Imperium

Behemoth`s Lair

Spisanie historii HoM&M

Permalink

witam jestem fanem h3 i od dłuższego czasu już chodził mi po głowie pewien pomysł, mianowicie spisania całej historii świata heroes razem z wszystkimi wydarzeniami i implikacjami, małymi historiami bohaterów itd na podstawie gier I-IV (V to inna bajka) co o tym sądzicie da się to zrobić? jeśli tak to czy mógłby liczyć na jakąś pomoc z Waszej strony?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

O ile się nie mylę, to prawdopodobnie cała historia świata Heroes już istnieje w przepaściach Acidcave-a. Warto też tam poszukać.


Permalink

Caar Xoffek

O ile się nie mylę, to prawdopodobnie cała historia świata Heroes już istnieje w przepaściach Acidcave-a. Warto też tam poszukać.

Całej tam nie ma. Poza tym nie dotyczy wszystkich niuansów, a raczej ogólnie opisuje wszystkie części sagi Might and Magic, gra po grze. Nie powstały części o Antagarichu (ogromna opowieść H3, MM7 i HC), Jadame, Karigorze (coś by się dało napisać, choć to niełatwe) czy Axeoth.


Permalink

Poza tym fakt że w AC jest już taki spis, nie powinien cię zniechęcać do napisania własnej wersji. Sam kiedyś miałem pomysł, aby napisać coś na rodzaj, powiedzmy kroniki opisującej moje dokonania w EU: Mroczne wieki.


Permalink

tylko musiałoby mieć to jakąś ciekawą formę. Z drugiej strony zebranie całej wiedzy wymaga ogromu pracy ale z czasem... Jeśli napisałbym coś takiego, albo część to czy mógłbym to umieścić w jaskini? Żeby inni jaskiniowcy to ocenili powiedzieli co dodać co wyrzucić.

Permalink

Widzisz, wszelkiego rodzaju opowiadania trafiają do "Misternych rękopisów" w Osadzie. Musisz tylko z Moandorem zagadać a on cię wtajemniczy "co i jak".

Natomiast nie radził bym kurczowo podczas pisanie trzymać się tego co się dzieje w grze, bo groteskowo będzie wyglądała walka np. smoków z hydrami koło lasu. Proponował bym wypisać wydarzenia idące swoim rytmem ale nawiązujące do fabuły gry.


Permalink

hmmm czytałem już tę historię z acid cave i no cóż... fajnie się ją czyta ale za dużo jest tam dodane od autorów za dużo pomieszane to taka wersja historyjki do poczytania ale niezbyt wiarygodna. Ja bym chciał bardziej przedstawić świat heroes jakim go widzieli Twórcy bez własnych dodatków... zebrać wszystkie nawet najmniejsze wątki i historie bohaterów i stworzyć prawdziwą historię świata Heroes. Na razie zaczynam zbierać materiały będę Was informował o postępie prac.