Imperium

Behemoth`s Lair

Skąd wziąć HoMM III Gold (RoE + AB + SoD)

Permalink

Od czasu do czasu ktoś na tym forum pyta, skąd wziąć HoMM III lub któryś dodatek - żeby więc takie pytania (i odpowiedzi typu "ściągnij sobie z eMule") więcej się nie pojawiały, odpowiedź będzie w tym temacie. Wszelkie nowe tematy z pytaniami o to będą kasowane z miejsca i bezwarunkowo, włącznie z prośbami o pliki z "porysowanych" płyt (patrz niżej) i tym podobnymi.

AKTUALIZACJA TEMATU przez Hellburna.

  • Heroes I - IV Complete (Okładka) - Paczka zawiera części od I do IV, rozszerzenia oraz bonusy w postaci różnych grafik (niektóre są nawet z nieoficjalnego Wake of Gods - sic!). Wszystko w polskiej wersji językowej (z dubbingiem). Jeżeli chodzi o kompatybilność z systemami Windows XP/Vista/7/8 - ja osobiście, oraz moi znajomi jakichkolwiek problemów nie stwierdziliśmy. Cena oscyluje wokół ~30 zł.

  • Saga Heroes I - III (Okładka) - To wydanie już powoli odchodzi do lamusa (jeżeli jeszcze nie odeszło). Zawiera części od I do III wraz z dodatkami. Również polska wersja językowa. Mogą wystąpić problemy z kompatybilnością, zwłaszcza na nowszych systemach. Cena waha się do 13 do 30 złotych... moim zdaniem lepiej zaopatrzyć się w powyższe.

  • Heroes III Complete (wersja cyfrowa z GOG.com) - Cena to aż 9.99$, ale za to gra po wykupieniu jest dostępna do ściągnięcia na każdym komputerze podłączonym do internetu. Wersja angielska. Brak problemów z kompatybilnością. Dodano także bonusy w postaci ścieżki dźwiękowej oraz trzech instrukcji.

  • Heroes Chronicles (wersja cyfrowa z GOG.com) - Komplet 8 kampanii z Tarnumem w roli głównej. Wersja angielska, 9,99$. Dodatkowo 3 instrukcje do gry i soundtrack.


Liczba modyfikacji: 5, Ostatnio modyfikowany: 2.08.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Małe sprostowanie:

Enleth

a przede wszystkim, CDProjekt udziela bezterminowej gwarancji na płyty - jeśli płyta ci się połamie, porysuje itp., wymienią ci ją za darmo (nie licząc kosztów wysyłki) na fabrycznie nową.

dożywotnia gwarancja - nie jest bezterminowa, lecz obowiązywać będzie przez cały okres życia produktu, czyli tak długo jak dana gra lub program znajduje się w sprzedaży.
Czyli jak gra nie będzie już dostępna na rynku, tę gwarancję można wiadomo gdzie sobie wsadzić.
Więcej szczegółów tutaj.


Permalink

W praktyce jedno i to samo, nie spotkałem się jeszcze nigdy z gwarancją przekraczającą dostępność produktu na rynku, zwykle jednoznaczną z dostępnością stanu magazynowego. Wszystkie gwarancje "bezterminowe" działają na tej zasadzie, trudno zresztą się dziwić (nie biorę pod uwagę gwarancji na sprzęt które zapewniają wymianę na nowszy odpowiednik przy braku tego samego, trochę inna kategoria).

Przy okazji jednak:

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.), Art. 75 ust. 2 pkt 2: [Nie wymaga zezwolenia uprawnionego] sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym,

Nie, pierdoły które instalator wypisuje i każe zaakceptować, nazwane licencją, zwykle w ponad połowie swojej objętości nie mają żadnej podstawy prawnej, a z kilku różnych powodów w całości nie są wiążące, szczególnie jeśli zabraniają wykonywania jakichkolwiek kopii zapasowych. Nie zmienia to faktu, że kopia taka powinna faktycznie być kopią zapasową, nie kopią dla kolegi czy do udostępnienia w sieci - to już jest piractwo. Niemniej jednak, zrobić ją można, a nawet należy - a bardzo dobrym rozwiązaniem jest odłożenie oryginalnych płyt w pudełku na półkę i używanie tylko kopii.


Permalink

Ja korzystam właśnie z tej wersji (eXtra klasyka) i powiem, że nie warto szukać innych. A raczej ta wersja nie tak szybko przestanie być produkowana, więc ta dożywotnia gwarancja to wielki plus. Są 4 CD: HoMM I, HoMM II, HoMM III CD1 oraz CD2. Razem zajmują na dysku około 550 MB. Jeżeli zarejestrujemy grę na www.gram.pl (po ówczesnym zarejestrowaniu siebie) otrzymamy wyżej wymienioną gwarancję, oraz wPLN (wirtualne pieniądze) za które będziemy mogli kupić coś w sklepie internetowym po niższej (o ilość wPLN) cenie, lecz nie za darmo ani pół-darmo. Za zarejestrowanie siebie otrzymamy: możliwość kupienia wielu gier, konsol, książek i akcesoriów w sklepie internetowym, możliwość kupienia od kogoś używanej gry (jak również sprzedania swoich gier). Na www.gram.pl wiele gier jest w promocji, ostatnio nawet do 50%(ale jednak koszty wysyłki są dość duże). Za Sagę HoMM I-III otrzymujemy 5 wPLN. Ja np. mam już 39 wPLN, gdyż większość gier oryginalnych zawiera klucz rejestracji elektronicznej na www.gram.pl. Droższe gry (np. Złotą Edycję HoMM V zawierającą dodatki Kuźnia Przeznaczenia i Dzikie Hordy kosztującą około 90 zł) bardziej opłaca się kupować na tym serwisie jednak HoMM I-III lepiej kupić np. w Tesco, Empiku. HoMM IV też jest do kupienia na www.gram.pl , kosztuje tyle samo co HoMM I-III i również daje 5 wPLN. Tą część też mam :) .

