Imperium

Behemoth`s Lair

Najlepsza z klas bohaterów

Permalink

Założyłem ten temat po to, by prowadzić rozmowę na temat klas bohaterów np. która klasa jest najlepsza. Według mnie jest to rycerz, bo ma dobre parametry bojowe i często dobre specjalności.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Mag bitewny - ma największe szanse na posiadanie wszystkich umiejętności drugorzędnych, harmonijnie się rozwija, Dessa rządzi.

Permalink

Oczywiście najlepszą klasą jest nekromanta z wiadomych przyczyn. Jednak ja nie biorę go pod uwagę. Bardzo cenię kleryków. Spowodowane jest to moją sympatią do zamku. Wolę ich od rycerzy oczywiście ze względu na lepsze w ich przypadku umiejętności magiczne. Dobrze gra mi się też łowcami z bastionu.


Permalink

Że co? Dziwny tok dyskusji...

Alkin

Według mnie jest to rycerz, bo ma dobre parametry bojowe i często dobre specjalności.

Dobre parametry bojowe? Mam rozumieć, że bierzesz pod uwagę parametry startowe. Takie same parametry bojowe co Rycerz ma Demon i Suweren. Strażnicy z Rampartu mają tylko różnicę w obronie +1, atak -1. Więc w tej kwestii mamy tu 4 porównywalne klasy.

Grond

Mag bitewny - ma największe szanse na posiadanie wszystkich umiejętności drugorzędnych

Zaraz zaraz, co to znaczy posiadanie wszystkich umiejętności drugorzędnych? Bo chyba nie nauczenie się 28 umiejętności? Mniewam, że chodzi Ci o duże prawdopodobieństwo nauczenia się każdej umiejętności drugorzędnej w sytuacji startowej herosa. No tutaj na równo wypada jeszcze Druid i Wiedźma.

Sheogorath

Mag z Fortecy - najlepszy jeśli chodzi o magię.

A można to trochę rozwinąć? Dlaczego pozostali magowie są w tyle?

Invictus

Wolę ich od rycerzy oczywiście ze względu na lepsze w ich przypadku umiejętności magiczne

Mamy tu dwóch dobrych: Adelę i Loynisa. Konkurencyjni są nekromanci: Aislinn i Thant, oraz czarnoksiężnicy: Alamar, Deemer, Jeddite.


Permalink

Hmmm ...

Chyba wszyscy bohaterowie są dobrzy, każda klasa ma jakąś specjalność. Ja lubię najbardziej Barbarzyńce z twierdzy i Wędrowca z confluxu.
Jak nauczymy Barbarzyńcę wysokiego ataku, i znajdowania drogi (lub logistyki) to wtedy fajnie się gra. Szczególnie Crag Hackiem.
A Wędrowca lubię bo po prostu często gram confluxem. A i fajne umiejętności zna.

Permalink

Najlepszy mag? Elementalista... Zdecydowanie najlepsze staty oraz jedna z magii na początku.
Najlepszy woj? Barbarzyńca/Władca Bestii bo najlepiej wypełniają swoją rolę.


Permalink

Jak gdy zaczynam grać wybieram bądź nekromantę - oczywiście ze wzgledu na zdolność nekromacnji, która moim zdaniem przydaje się zawsze bądź zawodnika z klasy, gdzie nie dostanę na początku jakiejś niepotzrebnej mi umiejętności drugorzędnej - wolę nie być zaskakiwanym i sam dobierać sobie zdolności - stąd są to bohaterowie, którzy mają jedną zdolność, ale od razu na poziomie zaawansowanym (np. zaawansowana nekromancja - Vidomina).

Permalink

Wojownicy: Barbarzyńcy - pod względem mocy, chyba nie mają sobie równych.
Magowie: Nekromanci - Nekromancja plus ogólnodostępna magia daje fajne połączenie.

*W tej ocenie nie brałem pod uwagę Wędrowców i Elementalistów, ponieważ zbyt rzadko gram Wrotami, aby móc ocenić te dwie klasy.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.03.2014, Ostatnio modyfikował: Micca

Permalink

Nekromanta i Rycerz Śmierdzi raczej nie podlegają pod dyskusję. Nekromancja po prostu ustawia grę.

Barbarzyńcy - prosta konstrukcja nastawiona na atak/obronę. Do tego jakaś magia z masówkami i gra staje się bardzo przyjemna :)
Ponadto, cenię sobie Rangerów - łatwy dostęp do logistyki i do magii ziemi(którą uważam, za najlepszą).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.03.2014, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Ja najbardziej lubię:
Z Wojowników - Władca Bestii, Barbarzyńca
Z Magów - Czarnoksiężnik, Czarodziej, Mag Bitewny (Gundula)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 23.04.2014, Ostatnio modyfikował: Robb

Permalink

W HIII nie ma zbytniej różnicy w klasach bohaterów poza nekromantami ze swoją specyficzną umiejętnością. Szkoda, że inne frakcje nie posiadają czegoś równie specyficznego.

Permalink

Ależ różnice w klasach bohaterów niewątpliwie istnieją ;) Co prawda są one niezbyt widoczne - szansa na wylosowanie umiejętności podstawowych i drugorzędnych - ale to zawsze lepsze niż nic.

Moim zdaniem najlepszy jest barbarzyńca za względu na dużą szansę dostania ataku w umiejętnościach podstawowych. Atak jest w moim mniemaniu lepszy niż obrona, a wojownik lepszy niż mag(bez uwzględniania specjalizacji), stąd właśnie ten wybór.

Permalink

Wg. mnie wrota żywiołów: może i jest to strasznie słaby zamek ale tyle się ich robi co tydzień że huhu. 4 Feniksy vs 2 Arcydiabły = Wygrana Feniksów jeśli strategia była odpowiednio przemyślana, oczywiście.

Permalink

Wrota Żywiołów są słabiutkie? Ciekawe od kiedy...
I wydaje mi się, że jest to temat o klasach bohaterów, więc post powyżej jest chyba trochę nie na temat. ;)