Imperium

Behemoth`s Lair

[WoG] Pytania i odpowiedzi!

Permalink

Witam!

Istnieje już w tym dziale temat o pomocy technicznej. Ale wiele niejasnych sytuacji jest w ustawieniach WoG-a i ulepszeniach, które czasami, np. dla mnie są niejasne.

Służę pomocą bo wiem już sporo o WoG-u, ale dręczy mnie kilka pytań. Może nie wszystkie od razu ale:
1. Dowódca w zamku z żywiołakami z dodatku Armagedon’s Blade ma zdolność która wysyła część jednostek wroga na odpoczynek.
a) przy walkach z wojskami neutralnymi nie widzę okienka ile wysłałem na zieloną trawkę, tylko gdy walczę z graczem, lub graczem komputerowym;
b) dowódca ma zapis: „Elementalista + 5% (poziom dowódcy -1)/2 – max 20%” Wszystko wydawało by się jasne ale co oznacza zapis „elementalista”. W tym zamku są też Wędrowcy. Czy coś jest powiązane z typem bohatera? I co się stanie gdy weźmiemy tego dowódcę do armii z innego zamku?
2. Czy wszystkie jednostki opłaca się ulepszać? Może miałem jakiś błąd w grze ale „Feniksy” mają 150 wachy, po ulepszeniu mają już tylko 100, a wskrzeszenie działa gdy zginą wszystkie co jest porażką. W mniej trudnych bitwach straty w 7 jednostce z tego zamku są czasami wyższe. No i jeszcze pozostaje sprawa „Gogów” z Interno. Kula ognia – w porządku. Ale obrażenia są te same, a kula ognia może przysmażyć inne jednostki kontrolowane przez gracza, a ten zamek powinien dążyć do zwarcia.

Itd. … Ja również służę pomocą, jak na razie to tyle, z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Każdy gra wg własnego uznania.
Sam musisz zdecydować, które jednostki ulepszasz a które nie.
Na pewno opłaca się ulepszać wojaków na strzelców [żywiołak wody na żyw. lodu itp.].
Ale czy opłaca się ulepszać goga, musisz zdecydować sam :] .
Zależy to od armii, taktyki i złota [oraz innych surowców ]:D .


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 7.11.2006, Ostatnio modyfikował: Trang Oul

Permalink

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale z tego co się orientuję, ów "elementalista" dotyczy zdolności dowódcy, a z typem bohatera nie ma absolutnie nic wspólnego, więc i nie ma znaczenia, czy jest najęty przez wędrowcę z Confluxa, czy Wiedźmę z Fortress.

Co do gogów i ich ulepszenia - dla mnie totalna porażka. Jakoś tak "nieestetycznie" mi grać z całą armią ulepszoną po brzegi i zwykłymi gogami, ale cóż, kule ognia są beznadziejną zdolnością.
Swoją drogą to dziwne, że istoty mieszkające w piekle, lawie etc. nie są odprone na ogień :P Ale rozumiem, zasady gry, balans etc. :P


Permalink

Witam!

Kolejną w połowie fajną (jak dla mnie) funkcją są ulepszenia zamków. Kapitalne jest rozbudowywanie skarbca! Ale gdy dochodzi do ulepszania siedlisk, różnice między zamkami są potęgowane. Może ktoś grzebał w ustawieniach i wie jak zrezygnować z 1, ale żeby skarbiec dalej spełniał swoją funkcję?

Co do estetyki – masz racje i tylko dlatego waham się gdy gram tamtym zamkiem. Ale Feniksy padają jak muchy i czasami wolę aby padły wszystkie niż słabe armie miałyby mi je nadgryzać cały czas. Przyjmuję strategię nie ulepszania ich (niestety nie wyglądają wtedy tak okazale), ale nie giną jak muchy, są mimo wszystko szybkie i mają zionięcie.

Pozdrawiam.

P.s.: Dzięki za wasze wypowiedzi:)

Permalink

Skoro temat nazywa się "Pytania i odpowiedzi", to ja mam takie. W kampani WoG trzeba czasem w określonych miejscach, zostawiać jednostki by grę pchnąć do przodu, o co w tym chodzi? Bo jak robię zwykłe pozbycie się jednostki to nic niedaje. Może jest to wyjaśnione w tutorialu, ale po włączeniu tego trybu wywala mnie do windy, bo jest jakiś error. Hilfe!


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2007, Ostatnio modyfikował: Takeda

Permalink

Jednostkę zostawia się klikając prawym przyciskiem myszy w puste miejsce na mapie. Wtedy pojawia się okno "Zostaw strażników".


Permalink

Czy można grać w WoGa na Heroesie 3 bez żadnych dodatków, samo Odrodzenie Erathii, czyli ten zwykły?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.01.2007, Ostatnio modyfikował: Trang Oul

Permalink

Nie. Wymagany jest dodatek SoD.


Permalink

Hm.

Tak podejrzewałem, że przechodzenie kampanii SoD w WoGu nie będzie najlepszym pomysłem.
Oczywiście końcowe misje, a tutaj runtime error. Abnormal termination.

Jeżeli zaś spróbować wczytać ten save w samym Sod, program wykonuje nieprawidłową operację, a potem mówi, że Instrukcja spod "0 x ...cyfereczki..." odwołuje się do pamięci pod adresem "...". Pamięć nie może być "read".
Moje pierwsze odczucie: Reinstalka SoDa. Ale kiszka, error.

