Imperium

Behemoth`s Lair

King's Bounty: The Legend

Permalink

Litości, ta gra to Battle Lord; robiona przez rosyjskie Katauri Interactive, ma być klonem Heroes V z poruszaniem się w czasie rzeczywistym i walkami w turach na polach podzielonych na heksy. Gra ma grafikę niemal równie beznadziejną jak Heroes V, ma równie nijaki klimat i jest raczej produktem jaki stworzyła machina marketingowa uaktywniona po premierze H5 niż czymś, co ma coś wspolnego z King's Bounty. Twórcy nawet przewidują jakieś tam innowacje w stosunku do pierwowzoru! Nie przewiduja za to multiplaya...

Tyle wiem, jeżeli teraz ktoś to nazwya kontynuacją King's Bounty, to albo robi sobie jaja, albo Ubisoft wpadło na niezły pomysł na zarobienie kolejnych kilku dolców -- wystarczy kupic od 1C (wydawca) tę gre, zmienić tytuł i mamy "kontynuację" gry sprzed 17 lat...


Permalink

Zaraz, zaraz Konquerze! Nie oceniaj klimatu, nim zagrasz - bo na niego składa się grafika, muzyka fabuła, a kto nie zna ruskiego, ten sądzić za wiele nie może.

Grafika? Ja bym grał w każdą kontynuację KB, nawet tekstową - byleby była!

"Twórcy nawet przewidują jakieś tam innowacje w stosunku do pierwowzoru! Nie przewiduja za to multiplaya..."

bo KB NIGDY nie było dla multiplay'a - kto grał, ten wie. to gra, w której wstawienie np "hot seat" jest mocno utrudnione (ze względu na długość tur, możliwość zakończenia dnia nad przeszkodą, jesli sie smokiem leci ;) itd).

"
Tyle wiem, jeżeli teraz ktoś to nazwya kontynuacją King's Bounty, to albo robi sobie jaja, albo Ubisoft wpadło na niezły pomysł na zarobienie kolejnych kilku dolców -- wystarczy kupic od 1C (wydawca) tę gre, zmienić tytuł i mamy "kontynuację" gry sprzed 17 lat..."

najważniejsze, by fabuła sie trzymała kupy - wtedy będę śmiał nazwać to kontynuacją. jako wykwalifikowany Kingsbałntolog domagam sie wydania tego tytułu w Polsce. Rzekłem!

EDIT:
no i jeszcze- ma dużo podobieństw z KB!!! 1 heros, rasy niemal identyczne... zaopwiada się ciekawie.

http://www.kingsbounty.ru/races.php

tu junitsy :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.03.2007, Ostatnio modyfikował: Vinius

Permalink

No wszystko super, ale czy nie zauważyliście że ta gra była zapowiadana jako klon Heroes V -- Battle Lord, po czym ni z gruszki, ni z pietruszki przemianowana na kontynuacje King's Bounty? Chcecie kontynuację, która na początku NIE MIAŁA być kontynuacją niczego? To tak, jakby nowe Disciplesy nazwać Heroes VI bo w sumie może takie być... Nie sądzicie że taka legenda jak King's Bounty zasługuje na poważniejsze traktowanie? Chcecie żeby kontynuacją była gra, która przypadkowo posiada pewne elementy KB?

A grafa i klimat są beznadziejne, bo nawiązują do Heroes V.

Vinius

bo KB NIGDY nie było dla multiplay'a

Z pewnością autorzy mają to gdzieś, a brak multiplaya jest spowodowany cięciem po kosztach i chęcią szybszego wypuszczenia gry lub/i brakiem doświadczenia/chęci tworzenia takiego modułu w grach.

Vinius

najważniejsze, by fabuła sie trzymała kupy - wtedy będę śmiał nazwać to kontynuacją.

A jeżeli gra będzie opowiadała o księciu który wyrzyna krasnoludki żeby uratować Śpiącą Królewnę? To też będzie trzymało sie kupy. Wydaje mi się, że aby gra była kontynuacją King's Bounty, to powinna mieć nawiązyjący doń świat i fabułę. Na co już liczyć nie możemy.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.03.2007, Ostatnio modyfikował: Konquer

Permalink

Konqer

która przypadkowo posiada pewne elementy KB?

Ze screenów mogę stwierdzić iż posiada dużo elementów KB, wiem ponieważ grałem w KB, elementów tych nie będę wyliczał, jak Vinius będzie miał czas to może to zrobi:-)

Konqer

A grafa i klimat są beznadziejne, bo nawiązują do Heroes V.

