Imperium

Behemoth`s Lair

Heroes 4, Windows 7 64b i glitche...

Permalink

Witam, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda i ewentualnie zna rozwiązanie mojego problemu :)
Ostatnio sentyment przyciągnął mnie do H4, niestety grę utrudniają paskudne paski (czarno-kolorowe prawdopodobnie, trwają bardzo krótko), które pojawiają się na 1/3-1/2 dołu ekranu, raz na jakiś czas (im dłużej gram tym częściej). W okienku tego problemu nie ma, jednak mogę w ten sposób odpalić tylko 800x600, a to wygodne nie jest... Czasami jeszcze całe okienko z grą przeskakuje w lewo albo w prawo o jakieś 0,5cm. Włączałam już w zgodności z WinXP i Win2000, niestety nic to nie zmienia, wyłączanie kompozycji ekranu również. Gra odpala się na IntelHD3000, niestety nVidia nie chce ze mną gadać jak zmieniam kartę graficzną, z którą ma działać. Kiedyś było w porządku, ale od tamtego czasu był aktualizowany sterownik zintegrowanej karty (po aktualizacji BIOSu laptop kompletnie zgubił skalowanie obrazu, niestety nowe stery nic nie zdziałały = gra w 800x600 to malutkie okienko na środku, w ten sposób jest zerową przyjemnością). Mam to dwupłytowe wydanie Złotej Kolekcji. Miał ktoś podobny problem i uporał się z nim? Czy może lepiej wydać parę groszy i kupić grę na świeżo na GOGu? (mam nadzieję, że wersję dostosowaną do nowszych systemów, jak inne gry stamtąd). Pozdrawiam serdecznie :)

Chciałam jeszcze dla pewności sprawdzić jak będzie się giera sprawowała po zmianie rozdzielczości ekranu na 1024x768, taką, jak w grze... Efekt był jeszcze gorszy :(

Screen

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.03.2016, Ostatnio modyfikował: Anadrina

Permalink

Niestety Ci nie pomogę, ale podłączę się do pytania. U mnie na laptopie dziwne rzeczy dzieją się z HoMM IV. Posiadam oryginalną złotą edycję. Podczas gry obraz "skacze" i pojawiają się białe i czarne paski (trochę jakby obraz śnieżył). Bardzo irytujące, właściwie nie pozwalające grać. Zastanawiam się czy to wina wersji czy raczej laptopa - innymi słowy pobierać z internetu (mam oryginał, więc to legalne piractwo :D ) czy coś kombinować w ustawieniach sprzętu.

Permalink

Ciekawe, bo ja miałem podobny przypadek z drugą częścią Fallouta w windows 7. O dziwo, ta wersja gry była z GOGu i mimo to robiła się jatka po przesuwaniu kursora. Z mojego doświadczenia wynika, że czwórka w ogóle ma jazdy w zależności od wersji sterowników. Przykładowo:

1) Sterowniki do visty w windows xp (takie dostałem razem z kompem xD) sprawiały, że gra przymulała mimo tego, że komp miałem z 8 razy za dobry jak na tę grę.

2) Sterowniki do xp w windows xp wszystko unormowały.

3) Sterowniki do win7 w windows 7 niby miałem aktualne, ale gra na pełnym ekranie i tak nieco przycinała, więc musiałem grać w oknie.

Wniosek jest taki, że gra jest słabo zoptymalizowana (a była robiona na szybko) więc to nie tyle wina kompów co właśnie jakichś konfliktów ze sterownikami. Możecie zrobić test, odpalając laptopy w trybie awaryjnym (wciska się bodajże F8 przed załadowaniem windowsa). W trybie tym nie ma dźwięku, sterowniki do karty graficznej też nie działają, ale paradoksalnie gra może chodzić płynnie. Testowałem to w przypadku nr 1 i było cacy, choć brak muzyki psuł klimat.


Permalink

Kurczę no, właśnie skusiłabym się na wersję z GOGa, ale boję się, że będzie to samo... Chyba trzeba wygrzebać płytę z WinXP i jakoś go upchnąć na dysk :( H3 działa bez zarzutów, mimo, że starsze, jednak widać różnicę w wykonaniu.
W awaryjnym nie odpalę, bo 75% mojej miłości do tej gry to muzyka ;)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.03.2016, Ostatnio modyfikował: Anadrina

Permalink

Myślę, że źródło Heroes 4 nie pomoże. To chyba raczej kwestia sterowników (na żadnym z win7, z którym się zetknąłem nie było problemów z żadną grą Heroes).
Odnośnie przesuniętych ekranów - może to kwestia kalibracji obrazu w ustawieniach?


Permalink

Kurczę, no mnie wzięło by pograć sobie w H4, ale zdecydowanie wolę grać na laptopie u siebie w pokoju aniżeli na jakimś starym stacjonarnym u brata (tam działa poprawnie). U mnie jest chyba to samo co u kolegi wyżej - gra działa normalnie w oknie 800 na 600, jednak na pełnym ekranie dzieją się dziwne rzeczy, w trakcie walki na dole ekranu ciągle migają takie paski (niestety screen shot uparcie ich nie wychwytuje i pokazuje rzekomo poprawny obraz). To uniemożliwia właściwie grę. Nie mam za bardzo pomysłu co można zmienić. Może problem się wiąże z faktem, że to laptop i nie mogę na nim ustawić rozdziałki 1280 na 1024. Chętnie przyjmę pomysły rozwiązania problemu.

