Imperium

Behemoth`s Lair

Punktacja

Permalink
Czy ktoś wie jak jest punktowana random mapa od czego zależy ilość punktów? Pytam ponieważ prawie zawsze mam taki sam wynik niezależnie od tego jak dlugo mi zajmuje pokonanie kompów.

PozdrawiamPermalink
Hmm, wydaje mi się, że jest punktowana tak samo jak zwykła mapa, czyli za czas, ilość zamków, czy wykopałeś graala i takie tam. Natomiast może fakt, że masz ciągle podobne wyniki jest spowodowany ty, że grasz ciągle tej samej wielkości mapy, bo żeby dostawać podobne wyniki na S i XL dajmy na to jest trudno
Permalink
No zgadza sie na s i xl nie da sie wyciagnąć takiego samego wyniku ale np grając na xl powiedzmy 68 dni dostałem mniej punktów niż grając np 90 dni więc czas tu chyba nie jest punktowany. Szukałem po necie zasady punktacji ale nigdzie nie znalazłem ;/
Permalink
Ja sam, dokładnie też nie wiem, miałem kiedyś rozpiskę jak to idzie w H4, co do trójki to się właśnie na tym opieram + wiadomości zaczerpnięte w przeszłości.

Czas jest na pewno punktowany, ale może jak grałeś przez te 90 dni to miałeś punktów dużo z pobocznych czynników (znaczy innych niż czas), poza tym piszesz w temacie o WoG-u może w nim jest coś inaczej punktowane?

A to nie wystarczy:
kalkulator

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 27.02.2008, Ostatnio modyfikował: PenTus

Permalink
oo dzięki za kalkulator przetestuje i napisze później czy dobrze liczy ;>

a może ktoś wie jak są liczone punkty jak się gra hotseata?? bo ostatnio gramy sobie w trzech rekreacyjnie na kompy no i wiadomo ze raczej nie maja większych szans ale staramy sie wyśrubować rekordzik.

pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.02.2008, Ostatnio modyfikował: Kyyre

Permalink
Są liczone normalnie :D
Wydaje mi się, że chodziło Ci o to, że gracie w sojuszu, tak?
W sumie wydaje mi się że jest tak, że wszystkie wartości liczone do końcowego wyniku są dodawane odddzielnie dla każdego gracza, i dzielone - średnia znaczy się. Bo najpierw myślałem, że może sumują przypuśćmy armię i tak dalej, ale przypuśćmy, że 7 graczy ludzkich grało by w sojuszu na jednego komuterowego - wydaje mi się, że w takim wypadku jest właśnie uśredniane.

Pozdrawiam.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.03.2008, Ostatnio modyfikował: PenTus

Permalink
Kalkulator działa bez zarzutu. Natomiast jeśli chodzi o grę w sojuszu to niestety jest to trochę "skopane" ponieważ gra liczy punkty tylko gracza czerwonego ;/

Pozdrawiam
Permalink

PenTus

Ja sam, dokładnie też nie wiem, miałem kiedyś rozpiskę jak to idzie w H4, co do trójki to się właśnie na tym opieram + wiadomości zaczerpnięte w przeszłości. [...]PenTus, a co byś powiedział, gdyby część (jeśli nie wszyscy) mieszkańców jaskini opowiedziała by się za stworzeniem punktacji ogólnej do wszystkich części Herosów w formie osobnego działu forum? To byłoby najlepsze rozwiązanie. A propo rozpiski dotyczącej H4, to ja ją posiadam i mogę ci ją załatwić w formie arkusza. Co ty na tą propozycję? :D
Permalink

Caar Xoffek

PenTus, a co byś powiedział, gdyby część (jeśli nie wszyscy) mieszkańców jaskini opowiedziała by się za stworzeniem punktacji ogólnej do wszystkich części Herosów w formie osobnego działu forum?


Osobny stolik dot. samej punktacji do Heroes? (w sensie - cały stolik na jeden temat?)
Wybacz, ale chyba żartujesz...

Pozdrawiam
Permalink
Nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi. Powiedzmy, że temat (bo stolik jak już zostało powyżej napisane to przesada) o punktacji można by zrobić. Tylko nie wiem co byśmy mieli tam pisać: kto co wie, kto co przypuszcza, czy jeszcze dodatkowo przypuszczenia poparte konkretnymi wynikami z danej części Heroes. Pomysł na pewno ciekawy i do przemyślenia. W końcu przydałaby się solidna porcja info o punktacji.

Co do schematu z Heroes IV, to ostatnio troszkę sprzątając pokój znalazłem "książkę" o HIV - taką wydana przez (a raczej na licencji) Prima Games. Generalnie zdecydowana większość to opisy jak przejść kampanię i poszczególne mapy, czyli bezsens. A poza tym to dane w niej zawarte są raczej aktualne dla wersji 1.0 czyli bardzo nieaktualne.

Dobrze już - koniec offtopa (chyba nikt nawet nie oczekiwał opisu "książeczki", ale jakoś tak mi się rozpisało - nawiasem mówiąc przydała by się tak do HIII to by było cudo :D)

Pozdrawiam.

EDIT: Caarze Xoffku (ufam, że można to tak napisać) czy mógłbyś przybliżyć dokładniej tą Twoją wersję punktacji do HIV? Bo nie powiem, żeby mnie to nie interesowało

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 20.03.2008, Ostatnio modyfikował: PenTus

Permalink

PenTus

[...]
EDIT: Caarze Xoffku (ufam, że można to tak napisać) czy mógłbyś przybliżyć dokładniej tą Twoją wersję punktacji do HIV? Bo nie powiem, żeby mnie to nie interesowało

PenTus, też mam tą rozpiskę z PrimaGames. Myślałem, że ty masz zrobioną odręcznie i na zasadzie prób i błędów. Ale mogę powiedzieć, że jak już jest poruszony temat punktacji, to może zróbmy ogólna rozpiskę na temat jednostek typu ogólnego (atak, obrona, koszt zakupu, czy można ją przepuścić przez szkieletornię w nekropolii i w co się zamieni, ile doświadczenia daje na jakim lewelu, itd. itp.)