To jest ta mapka, kiedy gramy razem Gelu i Gem. Jest jakaś szansa, czy muszę lecieć od początku całą kampanię? :P


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 13.05.2007, Ostatnio modyfikował: Bubeusz

Permalink

Wczytaj ostatni autozapis i zabierz bohaterowi z ekwipunku artefakty dla dowódcy i jednostek.


Permalink

Nie poskutkowało. Zresztą, po wczytaniu gry w SoD, nie mam już dowódcy ani artefaktów dla jednostek.

Jedno jest pewne: to nie może być błąd w grze. Wczytywałem tego save'a na dwóch wersjach Heroesa, zwykłej i zawierającej wszytsko "Sadze".


Permalink

Wczytywanie sejwa z gry WoG pod SoD jest pomysłem cokolwiek niezrozumiałym i nic dziwnego, ze prowadzi do crasha i innych nieprzewidzianych elementów. Podobnie byłoby, gdybyś sejw z SoD chciał wczytać pod RoE.

Wróc do WoGa i tak, jak powiedział Trang - usuń z ekwipunku bohatera wszelkie artefakty dla dowódców i jednostek. Przenieś je do dowódców lub jednostek, albo przekaż jakiemuś bohaterowi i go zwolnij. Możesz też zostawić je na mapie, o ile zaznaczyłeś odpowiednią opcję WoGifikacji.

Następnie zakończ mapę (wygrywając ją w standardowy sposób) i spróbuj wczytać następną, która wcześniej nie chciała Ci się załadować, jak mniemam. W razie dalszych problemów prześlij mi sejwa z gry z momentu przed crashem.


Permalink

Witam.
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Podczas gry komputer staję się "bogiem" bardzo szybko. Na domyślnym poziomie trudności nie powinno być tak, że trzech bohaterów posiada 99 Ataku, Obrony, Mocy i Wiedzy i wiele świetnych artefaktów (każdy posiadał 4 kule żywiołów i tą, która sprawia, że stworzenia odporne na magię przestają być na nią odporne). Rzeczony efekt nastąpił po trzech miesiącach czasu gry 9trochę wcześnie biorąc pod uwagę, że na mapie nie było wielu miejsc do nauki. Da się coś z tym zrobić?

Permalink

Nie ma możliwości, aby gracz komputerowy korzystając ze standardowych możliwości WoGa osiągał takie statystyki. Podejrzewam, że grasz w mapę stworzoną przez kogoś, kto po prostu tak właśnie sobie wymyślił. O ile czysto teoretycznie przy samych statystykach można by się doszukiwać jakichś błędów w działaniu skryptów, o tyle żaden błąd nie spowoduje, by każdy gracz komputerowy "przez pomyłkę" zyskał ten sam, specyficzny zestaw artefaktów. Chyba, że jest to błąd autora ;).


Permalink

No tak. Zapomniałem, że w tej misji akurat dwóch bohaterów przechodzi dalej xP Jednego wyczyściłem, a drugi chował po kieszeniach sztandar wodza... :)
Teraz działa. Dzięki.

PS. Acid: No fakt, ale pomyślałem sobie, że skoro się tak da, to wczytam tego save'a w SoD i samoczynnie zostanie on wyprany z WoGowych elementów, w tym z błędu :) Jak widać NIE został. No to teraz już wiem co i jak.


Permalink

Acid Dragon

Nie ma możliwości, aby gracz komputerowy korzystając ze standardowych możliwości WoGa osiągał takie statystyki. Podejrzewam, że grasz w mapę stworzoną przez kogoś, kto po prostu tak właśnie sobie wymyślił. O ile czysto teoretycznie przy samych statystykach można by się doszukiwać jakichś błędów w działaniu skryptów, o tyle żaden błąd nie spowoduje, by każdy gracz komputerowy "przez pomyłkę" zyskał ten sam, specyficzny zestaw artefaktów. Chyba, że jest to błąd autora ;).

Niestety, to nie mógł być błąd autora bo gram na losowej :)

Może źle to ująłem. Nie wszyscy bohaterowie komputerowi mają taki sam zestaw artefaktów, ale te co wymieniłem pojawiają się zawsze, ale nie wszystkie u jednego... jeden ma kulę powietrza i ognia, drugi ziemi, trzeci tamte dwie, kajdany wojny etc. Ale to, że wszyscy bohaterowie komputerowi mają te 99 ataku jest dziwne...

Permalink

Bubeusz - wiem, że ten błąd jest wqrzający - zgłosiłem go już jeszcze przed wyjściem wersji 3.58, ale z nieznanych mi przyczyn nie został naprawiony przez Slavę. Dodam jednak, że należy uważać na absolutnie wszystkich bohaterów w kampaniach - przechodzących dalej lub nie.

BillTH - polecam w takim razie znaleźć plik z tą mapą oraz przesłać mi wraz z nim swój plik ustawień wogifikacji. Najlepiej również z sejwem. Nie przychodzi mi do głowy żaden sposób, w jaki komputer mógłby zdobyć takie statystyki na losowej mapie. Dodam, że wcześniej żaden z graczy w skali światowej podobnego błędu nie zgłaszał, ale zawsze jest możliwa jakaś wyjątkowo rzadka i trefna kombinacja opcji...


Permalink

Istnieje możliwość nałożenia łatki spolszczającej. Chyba dostępna w dziale WOG.