Imperium

Behemoth`s Lair

Przewodnik - pomysły, komentarze.

Permalink

Zapraszam do komentowania Przewodnika po Jaskini. Dostać się do niego można przez stronę główną JB. Wystarczy spojrzeć na ten pasek czerwony na górze strony ;)

Wszelkie uwagi mile widziane.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 2.11.2007, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink

Może to głupie pytanie, ale gdzie on jest? Jak się wchodzi z głównej? Jakiś njus może?


Permalink

@Gren: to nie jest głupie pytanie ;) Już wyjaśniam:

Otóż byłem wczoraj umówiony z Sulią na otworzenie Przewodnika. Niestety - z kilku powodów nie mogłem wykonać zleconego zadania
(wieczorem nie miałem dostępu do kompa, od rana leży mi GG [i nie mogę odebrać newsa :(]).
Sulia jednak widać mocno wierzy w moje możliwości i napisała posta, będąc przekonaną, że news + link się pojawią.

I tak oto wyniknęło to małe zamieszanie.

W tym momencie dodałem link do Przewodnika na głównej.
Sulia powinna dziś dodać nowinę na główną.

I na koniec ważna informacja dot. zawartości Przewodnika.
Otóż Sulia pisząc teksty wybiegła nieco w przyszłość - część opisanych mechanizmów nie została jeszcze wdrożona
(vide Awanse, czy rangi zależne od liczby postów).

Pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.10.2007, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Nic dodać, nic ująć. Wszystko już w porządku :) News na głównej zamieszczony.


Permalink
Osobiście brakuje mi wypisanych osób za odpowiednie działy, od razu z linkiem do profilu albo bezpośrednio do kliknięcia i nabazgrolenia mejla ;)
Permalink

Nami

Osobiście brakuje mi wypisanych osób za odpowiednie działy, od razu z linkiem do profilu albo bezpośrednio do kliknięcia i nabazgrolenia mejla ;)


Działy Przewodnika, czy działy JB?

Pozdrawiam
Permalink
Pewnie chodzi o działy JB :)

Pomysł dobry, postaram się zebrać nicki i zrobić listę.
Permalink
Witam wszystkich !
W przewodniku, w dziale Awans i rankingi pisze, że aby zostać jaskiniowcem, to trzeba wejść na specjalne forum i otrzymać 6 punktów rekomendacji. Więc gdzie jest to specjalne forum, czy tam temat ?
Permalink

Trzeci post w tym temacie (a mój pierwszy)

I na koniec ważna informacja dot. zawartości Przewodnika.
Otóż Sulia pisząc teksty wybiegła nieco w przyszłość - część opisanych mechanizmów nie została jeszcze wdrożona
(vide Awanse, czy rangi zależne od liczby postów).Pozdrawiam
Permalink

Nami

Osobiście brakuje mi wypisanych osób za odpowiednie działy, od razu z linkiem do profilu albo bezpośrednio do kliknięcia i nabazgrolenia mejla ;)Mnie tez, ale nie tylko to, wystarczy rzucić okiem na niektóre pomyłki nowych i tych nieco starszych mieszkańców (np. prośba do Grododzierżcy Sandro zamiast Moandora), przydałoby sie także wypisać tych dbających o stronę techniczną, ważniejsze osoby funkcyjne za co odpowiadają itp., do dziś nie wiem czym się dokładnie zajmują Pretorianie :), wiem, że większość z tego idzie znaleźć szperając po Jaskini ale nie każdy ma do tego cierpliwość. Można by też w przewodniku umieścić coś w rodzaju "komnaty sławy", gdzie byłyby umieszczone opisy osób którym Jaskinia zawdzięcza coś szczególnego np; pomysłodawca osady, czy też opiekunowie jakiegoś działu którzy doprowadzili go do świetności itp. Dałoby to możliwość zapoznania się z historią JB i jej rozwojem, wszak dekada to szmat czasu.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.01.2008, Ostatnio modyfikował: Takeda

Permalink
Lista osób odpowiedzialnych za poszczególne działy pojawi się w przeciągu tygodnia. Jednak nie zapobiegnie to zbytnio myleniu Sandro i Moandora (spójrz, Takedo, na osobę która założyła tamten temat :). Co do Pretorian, to w Przewodniku są według mnie całkiem ładnie opisani, choć jak wiadomo, ze względu na brak odpowiednich mechanizmów rola ta uległa ograniczeniu ;)

Co do proponowanej Komnaty Sławy, myślę, że Przewodnik nie jest do tego odpowiednim miejscem. Jeśli taka lokacja miałaby powstać to w zupełnie innym miejscu JB, np. w Osadzie. Nie chcę, aby Przewodnik wypełnił się rzeczami związanymi zbytnio z historią. Nie taka jego rola. Jeśli jednak pojawią się głosy, że warto coś takiego zamieścić właśnie tam, rozważę propozycję :)
Permalink
Co prawda zajęło mi to dłużej niż tydzień, ale już jest ;) Oto lista osób odpowiedzialnych za poszczególne działy/procedury. Jeśli kogoś brakuje, proszę o sugestie. Mogłam pominąć jakieś istotne funkcje.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 13.02.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink
Żeby nie wyszło, że się czepiam ;) Przy opisie Eru powinno być PAH3, a nie PAH4 (sezon jest 4).

Do tego przydała by się lista szefów odpowiedzialnych za określone serwisy (w grupach niby to idzie znaleźć, ale na ile jest to aktualne?) ewentualni chętni do pomocy mieliby łatwiejszy kontakt itp.
Permalink
@Takeda: bobol z "4" poprawiony.

Co do kontaktu, to jest na końcu taka mała linijeczka:

Osoby posiadające chwilę wolnego czasu oraz pragnące mieć swój wkład w rozwój Jaskini, zapraszamy do kontaktu z MiBem. Każda nowa, pomocna, para rąk jest w JB bardzo mile widziana.I linijka ta oddaje jakieś 95% stanu faktycznego, bo w sumie tylko działy KB, H2 i MM nie podlegają bezpośrednio pode mnie (+ oczywiście te podane już w artykule) :P

Jedno czego ciągle JB brakuje, to prostego, ale skutecznego formularza kontaktowego. In progress ;)

Pozdrawiam
Permalink
Opiekunowie serwisów - dodani :)
Permalink

Dzięki wielkie za przewodnik, rozjaśnił mi w głowie... Mam tylko jedną prośbę natury językowej, na szczęście drobną. Jako latynistyczny zboczeniec byłbym niezmiernie wdzięczny za zmianę w podrozdziale dotyczącym chronologii "Ab Caverna Condita" na "A Caverna Condita" (ab dawało się tylko przed samogłoskami).

Przepraszam, że tak z butami na dzień dobry włażę, ale moje studia po prostu mnie spaczyły pod kątem poprawności językowej :/ ;) Tak, czy inaczej, gratuluję owoców wysiłku :)