Imperium

Behemoth`s Lair

Ulubiony kawałek muzyczny

Permalink

Który utwór muzyczny z H4 przypadł wam najbardziej do gustu? Nie chodzi tylko o muzykę z miast, ale i różnych terenów, czy też ze strony głównej. Ważne także jest, czy pasuje do danego miasta, rodzaju terenu. Zapraszam do dzielenia się wrażeniami.

Sam najbardziej lubię muzykę z Lawy i Przeklętej ziemi. Brzmi niesamowicie, subtelnie, ponuro i majestatycznie. Z zamków najbardziej lubię tą z Azylu (chórki - niektórzy ich nie cierpią, a innym się podobają, jak każde novum z H4).


Permalink

Chyba ten z trawy. Taki... taki... podobający mi się. xP


Permalink

Tabris

Z zamków najbardziej lubię tą z Azylu (chórki - niektórzy ich nie cierpią, a innym się podobają, jak każde novum z H4).

Żadne novum, bowiem chórki były już w HoMM 2. ;) Taka mała dygresja.

W HoMM IV było wiele bardzo ciekawych utworów, które często kołaczą mi się po głowie, jednak nie potrafię ich dopasować do terenu czy miasta... Wydaje mi się jednak, że, podobnie jak Ptakuba, lubiłem muzykę z trawy.

BTW., wiecie, że muzyka z HoMM IV była wykorzystywana w innej grze (wiem tylko o jednej)? Mianowicie w Lineage 2 firmy NC Soft, w mieście Goddard mamy takowy kawałek, ale znów nie wiem w którym miejscu w H4 on się pojawiał. Zdaje się, że spotkałem w L2 spotkałem też inny utwór z hirków, ale nie pamiętam gdzie ani jaki.


Permalink

Rzeczywiście, melodia z przeklętej ziemi robi wrażenie. Kolejne fragmenty ładnie się komponują. Potrafią przestraszyć, nie tracąc bajkowego klimatu.

Muzyka z miast mnie zawiodła. Stawiam ją jedną kategorię niżej niż kawałki z H2 i H3. Wyjątek robię dla Akademii.

Chórki w chaosie, hmm… byleby nie dziecięce. :-P Generalnie Paul Romero (jeśli się nie mylę co do autora) przedobrzył z eksperymentami na nowych brzmieniach, zamiast skupić się na dobrej melodii.

Bardzo dobre były tracki menu głównego H4 Standard i TGS, szczególnie tego pierwszego – absolutnie magiczny i nieziemski.

Moim ulubionym kawałkiem zawsze był i pozostanie sound.terraen.water.mp3. Wkręcająca melodia i dobrze dobrane instrumenty, oddają morsko-piracki klimat dużo lepiej niż track z H2 i jego rimejki z H3 i H5.

Jest też jeden czternastominutowy plik. Wygląda na zlepek wszystkich innych. Gdzieś tak chyba w połowie drugiej połowy zauważyłem parę nutek, których nie ma w osobnych plikach. One też zasługują na tłustego plusa. Podnoszą morale i zagrzewają do boju. :-)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 24.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Zdecydowanie utwór z Azylu oraz muzyka w menu głównym (z podstawki).

Permalink

Zdecydowanie muzyka z ładu... spokojna, ogólnie super.

Permalink

Muzyka z terenu wodnego...Klasyk, poezja, proza i jakie tam jeszcze piękne i wyniosłe słowa wam na myśl przyjdą...


Permalink

Zdecydowanie motyw wodny. Kiedy to słyszę, to aż łza się w oku kręci...


Permalink

I wiatr w liście dmucha, nie? :-)


Permalink

Muzyka w H4 jest jednym z niewielu elementów, które naprawdę podobają mi się w tej grze.

Moimi ulubionymi motywami są te z Trawy, Azylu i Ładu. Mają w sobie tę magię, której zawsze poszukuję w grach albo książkach. Są naprawdę klimatyczne i bardzo dobrze dopasowane do tego co widzimy na ekranie monitora. Nakręcają gracza do dalszej rozgrywki i co najważniejsze - z powodzeniem można grać długie godziny nie zmieniając standardowego soundtracku na muzykę z Winamp'a :)

Kawałek "morski" nie specjalnie mi przypadł do gustu ale muszę przyznać, że doskonale oddaje klimat żeglugi. Taki "piracki" że się tak wyrażę :)


Permalink

No właśnie kawałek morsko-rzeczny jest świetny, ale jest zbyt żywy. Woda w H4 jest, niestety, nieruchawa. Nie ma fal i utwór, jak dla mnie, pasuje jak pięść do oka.


