Imperium

Behemoth`s Lair

HoMM IV - Problemy natury technicznej

Permalink

Ostatnio zdobyłem H4 z obydwoma dodatkami. I pojawił się problem. Zainstalowałem wersję podstawową, a potem GS i WoW. Przy odpaleniu gry (już po instalacji obu rozszerzeń) miałem do dyspozycji tylko podstawkę + WoW, a Gs gdzieś wyparował (nie mogę otworzyć kampanii, ani zobaczyć intro). W czym jest problem?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.12.2008, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Próbowałeś instalować ponownie? Może to jakiś błąd w tej konkretnej instalacji?

Permalink

Nie.
Z resztą powinno być chyba w porządku - GS był przed WoW, więc po zainstalowaniu drugiego pierwszy również powinien być dostępny. W odwrotnym przypadku niekoniecznie, choć również sprawdzę.

EDIT
Zainstalowałem ponownie GS i WoW i wszystko jest w porządku. Temat można zamknąć.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.11.2008, Ostatnio modyfikował: Invictus

Permalink

Mam takie pytanie. Chciałbym pograć sobie w H4 w Necie i wyskakuje mi problem, że muszę "zainstalować zaznaczony protokół sieciowy" (tylko który "zaznaczony", bo ja tam żadnego nie widzę) przy próbie znalezienia listy dostępnych sesji, a przy próbie gry przez GameSpy w ogóle nie rozpoznaje zainstalowanej gry, tak jak by jej nie było. Dodam jeszcze, że mam H4 z patchem 3.0 , a więc chyba najnowszym ( Złota Edycja) i gra jest oryginalna. Internet też jest w porządku, nie mam z niczym problemów. Z graniem w inne gry też nie.
Bardzo proszę o pomoc, ewentualnie jakieś posty od graczy, którzy mają ten sam problem, bo dobrze jest czuć, że nie jest się jedynym ;)

Permalink

Elvenranger, mam nadzieję że rozwiązanie Twojego problemu znajdziesz na stronie z FAQ do gry Multi Player w Heroes of Might and Magic IV.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.01.2009, Ostatnio modyfikował: Sanctum

Permalink

Invictusie, nie tylko ty masz ten problem. Podobno ten problem występuje we wszystkich kopiach gry, sprzedawanych w sklepach.


Permalink

Gdy wydobywam (już klikam na dyskietkę w ResEdicie) pliki z H4 programem ResEdit 2, pojawia się komunikat. Mówi on, że nie można otworzyć -ścieżka do pliku-. Tak jest z każdym plikiem. Przeinstalowywałem Heroes IV i nadal to samo.

PS.: Napisałem tutaj, bo temat o wydobywaniu plików z H4 został zablokowany.

Permalink

Witam, czy ktoś mógłby zamieścićpatcha urchamiającego 6. kampaie herosa? linki są już nieaktywne a nie pamietam juz kodu elektronicznego gry wiec do cd projektyu nie moge napisac; a ostatnio nabaralem ochoty znow na herosa

Permalink

Jeśli chodzi Ci o szóstą kampanię w The Gathering Storm, to łatkę masz na Celestial Heavens.


Permalink

witam. mam taki problem: zainstalowałem H4 na Viscie 32bit SP2 i gra przycina mi się, ale tylko gdy poruszam się postacią po mapie i gdy przeglądam mapę. znalazłem temat z tym problemem, ale nikt tam nie dał jednoznacznej odpowiedzi jak sobie z tym poradzić, dlatego piszę tu. szukałem odpowiedzi na necie, ale też nic nie znalazłem. bardzo bym prosił o szybką odpowiedź co zrobić aby gra nie przycinała mi się. sprzęt mam dobry, nowe gry hulają bez problemów.
ps. H4 jest w złotej edycji.

Permalink

Hmm, przycina się tak? Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość gry lub uruchomić ze "zgodność programu". Na innych hommowych stronach radzą aby sprawdzić sterownik ekranu.

Permalink

Wyłączenie animacji na mapie przygód też może pomóc.


Permalink

po dogłębnej analizie problem wygląda tak: po wczytaniu gry wszystko hula normalnie do czasu jakiejkolwiek walki - walka leci tez normalnie, ale już po niej gra zaczyna przycinać. próbowałem wyłączać animacje, zwiększać szybkość bohatera, ustawiać tryb zgodności, jako administrator itp itd - dalej dzieje się to samo. wydaje mi się, że po prostu silnik gry jest dostosowany do win xp i być może starszych windowsów, a do visty (przynajmniej wersji home premium) po prostu nie. gdy gra już przycina (i tylko na mapie przygody przycina) i wejdę w inną walkę, to walka już nie tnie - ani żadna kolejna, tylko cały czas gdy biegam po mapie. spieprzyli pewnie sprawę i tyle.

Permalink

Próbowałeś instalować grę z tych płyt na innym komputerze? Problem się powtarza?


Permalink

na kompie gdzie mam zainstalowanego win xp nie ma żadnych problemów.

sprawdziłem teraz, po zmianie rozdzielczości z 1024x... na 800x600 nie przycina wogóle, tyle tylko że mam tylko 3 opcje w panelu bocznym i mało mapy widać. ale za to po zmianie z powrotem na poprzednią rozdziałkę gra tez już się nie przycina, po prostu muszę po walce zmieniać na niższą i zaraz wyższą i już nie tnie. to jedyny sposób jaki znalazłem.

Permalink

Ponieważ, jak wiecie przeszedłem kampanię ,,Córka Pirata'' i nie chce mi zakończyć planszy , chciałbym zapytać :
Jak wpisuje się kod? Bo jeśli wpisuję litery po kolei nic się nie dzieje. Tylko pojawiają się reakcje na pojedyńcze litery , typu ,,obudź jednostkę''. Kod znam ( nwcvalhalla ) - tylko nie wiem czy on mi skończy planszę? Czy od razu kampanię? Zostały mi bowiem jeszcze dwie plansze do końca...

Permalink

A próbowałeś nacisnąć klawisz TAB i potem wpisać kod? xD


Permalink

Dziękuję wszystkim. Niestety nic nie pomogło. Musiałem załatwić sprawę kodem i gram obecnie kolejną planszę tej kampanii. Dzięki za dobre rady !

Permalink

Witajcie.
Mam pewien problemik. Jest on nieco dziwny i już wyjaśniam, czemu. Otóż do tej pory przez długi czas nie miałem żadnych problemów z grą HoMM IV, ostatnimi czasy postanowiłem powrócić w wolnych chwilach do tej rozrywki.
I jeszcze parę dni temu nie było problemów, od wczoraj jednak -nie wiedzieć czemu- gra nie chce się wczytać.
Nawet odinstalowałem ją i na nowo zainstalowałem i wciąż to samo. Pojawia się czarodziejskie okienko Heroesów, gdzie klikam "graj", nastepnie przez chwilę się wczytuje, a potem nic. oO
Fakt, że mam stary złom, ale nadal działa, spełnia też wymagania sprzętowe gry, jest od groma wolnego miejsca na dysku.
Wcześniej działało wszystko bez zarzutu, ostatnio jednak gra za cholerę nie chce się wczytać. Wie ktoś może, co się stało i jak temu zaradzić? :<