Imperium

Behemoth`s Lair

Jaskiniowa Gra...

Czy podoba Ci się mój pomysł?

  • Tak, ale nie będę się angażował.
  • Tak i zaangażuje się w to.
  • Nie mam zdania.
  • Nie, uważam, że jest bezsensu, ale mogę pomóc.
  • Oszalałeś?! To jest denne, bezsensu, głupie i nie warte uwagi! Wrrr...!
Permalink

Wiem, że to może jest głupie (nie zdziwie się jak skasujecie temat), ale skoro nie udało nam się w JASKINIOWYM PROJEKCIE NA MIASTO to może zrobimy własną, fanowską grę?
Wiem, że to trudne, bo raczej programisty nie znajdziemy, ale... ale... musiałem zrobić ten temat. Po prostu musiałem. Jeśli spodoba się Wam ten pomysł i Bóg ześle nam z Nieba programistę to Chwała na Wysokości!
Ewentualnie moglibyśmy zrobić grę w EDYTORZE MAP, ale wtedy ograniczeni jesteśmy w jednostkach, zamkach i bohaterach.


Permalink

Pomysł masz dosyć szalony... Jeśli uda Ci się zgromadzić programistów, grafików, mapmaker'ów i testerów chętnych do pracy to pomysł jest nawet realny. Teraz pomyśl, na ile projekt jest realny...

Dougal

Ewentualnie moglibyśmy zrobić grę w EDYTORZE MAP

No, to żeś palnął... W edytorze map można zrobić co najwyżej mapy, a nie od razu grę!


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.03.2008, Ostatnio modyfikował: Robal

Permalink

Spuśćmy zasłonę miłosierdzia na twój pomysł. Koszty, czas i ogrom pracy, żeby wyglądało po japońsku czyli jako-tako, gra to coś więcej niż mod, a już ten ostatni jest poważnym przedsięwzięciem. Nierealne, szalone i głupie po prostu, poczytaj najpierw jakie wymagania trzeba spełnić, żeby to nie było coś rodem z Commodore.

Temat zamykam.


Permalink

Dougal

Wiem, że to może jest głupie (nie zdziwie się jak skasujecie temat)

A ja bym się zdziwił. Co prawda ankieta jest tutaj ni z gruszki, ni z pietruszki, ale ogólnie sensowność tematu zweryfikują jaskiniowcy, okazując zainteresowanie (lub jego brak).

Dougal

może zrobimy własną, fanowską grę? [...] Ewentualnie moglibyśmy zrobić grę w EDYTORZE MAP

Ale o "so chozi"? Masz aspiracje stworzenia pełnoprawnej gry ("Behemoth`s Tales" :D), dodatku do gry ("HoMM V: JB" ;) ), czy po prostu mapki/kampanii ("Behemoth`s Revenge" - coś jak LotA)?

Od ręki można stworzyć mapką, moża kampanię. Przy sporym wysiłku i zaangażowaniu mod a`la LotA. I tyle.

Pozdrawian

p.s. odpowiedź poproszę na PW - wtedy rozważę ew. ponowne otwarcie.

EDIT:

Otwieram, bo jest pewne zainteresowanie tematem. Kiedy osłabnie - temat sam odejdzie w zapomnienie.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 27.03.2008, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Cóż, jako, że to ja napisałem na PW to muszę chyba napisać tu ;P
@Dougal: A jak miałaby wyglądać taka gra? Chodzi o remake Herosów, czy też jakąś zupełnie nową grę? A może coś pomiędzy? Np. wykorzystanie najlepszych pomysłów z Obsydianowej Wyroczni do gry, która byłaby dziełem Jaskiniowców to niezły (choć trudny do wykonania) pomysł.


Permalink

ee ja bym zrobił coś innego kontynuacje HIV albo HIII zamiast dennego HV


Permalink

Laysander

ee ja bym zrobił coś innego kontynuacje HIV albo HIII zamiast dennego HV

Niestety istnieją prawa autorskie :(


Permalink

Wiem , wiem no ale prawa autorskie obejmują równie HIV i HV


Permalink

Generalnie można by zrobić grę o mechanice podobnej do Heroesów. Ale nie możemy brać nazwy (nie może być nic of Might and Magic) ani elementów fabuły (chociaż gdybyśmy zrobili grę, gdzie Pradawni (Starożytni) biją się z Twórcami (Kreatorzy = Kreeganie) i robią super technologie, do których droga zostaje zniszczona i cywilizacje upadają do poziomu średniowiecza, to Ubikacja nawet by nie wiedziała, że coś zostało splagiatowane xD)


Permalink

A może gra coś jak fabulerne RPG, tylko że więcej strategii. Albo pewnien rodzaj karcianki jak Magic the: Gathering, tylko na komputer? Albo gra we flashu?

