Imperium

Behemoth`s Lair

Duel of Champions żyje

Permalink

Nie znalazłem tutaj tej informacji, a napewno fanom tej gry by się przydało.
Otóż można zainstalować i pograć w DOC bez problemu, również z graczami online.

Dla osób, które nie miały okazji spróbować polecam kanał MrZenekHD
https://www.youtube.com/watch?v=gXqOjg5PGXo&t=1173s

Grę można pobrać z oficjalnej strony projektu od 2019 roku:
MMDoC Revival https://sites.google.com/site/mmdoc4ever/?pli=1

Przetestowałem i muszę przyznać, że wciągnęło mnie :-)
Świetnie się nadaje na krótką partyjkę dla odmóżdżenia po pracy.
Jest też step by step tutorial dla kompletnych nubów.


Permalink

Informacja na bank była na Kwasowej kiedy to się pojawiło.

No, żyje, chociaż mam wrażenie, że bliżej temu do wampirzego nieżycia. Kiedy (dawno temu) zainstalowałem i próbowałem grać, to to już nie było to samo. Miniony od zamknięcia właściwej gry czas, mała liczba graczy, brak splendoru oficjalności i to, że DoC został ożywiony w niezbyt fortunnym stanie, w jakim zostawiły go ostatnie dodatki (tak, należę do tych, według których ostatnim dobrym rozszerzeniem były Zapomniane Wojny, względnie Pięć wież; nie podobało mi się późniejsze wprowadzenie formatu Otwartego bez zachowania formatu Klasycznego, zmiany w działaniu starych kart, które zupełnie zablokowały stare sposoby gry (dla tych, którzy by chcieli z sentymentu grać taliami legacy), mechanika żetonów, nudne karty), sprawiły, że nie wciągnąłem się na nowo. Może to i dobrze, bo od kiedy na DoC-u przeprowadzono eutanazję, człowiek zdążył dorosnąć i pojawiło się w życiu trochę więcej obowiązków :P

EDIT: Jak zainstalowałem dzisiaj na próbę, to nawet-nawet. Niska stabilność gry (a może raczej: połączenia z serwerem?) to na ten moment jej największy mankament, ale DoC w swoich ostatnich miesiącach do szczególnie stabilnych też nie należał (wątpię, żebyśmy w tej kwestii mieli do czynienia z czymś odziedziczonym, niemniej skutek z perspektywy gracza bardzo podobny). Jakiś chętny przeciwnik się z reguły nawet znajdzie bez większych problemów.

Zmiany w balansie to konieczność, bo meta pod koniec życia gry była okropna. I choć z jednej strony mógłbym mieć mieszane odczucia, bo niektóre karty dość mocno zmieniły swoją charakterystykę, to z drugiej – starych statystyk po tych wszystkich latach i tak się nie pamięta, nie wspominając już o tym, że zmiany balansujące z ostatnich patchy (niektóre tutaj, wydaje mi się, przynajmniej częściowo odwrócone) też namieszały w kartach i też uważałem za negatywne.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.11.2022, Ostatnio modyfikował: Hayven