Permalink

MAGIAAAA!!! Muzyka w H4 jest po prostu doskonała, naprawdę ciężko mi wybrać ulubiony kawałek:

1. Trawa - być może najlepszy motyw muzyczny w grach w ogóle. Kojarzy mi się z kulturą celtycką, Irlandią, wolnością, bajką, magią, dzieciństwem, jeszcze raz bajką, jeszcze raz magią. Utwór tak heroesowy że bardziej już chyba się nie da.

2. Woda - nieskończona przygoda, słońce, wiatr we włosach, morska bryza, zaginione wyspy skarbów. Bardzo to energetyczne.

3. Ład - maksymalny relaks, coś mistycznego, nieuchwytnego, jakiś tajemniczy element którego nie możemy poznać, jakiś inny świat, inny wymiar. Czyżby to... magia?

Te trzy są najlepsze. Poza tym podobają mi się bardzo energiczne, rytmiczne motywy z pola bitwy, kapitalny kawałek z Rezerwatu, podziemia, lawa i śnieg. Coś wspaniałego, przykład tego jak za pomocą dźwięków można wywoływać uczucia.


Permalink

A dla mnie muzyka w H4 jest średnia, dlaczego?
Bo są tam bardzo dobre utwory(Ład) są dobre lecz strasznie podobne do siebie utwory z mapy(bagno, śnieg, trawa itp...) w H3 jednak odrazu poznać utwór, a w H4 do dziś nie poznaje niektórych utworów. Są też kiepskie utwory(Życie) czy zepsute chórami(Rezerwat).

Dlatego ogólna ocena to takie 3+
Ulubione to jak już napisałem: Akademia, bagna, woda i Azyl


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.08.2008, Ostatnio modyfikował: Haav Gyr

Permalink

W Herosach 4 najbardziej do gustu przypadła mi muzyka z Akademii. Potrafi ona uspokoić i pasuje mi do Ładu.
Drugie miejsce zajmuje kawałek z Azylu. Chórki dają w nim ten klimat, który jest w miastach Chaosu.
Na kolejnej pozycji znajduje się kawałek z wody i rzek. Miło słuchać tych dźwięków, gdy bohater w łodzi przemierza morze w poszukiwaniu jakiejś wyspy skarbów.
Pewnie mało osób to patrzyło, ale gdy na ekranie przelatują imiona i nazwiska twórców H4, to w tle słychać niezły kawałek. Bardzo mi przypadł do gustu.
Najgorzej ze wszystkich kawałków wypadają te z walk. Jest to po prostu sześć bardzo podobnych do siebie kawałków, choć przyznaję, że pasują jak nic do bitew.
Nie rozpisując się jeszcze więcej powiem tylko, że ogólnie muzyka z Herosów 4 jest jak dla mnie najlepszą. Na równi z nią jest jeszcze muzyka z miast z Herosów 5. Inne części mogą tylko pozazdrościć.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 12.09.2008, Ostatnio modyfikował: Wiewek

Permalink

Z trawy i z Akademii


Permalink

Prawdę mówiąc mnie muzyka z H4 nie wciąga, ale gdybym już miał wybierać to ścieżka dźwiękowa z Azylu i Akademii wydaje mi się najbardziej przyjemna.

Permalink

Mnie najbardziej podoba się kawałek z rezerwatu. Jest klimatyczny i pasuje do miasta. W każdym razie chórki go nie zepsuły.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.11.2008, Ostatnio modyfikował: Videletz

Permalink

Ja z ładu i trochę z Chaosu. Ład jest bardzo spokojny, ogólnie fajny i uspakajający. Ostatnio polubiłem chórki (niektórzy ich nie cierpią :-) )

Permalink

Najlepszy kawałek leci na wodzie ;)


Permalink

Dużo w H4 nie grałem, ale podoba mi się motyw pola bitwy - jest podobny do piosenki Queena Who wants to live forever.