Imperium

Behemoth`s Lair

Pytanie techniczne o Heroes III

Permalink

Cześć
Dawno temu zakupiłem Heroes III Complete wszystko niby OK ale gra jest w języku angielskim, a w między czasie powychodziły różne dodatki do gry, łatki itp. Chciałbym was poprosić o pomoc co muszę pobrać by:

- mieć ją w języku polskim (o ile się da)
- pozostałe dodatki jakie wyszły
- jakie łątki warto pobrać
- no i całość by dobrze wyglądała i nie wywalała błędami
Wyprzedzając pytanie że wszystko jest do pobrania, owszem widziałem, ale nie sądzę że że to wszystko jest potrzebne, więc proszę was poprzez wskazanie linkami co jest potrzebne do pobrania z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Sttrus

Permalink

Witam kolegę serdecznie,
Po kolei, bo tu masz rację, nie wszystko jest potrzeba instalować

Sttrus

- mieć ją w języku polskim (o ile się da)

Przeczytaj sobie ten temat:
https://imperium.heroes.net.pl/temat/4304/1
bo o ile wiem, to spolszczenia do Complete nie ma do tej pory (ale mogę się mylić, a w tamtym temacie kolega 'Baronus' wrzucał dużo linków i odnośników.

Sttrus

- pozostałe dodatki jakie wyszły

Complete zawiera w sobie wersje Restoration of Erathia, Armagedons Blade oraz Shadows of Death (skrótowo mówimy RoE, AB, SoD). I nic więcej do szczęścia Ci nie potrzeba, możesz grać :)
Jest jeszcze fanowski dodatek Horn of the Abyss (skrótowo HotA), instalujesz nadpisując pliki wersji Complete. Nie usuwa RoE, AB, SoD, tylko dodaje nowe zamki/artefakty/bohaterów
Poczytaj sobie:
https://h3mods.heroes.net.pl/
https://heroes.net.pl/nowina/3838
https://heroes.net.pl/nowina/3839
Jest jeszcze dodatek nazywany WoG, ale nie polecam. Zbyt dużo zmienia w mechanice gry i szczerze, mało kto w niego gra i korzysta (spróbuj, ale nie mów potem, że Cię nie ostrzegałem ;) ).

Sttrus

- jakie łątki warto pobrać

Nie pobieraj łatek, wersja Complete (i HotA o ile na nią się zdecydujesz) zawiera wszystkie niezbędne łatki.

Sttrus

- no i całość by dobrze wyglądała i nie wywalała błędami

Żeby nie wykrzaczało instalujesz HD-Mod
https://h3.heroes.net.pl/download
https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/description
Usprawnia kilka kwestii, żeby tak jak mówisz, ładnie wyglądało i nie wykrzaczało na nowszych kompach (w końcu mówimy o grze sprzed ćwierć wieku!) i pozwala także grać on line.

Permalink

Ja dodam jeszcze tylko że w Jaskini Behemota jest aktualne spolszczenie do HOTY. A jeśli chcesz mieć więcej miast, jednostek itp to zainstaluj sobie VCMI. Tam będziesz miał i HOTĘ i WOG i wiele innych rzeczy. To świetny supermod. Po szczegóły odsyłam do Kwasowej Groty. A no i jest jeszcze spolszczona wersja Kronik Tarnuma. W jaskini Behemota i też na Kwasowej Grocie. Najlepiej zrób sobie na dysku trzy kopie H3. Oddzielną do HOTY, oddzielną do Kronik i oddzielną do VCMI. Ja tak mam.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 9. lutego, Ostatnio modyfikował: Erui

Permalink

Erui, to bardzo kuriozalne odsyłać do Kwasowej Groty (z całym szacunkiem do naszego sojusznika), podczas gdy spolszczenie do HotA jest przygotowane już głównie przez Jaskinię Behemota i to tutaj właśnie w pierwszej kolejności trafiają najnowsze wersje tegoż.