Imperium

Behemoth`s Lair

Mody do Might and Magic VII

Permalink

Ostatnio Acidcave poinformował o nowym modzie niejakiego Maestro do MM7. Zakłada on poważne zmiany w grze. Dodanie nowych ras i klas, sporo nowego ekwipunku itd, chociaż zmienia język gry na angielski. Jednak mam co do niego kilka pytań:
1.Czy wymagany jest mod Big Daddy'ego Jima? (AC pisze coś na ten temat, ale nie bardzo rozumiem)
2.Czy można to potem odinstalować (mam wersję MM7 po polsku z Antologii, ale obecnie płytę ma mój kolega i nie chce mi jej oddać)?
3.Czy nie powoduje to niestabilnej pracy gry (tak jak robi to WoG) i czy nie ma w niej jakichś poważnych bugów.


Permalink

1. Mod Big Daddy'ego jest zawarty w maestro więc nie musi być wcześniej zainstalowany.
2. Na to pytanie Ci nie odpowiem ale mniemam że bez deinstalacji całej gry się nie da.
3. Żadne poważne błędy nie powinny wystąpić lecz ostatecznie cała prawda o bugach wylezie po pewnym czasie (jak zwykle).


Permalink

OK
Temat do zamknięcia. Zadałem pytanie autorowi przez PM. Niestety mod nie posiada dezinstalatora.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.12.2008, Ostatnio modyfikował: Invictus

Permalink

Pozwolę sobie napisać post pod postem, ale mam nadzieję, iż zostanie mi to wybaczone ze względu na nieco inny temat, jaki zamierzam podjąć w tej wypowiedzi.
Po zainstalowaniu moda stwierdziłem od razu, że manu główne gry jest inne (moim zdaniem gorsze). Wybrałem nową grę i standardową drużynę (co prawda mam poważne kłopoty ze zmianą wizerunku, profesji i rasy postaci, które chcę mieć w swojej drużynie - żeby nie powiedzieć wprost, że nie da się tego zrobić, ponieważ gra się wówczas wyłącza) i rozpocząłem rozgrywkę. Dużo jest zmienione. Po Szmaragdowej Wyspie krążą sobie gobliny, do smoczej jamy nie da się wejść, a Sally i Alice (posiadające potrzebne przedmioty do wygrania Scavenger Hunt) mają dużo więcej HP. Nawet na statku mieszka jakiś gość, który daje drużynie zwój z czarem Waterwalk. Gra z modem jest chyba trudniejsza, choć pewnie i bardziej emocjonująca. Więcej napiszę, kiedy bardziej zapoznam się z innowacjami.


Permalink

Mod odrzucił mnie w momencie gdy znalazłam walające sie po ziemi artefakty (sama wykończyłam gobliny bez ich pomocy. Ale to i tak żadna satysfakcja jeśli muszę sobie odmawiać tych rzeczy z własnego sumienia). Nie mówiąc o dodatku zrobionym przez Maestro (?), w którym grafika, klasy postaci, wygląd różnych rzeczy po prostu mi się nie podobał. A szkoda, chciałam jakieś wyzwanie.


Permalink

Początek rzeczywiście jest łatwy, lecz później nie jest już tak różowo. Tak więc jesli szukasz wyzwania, to pograj trochę, a je z pewnością znajdziesz.


Permalink

Nie wiem czy będzie mi się chciało, szczerze mówiąc. Już w świątyni na Emerald Isle znalazłam jakąś beczkę, która podniosła kupiectwo całej drużynie do 6 i eksperta (bodajże), a ja, może to i głupie, mnóstwo zabawy w MM czerpię właśnie z rozwijania postaci. Jasne bonus jest miły, ale tylko wtedy gdy zasłużony. Nie przez zabicie 3 nietoperzy mieczem +12 z dodatkowymi obrażeniami od ciała.


Permalink

Rzeczywiście na początek dostajemy sporo bajerów zwiększających siłę drużyny (w świątyni na Szmaragdowej Wyspie znalazłem blaster :)), ale potem, tak jak napisał Avonu nie jest tak różowo. Np. w Tatalii. Dotychczas miejsce, gdzie nawet niskopoziomowa drużyna może wbić dużo punktów doświadczenia na hordzie trolli. Teraz trolle rzucają kamieniami. I gdy trafią to boli. Harpie królowe mają ze dwa razy więcej HP, a wiedźmy strzelają.
Do tego jest sporo nowych zadań. Co zaś tyczy się nowych potworów, to jeszcze żadnych nie spotkałem, chociaż akurat mogą nie występować tak po prostu na powierzchni w tych kilku krainach, które odwiedziłem.
Jak wrócić na Szmaragdową Wyspę?


Permalink

Mam pytanie bardziej techniczne:
-Czemu nie mogę zmienić profesji, obrazków, umiejętności i punktów biegłości mojej drużynie? Muszę grać standardową drużyną i nie mogę wypróbować innych profesji. Maestro odpisał mi, że takiego problemu nikt mu nie zgłaszał dotychczas i musi on tkwić w mojej wersji MM7. Pochodzi ona z Antologii wydanej przez Cenegę. Wie ktoś o co może chodzić?
A drugie dotyczy już rozgrywki:
-Co to jest Festival of Five Moons? Jak dotąd odkryłem, że przejawia się tym, że nie można wykonywać zadań promocyjnych poza tym na łotrzyka. Kiedy ta impreza się skończy (pięć miesięcy?) i po co właściwie ona jest?


Permalink

Dzisiaj w grze pojawiły się kłopoty z grafiką. Do tego jeszcze z modem Maestro często się zawiesza. Ma ktoś jakieś propozycje?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Invictus