Imperium

Behemoth`s Lair

Dark Messiah - taktyki i opinie

Permalink

Dark Messiah of Might and Magic już od jakiegoś czasu jest dostępne w sprzedaży więc pewnie w Jaskini znajdą się osoby, które już tą grę grały i mają na jej temat swoje zdanie.

Ten temat poświęcam ogólnej dyskusji o tej grze. Jakie bronie lubicie, jakie czary, kim najlepiej zostać w tej grze i czy pod koniec gry, lepiej zesłać na świat Ashan ogień i śmierć czy go ocalić.


Permalink

Ja najbardziej lubię grać jako skrytobójca. Zabijanie z ukrycia to prosty i pewny sposób na pozbycie się wrogów. Ponadto jeśli chcemy uniknąć walki, możemy po prostu prześlizgnąć się po cichu obok wroga i przemknąć dalej bez niepotrzebnej walki. Jeśli chodzi o broń to z powodzeniem używam sztyletów burzy, gdyż najczęściej mamy do czynienia z orkami, bądź goblinami.


Permalink

Fakt. Grając złodziejem mamy największą szansę na wyjście z walki bez uszczerbku na zdrowiu. Zwłaszcza pod koniec gry, gdzie penetrujemy katakumby, to umiejętnie chowając się w cieniu i eliminując przeciwników zarówno sztyletami jak i łukiem, możemy się stać niepokonani. Ja najczęściej walczę smoczym zestawem(jeżeli wybieram ścieżkę dobra) albo patroszącymi kirysami i łukiem ognistej furii (jeżeli decyduję się na bycie złym) i oczywiści jak jest więcej przeciwników to zawsze można ich skasować będąc demonem.

Z czarów ja przede wszystkim biorę telekinezę (na adrenalinie można się pobawić w rzucanie przeciwnikiem o ściany i tak dalej), kulę ognia i skucie lodem.


Permalink

Telekineza jest przydatna, do otworzenia kilku ukrytych skrytek :]

Z postaci też preferuje skrytobójce, z tym że bardziej idę w łucznictwo. Nie ma to jak się na kogoś przyczaić i zastrzelić jedną strzałą. A jak się łuku nie da użyć no to cóż, zostają sztylety, przez większą część gry sztylety ucznia, a potem patroszące i burzy. Z łuków, na początku łuk ucznia, a potem Ognistej Furii. Dobrą stroną nie gram, nie mogę patrzeć na tę Leanne.


Permalink

Fakt. Leanna jest Irydująca i trzeba jej pilnować żeby jej kto nie zranił bo sama o siebie nie zadba.
Nie to co Xana ;]

Jeszcze kije w niektórych sytuacjach są przydatne. Na adrenalinie jest fajny kombos jak dusimy przeciwnika kijem ;]


Permalink

Czy ktoś wie gdzie znajduje się Łuk Ucznia?
Kompletnie nie mogę go znaleźć. Proszę o szybką odpowiedź.

Permalink

Zdaje się, że w "Śladami nieboszczyka". Kiedy już przestaniesz gonić ghula, to na balkonie gdzie jest wrogi łucznik znajduje się pomieszczenie z łukiem ucznia i zbroją cieni.