Imperium

Behemoth`s Lair

Mapa światów Might & Magic

Permalink

Każdy fan fantasy wie czym dla książki jest mapa świata, który został w niej przedstawiony. Z pewnością mapa przydaje się podczas czytania "Władcy Pierścieni" czy "Wiedźmina". Ja natomiast poszukuję mapy świata, w którym osadzona jest nasza wspaniała gra. Chodzi mi też o to, aby na mapie były zaznaczone poszczególne kraje jak Erathia czy AvLee. Wiem, że mapy kontynentu można zobaczyć w kampaniach, ale trudno jest złożyć z nich kontynent w jedną całość, poza tym brak podpisów, nie wiadomo jaki kraj gdzie leży, a po zakończeniu kampanii ta skromna wiedza i tak uchodzi. Posiadając mapkę można w każdej chwili zerknąć i sobie przypomnieć rzeczy, które nas obecnie interesują.
Proszę o wrzucenie takiej mapki, jeśli komuś uda się scalić ten kontynent i ponazywać kraje, ewentualnie jeśli ktoś taką mapkę już posiada, albo wie gdzie znaleźć. Będę bardzo wdzięczny.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Polecam zajrzeć tutaj jaki i w samą grę zagrać.


Permalink

Może zanim się założy temat warto poszukać map. Oczywiście temat jak najbardziej przemyślany. Oto mapy:

[url=http://www.abandonia.com/files/extras/Land%20Map.jpg]
Xeen[/url]
Antagarich i Vori
Enroth
Jadame
Axeoth i Rysh
Ashan

Uwaga! Na mapie Antagarichu jest błąd dotyczący usytuowania Imperium Phynaxiańskiego!

PS Prosiłbym o przeniesienie tematu do działu "Might and Magic"


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.05.2009, Ostatnio modyfikował: Konstruktor

Permalink

Wielkie dzięki, nie sądziłem, że odpowiecie tak szybko. Mapy świetne, przydadzą mi się.

Irydus, przyznaję się bez bicia, jedyna gra z całej serii, w jaką grałem, to właśnie Heroes 3. W inne mi się nie udało. Robiłem kiedyś podejście do Might and Magic, chyba IV, ale nie pamiętam, i nie spodobała mi się gierka. A teraz to już wiek nie ten, żeby poznawać nowe gry, nie wspominając o braku czasu.

Konstruktor, szukam tych map od dawna. Druga sprawa jest taka, że może szukałem ich w nieodpowiednich miejscach. Apropos przenoszenia tematu do innego działu, nie wiem do którego działu temat bardziej pasuje, bo w inne gry z serii nie grałem. Chodziło mi o mapę świata z Heroesów 3 więc temat umieściłem na tym forum.

Jeszcze raz dzięki ;)


Permalink

@Konstruktor
Pierwsza mapa, do której podałeś link i podpisałeś Terra wcale jej nie przedstawia. To XEEN.


Permalink

@Invictus: Językówka ;) Poprawione.

@Trang: Dzięki, że mnie wyręczyłeś chciałem dać liki do tych map lecz nieco później.


Permalink

Odgrzebuję trupa, bo potrzebna mi jest pomoc, a dotyczy ona map.

Prosiłabym, aby ktoś narysował mi obrys tej mapy, by składało się tylko z dwóch kolorów - czarnego i białego (czarne wybrzeża a cała reszta białe). Na co to mi potrzebne? Nie powiem teraz, bo na tym etapie prac zapowiedzi przynoszą pecha. ;)

PS.
Wiele linków padło.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.09.2011, Ostatnio modyfikował: Mosqua

Permalink

*Niesie pod pachą tuzin zwojów przez oświetlony pochodniami korytarz pełen granitowych kolumn. Słyszy wyraźnie echo dobiegających z pobliskiej komnaty słów. Zatrzymuje się, pocierając wolną dłonią podbródek. Po chwili namysłu, zagląda przez uchylone odrzwia.*

- Czarne wybrzeże, czyli masz na myśli okalające obrzeża, czy całe lądy, jak w przypadku podanego przez Ciebie wzoru mapy z kolorem zaschniętej krwi? Nazwy mają się znajdować na płótnie, a może obejdzie się bez nich? Jaki format byś preferowała? Rysować grafitem, czy magicznymi technikami? To drugie jest poza moim zasięgiem. Jak dokładny ma być ten obrys? Inną sprawą jest termin. Na kiedy go potrzebujesz? Mówiąc we własnym imieniu, w dwa tygodnie szanse mam znikome. Może ktoś jeszcze się zjawi z weselszą wieścią, mając w zanadrzu wcześniejszą datę oraz posiadający większą wprawę ode mnie?

*Sprawdza, patrząc w sufit, czy powiedział składnie swoją wypowiedź, a następnie zerka przez okno na słońce.*

- O, rany! Już tak wysoko na niebie. Jestem spóźniony. Wpadnę jeszcze przed Księżycem Grzybowego Lasu, jeśli Mahadeva pozwoli…

*Wybiega w pośpiechu, przekrzywiając głowę, aby uśmiech pełen nadziei otrzymania zrozumienia, był dostrzegalny. Potem słychać stukot butów zderzających się z posadzką i szybkie przeprosiny w stronę potrąconego przechodnia*

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.09.2011, Ostatnio modyfikował: Architectus