Imperium

Behemoth`s Lair

[Heroes III] HDmod

Permalink

Być może było to już poruszane, ale nie widzę adnotacji w tym wątku - na Heroes Community ukazał się gotowy patch umożliwiający grę w wysokich rozdzielczościach.
-> http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=31525&pagenumber=2

Z autopsji - patch działa także w polskiej wersji językowej :)

Osobiście mając panoramiczny z natywną rozdzielczością 1440x900 ustawiam na 1360x768, bo na pełnej rozdzielczości obraz staje się zbyt wyrazisty co trochę męczy oczy, ze względu na słabe odświeżanie mojego LCD (75 Hz)


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Piękny patch, dawno go już brakowało, szkoda tylko, że nie działa z H3: Complete, której jestem posiadaczem.


Permalink

Działa, coś pokręciłeś, albo nie ściągnąłeś patcha (3 strona na forum)

"Integration of Heroes Complete?
Well, it does not work with Heroes 3 Complete which has the version SoD 4.0!"

"0.95 beta 3 released
(some bugs fixed)

To use it with the English version of Complete you will need to download this archive and unpack it in the game folder"


Permalink

Czytałem tego posta, zrobiłem co trzeba, ale niestety niczego to nie zmieniło. Próbowałem zmieniać nazwy plików, nawet kombinowałem w ten sposób, że zainstalowałem Złotą Edycję (tobie działa na niej?) ale ciągle wyskakuje "SoD 3.2 executables not found". To dziwne, zwłaszcza że mam plik wykonywalny SoDa 3.2. Nie wiem w czym problem, może to wina mojego Windowsa 7, teraz nie mam czasu na dociekanie dlaczego ten patch nie działa.


Permalink

WoW xD Coś pięknego!
Wygląda to niesamowicie! Sam dopasowałem sobie rozdzielczość na 1440x900 i śmiga jak należy :)
Przyznam, że nie spodziewałem się takiego powiewu świeżości w Trójce przed wydaniem VCMI z projektami zmian graficznych Dru.


Permalink

Btw: widzę, że sporo osób tutaj ma dziewiętnastocalowe monitory z rozdziałką 1440x900. Dagon - jaką masz wersję HoMM3?


Permalink

Sam plik uruchamiający, z którego korzystam to Heroes33(3.2.0.0) pobrany z ligi WoH. Ma on tę dobrą właściwość, że pozwala grać bez płyty, a jednocześnie zachowuje standardowy plik Heroes3 w folderze z grą.
A płytki z których mam zainstalowaną podstawkę i dodatki to wydania Mirage i IM Group.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.02.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Ja mam podobny problem co Konqer. Po kilku minutach mocowania się z programem dałem za wygraną... Dodam jeszcze, że jestem posiadaczem Złotej Edycji.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.02.2010, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Zainstalowałem Złotą Edycję i analogicznie za pierwszym zamachem wypakowałem plik Heroes HD oraz folder Data, po czym spróbowałem uruchomić bez patcha i faktycznie, pojawił się komunikat "SoD 3.2 executables not found" następnie dodałem/podmieniłem pliki z patcha przeznaczonego do ang. wersji - H3blade.exe oraz Heroes32.exe i wszystko działa jak należy, więc jeśli to nie prozaiczna pomyłka ze ściągnięciem złego patcha z podanej strony (jest tam wersja angielska i rosyjska) to najprawdopodobniej będzie to problem związany z systemem operacyjnym, a jeśli komu zależy to polecam przetestować cały proces na innym kompie w celu upewnienia się.


Permalink

Zauważyłem małe niedopracowanie.
http://img186.imageshack.us/img186/5716/bladb.jpg
Jak widać na obrazku kamera obejmuje mi całą szerokość mapy przygody(xD). Natomiast minimapa wciąż pokazuje jakbym pracował na standardowej rozdzielczości. Jednak absolutnie nie przeszkadza to w rozgrywce.


Permalink

Da ktoś jakieś screeny ? chciałbym zobaczyć co nieco ...

Permalink

Screeny są w linku w pierwszym poście.


Permalink

No wreszcie będę mógł w spokoju pograć na moim netbooku w rozdzielczości 1024x600! Hurraaaa! Przydałby się taki patch do h4.


Permalink

No, muszę powiedzieć, że wygląda to [ocenzurowano]. Szkoda tylko, że uruchomienie przez zmodyfikowany plik Heroes3.exe robi bałagan z ikonami w menu głównym.


Permalink

@Hell: mam rozumieć, że wygląda to dobrze? :) W sumie to nie wiem jak zinterpretować twoją wypowiedź. Powiedz mi jak uruchomiłeś moda, jak zmodyfikowałeś pliki?


Permalink

Konqer: Rozwiązanie mojego problemu jest na ostatniej stronie tematu na HC. BTW właśnie negocjuję przystosowanie tego programiku do złotej edycji :).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.03.2010, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Działa. Jakie to piękne, jakie ostre! HoMM3 nigdy nie wyglądało tak dobrze na moich panoramicznych 19 calach. Twórcy VCMI powinni zaimplementować ten mod do podstawowej wersji wraz z opcjami wyboru rozdzielczości w grze. Zastanawiam się dlaczego mają problemy z tym.

Chociaż z drugiej strony mój kolega ma jeszcze większy monitor i na takich rozdzielczościach wszystko jest takie malutkie, że oczy bolą od wpatrywania się w ekran. Także w przypadku tej gry niekoniecznie większa rozdzielczość zawsze jest lepsza.


Permalink

Witam,
mam takie pytanie, czy komuś to działa na H3- WOG w wersji 3,58f.?
jak tak to można prosić o linka z polska wersją..
ponieważ linki podane na tamtym forum, są po rusku i mi osobiście nie działają...
[color=#CC0000]OK znalazłem najaktualniejszą wersję 1.01
Heroes3HD1.01[/color]

błąd mi wyskakuje, gdy mam walkę i chce wejść do księgi czarów...
pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 19.03.2010, Ostatnio modyfikował: Arielooopl

Permalink

Mam Heroes33(3.2.0.0) pobrany z ligi WoH, dzięki czemu mogę grać na polskim wydaniu gry z patchem HD. Zauważyłem jednak, że w tej wersji pliku Heroes33 mam ikony w głównym menu ułożone w lekki "wężyk", zamiast w linii prostej. Wygląda to nieładnie, bo tła od polskich przycisków menu trochę kontrastują względem głównej "tapety" (gdyż zmienia się ich położenie). Czy jest na to jakaś rada? Może pobrać inną jeszcze wersję pliku exe niż ta z WoH? Zauważyłem też, że przy wyborze własnej kampanii nad listą wyboru jest jakiś napis z różnych dziwnych literek (chyba miała być to cyrylica). Czy ten błąd występuje u wszystkich?

Permalink

Niestety tak się dzieje z tą wersją pliku Heroes3.exe. Pytałem Baratorcha czy jest możliwe dostosować patcha HD do naszej, polskiej wersji gry. Nie dostałem jednak żadnej konkretnej odpowiedzi...