Konqer daj już spokój. Ja grałem we wszystkie części herosów i śmiało mogę stwierdzić iż HV są godnym następcą poprzednich części. A takie teksty w stylu "HV to śmieć" osobiście mnie śmieszą, tak samo jak i ci wierni fanatycy HIII, którzy widzą w tej grze wprost bóstwo. Ale cóż każdy ma prawo do swojego zdania.

Konqer

Wydaje mi się, że aby gra była kontynuacją King's Bounty, to powinna mieć nawiązyjący doń świat i fabułę. Na co już liczyć nie możemy.

Tego nie wiemy ponieważ gra jeszcze nie wyszła. Jak wyjdzie to się dowiemy:-)

EDIT: A co do nazwy Battlelord mogła być to tylko nazwa robocza, czasami stosuje się takie nazwy w chwili obecnej mogę sobie tylko przypomnieć Van Burden - nazwa robocza Fallout 3(i tak pewnie nigdy nie wyjdzie:-P)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.03.2007, Ostatnio modyfikował: Tristan

Permalink

Mam czas :) wymieniam (lista będzie aktualizowana):

*wynajem jednostek zamiast kupna w zamkach
*z surowców: tylko kasa!
*1 bohater
*oblezenia jak w KB, nie HoMM (wygląda na to, że od razu niszczy się mury)
*proszę popatrzeć na skille! widać na screenach, że to bohater KB (atak, obrona, leadership)
*przedmioty
*miasta i zamki - nie rozbudowujesz, lecz wynajmujesz!
*mobilni wrogowie
*brak ulepszeń
*nazwa :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.03.2007, Ostatnio modyfikował: Vinius

Permalink

Tristran

wiem ponieważ grałem w KB

Ja też grałem w KB i to wiele razy. Nie wypowiadałbym się, gdybym nie miał pojęcia o czym jest mowa. Mówiąc "pewne elementy" po prostu uogólniałem.

Tristan

Ja grałem we wszystkie części herosów i śmiało mogę stwierdzić iż HV są godnym następcą poprzednich części

Teraz to mnie chce się śmiać. Nie mogę zrozumieć dlaczego niektórzy nie widzą profanacji tej serii, spokojnie przyjmują rezygnacje z doskonałej fabuły, fantastycznego świata (nie wkurza was, że autorzy z niego zrezygnowali tylko dlatego, że nie chciało im się czegoś o nim dowiedzieć???) oraz grafiki wystylizowanej na banalne, komercyjne fantasy? W H3 może nie widzę bóstwa, ale widzę pasję, widzę że ludzie którzy tworzyli te grę wiedzieli co robią, wiedzieli co dokładnie chcą osiągnąć. To nie gra, tylko dzieło sztuki.

Przepraszam za offtop.

Tristran

Jak wyjdzie to się dowiemy:-)

Nie, to już wiadomo, na pewno nikt nie będzie nawiązywał do fabuły tak starej gry jak KB. Zresztą mamy teraz Ashan więc dlaczego by nie umieścić akcji Battle Lorda właśnie tam?

Tristran

A co do nazwy Battlelord mogła być to tylko nazwa robocza

Nie za bardzo znam się na mechanizmach rynku gierkowego, ale gdyby Battle Lord miało być tylko nazwą roboczą, a nie planowanym tytułem który został zmieniony, bo ktoś grę wykupił, to chyba byłby robiony przez jakieś studio podległe Ubisoft. A Katauri należy przecież do 1C.


Permalink

Konqer

Nie, to już wiadomo, na pewno nikt nie będzie nawiązywał do fabuły tak starej gry jak KB. Zresztą mamy teraz Ashan więc dlaczego by nie umieścić akcji Battle Lorda właśnie tam?

Imho odpada to byłoby naruszenie praw autorskich. Ashan wymyślił Ubisoft( tudzież Nival).
Warto zauważyć iż Ubi ma prawa do HoMM, ale nie do KB.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.03.2007, Ostatnio modyfikował: Tristan

Permalink

Warto zauważyć iż Ubi ma prawa do HoMM, ale nie do KB.

niestety, chyba ma. ale to prawie na pewno tytuł roboczy - wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że tak :)

i proszę: nie dyskutujcie o wyższości Świąt Wielkanocy nad Bozym Narodzeniem, ani o H5 w tym temacie - KB i już.
(yellow)wykasowałem 3 posty, dot. kłótni związanej z HV dodatkowo nie wnoszące nic do tematu - Tristan

[scalenie: 2007-04-13 13:50 ]

Jak kogoś interesuje - udało mi sie rozpracować trochę tą stronkę i oto wyniki:
a) będziemy szkolić w czasie gry ducha wojennego, który będzie pomagał nam podczas walki;
b) jednostki ukazane w dziale "monstra" to tylko część, radze pooglądać screeny!;
c) forum już działa, ale tylko w języku rosyjskim.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 13.04.2007, Ostatnio modyfikował: Vinius

Permalink

Jak dla mnie super, jeśli to tak ma wyglądać, to już wolę nowe KB od Heroes5, nawet gdy to będzie czas rzeczywisty, jakoś znacznie bliższe wydaje mi się to Sagi, przynajmniej podwzglądem grafiki.


