Wiatam w temacie.
Kto tej gry nie grał do opisze:
Do gra stradegiczna. Gra jest ozaczona w starorzytności, kiedy mitologie były prawdą. W tej grze zmierzymy się z minotaurami, cyklopami, anbutiami, feniksami, olbrzymami i krasnoludami.
Są 3 strony (+ 1 w dodatku) edytor map oraz w dodatku, tytani. Silne jednostki i wielkie, ale i tak można je rozwalić.
Prosze piście komentarze!
Age of Mythology
Skull /
Kiedyś ta gra była moją ulubioną, głównie ze względu na ilość i różnorodność postaci oraz grafikę. Teraz jak w to gram, szybko mnie nudzi. Chociaż przez neta wymiata :D
Ach, Age of Mythology...
Świetna gierka, w którą przegrałem całe tygodnie, jeśli nie miesiące. Kampanią była bardzo dobra, oprawa audiowizualna niczego sobie, gameplay cudny po prostu. Njawięcej problemów sprawiało mi odkrycie, w jaki sposób zdobywają "modły" Egipcjanie i Norsi. Ale w końcu i to odkryłem.
W dodatek grałem stanowczo z krótko i będę musiał do niego powrócić. Wiem tyle, że Atlantydzi są rasą "newbie-friendly" - uproszczone zbieranie surowców, mocne jednostki, kilka ładunków zaklęć...Lecz i tak podczas walk z AI częśto "jechało się" na PANDORAS BOX :]
Wiem też, że to jedną z "ulubieńszych" gier Acid Dragona. Acid, czekamy na twój post :)
Pozdrawiam
Crazy /
Jedna z bardziej lubianych gier nie tylko przez Acida, ale i przeze mnie. Ze Smokiem grywamy w nią prawie zawsze, kiedy jego osoba przybywa do moich rodzimych Żarek - i do tej pory nam się ta rozgrywka multiplayer nie znudziła. Dobry balans przy dużym zróżnicowaniu rasowym, nieliniowa (przynajmniej nie za bardzo) rozgrywka, duża ilość jednostek zwykłych i mitologicznych sprawiają, że w AoMa można grać godzinami.
Także tryb single player dostarcza dużej ilości rozrywki - fabuła po prostu wciąga, ciężko oderwać się od podróży głównego bohatera przez antyczny świat.
Niestety, The Titans nie chcą współpracować z Vistą, co uważam za wielką wadę tej gry. Może ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu?
Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.08.2009, Ostatnio modyfikował: Crazy
Ja również bardzo lubię "Age of Mythology". Mam bardzo duży sentyment do tej produkcji, bo była to druga gra w którą kiedykolwiek dłużej pograłem ( pierwszą był sam sławetny Heroes of Might and Magic I). Grałem głównie w podstawową wersję, ale i tak przytłoczyła mnie mnogością opcji i możliwe, że pomimo wielu lat grania, do dzisiaj wszystkich nie poznałem.
Nigdy, jak dotąd, nie zagrałem w żadną część "Age of Empires", więc ciężko porównać mi omawianą przez nas grę do słynnego pierwowzoru, jednak same założenia rozgrywki w "Age of Mythology", takie jak podział gry na epoki, wybory pomniejszych bóstw opiekuńczych przed przejściem do każdej z nich i mnogość rozmaitych ulepszeń, bardzo mi odpowiadają. Sprawiają, że nawet pojedyncze scenariusze dla jednego gracza są bardzo wciągające i można rozgrywać je po wielokroć. Rozgrywka jest dynamiczna, ale nie zanadto szybka i czasami można w spokoju pobawić się w rozbudowę swego miasta, bez konieczności prowadzenia ciągłych walk. Jedno co mnie dziwi, a nawet lekko przeszkadza to to, że w erze mitycznej u Greków i Skandynawów występują pomniejsze bóstwa przyporządkowane tylko jednemu z głównych bogów, podczas gdy każde z pozostałych bóstw w danej erze jest dostępne zawsze dla dwóch z trzech głównych bogów danej nacji. Według mnie, taka sytuacja nieco psuje balans gry.
Jeżeli chodzi o fabułę kampanii to zgadzam się z przedmówcami, że jest bardzo intrygująca, chociaż, (a może właśnie dlatego, że), twórcy potraktowali wszystkie wątki i motywy mitologiczne w sposób bardzo swobodny i dowolny i radośnie przemieszali mitologię grecką, egipską i nordycką.
Muszę jednak nadmienić, że dodatek "The Titans", w który , po latach zagrałem, raczej mnie rozczarował. Dodał, co prawda, wiele ciekawych, nowych elementów, takich, jak choćby tytułowi tytani czy dodatkowe mapy, ale fabuła nowej kampanii wydała mi się już zbyt mocno naciągana i sporo nudniejsza i bardziej wtórna niż kampania z "podstawki". Poza tym, nowa frakcja (Atlantydzi) jest według mnie, zbyt silna i przekombinowana w porównaniu z pozostałymi stronnictwami.
Nie wiem, czy wszyscy zainteresowani o tym słyszeli, więc w razie czego nadmienię, że niecały rok temu ukazał się nowy dodatek do "Age of Mythology" zatytułowany "Tale of the Dragon", dodający, poza kilkoma pobocznymi zmianami, nową kampanię, mapy i przede wszystkim piątą frakcję, Chińczyków. Nie grałem jednak w to rozszerzenie, więc nie potrafię się dokładniej wypowiedzieć.