Imperium

Behemoth`s Lair

Postacie w cyklu Might and Magic

Permalink

Witam!
Jestem tu nowy, choć już od pewnego czasu zaglądam do Jaskini, szczególnie na to podforum.
Zauważyłem, że nie ma tutaj tematu o postaciach w całej historii Mocy i Magii (szczególnie z MM6-8).
Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat króla Eldrica Parsona. Wiem o nim tylko tyle, że jest królem AvLee i mieszka w Pierpont.

Permalink

Niewiele o niem można powiedzieć. Po pierwsze był ostatnim królem Avlee przed rozliczeniem. Rozpętał jak i zakończył wojnę o sporne ziemie z Katarzyną. Poprzednim ZNANYM królem Avlee był chyba dopiero Vespin I choć mogę się mylić. Mógłbyś zainteresować się kimś innym bo trudno o informacje o Parsonie.


Permalink

Czy ostatnim królem elfów przed Rozliczeniem nie był nasz dobry znajomy Gelu?
Mam też pytanie odnośnie Wojny o Sukcesję. W MM8 bowiem pojawił się artefakt Buty herolda, w opisie którego znajduje się informacja, że niejakim Jerycho Ironfiście i pierwszej Wojnie o Sukcesją. Czy jest więcej informacji na ten temat?


Permalink

Ostatecznie wiadomo iż ktoś taki istniał, nic więcej nie mogę powiedzieć znany jest głównie z wzmianki w butach. Według historii o Jerycho były dwie wojny o sukcesje, Jerycho wygrał pierwszą, a druga to ta znana z HII. Z drugiej strony można zinterpretować to tak, że Jerycho to drugie imię, któregoś z braci.


Permalink

Jerico Ironfist to najprawdopodobniej błędne imię Morglina Ironfista.
Morglin wygrał pierwszą wojnę o sukcesję w Enroth (First War of Enrothian Succession) z lordem Slayerem, królową Lamanda i lordem Alamarem. Potem przez 25 lat rządził żelazną pięścią na Enroth, dopóki nie kopnął w kalendarz. Później królewscy wieszcze zginęli w "wypadkach spowodowanych przez Rolanda" ;) i Archibald został wybrany nowym królem królestwa (po wpłacie na fundusz emerytalny nowego wieszcza). No i zaczęły się Wojny o Sukcesję, które wygrał Roland i rządził przez następne 10 lat. Dalej mamy MM6 -> H3:RoE -> MM7 -> H3:AB -> MM8.
Jak widać Jerico nigdzie nie pasuje, by go wcisnąć, wszakże Morglin był pierwszym Ironfistem, który pojawił się na Enroth.

Co do Eldricha Parsona - to rządził on elfami od co najmniej Wojen Drzewnych (646 r. po Ciszy), które zresztą rozpętał. W 789 podpisał swoim piórem pokój z Erathią (info w zadaniu z MM7), kończąc Wojny Drzewne. Później zaś pomógł Kaśce w Odnowieniu Erathii, by w MM7 wziąć się z nią za łby o kawałek nic nie wartych (spornych) ziem. Zginął podczas Rozliczenia.
I nie, Gelu nigdy nie był królem, ani AvLee, ani tym bardziej Erathii.

Ty Vespin to był ludź i burmistrz Harmondale. Przez sześć tygodni, potem stracił głowę.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2009, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Tak, znalazłem coś o Parsonie w związku z Wojnami Drzewnymi, ale wolałem tego tu nie wstawiać, aby nie wprowadzać w błąd. Ostatecznie faktycznie [color=red]W[/color]ojny drzewne rozpoczęły się w 646 r.p.c., lecz oznaczałoby to, iż ma on ponad 1000 lat. Nie jestem pewien, czy elfy żyją tak długo (w HIII). Jerycho natomiast imię Morglina Ironfista (upozorowane) przez Archibalda podczas Wojny o Sukcesje, najprawdopodobniej w celu zatarcia śladów... nie wiadomo do końca czego. Trochę mnie ten Jerycho zaintrygował i po godzinie od na napisania poprzedniego posta sobie przypomniałem. Wzmianka bodajże jeszcze w HII albo MMVI. Tak na uboczu, to skąd wzięły się te buty na Jadame? :P


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Konstruktor

Ostatecznie faktycznie wojny drzewne rozpoczęły się w 646 r.p.c. lecz oznaczałoby to iż ma on ponad 1000 lat.

HIV dzieje się przed 1200 rokiem po Ciszy, a Rozliczenie było wcześniej. Nie wiem jak Ty wyliczyłeś te 1000 lat.

