Imperium

Behemoth`s Lair

Anno 1602 / 1503 / 1701

Permalink

Dwie strategie, jedna będąca kontynuacją drugiej, przedstawiające świat w takiej dacie jak nazwy. Anno 1602 (tytuł roboczy: Anno 1602 Tworzenie Nowego Świata) jest dość stare (premiera 2000 rok), pełna wersja zajmowała niecałe 200 MB. Gra poświęcona jest głównie handlu oraz produkcji różnorodnych produktów konsumpcyjno-budowlano-użytkowych, ale też zawiera w sobie element wojenny. Celem jest przedewszystkim rozbudowa wioski do poziomu metropolii, rozgromienie przeciwników lub inne założenia (zależnie od scenariusza). Grę zaczyna się z jednym małym okrętem (przeważnie), a kończy zazwyczaj z flotą kilkunastu galeonów :). Anno 1602 jest czasochłonne, czas wydobywania surowców, ich przetwarzanie, transport oraz produkcja trwa dość długo, dlatego nad jednym scenariuszem możemy spędzić nawet 16 godzin. Element wojenny to w 95% walka okrętami, ostrzał budynków na wybrzeżu, a pozostałe 5% to walka na terach wroga wgłąb wysp.

Następca Anno 1602 --> Anno 1503 (tytuł roboczy: Anno 1503 Nowy Świat) jest dopełnieniem poprzedniej części. Czas produkcji, transport i wydobycie zostały znacznie przyspieszone, dlatego w tej części, scenariusz ukończymy w 4-6 godzin. Pojawia się pełno nowych budynków, technologii no i wojska, na które został położony większy wkład twórców, przez co gra przybrała charakter ekonomiczno-wojenny. Premiera gry nastąpiła w 2002 roku, a wielkość instalki wyniosła 2 cd. W 2004 roku na rynku pojawił się dodatek (tytuł roboczy: Anno 1503 Treasures, Monsters and Pirates), wnoszący do rozgrywki nowe budowle, scenariusze i kilka innych bajerów.

Oficjalne strony:
http://www.anno1602.de/
http://www.anno1503.de/


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 30.10.2007, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Zostawiam, ale proszę się na przyszłość starać trzymać szeroko pojętej fantastyki. Gra ekonomiczna jak Anno raczej z fantasyką za wiele wspólnego nie ma ;)


Permalink

Klimat średniowieczny chyba też pasuje tutaj?


Permalink

Dragonthanie. Zapomniałeś wspomnieć o pracach nad trzecią odsłoną Anno.

Szczegóły tutaj


Permalink

Sami

Dragonthanie. Zapomniałeś wspomnieć o pracach nad trzecią odsłoną Anno.

Boziu, ale ciukieleciek :D. Grafika (graficzunia niemalże :P) jak z bajki :P.

Grałam w Anno 1602. Wciągnęło mnie na długi czas, ale później stwierdziłam, że toto właściwie nie ma czym wciągać :P. Grafika taka se i właściwie w grze nic specjalnego się nie dzieje. Moja siostra w tym długo siedziała, grając na kodach. Ja też przeważnie, bo nie podobała mi się początkowa trudność, za długo trzeba było poświęcić tej grze, żeby nie stać się bankrutem. Wolę przygodówki :P.


Permalink

Darkena

Boziu, ale ciukieleciek :D. Grafika (graficzunia niemalże :P) jak z bajki :P.

Hm... polecam zajrzeć tutaj

Na pocieszenie pozastaje wspomnieć, iż premiera światowa Anno 1701 odbędzie się już za miesiąc - 26 Październik 2006.
Premiery w polskiej wersji językowej jeszcze nie podano


Permalink

Przy okazji mam pytanie:
Wie ktoś skąd ściągne Anno 1602?


Permalink

Ormian Pogromca

Wie ktoś skąd ściągne Anno 1602?

Z półki w sklepie...


Permalink

Samuel

Ormian Pogromca: Wie ktoś skąd ściągne Anno 1602?

