Village

Behemoth`s Lair

Uwagi, sugestie, skargi i zażalenia

Permalink

Witam,

W tym temacie proszę przedstawiać wszelkie uwagi, sugestie, skargi i zażalenia dotyczące „Czasu Imperium!”. O ile to możliwe proszę o umieszczenie w poście informacji, którego numeru dotyczy wypowiedź.

Pozdrawiam,
DruidKot


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.06.2006, Ostatnio modyfikował: DruidKot

Permalink

Oto i me zażalenie:
W "Czasie!" jest chyba jakieś nieprawidłowe kodowanie znaków, tak że wywala "krzaczki" i uniemożliwia to czytanie artykułów (a co najmniej poważnie utrudnia). Proponuję zastosowanie unicode.


Permalink

Propozycja słuszna, ale...
to już jest zrobione w utf-8... - nie wiem czemu, ale od przeprowadzki na nowy serwer sam klilkukrotnie miałem problem z czcionkami i to nie tylko w CI... U mnie pomogło przestawienie FireFoxa na automatyczny wybór kodowania (wcześniej miałem wyłączony, bo nie działał najlepiej). Od tamtej pory wszystko śmiga jak należy. Jeśli to co innego to w tej chwili nie potrafię powiedzieć co. Spróbuj też dać f5 (albo ctrl+f5 albo shift+f5) zależnie od przeglądarki...


Permalink

Proponuję dodać klasyczną jaskiniową favikonkę (flagę), bo teraz jest taka kratka z bluehosta.


Permalink

Hmm... f5 lub ctrl+f5 wprawdzie odświeża, lecz i nie pomaga. (używam Firefoxa)


Permalink

Musisz ręcznie wybrać kodowanie na utf-8, bo automatycznie to raz działa, a raz nie.


Permalink

Drobna uwaga: w nowinach działu Heroes V jest wywiad z laureatami pierwszego jaskiniowego turnieju pojedynków H5: http://jaskiniabehemota.net/h5/nowina/2099.html - jeśli redakcja CI ma ochote go przedrukować kupa mięci (bo nowiny ulotne są, a egzemplarz w archiwum zostanie), to niechaj to uczyni.


Permalink

Jako, że Czas Imperium znów płynie, również i dla nowych Jaskiniowców, nigdy nieprzedawnione dążenia narodu do uwag, sugestii, skarg i zażaleń warto rozpalić na nowo.

Ostatnie numery CI to, przede wszystkim, wyciąg z Imperium, historia Jaskini, wywiad i felietony. Brakuje mi części stricte literackiej, najlepiej przyporządkowanej nie do konkretnej osoby, a stanowiącej odrębny dział. Najlepiej, by była to rzecz dotąd niepublikowana, motywowałoby to do sięgnięcia po nowe wydanie. Być może mogłoby to przyjąć coś na kształt konkursu prac, a najciekawsze z nich byłyby zamieszczane na łamach CI.

Pomysł wymaga jeszcze dopracowania, możliwe, że jest idiotyczny od podstaw, chodzi mi jednak o to, by gremium osób redagujących pismo było w pewnych miejscach otwarte i inkluzywne - nic tak nie wzbudza zainteresowania jak możliwość współtworzenia wraz z redakcją. :)

Na prośbę Sulii precyzuję (przytoczone z Ogniska):
"Sporo osób pisze krótkie opowiadania, które nie do końca mogą się kwalifikować do "Nieśmiałych debiutów". Gdyby spośród kilku nadesłanych wybrać najciekawszą i opublikować, byłaby to jakaś nobilitacja i wyróżnienie dla autora. A poziom tych dzieł byłby wysoki per se. Mogą to być jednoodcinkowe nowelki fantasy, mogą i wiersze, które z jakichś powodów nie mogły przeniknąć przez sito Morgrafa (najczęściej z braku czasu).

I, w odróżnieniu od innych tego typu przedsięwzięć - byłaby szansa na poprawę. A więc, jeżeli ktoś przesłałby to samo, tylko poprawione i ciekawsze, ponownie miałby szansę na "druk". Być może to zmotywowałoby tych, którzy sądzą, że ich dzieła z jakichś powodów nie pasują do Osady. A nagrodą dla najlepszych z najlepszych mogłaby być przyspieszona publikacja z ominięciem Debiutów, o ile się da."


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.04.2008, Ostatnio modyfikował: Tullusion

Permalink

Hm, co do tych opowiadań. Nie ma, jak mi się wydaje, narzuconego rozmiaru w dół, tzn. od ilu znaków opowiadanie nadaje się do Osady. A czy te "wiele" osób próbowało z Grododzierżcą się kontaktować? Jakieś to dziwne mi się wydaje...

Pewnie, że CI nadaje się do tego, ale z reguły każda gazeta to druk (nawet jeśli netowy) ulotny. W Osadzie zostają na o wiele dłużej w eksponowanym miejscu.


Permalink

I dlatego prace o największej wartości zyskałyby zaszczyt złożenia w skryptorium, dodatkowo z pominięciem "czyśćca" w postaci Nieśmiałych debiutów - szerokiemu gronu byłyby i tak doskonale znane. W ten sposób zapobiec można ich wtrąceniu w otchłań zapomnienia. A dodatkowo laurka w "Czasie..." to, jak mniemam, powód do dodatkowej radości i satysfakcji.

A przy okazji - Grododzierżca również ma możliwość zarządzania tekstami? Sądziłem, że tylko Skryba...


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 7.04.2008, Ostatnio modyfikował: Tullusion

Permalink

Co z Konstruktorem? Bardzo mi zależy na otrzymaniu konkursowych prac, ale organizator zaginął w akcji... Ma ktoś z Nim kontakt?

Pozdrawiam


Permalink

Nie, jakoby zapadł się pod ziemię. Nie wiem, co z Konskursem i nie ukrywam, że ta sytuacja mi ciąży.