To są pewne opcje, które są wykonalne, choć bardzo trudne.


Permalink

Haav Gyr

A może gra coś jak fabulerne RPG, tylko że więcej strategii

Chodzi o wRPG? Papierówkę?


Permalink

Sorki za oftopa, ale czym jest wRPG? To nie czepialstwo, tylko zwykła ciekawość, może coś związanego z rpg udało mi się przeoczyć :]

A co RPG, to fabuła zapewne wymagałaby współpracy licznej grupy Jaskiniowców, stąd zapewne nawet gdyby okazała się być ciekawą, to raczej by dla nikogo nie miała tajemnic. Lepiej cosik strategicznego


Permalink

Nie wiem naewt czy oficjalnie tak się na to mówi, ale chodzi o te papierowe RPG - prawdziwe ;P (w - od "write")
A co do robienia fabuły, to wystarczy wziąć paru debeściaków ;P Przecież nie musi się w to angażować cała Jaskinia. A trochę dziwnie by było, gdyby takie, załóżmy, NWC robiło grę bez fabuły, bo się nie opłaca, bo będzie znać reszta firmy ;P

Scalenie:

Sorki za double, ale chciałbym odświeżyć. Czytał ktoś ostatnie posty w tym temacie? Jak już napisałem wizja Vendrala + RTSowa budowa miast to ciekawy pomysł, ale mało Heroesowy. I w tym momencie mamy pewne pole do popisu. Moja propozycja:
-mechanika mocno Heroesowa, coś w stylu pomysłu Vendrala
-grafika 2D - pixelartowa, oldskul
-miasta - proponuję moje :D
-fabuła - ratowanie Jaskini przed zUem przez duże U
Co prawda wątpię, żeby ktoś się tego podjął... ale uznałem, że warto napisać ;)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.01.2009, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Witam wszystkich!

A gdyby tak stworzyć grę via WWW (a'la OGame, Plemiona, Travian etc.) osadzoną mniej więcej w świecie Heroes of Might and Magic? To ma już dużo większe szanse zrealizowania moim skromnym zdaniem.


Permalink

Musk

Witam wszystkich!

A gdyby tak stworzyć grę via WWW (a'la OGame, Plemiona, Travian etc.) osadzoną mniej więcej w świecie Heroes of Might and Magic? To ma już dużo większe szanse zrealizowania moim skromnym zdaniem.

@Musk
Czy ty człowieku myślisz? Taka gra już istnieje i nazywa się Kingdoms of Might and Magic. Co prawda, jest online-ową wersją Heroes 5, ale już na ten pomysł ktoś wpadł i zrealizował. Więc nie róbmy z siebie idiotów i nie dublujmy cudzych pomysłów.


Permalink

Nie wiem wszystkiego, ale wyobraź sobie, że myślę. Cóż, w takim razie nieważne.

@edit: ach, flash. Hmm, niespecjalnie o to mi chodziło.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 10.06.2008, Ostatnio modyfikował: Musk

Permalink

Caar Xoffek, a co ma wspólnego myślenie z posiadaniem informacji o tym czy innym mało znanym projekcie jakiejś tam firmy? Kolejny raz po chamsku najeżdżasz na kogoś za to, że czegoś po prostu nie wiedział i miał do tego prawo, podczas gdy sam czasami gadasz bzdury totalne i jeszcze przy tym uważasz się za wielkiego, nietykalnego eksperta. Czy ty masz jakiś problem ze sobą? Nie mógłbyś się czasami opanować i pomyśleć chwilę, zanim coś napiszesz?


Permalink

A ja nawet podpiszę się pod postem Musk'a. Zrobienie gry pod przeglądarkę leży zdecydowanie w naszej (?) mocy.


Permalink

Myślę, że jeśli znaleźliby się chętni, z przyjemnością przyłączył bym się do tego pomysłu. Nie chodzi mi o samą fabułę Heroes, ale o pochodny świat i mechanikę gry - wystarczy rozejrzeć się w sieci, a można zauważyć, że na scenie gier via WWW praktycznie cały czas jesteśmy zasypywani grami o tematyce kosmicznej (rosnące jak grzyby po deszczu klony OGame - "uwaga, tylko tutaj szybkość zwiększona 1000x"), a ze świecą szukać dobrej strategii via WWW w klimacie fantasy.


Permalink

Super pomysł podoba mi się, mam nazwę "Bohaterowie Jaskini Behemota". Fabuła to był by jedynie wstęp "W Jaskini Behemota -gigantycznej grocie w której żyje samotny ale mądry lud, jest wielu bohaterów którzy chcą pokazać się światu, którego wybierzesz? No i jeszcze oczywiście notki które wyskakują z częstotliwością jedna na sekundę...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.06.2008, Ostatnio modyfikował: Laysander