Imperium

Behemoth`s Lair

Extremalna wiedza o HoMM IV

Permalink

Awesome. Trzeba ten kod koniecznie wykorzystać, jeżeli chodzi o Kryptę map.


Permalink

Jak ktoś nie wie, możemy zmieniać imiona bohaterom przed zakupem w karczmie. Dajmy na to, że gramy w kampanię, mamy głównego bohatera o imieniu Lysander, ale przy zakupie kolejnego dajemy mu również to samo imię. Który z bohaterów zostanie przeniesiony do kolejnej mapy?


Permalink

Mamy miesiąc jakiegoś stworzenia. Jakie dwa czynniki decydują, gdzie pojawi się stwór na mapie?


Permalink

Witam,
Nie wiem czy zadano to pytanie, ale: o co chodzi z tym że przywoływuje się jednostki w tempie 40 pkt doświadczenia na dzień (przywoływanie w magii natury).

Permalink

To znaczy, że bohater dziennie dysponuje pulą 40 punktów doświadczenia na stwory. Na przykład:

Doświadczenie wilków to 11 punktów.
Bohater dziennie zdoła przywołać 3 wilki: 3 * 11 exp = 33 exp, 40 - 33 = 7 exp reszty.
Kolejnego dnia będzie dysponować 47 punktami doświadczenia (40 za dzień i 7 reszty z dnia wczorajszego) i zdoła przywołać już 4 wilki (4 * 11 exp = 44 exp, 3 exp reszty).
Kolejne dni będą obliczane analogicznie.


Permalink

To proste. Każda jednostka jest warta ileś tam doświadczenia (zobacz nasz nowy dział h4) i przywołanie daje ci jednostki o tej wartości. Aczkolwiek przywołanie 40 pkt. doświadczenia dotyczy elfów, satyrów i tygrysów, a każdy z nich ma ponad 40.

Widocznie danego dnia przywołanie nie zadziała, a gdy kolejnego dnia doświadczenie wzrośnie do 80 (w ukrytym liczniku gry) otrzymasz np. 1 elfa za 43 expa. 80 minus 43 to 37. A więc musi minąć kolejny dzień by doświadczenie wzrosło i gra mogła wylosować jakieś stworzenie z puli. Tak to działa.


Permalink

Co łączy bohaterów: Mardigo, Gail, Isabeau, Pirvian, Paulus, Rissa, Calyphona, Sylas Zanj, Varduum, Docata, Baenefa, Norticus, Rufus, Erica Fade, Mayweda, Scorage, Fahtrim, Snowjay, Saleena, Braebar, Wolfric i Jadne?


Permalink

Wymienionych bohaterów z Heroes IV łączy to, że ich portrety to przybliżone rendery modeli 3d klasy bohatera do której należą. Boję się pomyśleć, że to dokładnie te same modele.

Permalink

Pytanie: Jaki jest możliwie najwyższy koszt zaklęcia (z uwzględnieniem wszystkich możliwych modyfikatorów)?


Permalink

Najdroższy czar rzucony pod wpływem Wyssania Mocy i Magicznej pijawki przez bohatera noszącego Zbroję płytową będzie kosztował 74 punkty many.


Permalink

Dobra odpowiedź, dodam tylko, że tym czarem jest Przywołanie Diabłów (24 many). Kolejne pytanie: Jakie efekty magicznopodobne działają na czarne smoki?