Imperium

Behemoth`s Lair

[PJB] Finały lanowe

Finały lanowe powinny się odbyć na mapie typu...

  • Random
  • Fix
Permalink

Chciałbym porozmawiać z zawodnikami na temat kształtu tych rozgrywek.
Będzie to pierwszy turniej tego typu, więc czegoś takiego nie można zmarnować i wszystko powinno być odpowiednio przemyślane (dlatego narazie nie ma regu na finały lanowe).
Rozmawiając z znaczącymi osobami na scenie dochodze do wniosku, że największe jak narazie kontrowersje odnoszą się do mapek na jakich powinny się rozegrać te finały, dlatego narazie daje ankiete do tematu i oczekuje odpowiedniej debaty z Waszej strony.
Ja osobiście jestem za fixami powody to lepszy bilans zamków, brak restartów i ogólna widowiskowość rozgrywek na gotowych mapach, a także możliwość poprawienia mapki bez podejrzeń o jej ustawianie (bo zawodnicy widzą mape przed grą).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.09.2010, Ostatnio modyfikował: Erin

Permalink

Dla mnie dobre jest np do 2win: battle for honor i 2x balance pc L


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 2.07.2008, Ostatnio modyfikował: Pentacz

Permalink

Pentacz powiedzmy sobie szczerze nikt nie przyjedzie na konwent żeby większość czasu spędzić na grze w hirki.
Konwent to tylko 4 dni jak w ciągu nich rozegrać 6 map (z czego 4 L-ki)? gra do 2 wygranych raczej odpada, chyba, że w finale ale tylko na szybkich mapach (fixy lub M-ki).
Rozmawiając na gadu usłyszałem dwie ciekawe propozycje:

Black Moses - fixy ale podawane zaraz przed rozgrywkami na miejscu żeby gracze nie mieli szans ich opanować perfekcyjnie.
Jansen - L-ki to ja raczej nie widze, ale M-ka poprawiana przez kilkuosobową komisje tak, aby poprawić wszelkie błędy i przyspieszyć rozgrywke.

Dokładnie tak nie pisali, ale o taki sens chodzi nie mam jak wejść na gadu żeby dokładnie skopiować obie propozycje, ale wiadomo o co chodzi i te propozycje wydają się ciekawe co o nich myślicie?


Permalink

Ja uwazam ze lepiej mapki random a jesli fix to jak ktos kto nie bedzie gral specjalnie zrobi i inna na polfinaly (jesli odbeda sie w tym samym czasie) i inna na final i grac fixy bez podgladu mapy.

Permalink

Dylemat pomiędzy limitem czasu i rodzajem mapy . Zgodzę się z Pentaczem i MiB jednak areny w top6 (w którym nie będę) są za bardzo losowe a chodzi by wyłonić mistrza a nie największego fuksiarza . Random jest już bardziej uczciwe i zbalansowane jednak i na Emkach są odbiegi od normy jeżeli chodzi o teren początkowy . Wątpię by znalazła sie możliwość, która zadowoli wszystkich

Permalink

No właśnie Szadek chodzi nie to żeby wyłonić mistrza, tylko top4 ;)
Mistrza to będziemy wyłaniać na konwencie a tam aren nie będzie.


Permalink

Zdecydowanie fix. Trwa to krócej od randoma i te same argumenty co Kumbat. Poza tym mniejsza jest szansa że jemu się trafi 3 areny a mi 1 i po mapie. Dajcie się panowie przekonać, prawda taka że fixy rządzą :]


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.07.2008, Ostatnio modyfikował: Krewal

Permalink

Jak by co to (jansen) pod innym nickiem. 1-sza rzecz co mnie drażni dlaczego wprowadziliście jakieś ograniczenia przy rejestrowaniu moim zdaniem głupie posunięcie i w ogóle beznadziejne ograniczenia jak w jakimś obozie wzajemnej akceptacji ;/. To teraz powracam do tematu bo zaraz napisze mi ktoś offtopic.
głosuje za marą random gdyż:
Fix minusy:
-znajomość mapy
-schematyczność rozgrywki
-wiesz ile kasy wiesz ile zasobów ograniczenia taktyczne
-ktoś lepiej zna mapę

