Imperium

Behemoth`s Lair

Gothic

Permalink

Na początku chciałem powiedzieć że Gothic to jedna z lepszych gier...Zdziwiło mnie na początku to że główny bohater którym grasz nazywa się bez imienny to był dość odważny pomysł, poza tym te wszystkie stwory,przedmioty,krainy i imiona...Wow... ktoś kto to wymyślał miał bardzo duże zasoby fantastyki,przeszedłem wszystkie 2 części i teraz zaczynam grać w 3 ale ciężko chodzi :p Moim zdaniem Gothic to najlepsza Gra...

Wszyscy co grają niech sie pochwalą w ile przeszli i wogóle xD


Permalink

Co tu dużo mówić poza serią Heroes(poza H5) to Gothic to faktycznie gra godna polecenia. Przeszedłem 1 i 2: NK po kilka/kilkanaście razy. Co do tego pomysłu - on się nie nazywa bezimienny to taka nazwa robocza, nigdzie nie jest powiedziane jak się główny hero nazywa;) Ten przydomek bezimiennego nadają mu głównie ludzie grający tudzież twórcy stron o tematyce Gothic;) A tak na marginesie grałeś w Gothic:MT i Dicurica?


Permalink

Ooo... To ja zadam takie pytanko, na które odpowiedzi w solucjach nie znajduję.

Jestem w 5 rozdziale, w Świątyni Śniącego. Zabiłem pierwszego szamana. OK, fajnie. Potem zabiłem pana o imieniu Varrag - Unhilgt. Nie mniej jednak poszedłem poza kolejnością, gdyż jest on 3, no ale nic. Mam takie pytanko- gdzie jest drugi szaman?

I tak na marinesie- czy w 5 rozdziale można już zamordować Gomeza, bo jako były mag ognia wymordowałem już prawie całą straż i część cieni (tzn. planowałem tylko strażników, ale to Przyzwanie szkieletów i Armia ciemności... zaczęły atakować nie tylko tych, co chciałem :D), natomiast jego non stop nie mogę dziabnąć. Czy to dlatego, że nie mam Uriziela (wiecie, gra trochę stara i co nieco się słyszało :) ).

Pozdrawiam.

Permalink

Crux - Tak Gomeza i resztę poprzednio "nieśmiertelnych" postaci można zamordować w 5 rozdziale ale o ile mi wiadomo dopiero po zdobyciu Uriziela. Co do twojego pierwszego pytania... Wszystkich szamanów jest pięciu i kolejność ich zabicia nie jest ważna, musisz po prostu mieć wszystkie ostrza. Nie chce mi się opisywać ci położenia wszystkich szamanów więc odsyłam do solucji - http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=8#5 jednak polecam ci po prostu dobrze poszukać bo znalezienie ich wcale nie jest takie trudne.

co do samego tematu > Gothic, pozycja numer 2 na liście moich ulubionych gier. Powiem od razu że nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze grać w tak przyjemy crpg jak gothic gdzie posiadasz tyle wolności w rozwoju postaci, ile tylko zapragniesz. Ta gra wyznaczyła nowy poziom we wszystkich grach crpg. Mam na swoim koncie masę gier z tego gatunku ale tylko Gothic tak mnie poruszył. Nie chwaląc się mogę śmiało powiedzieć że ta gra nie posiada przede mną więcej tajemnic. Jedynkę przeszedłem dwanaście razy razy (mój faworyt), dwójkę w granicach dziesięciu, a Gothic 3 na trzy rożne zakończenia. Wiem, jestem totalnym maniakiem Gothica ale motyw Bezimiennego bohatera który z więźnia koloni karnej staje się bohaterem narodu z tekstami typu: "Powiedzmy sobie szczerze, przyszedłeś tutaj tylko po to żeby pocałować Gomeza w dupę!" jest jedyny w swoim rodzaju. Bezimienny moim idolem.

Polecam serię wszystkim fanom dobrych crpg.

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 9.02.2008, Ostatnio modyfikował: Thausael

Permalink

W gwoli ścisłości Gothic jest grą cRPG;p Poza tym witam Pana po fachu(też jestem fanatykiem Gothica). No i zapytam się: Thausaelu grałeś w Mroczne Tajemnice, Dicurica czy np. w Jaktyla? Jeśli tak to szacuneczek, jeśli nie to warto nadrobić zaległości, bo te mody wprowadzają wiele świeżości do wyeksploatowanego już nieco świata Gothica.


