Imperium

Behemoth`s Lair

[FIXME] Google, a Might and Magic VIII

Permalink

Link
Pozycja numer 1, ale to co tam jest woła technicznych z prośbą o działanie.


Permalink

Witam

1. Sprecyzuj o jakie działanie chodzi, bo ja nie widzę niczego złego.
2. NIGDY nie podawaj linku do wyników wyszukiwania Google`a wraz z numerem pozycji. Prawdopodobieństwo, że wyświetlą się nam te same wyniki jest niewielkie. Google bierze pod uwagę historię wyszukiwania i dopasowuje wyniki do naszych upodobań. Do tego dochodzi kwestia różnic na serwerach google (w zależności do którego serwera wpadniesz, możesz mieć różne wyniki, bo np.: zmiany nie zdążyły się rozpropagować pomiędzy serwerowniami).

Pozdrawiam


Permalink

TO się linkuje z Google. A TO powinno.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.09.2009, Ostatnio modyfikował: Mr. Rabbit

Permalink

Linkuje się to co powinno, albo dokładniej - to co Google wyżej ocenia. Niestety autorka działu MM8 aby ułatwić sobie pracę postanowiła skorzystać z ramek, i niestety mamy co mamy. Poprawić oczywiście można, ale trochę pracy z tym będzie.

Musi poczekać (chyba, że autorka się poczuje do odpowiedzialności... ;-) )

Pozdrawiam


Permalink

Litości, wystarczy main zmienic nazwe na menu i utworzyc plik main, ktory automatycznie zrzuca na index... 5 minut roboty?


Permalink

Mr. Rabbit

Litości, wystarczy main zmienic nazwe na menu i utworzyc plik main, ktory automatycznie zrzuca na index... 5 minut roboty?

I poczekać, aż Google złapie nową nazwę pliku i ponownie zacznie przekierowywać bezpośrednio do menu. Słabe obejście.

Pozdrawiam


Permalink

Lepiej nic nie robić... jak tam chcecie.


Permalink

Rozwiązanie które podałeś byłoby po prostu nieskuteczne - po co robić coś, co GoogleBot za parę godzin "poprawi" po swojemu?

Nie zakładaj od razu, że pomysł na który wpadłeś musi być dobry. Dziel się tym, co wymyśliłeś, ale pamiętaj, że czasami nie "wystarczy" i "5 minut", bo problem może być bardziej subtelny i złożony niż się początkowo wydaje, a my nie chcemy skorzystać z takiego "oczywistego" rozwiązania bo po prostu wiemy, że nic nie da, nie ze złośliwości i niechęci do podjęcia jakiegoś działania.

MiB, do menu można ewentualnie dodać jeden z tych JSów przekierowujących do głównej strony z ramkami - nie jest to może zbyt eleganckie rozwiązanie, ale temu menu i tak już raczej nie zaszkodzi, a może pomóc...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.09.2009, Ostatnio modyfikował: Erin

Permalink

Raczej mi chodzi o fakt, że przykładowo na Konwencie 2010 MiB powie "a więc w tym roku znowu do zrobienia mamy H3..." tylko doda "...oraz poprawę MMVIII". EOT


Permalink

Ponieważ renowacja działu się nam troszkę przeciąga dorzuciłem JS sprawdzający, czy menu jest w ramce, czy nie i ew. przekierowujący do poprawnej strony.

Pozdrawiam