Imperium

Behemoth`s Lair

Tryb szybkiej walki

Permalink

Witam

W HeroesówV dopiero zaczałem grac ale oczywiscie na bazie dowsiwadczen mam wszystkie 4 wczesniejsze czesci za sobą.

Mam do szanownego bractwa dwa pytania

1) W tym momencie przechodze sobie kampanie jestem w kampanii Inferno na 4 planszy i nie ukrywam ze mnie troche nudzi juz moze nie sama fabułą ale mnóstwo bitew które rozgrywam duza armia z małymi armiami i sa one strata cennego dla mnei czasu kilknascie takich nimf to 15- 20 minut gry.Wiem ze dla starych wyjadaczy Hirołsowych moze to bedzie profanacja ale zaczałem juz uzywac trybu szybkiej walki tylko przy zdobywaniu zamków lub walki z innymi bohaterami lub silnymi ekipami uzywam trybu walki recznie.Zastanawia mnie tylko efektywnosc tego rozwiazania czy rzeczywiscie komputer nie generuje mi zbyt duzych strat w stosunku do przeciwnika i co za tym idzie bede tracił armie w wiekszy sposób?

zebranie bohaterem pomocniczym -zawsze mam leszcze który zastepuja mi karawany z HOMM 4 :) jednostek jest poniekad żmudnym zajeciem.Czy uzywanie trybu szybkiej walki jest optymalne???
Rozumiem ze działa to na bazie skryptu walki automatycznej w podgladzie i musze przynzac ze komputer zle tam nie gra , no moze uzywa za mało magii ofensywnej i nie lokuje za dobrze jendostek .

2) jako stary wyjadacz gier Multiplayer (głównie Civilzation 4 ) chciałbym moc pograc z ludzmi
w HOMM V moze dlatego własnie nudzi mnie singlowa kampania i głupi komputer z beznadziejnym AI.Gdzie mozna sie zapisac?O szczegółach takich jak np. Hamachi wiem, wiec chodzi mi tylko o poznanie zasad i spotkanie dobrych multi graczy z Polski.

Permalink

Ja mam stale włączony tryb szybkiej walki. Poprostu, gdy wynik mnie nie satysfakcjonuje uruchamiam normalny tryb. Na szczęście HV posiada takowy bardzo wygodny przycisk.


Permalink

Jednym z najlepszych usprawnień w HV (przynajmniej dla mnie) jest możliwość powtórzenia "manualnego" walki rozegranej automatycznie, dzięki czemu, podobnie jak przedmówca, auto walkę mam cały czas włączoną. Oszczędza się dzięki temu czas i nerwy na walkach z cieniasami, a w razie potrzeby (gdy komp zawali sprawę) można wszystko naprawić samemu.
Komp gra akceptowalnie, chociaż ma skłonność do ponoszenia minimalnych strat w walkach, gdzie nie powinien ponieść ich w ogóle - jeśli gramy na wysokim poziomie trudności, trzeba wtedy powtarzać. Do tego ma skłonność do czarowania w każdej walce, niezależnie od potrzeb, przez co nawet walcząc z cieniasami zużywa dość sporo many. Ale mimo to, nowa auto walka jest bardzo fajną opcją, której strasznie mi brakowało po powrocie do H3.


Permalink

Używanie czarów przez AI da się wyłączyć w opcjach.


Permalink

Douger

Ja mam stale włączony tryb szybkiej walki. Poprostu, gdy wynik mnie nie satysfakcjonuje uruchamiam normalny tryb. Na szczęście HV posiada takowy bardzo wygodny przycisk.

Dodam do tego, że tryb szybkiej walki często wygeneruje znacznie mniejsze straty niż normalna bitwa. Zwłaszcza przy jednostkach czarujących, gdyż w tym szybkim trybie one nie czarują!. Dlatego np. ataku na Pit Lordy naprawdę warto nie powtarzać w normalnym trybie.

Co do reguł MP to w przeciwieństwie do HoMM3 nie ma ich prawie w ogóle. Odwiedź polską ligę na legendach heroes tam już sporo ludzi gra w HoMM5.