Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania ogólne

Permalink

ToWeRH3

Sorry za post pod postem, ale ciągnąc temat:
Czy (i ewentualnie jak) da się sprawdzić w edytorze (albo w inny sposób) czy dana mapa jest pod H5 z patchem 3.1 czy była robiona pod mod 5.5?
Tylko mówcie do mnie prostymi słowami, w stylu tu kliknij, tam poszukaj, tu odklikaj... bo inaczej skończy się to w najlepszym wypadku przeinstalowaniem H5 :p

A skąd bierzesz mapy? Na ogół, jeśli nie na pisano inaczej, spodziewałbym się, że mapa jest do zwykłego H5. Map do H5.5 chyba aż tak znowu dużo nie ma, żebyś mógł się na takową natknąć przypadkiem – jeśli już, to raczej znajdowałaby się w takim miejscu, albo opatrzona byłaby takim opisem, żeby nie było wątpliwości.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.06.2022, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

Akurat tą o którą pytam to z maps4heroes. A tam ostatnio dość często się mylą z opisami (np. 2x się już natknąłem na mapę, której nie mógł otworzyć edytor do SoD, myślałem że to uszkodzony plik a to była HotA).

Permalink

Nie wiem, czy już o to pytałem czy nie, więc sorry jeśli zdublowałem pytanie. :p
1) Czy da się zrobić tak, żeby w karczmie pokazywało więcej informacji o wrogach, niż tylko 3? Bo w 'trójce' mamy podgląd na wszystkich, a w "piątce" tylko na trzech najlepszych i trochę mnie to irytuje.
2) Co zrobić z mapami, które mają strasznie długie tury przeciwnika komputerowego? W sensie mam kilka map, gdzie jak mi się przesuwa po ekranie pasek z kolorem przeciwnika, to mogę iść sobie zaparzyć herbatę. Grałem i odpuściłem sobie też jedną taką mapę, gdzie w sumie jak kliknąłem na koniec tury, to mogę iść i ugotować obiad, potem go nawet zjeść, zaparzyć sobie herbatę i obejrzeć Familiadę z drętwymi żartami Karola, a tura przeciwnika dalej trwa (serio, kiedyś czekałem ze 20 minut na koniec ruchu kompa i się nie doczekałem, wyłączyłem grę).

Permalink

1. Nie da się w standardowej grze. Tym niemniej możesz zainwestować pieniądze i dowiedzieć się konkretnie ile wróg ma miast. Jeśli trójka najlepszych graczy ma 3 2 i 1 miasto, to wiadomo, że inni mają maksimum 1.
2. Kupić komputer gamingowy. Swoją drogą, z całym szacunkiem, ale strasznie szybko gotujesz, klikasz, jesz, zaparzasz, oglądasz telewizję.


Permalink

Tabris

2. Kupić komputer gamingowy. Swoją drogą, z całym szacunkiem, ale strasznie szybko gotujesz, klikasz, jesz, zaparzasz, oglądasz telewizję.

Bo ja to co najwyżej umiem makaron ugotować i wrzucić do tego sos z puszki, a on się całkiem szybko gotuje ;)
Nie no, nie będę kupował nowego kompa specjalnie do kilku map :( Zwłaszcza, że obecny ma zaledwie ze dwa lata, więc powinien sobie chyba radzić z grą sprzed 15 lat :( Myślałem, że da się coś zrobić z poziomu ustawień gry/mapy.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.07.2022, Ostatnio modyfikował: ToWeRH3

Permalink

https://www.maps4heroes.com/forum/opinions.php?map_id=254&game=5

Mam problem z tą mapą. Gram w sojuszu czerwony/niebieski i zauważyłem, że wybierając przystań/inferno/krasnali, stocznia buduje okręt w takim miejscu, że nie da się na niego wejść (przekreślone czerwone kółko, zamiast konika).
Jak wybieram sylvan, wchodzę na okręt bez problemu.
Komp widzę ma ten sam problem.
Czy da się to jakoś obejść poza
- przyzwania okrętu
- wyedytowanie mapy w edytorze?
Ktoś jeszcze widzi ten bug, czy tylko ja nie umiem sobie poradzić z zaokrętowaniem?