1 plus fixa brak błędów

Mówię żeby zebrała się garstka 3 osób poprawiła mape random:
tyle samo dróg
tyle samo kupek drewna kamienia koło tartaku kopalni
tyle samo banków
mniej więcej tyle samo złota
i tacy sami strażnicy stref
nic więcej nie trzeba zmieniać

z poważaniem jansen z BH :D (proszę o traktowanie mojej wypowiedzi z kulturą nie zmienianie jej treści przez adminów itp jeżeli macie jakieś uwagi napiszcie pod postem tak na przyszłość bo to też mi się nie podoba na JB)

Permalink

Dla mnie sprawa prosta żadna mapka typu L (fix czy random) nie wchodzi w gre gra do 2 winów tez raczej odpada.Jeśli chodzi o mapke typu fix powodzenia jeśli znajdziecie taką która zadowoli wszystkich 4 finalistów :p .Natomiast jeśli chodzi o randoma musi zostac on zbalanasowany przez sędziego lub sędziów wtedy będziecie miec swojego mistrza wyłonionego jak najmniejszą losowością :p (naturalnie jeśli balans będzie profesjonalny).

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.07.2008, Ostatnio modyfikował: Razer

Permalink

Mka poprawiona nie jest zła, a Jansen jak zwykle przesadza co do fixów z którymi prawie styczności w życiu nie miał:P Smok strasznie sobie zaniedbał rozmowy i gry z klanowiczami;]

a i tu wkleje od razu edit który już był w pierwszym moim poście:
no tak oczywiście JB edytujące posty niepasujące do wyimaginowanej krainy leśnych ciulów i fantastycznych mighty dragonów... zresztą widzę jansen w swoim poście napisał praktycznie to samo... zastanówcie się nad tym trochę.


Permalink

Randomka wygrywa 6-4 i chyba wynik już się nie zmieni, więc niech tak będzie otwieram nowy temat do rozmów jak dokładnie taka randomka powinna wyglądać.


Permalink

A ja bym z chęcią zmienił bym mój głos z randoma na fix :) .

Fajnie byłoby żeby gracze dostali FIXa (jakiegoś nieznanego ale dosyć zbalansowanego) 30 min przed rozpoczęciem gry. Można by ją tylko oglądać w edytorze i po 30 min trzeba zdecydować jakim zamkiem się gra i rozpocząć rozgrywkę. Ciekaw jestem kto lepiej dokonałby wyboru :) . Ja ogólnie FiXów nie grywam ale z chęcią spróbowałbym się z nowym wyzwaniem.

Co do poprawianych randomów to mam trochę złe wspomnienia z Legend.


Permalink

Co reszta na to?


Permalink

IMO niewykonalne. Po pierwsze, bo nie wierzę, że ktoś (:P) potrafi wybrać dobrego fixa (bez losowych miast, artów, super skroli itd) chociaż to akurat da się obejść jeśli by to był np smok z kimś. Po drugie, bo nie wierzę, że istnieje taki fix:) bo najbardziej zachwalane chyba będę znał...
Jeśli jakiś cudotwórca potrafi to obejść to mi oczywiście to odpowiada ;] nawet bardziej od poprawionego randoma. Zresztą fix, który byśmy sobie obczaili przed konwentem jest jeszcze lepszym rozwiązaniem, bo sam niedawno rozmawiałem z sinym i smokiem (którzy chyba mają największe w tym doświadczenie z ludzi do których można się dokopać) i jedyne co obaj wymienili + grano w to w ToHu to było: desertwar, battle for honor i giant war. Dwie pierwsze już kiedyś grałem a trzecia jest na bardzo długą grę, więc odpadają wszystkie do planu blacka:P Chyba, że by zapytać obu albo kogoś tam, co by wymienili po tych 3 mapkach. Oczywiście jak sie nie dostanę do 4 to BFH albo DW sobie grajcie jeśli nie znacie:D a jak dwie osoby nie przyjadą to będzie dopiero problem.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 21.07.2008, Ostatnio modyfikował: Pentacz

Permalink

mi odpowiada random
dziwny pomysł z tym podglądaniem mapy przed meczem
niewazne czy 3 min przed czy 30 czy 3 dni

Permalink

W 3 dni ludzie opracuja konkretne strategie na daną mapę. 3 minuty to się nie zdążysz zorientować co i jak. :) Ale widze że ludzie boją się FiXów.