Imperium

Behemoth`s Lair

[Heroes III] Horn of the Abyss

Permalink

Acid Dragon

Nie ma się czym martwić. Piękno WoGa polega na tym, że prawie każdą nową możliwość można włączyć i wyłączyć w menu WoGifikacji. Oprócz tego, po instalacji cały czas można również grać w zwykłą, niezmodyfikowaną wersję SoD. Po instalacji WoG gracz otrzymuje dwa uruchamialne pliki - heroes3.exe (SoD) i h3wog.exe (WoG). Co prawda, niektóre pojedyncze grafiki są trwale zmienione i będą widoczne także w SoD (np. logo WoG podczas tury przeciwnika lub ikona banku na ekranie miasta), ale nie wpływają one w żaden sposób na mechanizm gry.


Permalink

Ładna rzecz, zdziwię się jeżeli ujrzy światło dzienne. Jeśli jednak tak się stanie, będzie to bardzo pozytywne zaskoczenie.


Permalink

Ładna rzecz, zdziwię się jeżeli ujrzy światło dzienne.

A ja się nie zdziwię. Prace postępują zbyt szybko.


Permalink

Najnowsze doniesienia by Docent_Picolan

- potwierdziły się moje przypuszczenia. Każda frakcja ma dostać nową maszynę oblężniczą. Jednak standardowe też będą dostępne. Będziemy musieli wybrać między jedną a drugą. Wynika z tego, że będą jakieś istotne różnice między nimi - może poziom podstawowy i ulepszenie?

- całkowicie nowe jednostki 8lvl a raczej Strażnicy miast(ang: Town Keepers). Nowe nazwy, zdolności i oczywiście projekty. Będą dostępne jedynie w miastach gdzie jest wybudowany Kapitol.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.08.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Z kąd masz te informacje??? Czy one są oficjalne ? czy morze wymysł kogoś?


Permalink

Widzę jest zapał, tym razem nie słomiany, no i przede wszystkim są zdolności. Zapowiada się nieźle. Tylko, żeby nie przesadzili z dodatkami, bo Róg Piekieł może się okazać śmietnikiem, w którtm każdy może się spełnić twórczo. Szczerze mówiąc lepszy grafik, by im się przydał, średnio wychodzą im te wycinako-wklejanki.


Permalink

Jak to wycinanko-wklejanki? Masz na myśli artefakty? Bo jeżeli chodzi o jednostki, to są właśnie jednym z niewielu, którzy nie wycianają i sklejają.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 24.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

No ten dodatek zapowiada się superrrrr!!! Szczególnie podobają mi się nowe miasta

Permalink

Ja w to uwierze jak napiszą: "Mamy kod źródłowy gry". A na chwile obecną czekam na bardziej zaawansowany i dający wielkie możliwości moderskie VCMI.


Permalink

VCMI to jest ten Polski projekt który robią po to aby było więcej miejsca do modów itp?


Permalink

robi się ciekawie, pozostaje nam cierpliwie czekać


Permalink

Lekkie zaskoczenie po zobaczeniu loga dodatku, spory entuzjazm po obejrzeniu screenów, ściślej mówiąc, nieprawdopodobne rzeczy Ci ludzie wyprawiają! Te nowe jednostki wyglądają wspaniale! W pełni oryginalne, dopracowane, screeny z mapy przygody także niesamowite. Dodając do tego te wszystkie nowe artefakty... Kiedy zainstalowałem WoGa zobaczyłem jakie rzeczy potrafią stworzyć fani i byłem zaskoczony, ale to... brak słów, nic tylko czekać na premierę. Niemniej jednak martwię się, że prace zostaną wstrzymane, premiera znacznie opóźni się, bo przecież ile to fanowskich Modów i Dodatków posiadało swoje zapowiedzi, ale premiery nie? Ale trzeba być dobrej myśli, HotA zapowiada się świetnie, a jego szanse na premierę są bardzo realne.

Permalink

Witam serdecznie wszystkich.

Według mnie, dodawanie nowych ras ludzkich to bardzo duży bezsens, gdyż w świecie heroes III oraz innych, ludzie nigdy nie byli dominującą rasą, ten świat był unikalny dla fantastyki, wiele ras jednak żadna nie dominuje w grze ( nie ma 10 podras ludzi od a do z).

Hota powinien dodać nowe rasy, ale widzę przynajmniej z tym mają problem.
Moim zdaniem podrasy ludzkie takie jak Catedral czyli inkwizycja albo zamek kapłanów oraz inne nic nie mówiące rasy są nieciekawe, czy przepadacie za inkwizycją i kapłanami>? Otóż nie, bo gdyby heroes 3 miał by takie rasy pewnie by nie był super tytułem.

Oczywiście jestem bardzo miło zaskoczony, że ktoś kontynuuje nadal sagę
To co zawiera HotA:
* kilkadziesiąt nowych jednostek
* 3 dodatkowe frakcje (Cove, Kronwerk, Cathedral)
* ponad 100 artefaktów (w tym 8 rodzajów magicznych mikstur)
* alternatywne jednostki znane z H4
* zachowane najciekawsze WoGifikacje
* wiele elementów mapy przygody
* a wszystko to w nowych, wspaniale prezentujących się grafikach

Ps: 1Możecie podać link do WoGa (chce sobie ściągnąć)
2. Macie być może jakieś usprawnienie do heroesa III (złota edycja?), ponieważ nie mam edytora, a kocham robić mapy i jestem bardzo w tym dobry.
3. Jest jakiś dział dla ludzi, którzy lubią wymyślać rasy, usprawnienia itd?