Permalink

https://www.maps4heroes.com/forum/opinions.php?map_id=615&game=5

Kolejny problem z kolejną mapą.
Gram sobie jasnoniebieskim w sojuszu z zielonym. Zabijam tych dwóch co grają lochem. Potem zabijam żółtego (głównego bossa grającego krasnalami). Nie zabijam tylko zielonego, bo to w końcu mój sojusznik.
Koniec gry, okienko z podsumowaniem, w którym pisze "Sorry! You have failed the mission!"
WTF!!!??? Przecież zabiłem wszystkich poza moim zielonym sojusznikiem! Nie przekroczyłem normy czasu, bo wg opisu mapy nie ma normy czasu! Innych wymagań do spełnienia wg opisu mapy nie ma.
Błąd w okienku z podsumowaniem, czy może ja coś pominąłem? Możliwe jest, żeby zielony zmienił strony w trakcie gry (zaczynał jako mój sojusznik, stał się przeciwnikiem)?
Domyślam się, że pewnie mapę kojarzy niewielu z was, ale może ktoś obcykany z edytorem sprawdzi co poszło nie tak (albo podpowie mi jak to sprawdzić)?

Permalink

Problem z pierwszą mapą można na pewno można poprawić poprzez edytor. To tak naprawdę tylko zrobienie platformy do wody.

Natomiast jeśli chodzi o problem z drugą mapą, to nie wiem gdzie może leżeć przyczyna. Też można by zerknąć do edytora i sprawdzić jakie są ustalone warunki zwycięstwa, możliwe, że gdzieś po drodze miało się pojawić jeszcze inne zadanie?


Permalink

Dagon

Natomiast jeśli chodzi o problem z drugą mapą, to nie wiem gdzie może leżeć przyczyna. Też można by zerknąć do edytora i sprawdzić jakie są ustalone warunki zwycięstwa, możliwe, że gdzieś po drodze miało się pojawić jeszcze inne zadanie?

Patrzę na "mission objectives" i jest samo "kill'em all" jako "primary". Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek po drodze wyświetlił mi się dodatkowy komunikat.

Zresztą tak już teoretycznie, niewypełnienie "secondary objectives" nie rzutuje na wynik misji, a niewypełnienie "primary objectives" nie powinna się gra skończyć tylko powinniśmy grać dalej? (to było pytanie, nie stwierdzenie)

Jakbyś miał chwilę czasu, proszę zajrzyj w edytor tej mapy "mars", bo na edytorze H5 nie znam się kompletnie.

Permalink

Ad. mapy 'mars'
Postanowiłem jeszcze raz się z nią spróbować (bo niestety nie znam edytora na tyle, żeby w nim grzebać). Jestem po pokonaniu pomarańczowego i niebieskiego. Zielony dalej jest moim sojusznikiem (czyli on nie ma tu nic wspólnego z tym wszystkim). Pozostaje mi jeszcze tylko żółty. I tu mnie naszła myśl, bo żółty ma głównego bohatera Wulfstan. Ostatnim razem jak grałem, to nie założyłem kajdan, Wulfstan uciekł i ja w tej samej rundzie zająłem mu zamek i wygrałem. Może Wulfstan nie powinien uciec z pola walki? No ale jak kill'em all, to chyba bez znaczenia jak to się odbywa?
Czekam na kogoś oblatanego w edytorze, bo póki co nic innego mi nie przyszło do głowy.

Permalink

Nie mam pod ręką edytora, ale obejrzałem mapę w notatniku i nic tam niestandardowego w celach nie znalazłem (chociaż nie miałem też nic do porównania). Dziwna sprawa. Gdybym miał szukać problemu, starałbym się go wyizolować: usunąć wszystkie obiekty oprócz miast i graczy, a tych zbliżyć do siebie, żeby móc łatwo zobaczyć, czy błąd da się z jakąś regularnością odtworzyć.

EDIT: A mapę wygrałeś w momencie zajęcia miasta czy w momencie przegranej wroga bez miast 7 dni później?

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 25.08.2022, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

Z ciekawości wrzuciłem drugi raz mapę, doszedłem do etapu wygrywania z żółtym.
Pokonuję gościa i you have failed.
Sprawdzałem cele zwycięstwa tuż przed final battle, dalej jest "kill'em all".

