Imperium

Behemoth`s Lair

Osada

Permalink

Jako że jestem jednym z młodszych mieszkańców Imperium, nie wiem jak wyglądała Jaskinia przed swoim upadkiem. Z dużym zaciekawieniem obserwuję więcrenesans Osady, co i rusz będąc pozytywnie zaskakiwanym.
Nie rozumiem jednak wszystkich prawideł, jakimi rządzi się ten zakątek wortalu,
i byłbym wdzięczny gdyby ktoś przybliżył mi kilka kwestii.

Po pierwsze;
Jak działają "Gorące Dysputy"? Czy każdy może usiąść przy stoliku? Jak to zrobić?

Po drugie;
Bardzo mnie zainteresowała Gildia Łowców Przygód, jednak moje pojęcie o RPG jest tak blade, jak moja skóra. Jedyne informacje jakie posiadam o tym "czymś", zaczerpnąłem z opowiadania Behemotha, pt. "Dziennik Sheery".
Proszę mi wyjaśnić jak się w to bawić.
Z góry dziękuję.


Permalink

Gorące dysputy są miejscem wymiany opinii na tematy związane ze sztuką literacką, filmową i plastyczną. Póki co wszystko jest w fazie rozruchowej, ale z tego co się orientuję do stolików artystycznych każdy się może przysiąść i dyskutować, pełne prawa głosu mają osoby znajdujące się w grupie Osadnicy. Zakładanie nowych tematów jest tylko w gestii opiekunów stolika i do nich należy zgłaszać swoje propozycje. Niedługo też w pełni ruszą rankingi i będzie można otrzymywać punkty za swoje komentarze i opinie.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.02.2007, Ostatnio modyfikował: Hubertus

Permalink

Aktualnie dostep do stolików w Gorących Dysputach mają tylko Osadnicy, co według mnie jest dużym błędem (pewnie dlatego, że mnie w tej grupie nie ma ;)). Mam nadzieję, że Crazy zmieni to wkrótce.
Kiedyś było to miejce ogromnych dysput i świetnej zabawy, swego rodzaju drugie forum.

@Gwynbleidd
O fRPG (czyli Gildii Łowców Przygód) powiem, że fajnie, że chciałbyś dołączyć. Im nas więcej, tym lepiej. Brakiem doświadczenie się nie przejmuj - gdy ja dołączałem, jeszcze na starym forum, to znajomość RPG miałem czysto teoretyczną, a później jakoś się wyrobiłem(jak na to patrzyli inni uczestnicy, to nie wiem ;))


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.02.2007, Ostatnio modyfikował: Eru

Permalink

Docelowo prawo wypowiedzi w Gorących Dysputach posiadać będzie każdy mieszkaniec, który został zweryfikowany przez Pretorian, przywilej wypowiadania się (Pod)Stolikiem będą zaś mieli tylko Osadnicy. Obecnie w całych GD mogą się wypowiadać jedynie Osadnicy z powodu problemów technicznych. Coś tam jest nie tak w kodzie, ale wkrótce zostanie naprawione, Kasztelan ma to już w grafiku.

Informuję też, lista Osadników zostanie wkrótce znacznie rozszerzona, o wszystkich dawniejszych mieszkańców grodu a także tych, którzy chcą się w nim zamieszkać i spełniają minimum klimatyczne. Obecna w tym zwłoka jest również spowodowana kwestiami technicznymi.


Permalink

Eru

Aktualnie dostep do stolików w Gorących Dyspytach mają tylko Osadnicy, co według mnie jest dużym błędem (pewnie dlatego, że mnie w tej grupie nie ma ;)). Mam nadzieję że Crazy zmieni to wkrótce.

Zgłoś się do mnie [mib::goryl::heroes.net.pl]. Za tą część kodu Osady ja odpowiadam i trzeba mi testera, bo IMO wsio wygląda tak, że każdy mieszkaniec powinien mieć dostęp - a jednak nie ma :(

Pozdrawiam


Permalink
Mam pytanie, otóż czym jest Ranking Minstreli? Obecnie jest niedostępny...
Permalink
Ranking Minstreli był zestawieniem twórców osadowych według popularności (ocen) ich dzieł.
Permalink
Czym ma być ten budynek poniżej Rękopisów?
Permalink
To "Stajnia Posłańców" - poczta po prostu :)
Permalink
Jak można dodawać tematy w Osadzie (a szczególnie w Zakurzonych Annałach)
Permalink
@Tabris: Gorące Dysputy są (w teorii...) silnie moderowane. Na części stolików tematy zakładać mogą tylko moderatorzy. Tak jest m.in. w "Zakurzonych Annałach" - tam moderatorem jest Grenadier i tylko On może tworzyć nowe wątki.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.01.2008, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink
Na głównej, z boku, w miejsce osady jest puste miejsce. Ale jak tam kliknę to się wyświetla. Skąd ten problem?