Imperium

Behemoth`s Lair

Odpalanie dwóch kopii Heroes III na jednym kompie

Permalink

Jest jakiś program czy plik do Herka 3, dzięki któremu można włączyć 2 kopie heroes3.exe na jednym kompie? Próbowałem odpalać gre z różnych folderów na różnych dyskach ale to nic nie daje. Proszę o pomoc.

Permalink

A po co ci dwie te same kopie odpalone spod jednego systemu? Czysta ciekawość?


Permalink

Jest taki myk, że chcemy pograć przez hamachi dwóch na jednym i dwóch na drugim kompie, i do tego trza 2 razy herka włączyć.

Permalink

To raczej nic Ci nie da, będziecie mieć to samo IP.
No i raczej wątpię, żeby to było możliwe.


Permalink

Alfhelm

Jest taki myk, że chcemy pograć przez hamachi dwóch na jednym i dwóch na drugim kompie

Przecież można to zrobić w normalny sposób


Permalink

Jak? Normalnie przez hamachi może grać 1 osoba na 1 komp, a nam przydałobysię po 2.
Na razie wymyśliliśmy takie coś, że robi się dwa konta użytkowników w Windowsie i na każdym odpala się herka, ale tak może tylko ta strona, która stawia server w grze, bo kopie heroes3.exe z dodatkowego użytkownika łączą się lokalnie, bez hamachi. Dodatkowo często wychodzi jakiś error, a samo przełączanie użytkowników jest troche niewygodne.

Myślę, że jasno wszystko opisałem. Jakby były wątpliwości postaram się lepiej wytłumaczyć :P.

Permalink

Hmm... a nie możecie zagrać wszyscy na jednym kompie przez hot-seat?


Permalink

Tak jak Broghild napisał, 4 chłopa na jednym kompie. Nawet jeśli udało by sie odpalić tę aplikację podwójnie, to system nie przypisze im różnych adresów IP, więc wracamy do punktu wyjścia - jest to fizycznie niemożliwe. Ale nie przez to, że nie przypisze im różnych adresów, ale przez to, że musicie użyć protokołu TCP/IP, a w takim trybie w h3 może być tylko jeden gracz z jednej kopii gry.

Podobną sytuację spotkać można w grze Worms, z tymże w tej grze, można wybrać kilka drużyn do rozgrywki sieciowej tak samo jak do lokalnej. W H3 te dwie rzeczy są rozdzielne, albo lokalnie kilkunastu graczy, albo sieciowo tylko jeden.


Permalink

Myśle, że najlepszym rozwiązaniem dla was jest stworzenie po jednej virtualnej maszynie z windowsem xp na kazdym kompie. Wygląda to tak, że w windowsie xp odpalamy program virtualpc lub podobny, instalujemy na nim windows xp który działa jednocześnie z naszym pierwotnym systemem. Wirtualna maszyna dostaje osobne ip lokalne a dzieki temu mozemy zainstalowac jeszcze raz hamachi z innym ip. Jedynie co to potrzeba by minimum 1gb ramu, tak aby kazdy z systemów mial chociaz to 512 mb ramu. Generalnie jest to do zrobienia. Chętnie służę pomocą - piszcie na maila lub gg.


Permalink

Mosqit

Wirtualna maszyna dostaje osobne ip lokalne

Przypisze drugi inny ip? A co jeśli np. provider internetu udostępnia jeden konkretny numer ip pod daną kartę sieciową i jest to wewnętrzny numer?


Permalink

Mosqit - spróbuje z tym VirtualPC, jakbym miał problem to będę pisał.

Permalink

Jest taki myk, do którego nie trzeba żadnych programów :D ale musisz mieć 2 partycje na dysku (tzn: "Dysk C" i "Dysk D"). Instalujesz Heroes-a na oby dwóch dyskach i odpalasz z każdego :D. Jeśli o to chodziło...