Permalink

Jakby inaczej, oczywiście że grałem. Z diccuriciem spotkałem się już szmat czasu temu, grałem jeszcze w niemiecką wersję beta. Zrobił na mnie ogromne wrażenie dlatego też zainteresowałem się modami. Na bieżąco śledzę daty wydania nowych modów :) Sam nawet zacząłem prace nad własnym projektem ale samotnie nie widzę szans na realizację moich pomysłów, to po prostu zbyt czasochłonne.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.10.2007, Ostatnio modyfikował: Thausael

Permalink
Ja to przeszedłem G1 na strażniku , najemniku i magu ognia. G2 ukończyłem na wszystkie 3 sposoby , G2 : NK też ukończyłem. Tylko w G3 sobie się pałętam teraz po Cape Dun.
A tak poza tym w Gothic 1 niech nikt nie zabija Bartholo , bo zleca zadanie , po którym , tą zbroję z wieży Xardasa możesz ulepszyć i mieć najlepszy pancerz w grze. :p
Permalink
Agreel, Bartollo nie da się zabić - wiem, bo dostałem się do Starego Obozu w 5 rozdziale (bez Uriziela) i wytłukłem wszystkich prócz Gomeza i właśnie niego). Ale i tak uważam, że Szata Mrocznych Sztuk jest lepsza :) Na sam koniec, podczas walki ze Śniącym miałem Wzmocnioną zbroję magiczną, ale zmieniłem na Szatę i dopiero wtedy udało mi się utłuc Śniącego i jego demony :) (wcześniej nie mogłem ubić tych demonów przeklętych, zresztą z Szatą też ledwo mi się udało).
Permalink
Witam - wreszcie ktoś znów napisał w zapomnianym temacie;). Nie zgadzam się, że szata maga jest lepsza od Wzmocnionej szaty z magicznej rudy. Jedynym, który może nam zaszkodzić ogniem(bo jedynie w tym szata jest minimalnie lepsza od zbroi z rudy) jest śniący, a z jego celnością to raczej on nam dużo nie zrobi, a obrona na uderzenia jest ważniejsza w wypadku walki z demonami(wszak to melee opponont). Poza tym zupełnie inaczej gra się magiem, a inaczej wojem.

Agreel

G2 ukończyłem na wszystkie 3 sposoby , G2 : NK też ukończyłem.Hmm nie powiedziałbym, że na wszystkie sposoby. W domyśle rozumiem, że grałeś jako mag, paladyn i najemnik. Ale czy na pewno grałeś na wszystkie możliwe sposoby? Grałeś na miecze 1H i 2H na łuki i kusze? Poza tym ukończenie G2(bez dodatku) to jeden wielki pikuś. Tej gry nie da się przegrać jeśli jesteś uważny. Co innego to NK bo tutaj wrogowie silniejsi a i rozwój znacznie ograniczony - w sumie G2 bez NK to nie G2 - ale to jest moje zdanie bo ja lubię wyzwania.

A co do Bartholo to tu jest wiadome o co chodzi. Przed tym jak zdobywasz teleport do SO Bartholo jak i Gomez są niezniszczalni bo mają swoją rolę do odegrania - Bartholo ma nas przywitać w klasztorze a Gomez trzeba zabić by mieć kluczyk do więzienia.

BTW. Graliście w MT i Dicurica do G1 ?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 24.02.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink
Jeżeli chodzi o serię Gothic, to myślę, że jest jedną z najlepszych dotychczas. Chociaż uważam, że trójka jest wielką klapą. Jedynki nie przeszedłem, sam nie wiem czego, po prostu odinstalowałem :P Dwójkę przeszedłem 4 razy, w czym 2 razy najemnikiem.
Permalink
Pierwszy Gothic z jakim miałem styczność to 3-ka. Wybiłem kilka miast orków i zauważyłem, że gra jest dosyć monotonna. Zdobyć zaufanie śmietanki, znaleźć ochotników, wybić miasto i tak w koło Wojtek. Odrzuciłem grę po jakimś czasie. Jeden kolega powiedział, żebym się nie zrażał, i żebym zagrał w G1. Wziąłem z grzeczności, po 2 dniach oddałem stwierdzając, że nie dla mnie (nie instalowałem nawet). Lekko zrażony od RPGów odwróciłem się plecami, do czasu premiery Wiedźmina. Zakupiłem oryginał, bo głypio trochę swoich okradać i napewno podobało mi się o wiele bardziej od Gothica 3. Lepszy klimat, ciekawsze zadania... Może mniej broni, nie tak rozległy teren, brak możliwości skakania wiedźminem (wiem, błahostka), ale i tak wolę grę od CD Projekt RED...
Pozdrawiam
Permalink
Odnośnie G3. Po części można się zgodzić z tym, że jest monotonna itp, ale nie zapominaj, że w innych grach tego typu, też chodzi o to samo: wykonać zadania, zyskać doświadczenie i wybijać prawie wszystko co się rusza. Poza tym moim zdaniem popełniłeś błąd, zaczynając od gry w G3 zamiast w G1. Co jak co, ale G1 ma swój niepowtarzalny klimat, który dość dobrze kontynuuje G2. Poza tym nie wiesz zupełnie kim są twoi towarzysze w G3, nie znasz historii, nie wiesz czemu Lee nienawidzi Robara, nie wiesz nic. No cóż nie można zaprzeczyć, że G3 nie jest już tą niesamowitą grą, którymi były jego poprzedniczki, ale mnie G3 wciągnęło na tyle, by przejść je 4 razy(na różne sposoby - obierając też inne ścieżki rozwoju). Warto też zaznaczyć, że jest to jedna z nielicznych gier, w której tak dobrze zbalansowano system walki tzn. niezależnie od sposobu rozwoju (miecz + tarcza, miecz 2H, broń dystansowa, walka dwoma mieczami) gra będzie tak samo trudna. Choć ten balans odnosi się tylko do bezimiennego - bo niezbyt logiczne jest, że orka elitę można położyć trupem już na 1 levelu, a w walce z wilkiem mamy straszne problemy... ale moim zdaniem system walki daje wiele frajdy i choćby dla samej walki warto pograć w w trzecią część Gothic'a(wcześniej jednak zaliczając wcześniejsze jej części;)).
Permalink
Czyli tak w skrócie: polecasz mi G1 i mówisz, żebym pożyczył jeszcze raz?
Permalink
W skrócie polecam Ci całą serię, ale przechodzić należałoby chronologicznie. Warto też pograć w mody do G1 i G2, bo są naprawdę ciekawe i mocno rozwijają możliwości gry;). G3 też jest fajny, ale raczej tylko dla maniaków serii(czyli mnie;)).
Permalink
Robal, to że Wiedźmin jest grą lepszą od Gothic'a 3 to rzecz oczywista. To co najważniejsze w grach tego typu to właśnie klimat który w Wiedźminie jest niesamowity a w G3 został kompletnie zatracony. Posłuchaj jednak, poprzednie części Gothica mimo słabej grafiki i masy błędów to gry które pozostawiają po sobie coś niesamowitego, a klimatu nie można porównać do żadnej innej gry crpg. Moim zdaniem Gothic 1 bije na głowę Wiedźmina i G3 razem :)
Permalink

