Imperium

Behemoth`s Lair

Seria Total War - dyskusja o świetnych strategiach historycznych

Permalink

Chronologicznie
Szogun + Mongol Invasion
Medieval + Viking Invasion
Rome + Barbarian Invasion + Alexander
Medieval 2 + Kingdoms
Empire + Warpath Campaign
Napoleon
Shogun 2 + Fall of the Samurai

I aktualnie pracują nad Rome 2. Chcesz zdobyć całą kolekcję? Pójdzie na to ogrom kasy (szacuję, że grubo ponad 500 zł). Pierwszy Shogun oraz Medieval to chyba tylko na Allegro, od Roma to jeszcze chyba CD-Projekt sprzedaje w kolekcjach. Nie wiem jak z Shogunem 2 i dodatkiem.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.09.2012, Ostatnio modyfikował: Mosqua

Permalink

Drogo... O.O, ale po pozytywnych opiniach wnoszę, że warto. A może powiedziałabyś, które części są według ciebie w ogóle najlepsze (grywalność, fabuła, grafika, obsługa itp.)?


Permalink

Fabuły to tam nie ma żadnej - wybierasz państwo i idziesz podbijać znany Ci świat. Jeżeli chodzi o mechanikę to każda kolejna jest lepsza od poprzednika, jednak wybór powinien paść na ten, który klimatycznie Ci się podoba. Jeżeli nie lubisz aby na polu bitwy strzelano z broni palnej to nie wybierzesz Empira czy Napoleona a jak jesteś europocentrykiem to nie będziesz się bawił w Szoguna. Proste.

Permalink

Czyli generalnie najbardziej będzie mi się podobała część osadzona w mojej ulubionej epoce?


Permalink

No nie powiem dokładnie, bo nie jestem Tobą. Ja osobiście mam Medieval 2 (bez dodatku) oraz Empire (z dodatkiem), więc jakby Ci się udało jedno albo drugie zdobyć to moglibyśmy się pojedynkować.

Permalink

Pierwszy Shogun oraz Medieval to chyba tylko na Allegro

Swego czasu w Saturnie w Krakowie było wietrzenie magazynów i za 10 złotych polskich można było nabyć Medieval z dodatkiem.


Permalink

Miałem bardziej na myśli Media Markt, ale w porządku. Jak to już skombinuję, to się dogadamy. Medieval to średniowiecze, mam rozumieć? A Medieval 2 to późne średniowiecze? Empire...? Renesans, barok?

Co do moich ulubionych epok - starożytność i wczesne średniowiecze, więc teoretycznie te najsłabsze części z serii. Ale grę zdobędę raczej nieprędko.

Tryb pojedynku - dwóch graczy staje po dwóch stronach konfliktu i stacza historyczną bitwę?


Permalink

Medieval 2 zaczyna się gdzieś tak od XII wieku a kończy się gdzieś tak w XIV. Empire to wiek XVIII. Jednak jak interesuje Ciebie inna epoka niż proponuje gra to możesz znaleźć moda. Ba, możesz znaleźć nawet mody przenoszące rozrywkę do światów fantasy.

teoretycznie te najsłabsze części z serii.

Każda część ma swoją zaletę. Np. w Romie rozróżnienie frakcji jest największe i właściwie dla każdej musisz stosować inną taktykę. W innych rozróżnienie tak wielkie nie jest, ale wszystkie inne mają lepszą dyplomację (w przypadku Roma dyplomacja niby jest, ale właściwie nie istnieje, bo nasz jednoprowincjonalny puppet potrafi zaatakować w każdej chwili, sojusznicy zdradzają na potęgę a pokój często jest zrywany w ciągu tury lub dwóch). Pierwszy Medieval to np. uniemożliwiał wymanewrowanie przeciwnika na mapie świata, jednostki to był zbiór pikseli a pewien manewr na polu bitwy (przy równomiernej ilości wojsk) umożliwiał niemalże 100% zwycięstwo, ale mapa świata przypominała planszę do gry z pionkami a ekonomia jest lepsza niż w Romie czy Medievalu 2. Zatem każda część coś ma dobrego.

Tryb pojedynku - dwóch graczy staje po dwóch stronach konfliktu i stacza historyczną bitwę?

Gospodarz wybiera pole bitwy, ilość gotówki, ewentualnie czy to ma być wczesna czy późna era. Gracze wybierają państwa wśród dostępnych (najczęściej wszystkie są dostępne) i kompletują armię. Po zatwierdzeniu jest bitwa. Bitwy nie muszą być historyczne i np. możemy przeprowadzić bitwę pod piramidami w Gizie, gdzie walczą Rosjanie z Hiszpanami.

Permalink

Rosjanie z Hiszpanami pod piramidami? :D Ale jaja :D


Permalink

Nowe screeny
Desant na port kartagiński
Słonie vs piechota tutaj powiem tylko, że ten co do nas krzyczy to nie zaskryptowany element, ale tak będzie (pojedyncze osoby będą mogli krzyczeć do ekranu przy zbliżeniach i będą wołać np. wsparcia, błagać o odwrót etc.)
Potyczka w mieście i mi się zdaje, że ten ostrzał to chyba z okrętów
Antyczna Omaha tutaj też fakt, że Rzymianie odwracają się w punkt uderzenia pocisku artyleryjskiego, nie jest zaskryptowane a będzie to rzecz normalna. Potencjalnie po uderzeniu gdzieś wszyscy rozejdą się dookoła, a nie stać jak słupy soli.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.10.2012, Ostatnio modyfikował: Mosqua

Permalink

Ech, fajnie :)

Szkoda tylko, że te screeny są taaakie fajne, a na przykład demo Medievala 2 - klapa. Słaba grafika, tylko 3 - 4 bitwy i w ogóle... Ale pewnie w pełnej wersji jest tego o wiele więcej i lepiej zrobione. Gra nawet fajna, tylko kapkę trudna na niezmienialnym ciężkim poziomie trudności ;<


Permalink

A czego się spodziewałeś po demie? Demo M2 ma gorszą grafikę jak Rome na średnich ustawieniach graficznych. Jednak w pełnej wersji każda postać w oddziale ma losowany sprzęt, zatem nie jest to "wojna klonów" (jak to było w Romie). Zresztą najlepiej to na YT obejrzeć bitwy multiplayer z komentarzami (są też polskie komentarze, chociaż głównie przeważają angielskie) i wtedy oceniać poziom grafiki.

Permalink

Grałem w Shoguna i Medievala I i II. Od początku:

Shogun-mała różnorodność nacji, ale ogólnie bardzo fajna i + dla Kensai-taki Chuck Norris :)

Medieval I-super gra. Lubiłem Turków za położenie ekonomiczne i mocną armię. Polska była średnia, położenie badziewne. Lubię też Anglię, Hiszpanię, Włochów i Egipt za położenie i dobrą ekonomikę (2 ostatnie). Dania też jest dobra,ale na początku ciężko rozwijać gospodarkę.
Nie lubię Almohadów i zwłaszcza Niemców. Z takim położeniem nie da się grać :(

Medieval II-dziwna część,gorsza od poprzednika. Granice jakieś niewyraźne, budowanie budynków to jakieś nieporozumienie. Najbardziej lubiłem grać Bizancjum i Wenecją.