@ Hayven, ostatniego żółtego bohatera dopadłem w jego ostatnim zamku, także wygrywam poprzez pokonanie przeciwnika w oblężeniu.

p.s. Nie paczajcie na mój żałośnie długi czas gry, bo ja z tych co po mapie łażą i zwiedzają każdy zakamarek, zanim gdziekolwiek dotrę ;D

Permalink

http://mapy.heroes.net.pl/mapa/451

Wrzucam mapę do katalogu maps i nie widzę jej w grze! Odpalam (a raczej próbuję odpalić) w Hordach.
Tylko z tą mapą mam taki problem, inne działają bez zarzutu. Ktoś coś?

I drugie pytanie, pomimo kasowania map z folderu i używania CCleaner, są one widoczne dalej po odpaleniu gry. Co więcej, można je normalnie wybrać z listy i grać. Nie, żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale czemu tak się dzieje?
Z tego co pamiętam czyściłem nawet rejestry CCleaner, ale nic nie pomogło.

Permalink

ToWeRH3

I drugie pytanie, pomimo kasowania map z folderu i używania CCleaner, są one widoczne dalej po odpaleniu gry.

Przypuszczam, że otwierałeś je w edytorze, a on ma swoje dziwactwa, jak na przykład kopiowanie plików map – sprawdź, czy w Editor/H5MMods nie masz jakichś pozostałości.

A co do EP to nie wiem, co może być nie tak, bo nie widzę tam nic podejrzanego.

Permalink

Dobrze kombinujesz, bo mapy których nie otwierałem w edytorze znikają z listy (na próbę wgrałem kilka nowych map i część otwierałem edytorem, a część nie).
Problem z tym, że nie mogę znaleźć folderu H5MMods :/

Permalink

- folder IconCache
- folder ResizeDialogStyles
- mnóstwo plików o rozszerzeniu XML
Czy edytor mógł to skopiować gdzieś poza główny katalog z grą? Pytam, bo (nie wiem czy pamiętasz, nawet pisałem tu na forum, czasem nagle ginął mi jeden plik z gry i piątka przestawała działać) ostatnio przeinstalowałem grę, a mapy i tak pojawiają się na liście.

Permalink

Być może mógł – trzeba by ci sprawdzić zawartość folderu H5 w 'My Documents'.

Permalink

1) W "trójce" jak się uzbierało za dużo zasobów/golda, to gra crashowała. Czy w "piątce" też są takie problemy? Bo grałem ostatnio jedną mapę, nie ukrywam że na mapie z wodą bez logistyki było... długo ;) Miałem dużo kopalni i miast, więc co się okazało. Nie chciały się wczytywać save'y z gry, te które były z późniejszego etapu gry (ekran ładowania, pasek dochodzi do połowy i wywala do windowsa bez komunikatu). Te z początku i środka gry wczytywały się. Wczytałem coś ze środka gry, przeszedłem do późniejszego etapu gry i zrobiłem po raz kolejny save'y. I znowu to samo, save'y z początku i środka gry działają, z późnego etapu gry nie. Jedyne co się na mapie zmieniało, to moje chomikowanie zasobów/golda, bo chyba odkrycie kawałka mapy albo podbicie miasta, czy zebranie kilku artów nie powinno nic zmienić.
Dziwne...
2) Jak pozbyć się neutralnego okrętu, który stoi przy brzegu i nie pozwala mi przybić moim okrętem do brzegu i wysiąść. Raz miałem taką sytuację, że komp zastawił skrawek lądu okrętami i nic nie mogłem zrobić (kursor w postaci przekreślonego kółka). Wcześniej bez tych okrętów byłem wstanie dobić do brzegu i wysiąść. W "trójce" było zniszczenie okrętu, a w "piątce"?

Permalink

1. Nic mi na ten temat nie wiadomo.
2. W pewnych przypadkach możesz próbować przywołania okrętu („Okręt Shalassy”), możesz też próbować zejść z lądu do morza innym bohaterem. Jeśli nic się nie da zrobić (np. przeokrętować – ale chyba w H5 takie coś nie jest możliwe) – to się nie da. Można pewnie użyć kodu na usunięcie obiektu.

W H3 też nie zawsze był dostęp do Zniszczenia Okrętu. A nawet i ono nie było w stanie nic poradzić na gracza, który się – dosłownie – okopał.