Konstruktor

Jerycho natomiast imię Morglina Ironfista (upozorowane) przez Archibalda podczas Wojny o Sukcesje, najprawdopodobniej w celu zatarcia śladów... nie wiadomo do końca czego. Trochę mnie ten Jerycho zaintrygował i po godzinie od na napisania poprzedniego posta sobie przypomniałem. Wzmianka bodajże jeszcze w HII albo MMVI.

W MM6 nic takiego nie ma na 100%, w H2 zresztą też nie (choć mogłem coś przegapić).


Permalink

Przepraszam, mój błąd pomyliłem 1000 z 400. 646 - ok. 1167 r.p.c. (wydarzenia z MMVII), 1175 - rozliczenie.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2009, Ostatnio modyfikował: Konstruktor

Permalink

Mam takie pytanie odnośnie Nicolai'ego (Nicolai'a?) Ironfista. Wiemy o nim całkiem sporo, bowiem jest jedną z ważniejszych postaci całego cyklu - szczególnie w MM6. Urodził się w roku 1151 po Ciszy i pod nieobecność rodziców przynajmniej teoretycznie sprawował władzę w Enroth. Potem w jakiś sposób przedostał się do świata Axeoth. Interesują mnie okoliczności tego tajemniczego przeniesienie i to co działo się później. No i fakt, że z tego co wiem odgrywa on jakąś rolę w HV.


Permalink

Nicolai jak wiadomo był synem Katarzyny i Rolanda. Urodził się w 1155 r.p.c. . Faktycznie sprawował rządy nad Enroth podczas nieobecności rodziców (1166 - 1171). Całe życie spędził na swym rodowitym kontynencie. Nie chyba wzmianek w HIV iż był na Axeoth lecz pojawia się nagle w HV i ginie z rąk demonów.


Permalink

Konstruktor

[...]lecz pojawia się nagle w HV i ginie z rąk demonów.

To jest inny Nicolai.


Permalink

A ja czytałem coś o jakimś cyrku i Nicolai tam się pojawiał i chodziło akurat o MM9 (coś gość lubi te cyrki), więc już o Axeoth.


Permalink

Hellburn

Konstruktor: [...]lecz pojawia się nagle w HV i ginie z rąk demonów.

To jest inny Nicolai.

Racja

@Invictus - gdzie to wyczytałeś?


Permalink

Już nie pamiętam gdzie, ale poszukam, może znajdzie. Swoją drogą nie sądzicie, że to ciekawe, że dwie różne postacie istotne dla fabuły nazywają się tak samo?

Szukajcie, a znajdziecie:

Cytat z Forum Kwasowej Groty

- Co na Axeoth robi Nicolai Ironfist, gdzie są Roland, Katarzyna (i wujek Archibald) i co miał na myśli mówiąc o ataku diabłów na Zamek Ironfist (a może inny)?

Cytat z Celestial Heavens

Well I really doubt that 3DO had anything to do with the world destruction or Nicolai story in M&M9. For once I must say it was all NWC fault and not 3DO.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Invictus

Permalink

Tak, no cóż w MMIX nie grałem, ale słyszałem o tym wątku. Nicolai przeszedł po prostu przez portal do Axeoth. Ale prawdopodobnie dość późno, gdyż zobaczył inwazje Kreegans na zamek Ironfist.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

No cóż, mnie MM9 mocno zniechęca całym swoim jestestwem - począwszy od grafiki, która wcale mi się nie podoba, fakt, że są tylko dwie profesje, poprzez tragiczny system ekwipunku i ogólną pustkę, jaką w grze się zastaje. Jedynym elementem, który wygląda porządnie jest okręt w przystani - widać, że mieszkają tu Wikingowie.
Natomiast co tyczy się tego powtórnego najazdu demonów na Enroth - czy nie byłby to ciekawy motyw, który pozwoliłby na powrót cyklu do starego świata?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Konstruktor

Ale prawdopodobnie dość późno gdyż zobaczył inwazje Kreegans na zamek Ironfist.

Jaki atak? Może warto najpierw zagrać w grę i samemu z nim porozmawiać, niż pisać błędne informacje. :P


Permalink

Sorks Avonu jeżeli coś nie tak napisałem, ale zgodzisz się, iż po Rozliczeniu nastąpiła ponowna inwazja Kreatorów na Enroth.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

1. Nie, nie nastąpiła.
2. Kreatorzy =/= Kreeganie


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Avonu

1. Nie, nie nastąpiła.
2. Kreatorzy =/= Kreeganie

Kreatorzy = Kreegans jeżeli natomiast nie, podaj mi różnice między nimi.