Permalink

Na pewno będzie to ciekawa alternatywa w stosunku do HV. Graficznie wygląda bardzo bajkowo. Ale dobrze że gra powstaje z przyjemnością bym w nią pograł:-) W oryginalne KB lubiłem grać:-)

EDIT: Kolejna ważna wiadomość gra ma wyjść w czwartym kwartale 2007r.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.04.2007, Ostatnio modyfikował: Tristan

Permalink

Grafika dużo bardziej odpowiada mi od tej z HV.Trzyma klimat, fajne budynki i jednostki, nie za dużo fajerwerków i heksy. Jednorożec troche toporny. Może być fajnie...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.04.2007, Ostatnio modyfikował: Douger

Permalink

Zapowiada się ciekawa gra. Będzie ona ciekawą alternatywą dla H5, bajkowa grafika, rozwiązania z KB. Chętnie zagram.
Tylko nie wiadomo czy KB wyjdzie w Polsce.


Permalink

No, nareszcie coś konkretnego, z pewnością będzie znacznie lepsze od Heroes V. Jedyne co mi przeszkadza to kiepskie modele jednostek, ale w końcu grę robią Rosjanie. Ogólnie jednak widzę znacznie więcej pomysłu i zaangażowania.


Permalink

OSOBIŚCIE dopilnuje, aby KB było wydane w Polsce :) i jestem w trakcie pobierania trailera - swe przemyślenia i uwagi zamieszczę potem. Szykuje się piekna kontynuacja!

[scalenie: 2007-04-29 17:21 ]

No cóż - jednym słowem: ŚWIETNE! nie spodziewałem się takiego rozmachu - myślałem, że będzie to po prostu zwykła lipna kopia H5, a tu proszę - jeśli H5 było niesamowite, to KB: Legenda o rycerzu* zapiera po prostu dech w piersiach!

Zpowiada się epicka fabuła, masa innowacji i świetna zabawa. Po filmie wywnioskowałem troche njusów (będzie można walczyć ze swego rodzaju "bossem"- żółwiem, duchy żywiołów będą walczyć z nami ramię w ramię). super! nie mogę się doczekać :) świetna gra chyba doczekała sie wreszcie godnej kontynuacji.

*KB: Legends to nazwa dla zagranicznych, "Legenda o rycerzu" to podtytuł oryginalny. Prawda, że ładny :) ?


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.04.2007, Ostatnio modyfikował: Vinius

Permalink

Trzeba troszeczkę odświeżyć ten kącik :-)

Aż mi się łezka kręci jak patrze na Screeny. Grafika "płynniejsza" od tej z HoMM V. Otoczenie jak i jednostki już przypadły mi do gustu.
(Piękna Kostucha!!!! ;-D)
No zobaczymy jak spiszą się klimat i fabuła. Chociaż bossowie juz mi się podobają.
Lubię także jak przygrywa mi coś miłego do uszu, pasującego do środowiska, ale to pozostaje jak narazie nie do końca znane ;-).

Jeżeli Vinius zamierza walczyć o premierą w Naszym kraju to stoję za Nim murem.

Ta gra może być bardzo obiecująca.

Pozdrawiam,
Draxenus.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.09.2007, Ostatnio modyfikował: Dragon Killer

Permalink

Nie zgodzę się z wypowiedziami, że Heroes V to szmira czy kicz. Każda część Heroes ma swój niepowtażalny klimat. Przed twórcami z Nival stało trudne zadanie przeniesienia kultowej gry z świata 2D do 3D (dla mnie jak najbardziej udane bo Heroes V jest według mnie najlepszą częścią wnoszącą zwłaszcza wiele do strategi gry [chodzi mi głównie o talenty rasowe]). Teraz na temat czyli o KB Legend. Mianowicie gra zapowiada się świetnie i czekam na nią z utęsknieniem:) Dobrze, że twórcy gier teraz tak chętnie podejmują temat strategi turowych w świecie fantasy. O to parę tytułów które ukarzą się w najbliższym czasie (bądź już się ukazały): Heroes V Ttibes of The East (jak kto woli Dzikie Hordy ale mnie nazwa ta się nie podoba), Disciples III Renaissance, Fantasy Wars i King's Bounty Legend. Tak więc nie nażekajmy tylko bądźmy wdzięczni za to, że tematyka strategi turowych fantasy są teraz tak często podejmowane.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.10.2007, Ostatnio modyfikował: Kainblade