampanie można policzyć na palcach jednej ręki. To tak odnośnie tej nauki języka. Najlepsze mapki IMHO tworzą Rosjanie - ale wybacz, dla jednej fabuły nie mam zamiaru się uczyć dość egzotycznego (dla mnie) języka pisanego. ALe kontynuując moją myśl. Większość kampanii mają przerobione mapki z oryginalnych map/kampanii lub też (gorzej być nie może) tworzą losową mapkę, którą nieznacznie przerobią na własne potrzeby . Tych ostatnich jest do groma na każdej stronce. Dobrych kampanii, w których fabuła trzyma się kupy, a mapki są chociaż własnoręcznie wykonane jest niewielki odsetek reszty. A gdy zagrasz w kampanię raz, odrzuci. Grasz w następną - patrzysz znowu mapa losowa itd. To w końcu odechciewa Ci się grania w kampanie. Ja obecnie gram tylko w polecone mi znajomych. Tyle ode mnie.