Permalink

Kupiłem takie coś na Allegro za 25zł + koszt przesyłki (ok. 8zł) i jestem zadowolony :)


Permalink

Prosiłbym zorientowanych w temacie o rozwianie moich wątpliwości :)

1 2 <- czy to jest jedna i ta sama wersja, czy różne wydania? Pytam, bo allegro mnie trochę zdezorientowało :).


Permalink

Hellburn - to zasadniczo jest to samo. Pierwszy obrazek prezentuje nowsze wydanie, wrzucone do serii Ubisoft Exclusive (w tej serii jest też Heroes V, taka ciekawostka). :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.06.2012, Ostatnio modyfikował: Kameliasz

Permalink

Witam, posiadam Heroes III Złotą Edycję. Jest ona rzecz jasna w języku polskim. Jednak poprzez tą wersję językową mam problem z różnymi modami, które działają poprawnie na angielskich wersjach plików txt (tak mi napisał jeden z modderów na HCommunity) i prawdopodobnie stąd u mnie są komplikacje. Pytanie moje jest takie, czy da się skonwertować wersję PL na wersję ENG?


Permalink

Ja kupiłem w media expert Heroes 1, Heroes 2 Gold, Heroes 3 Gold, Heroes 4 na jednej płycie za 20 złociszy


Permalink

Nie wiesz czy to jakaś promocja? Skoro tak tanio, to jutro się wybiorę. No i jeszcze jedno pytanko: czy to są części z dodatkami? Zwłaszcza H4

Permalink

Cóż, może już tego nie być. Kupiłem półtora miesiąca temu w czasie świątecznych promocji. Co do HoMM 1, 2 i 4 nie wiem, ale trójka dodatki ma na pewno. Jedynka o dziwo chodzi na Win 7.


Permalink

Ja na Allegro kupiłem Heroes I-IV Complete za jakieś 5 dych (a może taniej) z pół roku temu.
Wcześniej miałem na oku Heroes I-III Gold, za 30 zł.
Zapewne wciąż pojawiają się podobne oferty, gdyż są to wydania sprzedawane przez jakieś sklepy, czy coś.

Rdzawy Skrytobojca

Jedynka o dziwo chodzi na Win 7.

Oczywiście. Podobnie H2. Tyle że czasem muszę uruchomić z uprawnieniami administratora i w trybie zgodności. Ale zazwyczaj działa.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.01.2013, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

To znaczy chodziła na Win 7. Od czasu wymiany dysku twardego i aktualizacji systemu nic z tej płyty nie chodzi (H1,H2,H3,H4).


Permalink

Pytanie chyba związane z tematem. Apropo Mistrzostw Polski. Co oznacza określenie z regulaminu, że trzeba posiadać kompletną edycję Heroes of Might and Magic III? Kompletną czyli jak w tamcie RoE+AB+SoD?

Permalink

Burzinho

Pytanie chyba związane z tematem. Apropo Mistrzostw Polski. Co oznacza określenie z regulaminu, że trzeba posiadać kompletną edycję Heroes of Might and Magic III? Kompletną czyli jak w tamcie RoE+AB+SoD?

Musisz posiadać albo zwykłą polską Złotą Edycję (tam gdzie jest Sandro na ekranie głównym), albo wydanie Complete anglojęzyczne. No i w to wydanie musisz wgrać Hotę

Permalink

Dzięki za wzmiankę o "ustawieniach zgodności". Wiedziony nagłą chęcią zagrania w HoMM'a, wyciągnąłem z szafy stare płyty i nuże je instalować na Win10. HoMM poszedł jak burza, AB coś wspominał o jakimś trybie, ale grać! grać! grać! (kto by tam czytał komunikaty instalatora). SoD stanowczo zażądał service pack'a 4 i odmówił współpracy :( Już byłem gotów wybecelować 39,90 (nie 9,90!) ale zerknąłem na forum i... dziękuję, poszło :)

Permalink

Jak to mówią kto pyta wielbłądzi ;P...
Więc powielbłądzę trochę:
Czy można wersję z GOG skopiować w kilku egzemplarzach, żeby część z nich zmodować (np. przez GOG uruchamiać wersję "normalną" a bezpośrednio z dysku HoTA, VCMI, WOG itp)?

Permalink

Nie tylko można, ale wręcz trzeba :) Ba. Wystarczy, że zainstalujesz raz, a potem kały katalog Ctrl+C i Ctrl+V i robisz kopii ile chcesz.