Aha, to samo było na wersji polskiej z płyty jak i pobranej wersji angielskiej GOG.

EDIT: chyba rozwiązałem problem, może Tobie też pomoże: prawy przycisk myszy na pliku uruchamiającym grę -> uruchom z procesorem graficznym -> tutaj w moim wypadku jest opcja "procesor nvidia o dużej wydajności". Gdy odpalam z tą opcją to nie mam pasków w trakcie bitwy. Jedyne co jeszcze mnie nieco drażni to czarne paski po bokach ale to już kwestia rozdzielczości laptopa, jedne co można by zrobić to pewnie jakoś rozciągnąć obraz, ale efekt mógłby być kiepski (chociaż chętnie bym sprawdził).

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.04.2016, Ostatnio modyfikował: Mateusz

Permalink

Ostatnio na GOGu była fajna promocja - czwóreczka za 2,99$. Niestety teraz już chyba standardowo 9,99$.

Przyznaję, że promocja mnie skusiła - parę groszy, a zawsze byłem ciekawy, w jaki sposób ta "gogowska" wersja się różni. Zdążyłem rozegrać mały scenariusz, żadnych problemów z grą nie miałem, system Win7 64b (laptop). Jednak z zainstalowaną z pudełkowego pakietu H1-H4 też nie było kłopotu, może masz jakąś starą wersję?

Niestety na gogu nie ma polskiej lokalizacji. Nie wiem, czy jest jakieś spolszczenie do H4, w każdym razie nie mogłem znaleźć. Z ciekawostek, w menu mamy grafikę z WOW, a nie z podstawki H4, jak to widziałem w pudełkowych wersjach "złotej edycji".

Z różnic to chyba tyle. Gra jest przystosowana do najnowszych systemów, więc w teorii nie powinno być problemów.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.04.2016, Ostatnio modyfikował: Grownock

Permalink

Uważam za bezczelność sprzedawanie Polakom po angielsku. Po angielsku to gra jest wadliwa z naszego punktu widzenia. Spolszczenie jest:
niepewny link został wypalony
Wklejam tylko z uwagi na was. Nie mam żadnej kasy z goga, a pomagam w naprawianiu czegoś na czym oni zarabiają nie dbając o klienta. Skandal.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.04.2016, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Baronus

Uważam za bezczelność sprzedawanie Polakom po angielsku. Po angielsku to gra jest wadliwa z naszego punktu widzenia. Spolszczenie jest:
niepewny link wypalony

Testowałeś? Bo mi przy pobieraniu antywirus wariuje. Nawet jak dodałem wyjątek to Chrome zablokował pobieranie. W ogóle nazwa pliku wygląda już podejrzanie.

Dla mnie to jakiś fake, trojan. Przynajmniej tak wygląda, może fałszywy alarm.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.04.2016, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Dzięki zatem ostrzegam! Nie testowałem! Strona wygląda na kolekcję spolszczeń. NIE POBIERAJCIE! Dopóki ktoś mający wiedzę nie potwierdzi, że można. Na razie niech link będzie ostrzeżeniem. UWAGA TO MOŻE BYĆ WIRUS!
Choć antywirusy też potrafią wariować. Ale uwaga. Dopóki ktoś tego nie zbada NIE BRAĆ!
????
Strona jest ze spolszczeniami a nie ,,niepewna". Po co usunęliście link? Teraz nikt nie sprawdzi. Na razie jednej osobie system alarmuje. Gdybym nie wchodził na strony gdzie mnie system ostrzega... Co chwila to mam. Ja robię uprzejmość. Nie jest moja sprawą zwiększać zyski goga. Powiedziałem co myślę o sprzedaży w Polsce po angielsku...

Hellburn

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/1631

Zatem nie ostrzegaj już po fakcie, lecz w pierwszej kolejności nie wstawiaj niepewnych i nieprzetestowanych przez siebie linków.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.05.2016, Ostatnio modyfikował: Baronus

Permalink

Alternatywny sposób jak grać w trybie pełnoekranowym bez czarnych pasów po bokach, bez modów i w każdym widoku (mapy, bitwy itd). Widok jest naturalny, bez rozciągniętych elementów.
1. Podłączyć laptopa przez kabel hdmi do zewnętrznego ekranu/tv 4k. (u mnie laptop full hd 1980x1080)
2. Na podłączonym ekranie ustawić rozdzielczość ekranu 4k. Kliknąć prawym na pulpit -> ustawienia ekranu -> rozdzielczość wyświetlacza 3840x2160
3. Uruchomić grę Heroes4, W opcjach gry zaznaczać "pełny ekran" oraz rozdzielczość 1024x768.
Gra będzie działać w trybie pełnoekranowym bez czarnych pasków po boku !

ps. może pojawić się u góry pasek "file", należy zminimalizować grę (przyciskiem 'windows'), następnie odkliknąć na pasku start uruchomioną grę. Czasem czynność należy powtórzyć kilka razy.