Thausael

Moim zdaniem Gothic 1 bije na głowę Wiedźmina i G3 razem :)


Beznadziejność G3 tłumi wspaniałość Wiedźmina, że nawet tetris bije. Ale dobra, jak mówicie, że taka świetna gra, to jutro, góra pojutrze zacznę grać w to cudo. Jak już przejdę jakąś część to zdam relacje.
Permalink
G1 i G2 Mają świetny klimat. Super są walki ze stworami. Każda postać ma inne zdanie o tobie, inne go nigdy nie zmienia. Jest duża różnorodność broni, jedna misja może wpłynąć na druga wiele niepozornych zadań okazuje się trudnych. Szczególnie polecam G2, moim zdaniem jest lepsza od jedynki, ale kazdy moze miec inne zdanie.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.04.2008, Ostatnio modyfikował: Dirhavana

Permalink

Słyszałem dwie wersje na temat nowego Gothica
-Ma wyjść dodatek do Gothica 3 w którym będzie nowa wyspa, którą będą zamieszkiwać elfy
-Wkrótce Gothic 4 z zapomnianymi krainami z G I i II


Permalink

Witam was wszystkich jako kolejny fanatyk Gothica. Trójka trochę odstaje od reszty, ale to wciąż świetna gra z wielkim, naszpikowanym światem i ciekawą, wielowątkową fabułą.

Co do postu Szkieleta:
-Najbliższy dodatek, Forsaken Gods ma powiększyć świat i pouzupełniać trójkę
-Czwórka to inna historia, dla mnie to nie Gothic. Piranha roxx

Co do modów- akurat MT, Jaktyl, czy Diccuric to te najbardziej znane. Niedługo ma wyjść Czas Zapłaty- z pewnością lepszy niż NK, mnóstwo polskich modderów pracuje nad nowymi. Ostatnio wyszedł nowy, ruski mod Gothic II: Returning. Dodaje 6 rozdział i masę nowych rzeczy, jest on aktualnie największym modem do Gothica, dwukrotnie większy niż MT. Ale Rosjanie mają to do siebie że robią coś i niezbyt dokańczają. Ten mod jest przykładem.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.10.2008, Ostatnio modyfikował: Egzeq

Permalink

Ghotic 1 był jedną z pierwszych gier jakie grałem, kiedy miałem swój pierwszy komputer - niesamowity klimat, druga część także była świetna i całkiem niedawno przeszedłem ją po raz drugi.

Postać po ukończeniu drugiej części wraz z dodatkiem Noc Kruka.

Czas gry - 76h 45m

Poziom - 45
EXP - 520.410
Następny Poziom - 540.500
Siła - 179 (23 pkt. z artefaktów)
Zręczność - 39 (8 pkt. z artefaktów)
Mana - 62/62
Zdrowie - 883/883

Broń jednoręczna - Mistrz - 62%
Broń Dwuręczna - Wojownik - 46%
Łuki - Strzelec - 45%
Kusze - Mistrz - 70%