Z półki w sklepie...

Jasne tylko podobnie zrobiłem z wormsami, kupiłem a tu się okazuje że na moim windowsie nie pójdzie a dla mnie dwie dychy to naprawdę sporo, jak bym wiedział czy będzie działać to bym kupił...ale skoro macie takie podejście do ściągania z neta to koniec tematu:)


Permalink

No i stało się. Mamy od roku Anno 1701. Niestety wymagania sprzętowe przerażają wielu sympatyków tej serii, jeśli nie zmodernizowali komputera w ostatnich czasach. Tym razem możemy podziwiać terytoia w pełnym 3D. Wielki plus.

Anno 1701


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.10.2007, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Cieszę się Anno 1701 od kilku miesięcy, kupiłem w wersji z oddzielnym soundtrackiem, który, podobnie jak oprawa graficzna (pełne 3d, dbałosć o detale) stoi na bardzo wysokim poziomie, nagrany został przez pofesjonalną orkiestrę i podkreśla imperialny klimat zabawy.

Sama gra oferuje to co najlepsze we wczesniejszych wersjach (bardzo lubię całą serię) plus wiele usprawnień powodujących że rozgrywka jest bardziej dynamiczna i wciągająca. Łatwiej osiągnąć równowagę ekonomiczną i szybciej dochrapać się nowych statków czy wojska.

Senariusze są zróżnicowane, oferują różnorodne zadania, całość okraszona wstawkami dialogowymi, często bardzo zabawnymi i charakterystycznymi dla danego przeciwnika.
Pojawiły się klęski żywiołowe, w postaci np wulkanu, plagi szczurów

Interfejs przyjazny i intuicyjny, łatwo budować i zarządzać każdym miastem jak i całym naszym dominium, szlaki handlowe dobrze się kontroluje dzięki specjalnej mapie strategicznej, potrzeby naszych mieszkańców odczytujemy z centum wioski które pokazuje co jeszcze musimy spełnić by zadowolić ludzi i ściągnąć z nich jeszcze więcej kasy która pozwoli spełnić imperialne zapędy, a może nawet ogłosić niepodległość.

Nie bez znaczenia jest też profesjonalna pełna polonizacja gry.

Niedawno ukazał się w naszym kraju dodatek do Anno 1701 pt Klątwa Smoka, oferuje nowe misje, nowe klęski i nowych przeciwników, czyli wszystko to co lubią Annocholicy ;)


Permalink

No, dobra. Jeżeli wszyscy jesteście och, ach i ech, to powiedzcie moi mili parafianie :D skąd mam wytrzasnąć (jeśli to możliwe) Anno 1503: Monsters, Treasures and Pirates, a?


Permalink

W ofercie Cenegi w serii Kolekcja Klasyki jest Anno 1503 Złota Edycja, zawiera podstawową wersję gry wraz z dodatkiem Skarby, potwory i piraci, całość po polsku oczywiście, angielskiej wersji nie ma w dystrybucji w naszym kraju.


Permalink

W Anno gram od dłuższego czasu, przeważnie w 1701. (grafa najlepsza i wybór budynków oraz zasobów dużo bardziej rozwinięty)

I teraz moje pytanie:
Czy ktoś może podać kody do tej gry?
(na poziomie 3. stopnia cywilizacji bankrutuję)


Permalink

Powiem szczerze, że mam Anno 1701 :) niestety mi nie działa :( Ale mam też Anno 1602 i ostatnio w nie grałem i oceniam je 10/10 ;)

Znam tez kody na : drewno, narzędzia, cegły i armaty :)
Jak ktoś będzie chciał wiedzieć jakie sa(kody)to pisać.

A moją najlepszą budowlą był Łuk Triumfalny :)


Permalink

Według mnie to jedna z najlepszych gier (prawdopodobnie dlatego bo ekonomiczne, bardziej mi się podobają od RPG) i raczej bardziej ją lubię od heroesów. Naprawdę polecam.