Imperium

Behemoth`s Lair

Podmiana Menu Głównego Złotej Edycji na Complete

Permalink

Jak w temacie, czy istnieje możliwość podmienienia menu głównego gry, na motyw z wersji Complete? Jeśli tak to czy uda się zachować polskie przyciski. Dzięki za pomoc

Permalink

Głupia prośba, mógłby ktoś podesłać mi grafikę menu z Complete? Sam posiadam tylko polską Złotą Edycję, a nie chce mi się kombinować wersji Complete tylko po to aby wyciągnąć z niej menu główne

Permalink

Poszukaj co ci pasuje. Są galerie, np:
http://h3.heroes.net.pl/galeria/artworki
http://www.tawerna.biz/galeria_3_heroes-iii.html
http://www.heroes3.eu/download/tapety
Ja też mam Złotą i sobie przerobione menu. A menu Complete, jak inne obrazy mam z internetu... Są wyszukiwarki grafiki. Można znaleźć w ciekawych miejscach... Wietnamskie forum np.
http://truongton.net/forum/showthread.php?t=999647
Przerób na pcx. Jak nie masz żadnego programu, co niemożliwe bo chyba masz jakiś standardowy, to polecam irfan. Zapisz jako pcx i już. Musi być 600 x 800.

Permalink

Pobrałem obrazek, zmieniłem rozszerzenie na pcx, rozmiar 800x600 już był, ale nie mam pojęcia gdzie go podmienić. W folderze data, nie ma innych plików o takim rozszerzeniu, a wklejanie go pod różnymi nazwami nie działa. Nie wiem, może trzeba kombinować z tym programem MMArchive? Nigdy nie bawiłem się w edycję plików więc trochę nie ogarniam :D Mógłbyś to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć? Dzięki w ogóle za dotychczasową pomoc :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.03.2017, Ostatnio modyfikował: Indiger

Permalink

W porządku.
1. Nazwa chyba gamselbk.pcx lub podobna. Podejrzyj w MMArchive bitmap.lod.
2. Trzeba zmienić nie tylko rozszerzenie ale cały obrazek na pcx:-) Nie zmiana nazwy, bo obrazek nadal jest w dawnym formacie :-) Konwertuj jpg do pcx. W irfanie np. zapisz jako pcx starczy.
3. Jeśli położenie w folderze data nic nie da, to z kolei trzeba zrobić format bmp i przeciągnąć na MMArchive. Za pomocą MMA otworzyć oczywiście bitmap.lod (przedtem może zrobić kopię tego pliku na wszelki wypadek).
I już jest.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.03.2017, Ostatnio modyfikował: Baronus

Permalink

Okej udało mi się podmienić, śmiesznie tylko wyszło z tym animowanym paskiem https://puu.sh/uDhod/c770145787.jpg nie wiem któren plik za to odpowiada. Pasuje też podmienić te przyciski które wstawiłeś w sąsiednim temacie :D

Permalink

Aha. Skopiuj plik heroes3.vid.
1. Zrób delete credits.smk. Może nie zadziałać.
2. Zrób jakikolwiek plik, byle o nazwie credits.smk i przeciągnij na heroes3.vid. Wykasujesz wtedy poprzedni.
3. Jeśli nic to samo tylko z credits.bik.
4. Sprawdź w MMarchive czy to na pewno credits. Poznasz ten pasek z wyglądu.

Permalink

Wszystko się udało :) Po usunięciu tego paska z animacją okazało się ze jest jeszcze animacja - płomienia ze strzały Gelu (wtf skąd się to tam wzięło), udało mi się odnaleźć w plikach i pozbyć się tego. Dodanie ikonek było już tylko formalnością. Dzięki wielkie za pomoc! Od teraz mogę się cieszyć ekranem głównym z wersji Complete na Złotej Edycji :D
Screeny:
https://puu.sh/uEdlX/b2cdd4c272.jpg
https://puu.sh/uEdwl/0f390388c9.jpg

Permalink

To jest do menu Armaggedons Blade. Możesz zostawić płomień, niech coś się rusza :-) Wszystkie pliki AB możesz spokojnie usunąć, bo nikt chyba nie gra w czysty AB?
Musisz mieć z grafiki tylko bitmap, sprites, i heroes3.vid i wszystko działa. Resztę możesz do schowka przenieść. To jest to samo tylko mniej.
Po to zrobiłem przyciski uniwersalne, aby zmieniać sobie menu wiele razy. A skoro mam to dam, niech ludzie mają.
A skoro już znam grę od wewnątrz to pomagam. To jest świetne zajęcie! Jak widzisz. :-):-):-)

Możesz jeszcze wprowadzić zmiany do pełnej ostatecznej wersji HIII dostępne w Jaskini. Bo Złota nie jest wcale Złota tylko Shadow of Death...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.03.2017, Ostatnio modyfikował: Baronus

Permalink

Tylko że ten płomień był na samym środku menu :D
Co do zmian ostatecznej wersji... chodzi ci o nieoficjalny patch 3.3 ?
Ludzie grają w Complete 4.0, ale ja jakoś zbyt przywiązany jestem do polskiego tłumaczenia, choć wiem że istnieje możliwość spolszczenia. Pomimo wszystko na mojej półce jest kilkanaście płytek z Heroesami, dlatego najzwyczajniej w świecie nie potrzebuję kupować na GOGu wersji Complete :P

Permalink

Tak 3.3. Widzę, że już znasz. Tłumaczeń to już jest chyba kilka. Ja już kupiłem raz, na dodatek produkt wybrakowany. Kupno tego po angielsku jeszcze raz to już byłby absurd. Owszem Herosy III do samej gry nie potrzebują tłumaczeń. Gra się i tak na pamięć. Jednak mi psuje grę angielski, bo wtedy mi się zdaje, że w Erathii mówią w tym języku. Natomiast polski jest dla mnie przezroczysty. Wtedy w Erathii mówią po prostu swoim językiem... który ja rozumiem.

Permalink

Czy ja wiem czy wybrakowany, tam jest informacja że produkt jest dostępny jedynie w języku angielskim. Dziwne jest dla mnie natomiast to, że udało się w Polsce wydać Złotą Edycję w roku 2004 a wersja Complete z 2002 już nie :D Co do tłumaczeń to mam dziwne przyzwyczajenie i jeśli gra/film mają dostępny polski dubbing, napisy zawsze wybieram. Nie to żebym nie umiał angielskiego bo bardzo dobrze się nim posługuje, jednak jakoś lubię gdy menu główne czy postacie mówią do mnie w moim ojczystym języku :)

Permalink

Heroes III Gold? Było coś takiego w ogóle? To tylko w Polsce :-) Complete jak już. To jest Shadow of Death nazwany ,,Złota". Produkty w Polsce muszą być po polsku. Owszem nie ma zakazu kupowania, bo może ktoś chcieć. Ale masowo sprzedawany nam produkt ma być w naszym języku. Niewątpliwie trudno mocno polubić grę w obcym języku. Choć Herosi są oparci w małym stopniu o tekst. Kampanie tylko. A już losowe mapy można grać na pamięć.