Imperium

Behemoth`s Lair

Polskie menu do Heroes III

Permalink

Z uwagi na olbrzymią ilość modów do Heroes III, z których ŻADEN nie ma polskiego menu, postanowiłem zrobić takie. A ponieważ jest zainteresowanie, to dzielę się. Przyciski można nałożyć na każdą wersję, choć są zrobione na wersję US. Nie ręczę za wersje chińskie czy rosyjskie. Ale zadziała, lecz może nie być w 100% dopasowane. Polska wersja jest inna i nie wystarczy po prostu wkleić ich do jakiegoś moda. Będzie brzydko, z obwódkami, na dodatek nie będzie pasował obszar nacisku. Tu jest ładnie. Musiało być nieco inaczej niż oryginał, po prostu nie da się dokładnie tak samo, ale moim zdaniem jest lepiej niż oryginał. Choćby dlatego, że nie trzeba na każdy obrazek robić innych przycisków, co byłoby masakrą. Zrobiłem wersję na Erę i paczkę na wszelkie inne (Złota, HotA, Kroniki itd.).
Tu można pobrać:
http://supershare.pl/?d=926FDD182

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 1.10.2016, Ostatnio modyfikował: Kammer

Permalink

Może by tak kilka screenów jak to wygląda w poszczególnych wersjach?


Permalink

To nie jest duży mod graficzny. Wygląda niemal tak samo. Nie odróżnisz z obrazka. Musiałbym rozłożyć defy, stary i nowy, i klatka po klatce wyjaśnić. Co nie ma sensu. Najlepiej zamontować na jakiekolwiek menu.
Autorzy zmieniłem na twórcy, co brzmi lepiej. A WoG na Ś B (Śladami Bogów). I są maski na Wczytaj i Nowa Gra.
To wszystko. Reszta ma tylko inne pozycje i wymiary, bo nie pasuje inaczej. Ale to wszystko wycięte ze Złotej Edycji.
Zastanowię się, czy jakiś zrzut ekranu coś by pokazał. Wtedy go zrobię. Ale bez przesady to 537 kB, zrzuty zajmą więcej niż całość. Najlepiej po prostu obejrzeć.

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 1.10.2016, Ostatnio modyfikował: Kammer

Permalink

Tak to u mnie wygląda na H3 Complete z HD modem:
https://s18.postimg.org/ovzwokvm1/menu1.jpg
https://s18.postimg.org/lqfaydczt/menu2.jpg
Różnice między zwykłymi przyciskami a tymi wynikają z uniwersalności tych drugich: mamy inne podświetlenie przy wyborze, inny efekt kliknięcia, nieco bardziej poszarpane krawędzie, wynika to z wykorzystania przycisków pozbawionych jakichkolwiek elementów tła; idealna tutaj byłaby półprzezroczystość, której H3 nie obsługuje; ogólnie efekt jest jednak niezły; jedyne co nieco mnie razi to napisy nowa gra i wczytaj grę w ramkach, jednak to już sobie poprawię :)

Permalink

Dzięki! Jak na obrazku polskie menu :-)Widzicie, że pięknie wyszło. Tych krawędzi to specjalnie nie widać. Musicie mocno się wpatrywać. Napisy muszą być w ramkach, bo inaczej nie będą pasować do wszystkich wersji. Są to oryginalne ramki z Herosów, więc pretensje nie do mnie, że rażą, jak się komuś nie podobają. Naciśnijcie prawym przyciskiem myszy cokolwiek w menu, to ukaże się taka sama brązowa tabliczka. To nie jest do wersji Complete, a na wszystkie. Inna opcja to zrobić niebieskie ramki, jak przy wyborze gry. Tabliczki są dobre, bo podkreślają napis i wiecie, w którym menu jesteście. Oryginalne napisy są mało wyraźne. A to ma być po to, aby wiedzieć, gdzie się jest. Jak ktoś chce się napatrzeć, to ma Menu Główne. Wyszło świetnie, nawet lepiej niż oryginał. Jest dużo problemów z robieniem tego. Np. menu musi pasować zarówno do ciemnego jak i jasnego obrazu. Obrazki w defie prześwitują, jeśli wystają. Polskie napisy są innej długości. To nie takie proste. Wręcz można się zniechęcić. Ten sukces to w ogóle jestem zaskoczony jak dobrze wyszło. Jak oryginał.
A tak przy okazji, to Complete ma animację w menu? Coś tam się rusza.

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 1.10.2016, Ostatnio modyfikował: Kammer

Permalink

Co do robienia menu to wiem doskonale ile z tym zabawy Hellburn tym bardziej :) Co do menu w Complete to jest zupełnie statyczne w przeciwieństwie (chyba) do wszystkich innych wersji.

Permalink

Aha. Tylko obrazek. Sami już mieli dość robienia tych Menu :-) To ułatwia sprawę. Coś tam może jeszcze ulepszę. W chwili natchnienia:-)