Imperium

Behemoth`s Lair

Intro do H3 SoD?

Permalink

Wczoraj stwierdziłem istnienie osobnego intro do H3 AB. Jako posiadacz Złotej Edycji nie wiedziałem wcześniej, że takie jest z prostej przyczyny - ZE ma intro od RoE. Moje pytanie brzmi więc, czy Shadow of Death również miał swoje osobne intro?


Permalink

Intro z AB można otworzyć, grzebiąc trochę w katalogu z grą...lecą sobie jakieś bohatery...
Co do intra z SoD - sam nie wiem...Nigdy nie widziałem.


Permalink

Intro do AB jest trochę dziwne. Gelu, Roland i Katarzyna biegną sobie, żeby w końcu półelf pokazał im Ostrze Armageddonu. I to koniec w zasadzie. Sytuacja taka nie miała chyba miejsca, bo pierwszy raz Ostrze zobaczyli oni, gdy Gelu pokonał Xerona i Miecz mu odebrał.


Permalink

I to kolejny dowód na to, że AB było robione w pośpiechu...
SOD nie ma własnego intra.


Permalink

Cóż, intro z AB jest... no trochę śmieszne. W sumie to mało powiedziane... Jak na 2001 rok, to niezbyt udany filmik. No, ale spieszyli się chłopcy :)

W H3 SoD nie ma intra. Sam byłem zdziwiony, myślałem, że to wina H3 Complete, ale na innych wersjach u kolegów również nie zobaczyłem. W sumie szkoda.

Permalink

Intro AB, jak również pudełko gry czy opis dotyczący znalezienia Ostrza Armagedonu (jeśli ktoś umieści go na danej mapie), dotyczy starej fabuły kampanii.
Widocznie nie starczyło już czasu lub koszta były zbyt wielkie, by zmieniać te elementy w finałowej wersji gry.


Permalink

Intro widziałem tylko do RoE i AB. Ostrze Armagedonu faktycznie ma jakieś bezsensowne no i trochę śmieszne. A intro do RoE jest strasznie długie... Pogrzebie trochę Reseditem w plikach Cienia Śmierci, może znajde, choć wątpie.

Permalink

Koledzy!
Intro do Ostrza Armagedonu było robione jak miało zaplanowaną starą kampanie, jeszcze z zamkiem : The Forge.
Chodziło w niej o to że pojawił się nowy zamek (The Forge) z technologią jakiej nikt nigdy nie widział i królowa Katarzyna za pomocą Ostrza Armagedonu miała zniszczyć ten zamek - o to właśnie chodziło w Ostrzu....
A co do Sod to nie wie, ale jestem przekonany, że nie ma intra.

Permalink

No fakt intro do AB jest dziwne. I z jakiej paki ogr który jest z neutralnych pomaga Minotaurowi który jest zły.


Permalink

Kres - intro jest z pierwszej wersji Ostrza! Wtedy kiedy miało być miasto The Forge w grze, ale widocznie nie było czasu żeby zrobić inne intro to dali takie jakie mieli, czyli z The Forge.

Pisałem wcześniej o co chodziło w tej kampanii...
A co do Intra to wyjaśniam o co w nim chodzi:
Gelu pokazuje Królowej Katarzynie Ostrze Armagedonu - którym zamierzają zniszczyć zamek The Forge.

Permalink

Nie o to mi chodzi. Wiem że to miało być z The Forge, ale chodzi mi o minotaura z ogrem w paczce i gobliny z łukami z zieloną krwią.


Permalink

Minotaur miał otrzymać manicure oraz nowy plecaczek, ogr różdżkę zniszczenia klasy ziemia-ziemia, a goblin patyk strzelający światłem. W zamian za te zabawki, minotaur, ogr, goblin i jeszcze parę innych stworzeń miało użyczyć swoje usługi nowemu miastu - Niebiańskiej Kuźni Kastora.
Czyli podsumowując - to co widzisz w intrze, to armia nowego miasta, ale bez nowych zabawek.


Permalink

Do Cienia Śmierci nie ma żadnego intra. Miałem płytę, na której był H3 z Odrodzeniem Erathii i Cieniem Śmierci (bez kampanii Ostrza Armageddonu) i żaden film się nie pokazywał.


Permalink

Jeżeli chodzi o intro do AB to nawet w ostatniej scence widać, że intro jest robione pod Forge (przynajmniej ja mam takie odczucie), a mam na myśli światła które w tej jaskini krążą wokół ostrza. Przypominają one słupy światła z reflektorów - coś jak tak zwane "szperacze" wykorzystywane np. więzieniach. Wracając do głównego tematu bardzo ubolewam nad brakiem intra do SoD. Mogłoby ono mieć postać monologu Sandro, który opowiada o swoich planach przejęcia władzy. Opowieść powinna być owiana tajemnicą, bo Sandro nie wyjawi przecież otwarcie swoich zamierzeń ;)

Permalink

Abodroc

Wracając do głównego tematu bardzo ubolewam nad brakiem intra do SoD. Mogłoby ono mieć postać monologu Sandro, który opowiada o swoich planach przejęcia władzy. Opowieść powinna być owiana tajemnicą, bo Sandro nie wyjawi przecież otwarcie swoich zamierzeń ;)

Ja z kolei zawsze sobie wyobrażałam, że takie intro byłoby podobne do tego z HoMM IV TGS. Opowiadałoby o wspólnym przeznaczeniu czwórki bohaterów a na koniec mógłby być pokazany Sandro i spółka, czyli Finneas Vilmar oraz Vidomina ;)

Co do intro do AB - szkoda, że pozostało nam tylko intro z pierwotnej wersji tego dodatku. Dla fanek Xerusia (takich jak ja :P) jest to niepowetowana strata. Rekompensatą było za to intro do HC: Podbój Podziemii. Demon, który porywał duszę ojca królowej Allison, był zrobiony na modelu Xerona ;)

Tak i macie rację. To wszystko dowodzi, że dodatki były robione na szybko. Skoro do każdej kampanii HC dali radę zrobić osobne intro, to tym bardziej do głównych dodatków mogli zrobić... ech. Zawsze pozostanie ten niedosyt.


Permalink

Gwoli ścisłości - nie tyle "robione na szybko", co "zmieniane na szybko". Wskutek historii z Forge zmienił się nie tylko AB, ale i SoD, w którym pierwotnie miały się pojawić Wrota Żywiołów.

Być może więc - ale to czysta teoria - SoD miał mieć inną fabułę, związaną z Żywiołakami i inne intro, które jednak trzeba było wyciąć. Jednakże ponieważ wszystko trzeba było poprzerabiać, to nie starczyło już czasu i/lub pieniędzy na nowe intro.