Imperium

Behemoth`s Lair

GOG wyda Heroes III Complete po polsku?

Permalink

Witam, w skrócie platforma do kupowania gier GOG wchodzi na polski rynek. Zapowiadają że wiele tytułów zostanie spolszczonych. Może teraz nadeszła era spolszczonej wersji Complete, której nigdy nie doświadczyliśmy w Polsce? GOG ma zamiar korzystać ze spolszczeń CD Projektu do których należy również spolszczenie Hirołsów. Nie wykluczają też współpracy z fandomem. Zapraszam do dyskusji :D

Permalink

Jeżeli tylko będą chcieli skorzystać z pomocy fandomu - nie ma problemu. Mam komplet plików poprawionej wersji od CDP, które z powodzeniem można zastosować przy Complete (trochę gorzej z grafikami menu, ale teksty mam).


Permalink

Można do nich napisać i zasygnalizować, że istnieje taka możliwość. Heroesy III są na tyle popularną grą na GOGu, że nie odpuszczą raczej sobie translacji tego tytułu. Warto dołożyć jakiś tam starań by po 15 latach od wydania wersji Complete uzyskać ją w końcu po polsku :) Mam nadzieję że się uda.

Permalink

A to tutaj, co się pytałeś:
http://imperium.heroes.net.pl/temat/4338
To nie uzyskałeś jej po polsku?
Oprócz obrazka menu to czym ona się różni? Czego jeszcze się spodziewasz? Obecnie to co my zrobiliśmy jest lepsze niż zasoby CDP. Lepiej zainstalować te nasze prace, niż wrócić do wersji CDP. Prawdpodobnie wrzucą te teksty po prostu i może menu dorobią. Wątpie aby inwestowali w nowe, poprawione spolszczenie starej gry.

Permalink

Oczywiście że uzyskałem, jednak informuję o takiej możliwości :D Jak jest okazja to dlaczego by nie oczekiwać wydania oficjalnej wersji?

Permalink

Bo raczej w roku 2017 trudno oczekiwać nowego wydania Herosów :-) Zdziwił bym się, gdyby to było coś więcej niż wklejenie tekstów ze Złotej Edycji do Complete. Już robienie samego menu trzeba opłacić, bo jest z tym dużo pracy, jeśli ma wyglądać tak samo.

Permalink

Przeglądając fanpejdż GOGa natrafiłem na ciekawy komentarz. Może nie daje on jednoznacznej odpowiedzi, ale jak widać daje nadzieje. Hellburn wspominał, że posiada komplet plików poprawionej wersji od CDP, więc może warto ich o tym poinformować, aby uwzględnili ten fakt przy polonizacji gry, a nie po raz kolejny powielali błędne tłumaczenia?
https://puu.sh/ybudD/daf397d798.png

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.10.2017, Ostatnio modyfikował: Indiger

Permalink

Mogę bezpośredni link do tego komentarza?


Permalink

My się mamy narzucać z naszą darmową pracą? No weźcie zaróbcie na nas, nie bądźcie tacy. To jest ich biznes. Dziś w dobie VCMI, HotA czy Ery, podstawka nie jest żadnym hitem. Mam kupować drugi raz bo dadzą obrazek menu Complete? Zrobiłem takie przyciski, że mogę zmieniać obrazek co chwila. Starczy wrzucić pcx do folderu data. A spolszczenie wezmę poprawione od nas. Jest kilka jego wersji na szczęście. Choćby z HotA ostatnie.

Permalink

https://www.facebook.com/GOGcomPL/posts/148947512514816 link do postu, z tego co zauważyłem jest kilka komentarzy na ten temat, w jednym nawet zapewniają że trwają prace nad tym

Nie mi to oceniać, ponieważ to nie ja poprawiałem tłumaczenia. Niech decydują osoby które mają na to jakikolwiek wpływ :/

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 31.10.2017, Ostatnio modyfikował: Indiger

Permalink

Ich biznes, nasz fandom. Mnie zależy na tym, by ludzie grali w solidną polską wersję językową. A jeżeli znowu trafi się tragiczne tłumaczenie, to tylko będzie można sobie w brodę pluć, że się nie pomogło.


Permalink

Miło z Twojej strony. Sam się z nimi nie komunikowałem, ponieważ to nie ja jestem autorem spolszczenia ani poprawek. Gdy dowiedziałem się o całej akcji, poczułem się odpowiedzialny by was o tym poinformować. Co zrobicie to już leży w waszej gestii. Gdyby udało się cokolwiek ustalić to dajcie znać, fajnie gdyby doszło to wszystko do skutku :)

Permalink

Jak wejdą na Jaskinię będą mieć solidnie. A tak nie będą musieli :-) Oczywiście ze swoją pracą robisz co chcesz. Jak ja miałbym się starać i narzucać, żeby ktoś łaskawie zarobił na mojej pracy... To byłbym chory chyba :-) Jaka firma takie tłumaczenie. To świadczy o nich. To jest tylko biznes oni nie robią tego z miłości.

Permalink

Witam
mam małe pytanko
niedawno kupiłem Pakiet GOG Chronicles
Czy da się spolszczyć "Heroes Chronicles All Chapters GOG" ?

Permalink

Widzę, że są one przełożone pod hotę. Nie przeszkadza to w normalnym graniu w kroniki, które same w sobie z hotą nie mają kompletnie nic wspólnego? Chyba, że o czymś nie wiem

Permalink

Alistair

Widzę, że są one przełożone pod hotę. Nie przeszkadza to w normalnym graniu w kroniki, które same w sobie z hotą nie mają kompletnie nic wspólnego? Chyba, że o czymś nie wiem

chyba stronę wcześniej są też kroniki na soda :P właśnie z soda zostały przełożone na hotę, bo wiele osób chciało sobie zagrać w nie na tym własnie dodatku. twój wybór czy wolisz grać tu, czy tam, nie będzie to miało większego znaczenia, kampanie i tak będą bardzo łatwe.