Imperium

Behemoth`s Lair

Plik h3hota_cmped.exe oznaczony jako wirus

Permalink

Norton antywirus wykrył w pliku h3hota_cmped.exe dwa wirusy - Trojan.Gen.MBT oraz Heur.AdvML.C.
Otóż ten plik znajduje się u mnie od jakiegoś czasu, a dzisiaj Norton wykrył w nim jakieś wirusy.
Czy ten plik rzeczywiście jest wirusem?

Permalink

Raczej nie (ale informatykiem nie jestem, więc poczekam na mądrzejsze głowy). Przypomniał mi się mój post (z 23.5.2023 w temacie https://imperium.heroes.net.pl/post/88344#p88344). ESET u mnie dowalał się do całej instalki hota, a nie do pojedynczych plików i kolega 'Avatar' uświadomił mnie, gdzie jest problem i żeby się tym nie przejmować.

Permalink

Inny antywirus którego zainstalowałem też wykrył w tym pliku wirusa. Mam podejrzenia, że to może być faktycznie wirus. Proszę w tym temacie wypowiedzieć się administracji, moderatorów lub osoby odpowiedzialne za plik ten, który dołączany jest wraz z instalacją h3hota v1.7.1

Permalink

To ja szybkie pytanie do poprzednika.
Ten plik jest tylko w 1.7.1? Problem nie dotyczył 1.7.0, bo nie było w nim tego pliku, czy też plik był a antywirus go nie wykrywał?
Pytam, bo póki co mam tylko wersję 1.7.0 i AVG / Malwarebytes / ESET nie widzą z tym problemu podczas skanowania.

Permalink

Plik z edytorem kampanii jest od wersji 1.7.0. Tak, raporty o wirusie są częste. Jak ktoś nie ma potrzeby używać edytora kampanii, może go spokojnie skasować. Ani admini, ani moderatorzy strony nie wiedzą co siedzi w tym pliku, w końcu tylko mirrorują plik intalacyjny.


Permalink

Użytkownik Avatar wyjaśnił główny problem, który dotyczył tego tematu. Temat można już zamknąć.

Permalink

Artur17

Temat można już zamknąć.

To nie elektroda, tu się tematów nie zamyka ;) (no chyba, że nieaktywne od paru lat)
A tak serio serio, to problem z antywirusem miałem przy wersji 1.6.1. Długo eset kasował mi nawet plik instalacyjny i to bez mojej wiedzy i pytania. Więc coś on tam wtedy wyczuwał. Z wersją 1.7.0 problemów nie miałem, niemniej sam ją wykasowałem. Nie chodzi nawet o problem antywirus/hota. Po prostu 1.7.0 nie trafiło w me gusta, pobawiłem się kilka godzin i wyrzuciłem. Wolę tradycyjną SoD, starsze wersje Hota, ale generalnie ostatnio jak tylko mam wybór, to H5. Factory fajne było w newsach i na screenach, dla mnie szału brak.