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 11.08.2008, Ostatnio modyfikował: Artarion

Permalink

@Artarion:

Co? Ty to serio pisałeś, czy to zwykła prowokacja? Jakie "dodawanie nowych ras ludzkich"? Ludzie to JEDNA rasa, na litość boską. Nie wiem skąd wziąłeś tezy o tym, że ludzie nie są rasą dominującą w M&M. Zresztą zaraz potem piszesz, że jednak ten świat jest unikalny w skali całej fantastyki. Ocb?

Hota powinien dodać nowe rasy, ale widzę przynajmniej z tym mają problem.
Moim zdaniem podrasy ludzkie takie jak Catedral czyli inkwizycja albo zamek kapłanów oraz inne nic nie mówiące rasy są nieciekawe, czy przepadacie za inkwizycją i kapłanami>?

Załóżmy że ja przepadam. Ale rozumiem że to było pytanie retoryczne. Nie obchodzi cię że w świecie M&M jest miejsce na takie instytucje i dodawanie ich jako osobną frakcję NIE jest bez sensu.

Otóż nie, bo gdyby heroes 3 miał by takie rasy pewnie by nie był super tytułem.

No, miażdżący argument.

Ps: 1Możecie podać link do WoGa (chce sobie ściągnąć)

Jak ty się tu dostałeś? Przez stronę główną? Toż tak trudno znaleźć tam linka do serwisu WoG?

2. Macie być może jakieś usprawnienie do heroesa III (złota edycja?), ponieważ nie mam edytora, a kocham robić mapy i jestem bardzo w tym dobry.

A mówią mi żebym był bardziej wyrozumiały dla dwunastolatków i dzieci neo... Jeżeli jesteś taki świetny w robieniu map, to na czym się tego nauczyłeś?*

3. Jest jakiś dział dla ludzi, którzy lubią wymyślać rasy, usprawnienia itd?

Poszukaj. Aha - myślenie nie boli. Składnię zdań też można poprawić na bardziej polską - bez bólu.


Permalink

Edytor Map jest dołączony do samej gry, więc dziwię, się, że go nie masz... Ze 'Startu' jest spokojnie dostępny...


Permalink

A co do tematu
Uważam, że podrasy ludzkie (tworzenie nowych zamków, gdzie występują nagminnie ludzie) są bardzo nie wskazane. Inkwizycja (dobra wiem, demony w skórze ludzi) została już zrobiona w herosie 5 i tam powinno być miejsce jej fanów. Ale muszę przyznać, że jednostki w HOtA graficznie są ładne ale np 2 głowy szkielet trochę mnie dziwi. Nie przeszkadza mi natomiast np Inkwizycja z wieloma nowymi pomysłami chociaż na jezyk mi nic nie przychodzi.

Powinneś naprawdę przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź.

A co do tworzenia map w 1 dzień stworzę ci mapę jakiej jeszcze nie widziałeś, daj mi tylko edytor oraz naucz jak wam wysyłać na serwer mapy (lubię robić tylko największe mapy).

A propos gdzie robiłem mapki?
- Age of Mythology, Starcraft, Heroes I<II<III<IV, Age of wonders, Age of wonders II oraz z dodatkiem, Disciples 1 i 2, submarine titans.
ale to nic nie znaczy, ponieważ umiem robić naprawdę ciekawą fabułę.
Zrobiłęm 200 - 250 map nie liczę, ale naprawdę sporo.

Poza tym ps to wiadomość, która się trochę różni od zwykłej wypowiedzi powinneś się nauczyć, że na ps odpisuje się zwykle prywatnie Konqer.

[color=yellow]Zważaj na słowa, bo póki tu moderuje nie będe tolerował przekleństw. - H.G.[/color]


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 13.08.2008, Ostatnio modyfikował: Artarion

Permalink

Czyli robiłeś już mapy do HIII, a nie wiesz gdzie jest edytor? Czy nie ma go tam gdzie byc powinien? I niedługo ruszy Krypta Map "Nova", gdzie będziesz mógł spokojnie wysyłać mapy do wszechheroesów, nie mogę się doczekać...

PS.

Artarion

Stworzę Ci mapę, jakiej jeszcze nigdy nie widziałeś

Jakbym widział już mapę to znaczyłoby to, że jest to plagiat ;)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.08.2008, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Znaczy bez przesady, wiem jak znaleźć edytor, ale mi chodzi o to, że w ogóle go nie mam nawet możliwości wejścia przez programy, jakby w ogóle był niedodawany do gry, jakby była tylko sama gra bez edytora.


Permalink

Kiedy wkładasz płytkę z grą do napędu powinno Ci się wyświetlić menu (przygrywa temu muzyczka ;) )i tam masz takie opcje jak Instaluj/ uruchom grę itp. Wśród tych opcji powinien być także Edytor Map i Edytor Kampanii. Klikasz w odpowiedni przycisk i uruchamiasz edytor. Możesz także zajrzeć do folderu z grą (zależy gdzie instalowałeś, na przykład Dysk Lokalny C: Program Files...), powinny być tam standardowe mapy, oraz właśnie edytor, poszukaj. Jeśli jednak nigdzie nie znajdziesz edytora to nie wiem, chociaż jedna myśl mi przychodzi do głowy... Jesteś pewien, że twój Heroes III to oryginał?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.08.2008, Ostatnio modyfikował: Fentrir